Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

TDKR

 

Az egyik, hogy ugye Bane annyira kidolgozott főgonosz volt, erős jellemmel, olyan beszédeket mondott, hogy az ember libabőrös lett tőle, egy igazi kemény, drabális, kíméletlen állat, egy idealista forradalmár... Tökéletes. De amint kiderült, hogy Miranda Tate R'as al Ghul lánya, levedlett ilyen kis szolgába, aki szó nélkül végre hajt mindent, kb. ilyen kiskutya lett belőle és a halála is elég snassz volt.

 

Úgy gondolom, hogy ez kettőjük bulija volt, a lány apjának művét akarták befejezni. Mivel Bane korábban tagja volt az Árnyak Ligájának, nem biztos, hogy csak a lány miatt állt ki az ügy mellett (bár a Ligába is beállhatott csak a lány miatt, de ennyire ne kukacoskodjunk). A szememben nem kisebbíti Bane "érdemeit", hogy mellette ott volt Miranda is. Ahhoz is nagyon sok kell, hogy valaki ezt az ámokfutást végigcsinálja, amit Bane. Attól még, hogy valaki azt mondja, hogy lőjem le a szomszédom, még nem tudom megtenni :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Freddy Vs. Jason BluRay változat, rendezői+extrák és alternatív befejezések

 

Aztak*rva! A lemezen volt 3 új befejezés, két harc, ami új helyszíneken volt és riport a színészekkel, a Jason-t alakító tag maszk nélkül tök jó fej és vicceseket mondd, szóval megérte leszedni. Persze magyar feliratok még magához a filmhez sem voltak, de egyértelmű, hogy ezt a movie-t nem a története miatt szeretik a rajongók.

Összességében baromi jól sikerül ez a házasítás, a színészek is kifejezetten jók voltak és persze a harcok sikerültek a legjobban. Nekem mondjuk a Rave partys jelenet tetszett leginkább, mikor a hokimaszkos legyak mindenkit a kukoricaföldön... Ha az amerikaiak nem erőltetnék az európai és más országokból érkezett sikerfilmek koppintását, hanem ezen a vonalon mennének tovább sokkal értékesebb lenne a horror szakáguk.

A lemezt kiírni sajnos nem tudom, nálunk pedig nem megvásárolható, merev lemezen pedig sokat foglal, így törlés lesz a vége, de azt kell, hogy mondjam, ennyit bőven megért, a tipikus horror egyik legszórakoztatóbb filmje. 10/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én gyorsabban beszélek és lila a hajam... Amúgy Gergő ért hozzá, ebből él és fura, hogy látja azokat a dolgokat is, amit itt senki sem sorolt fel, vagy vett észre... Ebből is látszik, hogy sok jó film van, de ez csak szemszög kérdésre, mindegyiket ki lehet várni és ha 5 hónap késéssel nézed meg, sem lesz rosszabb, vagy jobb...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyébként az a srác, akinek a Star Wars kritikái itt kiverték a biztositékot pár hete (hónapja?), miután azok linkelve voltak a starwars.hu-n. Egyébként tényleg elég ügyes a srác. Nálunk kevesen tudják jól csinálni ezt a videoblogolást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ő mondta, hogy az első rész f*s, a második már kevésbé, a 3. meg jó. Én már rég feliratkoztam rá. Pl. nagyon lehúzta a Holló című filmet, tegnap kötelező volt megnéznem és majdnem eret vágtam, annyira szemét volt az egész alkotás. Amit kedvelek benne, hogy pl. a csillogó vámpíros filmeket és a Transformers úgy kritizálja, hogy még akik szeretik és nézés közben rángatják a ... szóval azt, azok is elgondolkodnak, hogy tényleg, mekkora baromságra voltak ráizgulva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően nem jön be a csóka stílusa. Továbbra is azt mondom, hogy nekem ne mondja meg semmi és senki, hogy a saját ízlés világomnak mi jön be és mi nem. Továbbra sem értem a negatívumok listázását... de ez én vagyok. Ami a linkelt videót illeti, mond jó dolgokat - főleg az elején - de alapvetően csak nem értek egyet vele.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy a baj, hogy neked sosem voltak saját gondolataid és ebből adódtak velem a nézeteltérések. Nem tudsz érvelni és indokolni, inkább meghátrálsz, vagy mások által leírt dolgokat másolsz be. Tudod, ezt only you. Azt nem mondod meg, hogy mivel nem értesz egyet, mert nem tudnál az érveid mellett kiállni és megvédeni őket, vagy azt mondani, hogy a kritikusnak ebben nem volt igaza...én így gondolom, de mások majd úgyis elnézik ezt neked.

 

A másik, hogy hívő ember vagy, nem is kicsit, magyarul baromi sok dolgot megszabnak és megmondanak neked, vagy éppen tiltanak. Ez így most nem volt ellentét?

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem láttam a filmet és egy spojler mentes, általam elismert kritikát tettem be. Tehát, még mindig nem tudom miről szól az a két és x óra, de gondoltam a több oldalas istenítés után jól jöhet egy objektív és talán szakértő vélemény is.... Főleg olyan emberek számára, akik hetente néznek meg egy filmet...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocs, de mi a l*szarnak érveljek? Ezermilliószór leírtam már az elmúlt években a kritikákról a véleményem - konkrét példákkal és úgy általában is. A többség ismeri nagyjából az ízlésem. Mi a bánatnak kezdjem el egy idegbeteg csóka (tök mindegy, hogy ebből él) 'érveit' ellenérvekkel magyarázgatni? Hogy a hitem meg miként keveredik ide azt végképp nem vágom, de szerintem itt fejezzük be. Az előbbi kommentemmel sem hozzád szóltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felőlem jöhet. Nem is erről van szó. De talán nem olyankor kellene Riddicket csesztetni, amikor Te sem a saját gondolataiddal jössz, hanem valaki máséival.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ettől még kíváncsi lennék, hogy az elhangzottak ellen mit hoznál fel érvként. A másik, hogy majd ha kijön a BluRay én is megnézem a filmet, és akkor úgyis leírom ide, hogy milyennek tartottam, de nem fogom bejelenteni, hogy ismét, meg ismét a haverokkal, meg ismét a kutyáimmal megnéztem, aztán pedig semmitmondó, meg sablonos dolgokkal telehinteni a fórumot... A 2d, 3D dologgal is nekem szólogattál be, only nekem úgyhogy ez is fals állítás volt. A hited pedig úgy keveredik ide, hogy amit állítottál és amit teszel, vagy ami szerint élsz, az ellent mond egymásnak, tehát, szerintem kevésbé hiteles...igenis sok dolgot megmondanak és megszabnak neked, amiket be kéne tartanod, magyarul a szabat akarat és vélemény elve nem igazán jellemző rád!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 3D-ről még csak annyit... csak azért említettem meg, hogy a TDKR csak (only) 2D-ben létezik, mert már máshol is tapasztaltam, hogy nem így tudják az emberek. Azl, hogy leírtam, a Sötét Lovag - Felemelkedés csak 2D-ben létezik nem ellened irányuló beszólás volt! És innentől részemről lezárva!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez egyébként az a srác, akinek a Star Wars kritikái itt kiverték a biztositékot pár hete (hónapja?), miután azok linkelve voltak a starwars.hu-n. Egyébként tényleg elég ügyes a srác. Nálunk kevesen tudják jól csinálni ezt a videoblogolást.

Az SW-s kritikákat nem láttam, de ez kifejezetten szórakoztató műsor volt, annak ellenére, hogy én sem így látom a TDKR-t.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden vallásnak megvannak a saját megszállottjai, régen a keresztes lovagok gyilkolták a népet, ha máshogy gondolkodtak, vagy négyfelé vágták a pogányt, ma meg itt a Vidám Vasárnap, ami kb. ugyanolyan hatással van az emberi agyra. Amúgy nem, a kereszténységgel pl. nincsen olyan nagy gondom, de vannak az elvontabb dolgok, amik már fanatizmusba, merényletekbe, meg hasonlókba csapnak át és attól, hogy kevésbé népszerűek, még ugyanúgy a hiszékenységre alapoznak.

 

Amúgy én sem értek mindig egyet Gergő dolgaival, de ha majd nézem a filmet, akkor arra tuti figyelni fogok, amit a macskanőről mondott, meg a barátnőjéről. Plusz ugye az angol "szójáték" a nevével, ami szinkronosan nem jöhetett át.

Vagy, ami elég elgondolkodtató, hogy 5 hónapig mi történ a városban... ez nagy...hiányosság, nem?

ÉS azért a videó elején lévő gondolatok pedig valóban elgondolkoztatóak, főleg a másik kritikus hülye kijelentése...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Én egy egyszerű evangélikus vagyok, akinek semmi köze a szélsőséges dolgokhoz. Jómagam is elítélem az általad említett dolgokat és semmi közöm nincs hozzájuk. Egyszerűen csak más vagyok, mint te, és mint általában az emberek többsége... ez valakinek vagy bejön vagy nem, pontosabban vagy elfogadja vagy nem, mert bejönni ez nem igazán szokott senkinek - de mint ahogy te sem, úgy én sem fogok rajta változtatni.

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, akkor hagyjuk a témát, én is lezártnak tekintem. De azokra a dolgokra még mindig kíváncsi vagyok, amikkel nem értesz egyet, mert ha majd nézem a filmet, akkor olyan szemszögből is figyelem, hogy melyik állítást, vagy állításokat tartom inkább igaznak és eddig még semmi olyat nem kaptam részedről ami elgondolkozásra adna okot a film után. Magyarul, nem elég valakire azt mondani, hogy b*lf*sz, mert volt egy neked nem tetsző SW kritika sorozata, ha a jelenleg témánál lévő filmhez nem tudsz érdemben hozzászólni. Tehát, figyelek, megjegyezem amit írsz és ha eljön az idő, akkor majd el fogom dönteni, hogy kinek adok igazat...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak tudnám hogy mi a fenének kell szítani a feszültséget, meg személyeskedve beszólni a másiknak, amikor nem szólt egy rossz szót sem... :roll: Pláne, hogy megbeszéltétek, hogy ignoráljátok egymást, én úgy vettem észre, hogy Riddick tartja magát ehhez. Neked sem ártana abbahagynod a gyerekes viselkedésedet.

 

Szerk.: Jó filmkritikus a srác és van abban valami, amit mond, csak vannak akiket zavarnak azok a "hiányosságok" és vannak olyanok, akiket nem. Meg a srác teljesen OFF-screen dolgokra is kíváncsi, amik abszolút nem voltak lényegesek, rendszerint ha valami nem zajlott le konkrétan a szeme előtt, akkor az már valamilyen szinten plothole. Az egész csak megvilágítás kérdése. Az ő kritikái pedig erőteljesen szubjektívek.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, én gyorsabban beszélek és lila a hajam... Amúgy Gergő ért hozzá, ebből él és fura, hogy látja azokat a dolgokat is, amit itt senki sem sorolt fel, vagy vett észre... Ebből is látszik, hogy sok jó film van, de ez csak szemszög kérdésre, mindegyiket ki lehet várni és ha 5 hónap késéssel nézed meg, sem lesz rosszabb, vagy jobb...

Láttam az összes videóját, csípem is a srácot, de CSAK ugyanazt sorolja amit MINDENKI más, semmi újdonságot nem mondott. Ehhez nem kell filmesztétának lenni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja és még valami. Elég vékony a határ az igényesség, és a sznobság között, de erősen meg lehet őket különböztetni. Szereted Flóri a nem közönséges filmeket? Írjál róluk kedvcsinálókat, mondd meg hogy melyiket ajánlod, melyiket nem.

De csupán azzal az állítólagos ténnyel kérkedni, hogy te mekkora filmértő vagy, az nulla, mint ahogy más kritikájával dobálózni is nulla.

 

Nem kell műértőnek lenni ahhoz, hogy lássuk hogy a Transformers (szegény már nagyon csuklik) nem a filmművészet alfa és ómegája, csak egy egyszerű, nyilvánvalóan hibákkal teli akciófilm. Ez olyan mint ha nagyon fontoskodóan megállapítanád, hogy érthetetlen módon az Adambrau rosszabb sör mint Guinness, nem érted miért isszák a munkások. Köszönjük Sherlock.

Érteni a filmekhez nem egyenlő azzal, hogy képes vagy rámondani a sz*rra hogy sz*r. Nem emlékszem mikor elemeztél volna egy filmet is, ha már szerinted értesz hozzá.

 

Plusz. Bármennyire is hihetetlen, nem te találtad fel a spanyol viaszt. Múltkor is elkezdted hogy csak te nézel ilyen ritka filmeket mint az Intouchables, pedig alig van olyan a fórumon aki ne látta volna, és nincs nagyon annál hype-oltabb film a netes fórumokon, ami igaz a szintén említett The Raidre is, amit még én is egy hónapja már láttam, az előbbit több mint fél éve. Pedig nem fogyasztok sok filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy a baj, hogy neked sosem voltak saját gondolataid és ebből adódtak velem a nézeteltérések. Nem tudsz érvelni és indokolni, inkább meghátrálsz, vagy mások által leírt dolgokat másolsz be. Tudod, ezt only you. Azt nem mondod meg, hogy mivel nem értesz egyet, mert nem tudnál az érveid mellett kiállni és megvédeni őket, vagy azt mondani, hogy a kritikusnak ebben nem volt igaza...én így gondolom, de mások majd úgyis elnézik ezt neked.

 

A másik, hogy hívő ember vagy, nem is kicsit, magyarul baromi sok dolgot megszabnak és megmondanak neked, vagy éppen tiltanak. Ez így most nem volt ellentét?

 

Ezt le merted írni mikor kritikusok véleménye alapján(azaz mások) rangsorolod a filmeket? Szerintem tegnap ide nagyon csúnyát írtam neked, a személyeskedés miatt. Riddick veled ellentétben a saját gondolatait írja le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha írt volna valamit és úgy érzem, igaza van, akkor én bevallottam volna, hogy ebben valóban igaza van, nem lennék elfogult egyik irányban sem.

 

Amúgy mostanában nem néztem gore filmeket, inkább horror-t, pl. Rec 3, vagy az Összeomlás. Mindegyik úgy indult, hogy az alap ötlet jó és végre valami egyedi, főleg, hogy az első film spanyol, meg az előzmények sem voltak rosszak. Aztán vagy a vágás, vagy a kameramozgások, a Recnél pedig a zene az amit szörnyű volt, így nem igazán fogott meg a téma. Ma ezt töltöttem le:

8m2zms2lu38y2xsnvjht.png

 

Egy Alien klón, csak a története sokkal gagyibb és ezt azzal ellensúlyozzák, hogy több benne a mészárlás, meg a két főszereplő nő sokat pucérkodik és pl. a fürdőben menekülnek perceken át... :) Ettől függetlenül, nem látszik annyira rajta, hogy 1982-ben készült, ma már klasszikusnak számít, szóval megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.