Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azok alapján amit olvastam, az a baj a filmmel hogy kissé túlzsúfolt/túl sok szálon fut/"túl epikus". Meg ugye sokan hiányolják belőle Ledger játékát, hogy Tom Hardy nem tudott felnőni a feladathoz (csak azt nem nézik hogy ha egy Joker-szerű főellenséget tolnak be - Rébuszt például - akkor az lenne a bajuk hogy szimplán egy Joker-klónt csináltak).

 

Persze ha nem lett volna egy TDK, és nem azt keresnék hogy miért nem tökéletes a film, akkor 99% állna RT-on, és nem 87%. Igazából ahogy nézem, jobbban nem is sikerülhetett volna a film, egyszerűen nem tudom elképzelni hogy mitől csettintenének a kritikusok, hogy na ez jobb mint az előző kettő.

Elvileg ez a kulminálás, szóval nekünk tetszőbb lesz Obi, ne aggódj. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody: Amúgy azon pár kritikus akinek a szavára adok, azoknak nagyon is bejött a film. Említetted múltkor azt a dagadt über-kocka csávót, aki lehúzta, az is csak olyanokon akadt ki hogy ezt meg azt nem tenné Batman a képregényben, nem magát a filmet kritizálta.

 

Duk: Ez a pali volt azt hiszem a trailerben is egy fél másodpercre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos jó lesz. Már alig várom, hogy végre megvehessem a trilógiát BD-n. :D

Már én is nézném nagyon egyben.

(ha meg nem tudsz várni, már nézheted is hindi nyelvén oldschool kamerás minőségben a Risest :D)

 

Nekem valahogy azok a kedvenc történeteim, amik szép kerek egészt alkotnak. Ilyen a SW, a LOTR, a Lost és ugye a Batman is. Sokkal epikusabbá és teljesebbé teszi ez a filmeket. Emiatt vétek lenni bármelyikhez is újabb részt adni (Hobbit ugye más tészta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már én is nézném nagyon egyben.

(ha meg nem tudsz várni, már nézheted is hindi nyelvén oldschool kamerás minőségben a Risest :D)

 

Nekem valahogy azok a kedvenc történeteim, amik szép kerek egészt alkotnak. Ilyen a SW, a LOTR, a Lost és ugye a Batman is. Sokkal epikusabbá és teljesebbé teszi ez a filmeket. Emiatt vétek lenni bármelyikhez is újabb részt adni (Hobbit ugye más tészta).

 

Nagyon egyet értek! :D

Imádom ezeket a filmeket, amiket említettél (+ a sorozatot... de hát tudod ;)) de furcsa módon mind a Gyűrűk Urával, mind a Nolan féle Batmannal, mind pedig a Matrixal mostohán indult a kapcsolatom. Ugyanis ezen filmek első részeit nem csak, hogy moziban nem láttam, hanem rohadtul nem is érdekeltek. Sőt, a Matrix pl az első VHS-ről történő megtekintés után sem jött be... konkrétan bele aludtam... mégis az egyik első eredeti DVD-m lett később. Gyűrűk Ura dettó, Batman Begins meg nem érdekelt, mivel a korábbi Batman filmekért annyira nem rajongtam, ezért nem érdekelt. De már azt mondom, hogy hülye voltam anno és meg kellett volna nézni őket moziban, mert mai napig sajnálom, hogy nem láttam ezeket nagy vásznon. Óriási kedvencek lettek, mind a Matrix Trilogy, mind a Gyűrűk Ura Trilógia és természetesen a Nolan féle Batman Trilógia is.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem akar tudni semmit már az origora se menjen. A címben is már lelőnek egy poént. És azonnal kint van az oldalon egyből látni. Én azért nem lepődtem meg mert sajna Revan már itt ellőtte ezt.

Én még semmilyen spoilerrel nem találkoztam de elég jó is vagyok az elkerülésében. Az évek folyamán megtanultam, hogy kell. :D Egyszer derült ki egy Harry Potter spoiler, de azt a híradóban mondták be...lol.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, mert 01:20-tól van egy-két új snitt. Na meg 14:45-től Sylvester"Hetedik Doktor" McCoy mókázását figyelhetjük :D .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NS3ameZfPdw

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdemes megnézni, mert 01:20-tól van egy-két új snitt. Na meg 14:45-től Sylvester"Hetedik Doktor" McCoy mókázását figyelhetjük :D .

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NS3ameZfPdw

Oké 14:39 az egész. :D szóval pontosan hol is? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki nem akar tudni semmit már az origora se menjen. A címben is már lelőnek egy poént. És azonnal kint van az oldalon egyből látni. Én azért nem lepődtem meg mert sajna Revan már itt ellőtte ezt.

Sajnálom, nem gondoltam volna, hogy abban az egy mondatomban, amiben egyébként semmi spoiler nincs, spoilert fognak látni egyesek. Ami valóban spoileres volt, azt spoiler mögé raktam.

Nem gondoltam volna azt se, hogy egyesek nem gondolnak bele abba, hogy adott személy véleménye bozonyos dologról meg is változhat idővel.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már azt mondom, hogy hülye voltam anno és meg kellett volna nézni őket moziban, mert mai napig sajnálom, hogy nem láttam ezeket nagy vásznon.

Szerencsém volt, mert mindegyiket moziban láttam, még az első Mátrix- és Batman-filmet is :) Pedig akkor még kétséges volt, hogy melyikből lesz valami, de érdekeltek, így megnéztem őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy én mit nézek most esténként?!

Star Trek TOS-t!

Hát gyerekek... :D

Érdemes. A nyolcadik résznél tartok és ha az ember felülemelkedik a technikai megvalósítások egyes megmosolyogtató megvalósításain, akkor kedves kis krimitörténetecskéket kap.

Nem hittem volna egy majd 40 évas tv-sorozatról, de le tudom írni, hogy ajánlom, mert jó és érdekes. Utóbbi több szempontból is.

Ó, és egyébként azért kaptam kedvet hozzá, mert megtudtam, hogy a Star Trek 2. -Kahn haragja című mozifilm előzménye szintén Ricardo Montalban-nal, az első évad Space Seed(Alvó oroszlán) című része.

Egyébként a pletykák szerint az új 12. Star Trek mozifilm gonosza is valószínüleg ő lesz, de már nem a zseniális Montalban játsza természetesen.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, nem gondoltam volna, hogy abban az egy mondatomban, amiben egyébként semmi spoiler nincs, spoilert fognak látni egyesek. Ami valóban spoileres volt, azt spoiler mögé raktam.

Nem gondoltam volna azt se, hogy egyesek nem gondolnak bele abba, hogy adott személy véleménye bozonyos dologról meg is változhat idővel.

 

 

Nyugi, semmi gáz. Nyilván nem akarattal tetted, egy régi nyilatkozatod alapján lett lelőve a poén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem kicsit vegyesek az érzelmeim. Tele volt remekebbnél remekebb jelenetekkel, viszont eléggé kesze-kuszára sikeredett, nem éreztem azt hogy minden képkockának megvan a maga helye, mint az előzőeknél, kapkodósabb lett. Persze így is baromi jó film, és a lezárás nagyon szép volt.

 

Majd még én is írok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tele volt remekebbnél remekebb jelenetekkel, viszont eléggé kesze-kuszára sikeredett, nem éreztem azt hogy minden képkockának megvan a maga helye, mint az előzőeknél, kapkodósabb lett.

 

Ez nálam bizakodásra ad okot. Nekem a TDK is első nézésre ilyennek tűnt, aztán szépen letisztult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a TDK-t éreztem "kapkodósabbank" persze ott is letisztult minden később, többedik megtekintés alkalmával. Itt rendben követni tudtam az eseményeket gond nélkül.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt éreztem a TDK-nál, és azért néztem újra minden nap még kamerásan is, mert beszippant az elején és szünetek nélkül nem ereszt a stáblista legvégéig - az egész film úgy másfél órásnak érződik.

Sokan hozták fel azt a TDKR-nél hogy az első egy óra szimplán lassú és unalmas, pedig pergősebben mennek a jelenetek mint a TDK-nál, csak egyszerűen nem annyira jelentőségteljes és feszes valahogy az egész, néhol ugrik egy nagyot és néhol olyanokba megy bele amibe nem kellene ilyen részletesen.

 

Kicsit bővebben a filmről, spoiler-mentesen:

 

Az tetszett jobban a Beginsnél még négy éve, hogy a TDK-val ellentétben az teljes mértékben Bruce-ra koncentrált, és nagyon erős karaktert csináltak neki. Ha bárki más így érez az örülhet, mert ha érdekes módon a sok szereplő miatt nem is szerepelt olyan sokat, de iszonyat jó történetet írtak neki. Természetesen lehet arról vitatkozni hogy nem lett-e túlságosan is kihangsúlyozva és felnagyítva ez a jellemfejlődés, de az vitathatatlan hogy méltó volt az eddigi történések lezárásához.

Említettem a sok szereplőt. Az a helyzet, hogy szinte kivétel nélkül zseniális lett az összes régi és új karakter, de hiába majd három órás a film, nem elég ez a vagy nyolc szereplő kibontakozásához. Van olyan karakter akit én személy szerint bele se tettem volna a filmbe*, és a többi idejét is máshogy osztottam volna el. Bane és Macskanő mindketten iszonyú jók lettek, nálam főleg az előbbi ütött be, iszonyú félelmet keltő a puszta jelenléte is. Igazából olyan jók lettek hogy mindkettőnél kellett volna még több játékidő, mert könnyen elvesznek a film forgatagában.

Ami nálam a film abszolút csúcsa, az Michael Caine. Nem tudom hogy az Akadémia mennyire tervezi jelölgetni a filmet, de olyan szívszorító volt néhány jelenete hogy az elképzelhetetlen, az én Oscaromat már most megkapta.

Itt van ugye Bale is természetesen akinek most volt a legnehezebb dolga Batmanként, de zseniális volt mint mindig, kisujjból hozta Bruce Wayne-t.

 

Az akciójelenetek nagyon jók voltak, csak a filmvégi epikusnak beharangozott csata volt kissé rövid, nem sokkal többet mutattak mint a trailerben, és a Bane-nel való összecsapás is eléggé kurta volt, viszont az igen ütős lett. Bane egy állat.

 

Egy dolog van még ami talán a film legnagyobb hibája, és az a kiszámíthatóság - erről spoiler-mentesen nem tudok beszélni, lentebb kifejtem**.

 

A lezárás mint már írtam csodaszép lett, egy párszor újra fogom nézni csak azt.

 

Egy szó mint száz, egyszerre zseniális is a film és nem is. Ha kicsit átvariálták volna a forgatókönyvet akkor simán felülmúlják az eddigieket, de számomra ez nem történt meg. Ami talán legjobban leír néhány Nolantől furcsa jelenséget, az az elegancia hiánya. Eddig voltak olyan helyzetek amibe érezhetően nem ment bele Nolan, nem lovagolt témákon, mert ahhoz túlzottan elegáns. Most inkább éreztem azt hogy egy képregényrajongó írta a történetet, nem jött át az a Nolan-féle művészi letisztultság.

*

Miranda

 

 

**

 

Na szóval az a helyzet hogy minden egyes találgatás bejött. Illetve rossz szó is az hogy találgatás, mert már rögtön mindenki azt mondta Marion Cotillardnál hogy bizony ő lesz Talia, és bejött. Amint Joseph Gordon Lewis neve szóba került, rögtön mindenki arra gondolt hogy ő lesz Robin, és bejött. A legtöbbek által várt vég is az volt hogy Bruce megjátssza Batman halálát, de ő maga tovább él - ez is bejött.

Ez csak ugye az egyik oldal, mert a nézők többsége nyilván nem böngészi a Batman fórumokat a neten. Sajnos az előbb felsoroltak közül az összes nyilvánvaló volt, 30x kihangsúlyozva és elismételve a film során, tehát a mezei nézőnek se okoztak meglepetést.

 

Robinon viszont meglepődtem, mármint hogy ennyire ki is mondják a dolgot. Arra vártam hogy majd utalnak rá hogy Blake akár folytathatja is igazságtevőként, de így bele az arcba? ROBIN? WTF.

 

 

Revan: Nálunk nem, csak felnyírthajú, fülbevalós, 16 éves diszkós mocskok végigvisították a legdrámaibb jeleneteket is a plázapi*csa kísérőikkel, ami miatt majdnem letéptem a fejüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már azt rebesgetik, hogy jön egy következő Batman trilógia. A Warner állítólag megkérte az egyik rajzolójukat, hogy készítsen posztervázlatokat.

Még nem biztos, hogy megvalósul, de én örülnék. Itt már nem Bruce lenne Batman.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most jöttem haza a filmről és felülmúlta minden várakozásomat, mint filmnéző és mint képregény geek egyaránt :D . Hosszabb véleményt később írok.

 

Revan: Nagyon remélem nem lépi meg ezt a Warner, k***a nagy szentségtörés lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most jöttem meg a filmről. Feliratosan néztem.

 

Hasonlóan látom, mint Obi1.

Inkább hajaz a Beginsre, mint a TDK-ra. A TDK irányát jobb is, hogy nem követték, mert azt a filmet Joker személye határozza meg, és belőle csak egy van.

Pozitív, hogy Bane motivációja talán a legösszetettebb az eddigi rosszfiúk közül. És megint tele van érdekes karakterekkel. Nolan nagyon ért ahhoz, hogy előhúz régen látott, vagy alig ismert arcokat és jó szerepeket ad nekik.

Viszont kicsit kevésnek érzem ehhez a másik irányhoz a feszültségkeltést. Ezt több és látványosabb akcióval lehetett volna elérni, mivel az alapok a feszültséghez jók (minden eddiginél nagyobb a tét), csak nem lettek teljesen kiaknázva. A lezárás az megint csak jó irányú és jól is oldották meg, ide jár a dicséret.

Amiért számomra mégis a TDK-hoz hasonló első benyomást érzem az amiatt van, hogy hasonlóan ahhoz, ismét csak a film fele környékén éreztem azt a hatást, hogy ez üt. A TDK-ban a városon átmenő konvoj Joker elkapásáért volt számomra csúcspont első nézéskor, itt meg szintén van egy hasonló időben, egy hatásos zúzdarész.

Úgyhogy lehet, hogy nálam több nézés után fog megint csak árnyalódni az összkép. Emészteni kell még.hmm.gif

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én lehet, hogy elfogult vagyok (sőt biztos) de semmi negatívumot nem tudok említeni a filmmel kapcsolatban... csak ódákat tudnék zengedezni oldalakon át (de azt meg minek, ugye... unalmas lenne), és ugyan ezt tenné három kedves komám, cimborám, akikkel együtt néztem a filmet. A stáblista és a taps után teljesen le voltunk fagyva... egymásra néztünk és mindannyiunk szemében egy rohadt erőteljes elégedettség tükröződött.

 

Tom Hardy óriási volt. és persze az össze színész, de őt mindenképpen ki kell emelnem. Michael Cainenel kapcsolatban én is ugyan azt éreztem, mint Obi1 :)

 

Hátunk mögött megszólalt egy néző a stáblista alatt, így szólt:

 

"Na emberek, ez volt "A" film!"

 

Maximálisan egyetértek vele.

 

Előtte megnéztem a Prometheust is, immár másodszor és most nem rondított bele az összképbe semmiféle görcs... se vese se más. És még mindig jó volt! :P ... sőt jobb! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.