Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Mutasd, hol szerepel ezekben a mondatokban a számomra szó. :P

 

Elfelejtettem oda írni még egy kulcsszót: szóval így már érthetőbb lesz: "Dzséjt! Nem véletlen a 'számomra' szó szerepetetése részemről! ;) ;)"

 

A mondat pedig, amire eredetileg gondoltam az ez:

 

Számomra elsősorban ez egy fantasztikus dráma... majd csak utána képregényfilm. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a nagy ovációban csak halkan kérdezem: itt csak engem zavartak a kliséhalmok mg a logikátlannál logikátlanabb dolgok a TDKR-ben???

Hogy egy képregényfilmben van sablon, az szerintem annyira nem meglepő, minthogy a Star Warsban van pátosz. A logikai bakik meg Nolan több filmjére is legalább annyira jellemzőek, mint Cameron filmjeire a lopkodás. :) Szóval nem, engem speciel nem zavartak. Ha zavartak volna, eltemetem a szériát a Begins végén.

 

 

A mondat pedig, amire eredetileg gondoltam az ez:

De én meg az elsőként idézett mondatodra gondoltam, és abban egy fia számomra szó nincsen, ahogy azt már két példa is mutatja. Szóval, beeee :P:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a nagy ovációban csak halkan kérdezem: itt csak engem zavartak a kliséhalmok mg a logikátlannál logikátlanabb dolgok a TDKR-ben???

 

Minél többet agyalok rajta, annál több jut eszembe.... No persze a TDKR így is tetszett, de Nolantól ez kevés.

 

R2-D2! Nagy tisztelőd vagyok, mindig szívesen olvasom az írásaidat és többségükben egyet is értek azokkal.

 

Én nem vagyok filmesztéta. Nem szeretek és nem is akarok kritikákat írni filmekről. Én érzelmi alapon nézem a filmeket.

 

TDKR-ben klisék és logikátlanságok? Nézd, biztosan voltak, én nem láttam őket. Érzelmileg teljesen bedarált a film és többször is katartikus élményt nyújtott. Az éjféli premier vetítés óta ezen jár az agyam még mindig, és már alig várom, hogy a húgommal újranézhessem jövő héten. Értékelni sem szeretem a filmeket, néha megteszem, mert ez a divat... de nekem általában vannak a 10/10-es filmek valamint a 10/10-esebb filmek és a épphogy 10/10-es filmek. Amik meg nem tetszenek (mert olyan is van szép számmal), az megy a süllyesztőbe, nem foglalkozom velük tovább egy percet sem. De ez én vagyok... ;)

 

De én meg az elsőként idézett mondatodra gondoltam, és abban egy fia számomra szó nincsen, ahogy azt már két példa is mutatja. Szóval, beeee :P:D

 

Nyertél, abból a mondatból tényleg kimarat ;) ... figyelmetlen voltam, a legnagyobbakkal is megesik ;) ;) :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy akarod… Megjegyzem, mindezek ellenére tetszett a mozi, de ez sem varázsolt el, ahogy anno a TDK sem. A Begins viszont anno igen.

 

 

 

Szóval:

 

1. A hős egy harcban megsérül, de egy jóságos és bölcs tanító utat mutat neki, felkészíti a visszavágóra, és ezzel segíti győzelemre. Ezt a karatekölyök-stílus idegesítően sablonos volt, egyáltalán nem illik Batman-hez...

2. Bátor, hős katona találkozik a szépséges nemeskisasszonnyal, titkon egymáséi lesznek, de a rideg világ elszakítja őket egymástól?! Komolyan ez lenne a legjobb, amit Thalia előtörténetéhez ki tudott a stáb izzadni magából?

3. Nolan ismétli önmagát: Amikor Bane túszul ejti Gotham belső városrészét, fogságba ejtve az összes rendőrt, kiszabadítva a foglyokat, és hogy ne legyen forgalom a külvilággal, felrobbantatja a hidakat, hogy a csapdába esett emberek maguk pusztítsák el a várost: Madárijesztő pontosan ugyanezt csinálta a Kezdetekben, szóról szóra!

4. A Bane elleni harcban Bane annyival erősebb, felkészültebb, jobb volt, úgy elintézte Batmant, hogy ott Batmannnek MEG KELLETT VOLNA HALNI!! Erre mi van? Becsukják egy lyukba, ahol 5 hónap alatt teljesen felépül. A film elején egy bottal járó trotty volt mert elkoptak a porcai, sérülésekkel, aztán kap egy térdprotézist, amitől minden rendben lesz, még a falat is szétrúgja. A kérdés az, hogy Bruce a gödörben a porcaira is tudott-e gyúrni, vagy Bane volt hülye annyira, hogy rajta hagyta a térdvázat, vagy csoda történt,mert máskülönben a gödörben is csak csoszogott volna, és nem falat mászik meg salto mortale-t ugrál. Amúgy is, pont annyi időnek kellett a bomba felrobbanásáig eltelni, amennyi Brucenak kellett a lábadozáshoz. A börtönben, amiben etetik és itatják a rabokat, de nem őrzik őket semennyire, mert a raboknak az a hobbija, hogy sziklamászó versenyt rendeznek a szabadságért...

5. Mikor egyébként ki akart mászni, odaszóltam a fiamnak: biztos kötél nélkül fog kijutni… Nem érzitek Hollywood ötlettelen hatásvadászatát??? Ahogy a Macskanőnél is: annyira egyértelmű volt, hogy nem fog élni a felkínált lehetőséggel, s nem fog elmenni, annyira nyilvánvaló volt, hogy mikor Batman újra a padlón van, s segíteni fog neki, hogy az fájt…

6. Másrészt Batman hogy a francba jött át a szigetre, hisz az egyetlen hidat őrzik, nem is akárhogyan, a víz meg be van fagyva. Utána persze rögtön megtalálja a Batwinget is - biztos volt GPS nála – de amit csak ő tud, hol van, mert Bane anyira hülye, hogy körül sem nézet a tetőkön…

7. A bomba felrobbanásakor annyira lehetett tudni, hogy nem hal meg Batman... Ilyet csinált már Jack Bauer is a 24-ben, tök hiteltelen és logikátlan az egész.

Meg milyen blockbuster is az, amiben meghal a főhős???

8. S végül: a Beginsben Gotham City fikció vol, s annak úgy is kellett volna maradni. Már a TDK-ba se illett Hong Kong, de itt az elnök, meg a Nemzeti Gárda… Hát nem tudom.

 

 

 

Ahogy mondtam, még mindezek ellenére is tetszett, de nagyon messze van az igazán jó Nolan moziktól...

 

Remélem, nem tapostam senkinek lelkivilágábába. Nem állt szándékomban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan filmjeiben logikai bakik? Melyik filmekben és mik azok?

 

Lehet, hogy vannak, mert melyik filmben nincsenek. De engem körül belül semennyire sem érdekelnek ezek! (Bár tudom, nem engem kérdeztél :P)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, bevallom, kissé meglepődtem rajtad. :) Persze nem tilos adni egy jó barát, vagy hozzáértő ismerős véleményére (sőt...), de úgy eldönteni, hogy egy film rossz lesz, hogy még nem is láttad azt, érdekes. Egyébként lehetetlennek tartom, hogy két ember ízlése filmek (vagy bármi más terén) 100%-osan egyezzen, ahogy arra most is kaptunk bizonyítékot.

 

Én egy ideig még biztos nem látom a filmet, de jó esetben szeptemberben már tudok rá sort keríteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

R2, amit az érvek többségében felhozol, az nem több, mint szőrszálhasogatás. Egy-két dologban igazad van, (pl. térdizület), de többségében csak kötözködsz.

 

Kötözködik a fene... Néhány dolog zavart ugyan, de ha nem kérditek, megtartom magamnak. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Raid: Redemption

 

Így kell Amerikát pofán vágni. De úgy, hogy valóban vérezzen és fel is dagadjon. A film története annyiból áll, hogy egy helyi gengszterfőnök túljátsza a szerepét és ráküldenek egy egység SWAT-ot. Az indonéziaiak behatolnak az épületbe, ahol a társaság 90%-át lemészárolják. Mivel a helyszín egy több emeletes tömbház, a lakókat felszólítják, hogy kapják el a behatolókat. El is indul az ész nélküli lövöldözés, majd elfogynak a töltények, így kés és ökölharc. Aztán ez megy a film végéig. Mégis, miért jobb, mint a manapság annyira felfuttatott amcsi akciófilmek? Mert nincsen telepumpálva a film sztárokkal, nem mondanak semmi mókásat és mégis, működik a dolog. Az akciók baromi igényesek és brutálisan véresek. Ami szintén ellent mondd a rágózabaló nép filmjeinek, az az, hogy itt a sebek újra felszakadnak, majd még jobban véreznek, az embereknek fáj, ha megütik őket és sokszor a földön fetrengve várják a jelenet végét.

A zenéket szintén kiemelném. Nem a szokásos, megszokott Rock, ami sokszor szerintem nem illik egy verekedős jelenethez, sokkal inkább a Prodigy féle, gyors és lüktető zene. Itt jó pár ilyet kapunk, nekem ezek is kifejezetten tetszettek.

Jaj, a hangeffektek majdnem kimaradtak. A fegyverek, főleg a hangtompítós puskáké nagyon jól sikerült, ajánlom mindenkinek a jó minőségű rip-eket, mivel, az 5.1 nagyon sokat dob az egész mókán, sok esetben lehet kapkodni a fejünket, hogy akkor most ki és honnan, meg mivel lő. Főleg az első igazán komoly tűzpárbaj és a droglabor szétverése lett igazán hangzatos.

A film realitásával és minőségi harc jeleneteivel igazán szórakoztató, nem unatkoztam és nem kellett baromi unalmas párbeszédeket sem végighallgatni. Jól összerakott alkotás, remek látvánnyal és jó ötletekkel. Ha, ez nem volt elég bizonyíték, az amcsik már megvették a jogot egy remake-re...csak gondoltam szólok, hogy majd mindenki tisztában legyen vele, megint mit loptak el és tettek gagyibbá. Jah és 9/10

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

1. A hős egy harcban megsérül, de egy jóságos és bölcs tanító utat mutat neki, felkészíti a visszavágóra, és ezzel segíti győzelemre. Ezt a karatekölyök-stílus idegesítően sablonos volt, egyáltalán nem illik Batman-hez...

 

 

Egy jóságos és bölcs tanító? Most ugye nem az üvegszemű orvosra gondolsz? Mert ő segített neki kikecmeregni a mélységből. Vagy Alfrédra? Mert ő épp azt szajkózta, hogy ne harcoljon, maradjon Bruce Wayne. Vagy Lucius a ludas, amiért megmutatta Bruce-nak az új kütyüket?

 

 

 

2. Bátor, hős katona találkozik a szépséges nemeskisasszonnyal, titkon egymáséi lesznek, de a rideg világ elszakítja őket egymástól?! Komolyan ez lenne a legjobb, amit Thalia előtörténetéhez ki tudott a stáb izzadni magából?

 

 

Talán azért nem "izzadtak ki" magukból ennél jobbat, mert nem volt rá szükség? Muszáj mindenegyes szereplőnek mindenegyes múltbeli történését túlmisztifikálni? Volt egy rendkívül komplex Bruce, egy rejtélyes Joker, miért ne lehetne egy szokásos múlttal rendelkező Bane? Talán annyira nem életszagú az, hogy néha egy zsoldos felcsinálja egy hadúr lányát, amiért száműzésbe kerül? Attól, mert valami még előfordult más filmben is, még nem biztos, hogy nem állja meg a helyét itt. Tökéletesen működik a sztoriban, pláne úgy, hogy R'has'al'ghul már a Beginsben is utal az egészre.

 

 

 

 

 

3. Nolan ismétli önmagát: Amikor Bane túszul ejti Gotham belső városrészét, fogságba ejtve az összes rendőrt, kiszabadítva a foglyokat, és hogy ne legyen forgalom a külvilággal, felrobbantatja a hidakat, hogy a csapdába esett emberek maguk pusztítsák el a várost: Madárijesztő pontosan ugyanezt csinálta a Kezdetekben, szóról szóra!

 

 

Lehet, hogy nem ugyanazt a filmet néztük... mert az nem Madárijesztő terve volt, hanem az Árnyak Ligájáé... arról nem is beszélve, hogy nem az egész várost vonták blokád alá, hanem csak a Szorost, és nem robbantották fel a hidat, csupán felvonták. De ha már mindenáron bele akarunk kötni, igen: a rendőröket itt is fogjul ejtették, de talán nem véletlen, hogy két - a város megsemmisítésére törő - tervben egyaránt szerepet játszik a rendőrség kiiktatása...

Egyébként Bane nem az emberekre bízta a város elpusztítását... nem tudom, rémlik-e az a nagy kövér bomba, ami a végén fel akart robbanni... csupán annyit mondott Batmannek, hogy szereti majd nézni, ahogy Gotham polgárai a kétségbeesésükben egymást tapossák: de ettől még a ravasz nagyon is az ő - vagyis Thalia - kezében volt.

 

 

 

 

4. A Bane elleni harcban Bane annyival erősebb, felkészültebb, jobb volt, úgy elintézte Batmant, hogy ott Batmannnek MEG KELLETT VOLNA HALNI!! Erre mi van? Becsukják egy lyukba, ahol 5 hónap alatt teljesen felépül. A film elején egy bottal járó trotty volt mert elkoptak a porcai, sérülésekkel, aztán kap egy térdprotézist, amitől minden rendben lesz, még a falat is szétrúgja. A kérdés az, hogy Bruce a gödörben a porcaira is tudott-e gyúrni, vagy Bane volt hülye annyira, hogy rajta hagyta a térdvázat, vagy csoda történt,mert máskülönben a gödörben is csak csoszogott volna, és nem falat mászik meg salto mortale-t ugrál. Amúgy is, pont annyi időnek kellett a bomba felrobbanásáig eltelni, amennyi Brucenak kellett a lábadozáshoz. A börtönben, amiben etetik és itatják a rabokat, de nem őrzik őket semennyire, mert a raboknak az a hobbija, hogy sziklamászó versenyt rendeznek a szabadságért...

 

 

Megint erőteljesen megkérdőjelezhető, hogy nézted a filmet, vagy csak láttad. 1. Batmannek lehet, hogy meg kellett volna halnia, csak épp Bane-nek pont az volt a terve, hogy életben tartsa. Márpedig Batman olyan szinten ki volt készülve a harc végére, hogyha akart volna se tudott volna meghalni, Bane pedig világosan kifejti, hogy miért nem öli meg.

 

Mert meg akarja törni. Rémlik? Ezért is rakja be egy lyukba: és ezért nincs szükség börtönőrre. Minek egy lyukba, ahonnan nem tudnak az emberek kimászni? Pont ez a lényeg! A hamis remény. Se őr, se börtönfelügyelő, se semmi, szabad ég a fejed fölött, mégis rab vagy. És most ne gyere nekem azzal, hogy Batman kimászott: 30 év alatt ő volt a 2...

Azzal, hogy ebbe belekötöttél, kvázi kinyilvánítottad, hogy a film egyik legjelentősebb részét nem sikerült megértened.

 

Ellenben a porcos dologban van valami, ámbár simán lehet, hogy Bane rajta hagyta a lábán, hiszen úgy volt vele, hogy a veremből kimászni lehetetlen.

 

 

 

5. Mikor egyébként ki akart mászni, odaszóltam a fiamnak: biztos kötél nélkül fog kijutni… Nem érzitek Hollywood ötlettelen hatásvadászatát??? Ahogy a Macskanőnél is: annyira egyértelmű volt, hogy nem fog élni a felkínált lehetőséggel, s nem fog elmenni, annyira nyilvánvaló volt, hogy mikor Batman újra a padlón van, s segíteni fog neki, hogy az fájt…

 

 

Az a helyzet, hogy nem érdekel, hogy hányszor sütötték el ezt korábban, ha tökéletesen ideillik a megoldás. A gyerek kötél nélkül jutott át, tehát Bruce-nak is úgy kell. A belőled maximumot kihozó halálfélelem megoldás tökéletesen működik, nem értem, minek kell belekötni?

 

 

 

6. Másrészt Batman hogy a francba jött át a szigetre, hisz az egyetlen hidat őrzik, nem is akárhogyan, a víz meg be van fagyva. Utána persze rögtön megtalálja a Batwinget is - biztos volt GPS nála – de amit csak ő tud, hol van, mert Bane anyira hülye, hogy körül sem nézet a tetőkön…

 

 

Egyrészt: Batman, a sötétben hány embert is intézett el a Beginsben a kikötőben? Szerinted nem tudna átjutni Bruce egy őrzött hídon este? Vagy mondok mást: rémlik, amikor a Beginsben Bruce és R'has a jégen táncolva kardoznak? Vedd ehhez hozzá, hogy Gordon meddig jutott el a jégen gyalog a társaival, beszakadás nélkül...

 

Komolyan, a mai világban mindent az emberek szájába kell rágni, hogy még véletlenül se kelljen gondolkodni?! Persze, szőrszált hasogatni, meg becsmérelni mindig könnyebb...

 

 

 

7. A bomba felrobbanásakor annyira lehetett tudni, hogy nem hal meg Batman... Ilyet csinált már Jack Bauer is a 24-ben, tök hiteltelen és logikátlan az egész.

 

 

Nem úgy volt, hogy most kifejted a logikátlanságokat? Akkor csak így ideírni, hogy "logikátlan az egész". Miért is? Az egész film arról szól - megint csak tanúságot teszel arról, hogy nem figyelted igazán a filmet - hogy Bruce-nak új életet kéne kezdenie, Batman nélkül. Alfréd is ezt szajkózza, a Macskanő is, és a végén már maga Bruce is, mikor kijelenti, hogy "nincs robotpilóta" - mikor egyértelmű, hogy van, hiszen ő javította meg. Batman 10 másodperccel a becsapódás előtt kiugrott a gépből, ha a gép sebessége percenként 36 mérföld / gyök2 (vagy még ennél egy picivel kevesebb) sebességet képes volt elérni (nagyjából 30 mérföld/perc), akkor ez már stimmel is.Ez egy szuperszónikus gép sebességének felel meg tudtommal, de ez Dzséjt asztala. Gondolom nem túl nagy elrugaszkodottság elképzelni,hogy a prototipusokat gyűjtögető Fox gépe képes lehetett ilyesmire...

Megint: lehet, hogy volt már máshol is ilyen, de attól még ide tökéletesen ideillett, és működött.

 

 

 

Meg milyen blockbuster is az, amiben meghal a főhős???

 

Kérdezd Bomarrt.

 

 

8. S végül: a Beginsben Gotham City fikció vol, s annak úgy is kellett volna maradni. Már a TDK-ba se illett Hong Kong, de itt az elnök, meg a Nemzeti Gárda… Hát nem tudom.

 

Ezzel némiképp egyet tudok érteni, ezért nálam csak 95% a film.

 

Ahogy mondtam, még mindezek ellenére is tetszett, de nagyon messze van az igazán jó Nolan moziktól...

 

Minden Nolan mozi csak úgy működik, ha a kedves néző használja a fejecskéjét.

Remélem, nem tapostam a lelkivilágodba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Minden Nolan mozi csak úgy működik, ha a kedves néző használja a fejecskéjét.

Remélem, nem tapostam a lelkivilágodba.

 

Nem tudsz beletaposni, ez csupán egy film. Máshogy látjuk és kész. S amint elnézem, se Te nem tudsz engem meggyőzni, hogy azok úgy voltak jók, ahogy voltak, sem én Téged a fordítottjáról.

 

Ugyanakkor az év egyik legnagyobb durranásában vártam a legkevésbé, hogy megmondom előre, mi fog történni. Kár érte. Marad a max. 85 %

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet az új mozi filmekről beszélgetni, meg veszekedni kis apró részleteken, de a legtöbben szemet húnynak a legnagyobb hibájuk felett. Ez pedig az, hogy a színészek egyikben sem az eredeti hangjukon szólalnak meg. A Prometheust sem láttam még, két okból. Az egyik, hogy nem igazán érdekel, hiába készült hozzá hosszabb bemutató áradat, mint maga a film, valahogy úgy vagyok vele, mint a John Cartelel...ha kijön a HD, vagy BluRay Rip, akkor megnézem eredeti nyelven, de pénzt kár lett volna érte kiadni. A Batman már jobban felcsigázta az érdeklődésem, csak miután a II. részt még a moziban is angolul láttam, biztos idegesíteni Bale magyar hangja. Vagy bármelyik más színészé, akik szerepeltek az előző filmben. Igaz, a jövő héttől már a helyi mozi is vetíti, a Pókemberrel egy napon, gondoltam rá, hogy megnézem mindkettőt, aztán ki tudja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Raid: Redemption

 

Teljesen egyetértek. A test-test elleni küzdelmek néhol mondjuk az én izlésemnek kicsit hosszúak voltak, de az akciók intenzitása igy is lenyügöző. Az utóbbi évek amerikai akció-termése közül maximum a John Rambo van vele egy súlycsoportban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, akkor amik nem tetszettek a TDKR-ben (ha már tettem azt a lentebbi kijelentést), annak ellenére, hogy ez a film számomra jobban bejött, mint a TDK. (Természetesen majd írok a pozitívumokról is, de most véges a szabadidőm.)

 

 

- Batman továbbra is cefetül gyorsan közlekedik egy New York méretű városban. Jó, most már van egy repülője, de még így is iszonyú gyorsan ér A-ból B-be, és furcsa mód mindig tudja, kit hol keressen. Legszembetűnőbb ez a Blake kivégzés/Gordon kivégzés között volt. Az egyik pillanatban még Gordon irháját menti, a következőben meg már a Blake-t kinyírni akaró rosszarcú nyakába esik. Mindezt úgy, hogy fogalma sem lehetett arról, hol van Blake.

- Ha már repülő, ahogy a Beginsben a Trumble-vel történő "eltűnése" (mikor lekapcsolt minden fényt és elhalkult a motor - ezt hogy is?), itt is furcsa, hogy Gothamban ilyen könnyen le lehet rázni a zsarukat. Minek voltak ott a helikopterek?

- A rendőrök egy tömegbe rendeződve felvonulnak a nyílegyenes utcán (az egyik még díszegyenruhát is húzott, ezt a szirupot kihagyhatták volna). Okos taktika, hol tanítják, a hogyankellgyorsanmeghalni suliban? És akkor nekiállnak rohamozni. Ott a kezükben a pisztoly, de ők a viszont tűz helyett inkább szaladnak a puskák felé, hogy bunyózzanak egyet. Persze, mint kiderül, végül is nem vesztettek semmit (na jó, egy-két embert), mert a bűnöző bandáknak jobban szúrta a szemét a beton. Merthogy a flasztert módszeresen lemészárolták a zsernyáktömeg előtt. Hú de kínos volt ez a jelenet!

- Ahhoz képest, hogy mennyire gajra ment Bruce, egész víg figura. Jó, a porcproblémát lekezelték egy géppel, ezt még csak-csak beveszem. Na de a sufnigyógyítás, az gáz volt újfent (mint Dent extrém sérülése). Tehát az embernek kiugrik egy csigolyája, elég, ha felköti magát (egy orvos ismerősöm ezen a szakaszon kapott agyvérzést). Majd, miután elszenvedett egy ilyen sérülést, kutya baja sem lesz, mikor alázuhant több méter magasból és egy kötél fogja meg... Kétszer is... Már csak a fellépő fizikai erők kettétörték volna, akkor is, ha a gerince történetesen ép. De ő nemrég gyógyult fel egy komoly sérülésből és az elején az orvostól tudjuk, hogy amúgy is gondjai voltak már a hátával (egyebek mellett).

- A szokásos Nolan-Batman probléma: a denevér sértetlenül vészel át akármilyen magasból történő landolást.

- Gotham már nem Gotham. Már annyira sem volt fiktív város, mint a TDK-ban. Ebben a részben a Sziget Manhattan volt... Eh...

- Blake egyetlen pillantásból rájött már gyerekkorában, hogy Bruce Wayne Batman. No comment... Ezek után nekem senki se mondja, hogy Joker nem jött rá, amikor neki a kisujjában több ész volt, mint Blake fejében.

- Bruce és Bane úgy rúg vagy üt át kőfalakat, hogy meg sem érzik. Bruce mindezt papucsban!

- A film elején a repülőgépes akció látványos volt, de az, hogy balesetnek akarták álcázni, röhejes. Csak amiket én mezei pocok gyanúsnak vélnék: a repülőgép alkatrészei egymástól iszonyú távolságra szóródtak szét. A szárnyak a törzstől és a faroktól több száz kilométerre lehettek, pedig ha egy gépről leszakadnak a szárnyak, már csak a fizika miatt sem repülhet ilyen messzire (hát még ha a farkát is elveszti). És akkor ott van még a szabályosan lerobbantott farokrész (melyik szakértő nem találná meg a robbantás nyomát) és a lövésnyomok a gépben és az utasokban. Arról nem beszélve, hogy a gép törzse is megnyomorodhatott a vontatástól. Na, ezeket szúrtam ki én. Képzeljétek, mit szúr ki egy szakember? És akkor arról még szót sem ejtettem, hogy egy holtest kicserélése nem fogja azt eredményezni, hogy a jó ruszki doktort halottnak nyilvánítsák. Miért? Mert az a gép a büdös életben nem robbant fel, ugyanis az üzemanyag a szárnyakban volt. Vagyis a legrosszabb esetben is összeroncsolódott holtestet találtak, amiből még bőven vehető ujjlenyomat, de DNS mindenképpen.

 

Na most ezek jutottak eszembe. Az a baj, hogy Nolan filmjei a karakterekben zseniálisak, tényleg briliánsan építi fel őket, az ő sztorijaik jól megkomponáltak. De közben a filmek fő cselekményét egy általában bugyuta alapötletre építi rá egy nagyon felületes forgatókönyvvel, ez pedig nem jó kombináció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

és Talia is lelepleződött. Bár őt nem az leplezte le, hogy tudtam, Rasnak lánya van - ez valahogy nem jutott eszembe a film alatt, pedig hát a hölgy főbb szereplő kedvenc Batman játékomban, az Arkham CIty-ben.

 

 

Még a szereposztás körül olvastam annak idején, hogy Ras lányát ki játszaná, de időközben kiment a fejemből. A film alatt jutott eszembe, amikor "kiderült", hogy Bane a fia, na akkor ez beugrott, és némileg zavart is éreztem, hogy akkor most mi a helyzet. Mivel csak a filmeket láttam, így nem volt infom első kézből a neméről, de ezek szerint ilyet valóban olvashattam régebben, mert tudott, hogy lánya van :)

 

 

Ebben a nagy ovációban csak halkan kérdezem: itt csak engem zavartak a kliséhalmok mg a logikátlannál logikátlanabb dolgok a TDKR-ben???

Sajnos engem sem zavartak, mert összességében élveztem a mozit, és egy ilyen filmtől amúgy sem várok sebészi precizitást :)

 

Lehet az új mozi filmekről beszélgetni, meg veszekedni kis apró részleteken, de a legtöbben szemet húnynak a legnagyobb hibájuk felett. Ez pedig az, hogy a színészek egyikben sem az eredeti hangjukon szólalnak meg.

Én is feliratosan néztem, szerintem a többség erről a fórumról a feliratos verzió mellett döntött.

 

 

Majd, miután elszenvedett egy ilyen sérülést, kutya baja sem lesz, mikor alázuhant több méter magasból és egy kötél fogja meg... Kétszer is... Már csak a fellépő fizikai erők kettétörték volna, akkor is, ha a gerince történetesen ép.

 

Ennél én is kicsit felszisszentem magamban, ilyen jó nagy esés után tuti derékba törve érkezne az ember a földre.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó nektek, nálunk minden film szinkronosan megy, ha egyáltalán megy a helyi moziban. Ha feliratos lenne a Batman 100%, hogy megnézném én is, akárcsak az új Pókembert. Mondjuk, rengeteg jó filmet töltöttem le mostanában és a Lost is egyre érdekesebb lesz, lehet kihúzom addig, amíg kiadják belőlük a BluRay korongot. Most amúgy is a Freddy Vs. Jason-t szedem rendezői változatban, extrákkal és interjúkkal, várom már, nekem kifejezetten tetszett a film! :)

 

Örülök Bomarr, hogy egyetértesz, ha lenne egy kis időm megcsinálnám a magyar feliratot, készült már hozzá?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudsz beletaposni, ez csupán egy film. Máshogy látjuk és kész. S amint elnézem, se Te nem tudsz engem meggyőzni, hogy azok úgy voltak jók, ahogy voltak, sem én Téged a fordítottjáról.

Donát megtette helyettem a válaszadást. :) Talán ki tudnám még egészíteni pár dologgal, de úgyse győznélek meg és nem is akarlak. :) Kicsit az SW filmek kritikáira hajaz a véleményed már abból a szempontból, hogy kicsit belegondolva simán védhető és magyarázható az összes. :) Ezt nem bántásként mondom, csak mellékesen megjegyeztem.

 

Jó nektek, nálunk minden film szinkronosan megy, ha egyáltalán megy a helyi moziban. Ha feliratos lenne a Batman 100%, hogy megnézném én is, akárcsak az új Pókembert.

Én is feliratosan néztem, de utaztam is érte elég sokat. :) Szerintem neked nem jönne be a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képregényben sok Batmant olvastam, némelyik hangulatban is hasonló volt a filmekhez. Voltak humorosabb alkotások, főleg mikor Hulk-al ment Joker ellen, de pl. Robin halála eléggé sötétre sikerült. Gondoltam, hogy a befejező részben lesznek majd szomorú részek, hiszen az ilyen mozzanatok mindig jobban megragadják az emberek többségét, mint a CGI. Az megint külön érdekes, amikor a CGI érzelgős... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kíváncsian várom mit írsz majd a filmről. :)

 

Dzséjt. A kifogásaidra egy szó van: képregényfilm. Ezzel mindent elmondtam. Abba ezek beleférnek. Batman feltűnései/eltűnései is. Attól még, hogy viszonylag komolyra csinálta Nolan, az alant említett dolgokban megmaradt fikciónak és mesének, ami szerintem remek.

 

 

A rendőrök frontális rohama iszonyú hatásos volt. Elképzeltem ahogy házról-házra gerilla módon haladnak előre és orv-lövik le a lázadókat... Hát....lehet, hogy az életben így az okos meg a normális, de egy Batman utolsó részében, a hősi eposz szakaszba nem való. Csak mellékesen jegyzem meg, hogy csak akkor kezdtek rohamozni, amikor Batman már fedezte őket a repcsijével.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azon kapom magam, hogy még mindig a TDKR jár a fejemben... Egyszerűen újra látni akarom minél előbb. Most így belegondolva, némelyik karakternél fura volt, hogy azok most kik is? Úgy beszéltek néhány manusról, mintha a nézőnek már ismernie kellene őket. Egy újranézés nyilván helyre teszi majd ezeket a dolgokat. Szerintem pont ez az a film, amit egy megtekintés után nem lehet mélyrehatóan elemezni.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.