Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Rém hangosan és irtó közel (Extremely Loud & Incredibly Close)

Sajnos a felénél feladtam, annyira unalmasnak találtam. Ez a történet egy könyvben sokkal jobban "mutatna", de vásznon nagyon érdektelen. Stephen Daldry annyival jobb filmeket készített eddig.

 

Szinte kizárt, a történet nulla, a karakterek semmit mondóak

Nézd, vannak, akinek szüksége van arra még a szórakoztató filmek esetén is, hogy legyen jó történet és karakterek, vannak, akiknek pedig az agypihentetéshez elég a jó látvány is (és ezt senki ne vegye magára, nem negatívan értem, mindössze tény), ha ezt felfogod, szerintem könnyebb lesz elfogadni mások ilyen véleményét. Nem érdemes kattogni rajta. Én meg se nézem az emlegetett filmet, mert annyira nem érdekel, de ha mások jót szórakoznak rajta, akkor hajrá, tegyék :)

 

Én azt nem értem, hogy miért Amerikát támadják meg mindig.

Mivel amerikai filmekről van szó :P Szórakoztatás, nem kell, hogy a valósághoz bármi köze legyen, egyébként az amerikai filmipar leginkább az amerikaiaknak készít filmeket, így természetes, hogy a saját hazájukat teszik középpontba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, szerintem nem volt unalmas, de hát kinek mi az unalmas ugye? :D Családdal néztük és mindenkinek nagyon tetszett. :)

 

Ami az amerikai filmeket illeti, hogy az idegenek miért mindig Amerikát támadják meg. Nos úgy van, ahogy Miss mondja. Majd ha az ausztrálok vagy a németek vagy a britek készítenek ilyen filmet, akkor nagy valószínűséggel a készülő film nemzetiségének megfelelő országot fogják megtámadni az idegenek ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mára már? :) Nem inkább mindig is? :evil:

Én ma megnéztem a Battle: Los Angelest, csak, hogy felidézzem és legyen kis összehasonlítási alapom. A Battleship tényleg jobban sikerült darab, bár ez sem bonyolult, a több karakteridő és a humor jobbá teszi. Meg tényleg, azzal, hogy nem egy inváziós sereg jött, azért valamivel reálisabb, hogy végül sikerült szétrúgni a valagukat.

 

Bennem azért mélyebb nyomokat hagyott a B.L.A. Legalább is akció szintjén keményebbnek tűnik most így visszagondolva. A Battleship néhol olyan, mintha Michael Bay rendezte volna. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bennem azért mélyebb nyomokat hagyott a B.L.A. Legalább is akció szintjén keményebbnek tűnik most így visszagondolva. A Battleship néhol olyan, mintha Michael Bay rendezte volna. :D

A Battle: Los Angeles emberközeli, ott emberek harcolnak az idegenek ellen. A Battleshipben meg hajók harcolnak űrhajók ellen. Lehet ezért érzi az előbbit keményebbnek, hiszen ott még a kamerakezelés is olyan, hogy az ember a tengerészgyalogosok között érezheti magát.

Na meg a Transformers szerű gépek és a hatalmas zúzások is erősíthették a Bay-érzést. :) De legalább ebbe több értelem szorult. Na nem sokkal, de egy hangyányival.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami az amerikai filmeket illeti, hogy az idegenek miért mindig Amerikát támadják meg. Nos úgy van, ahogy Miss mondja. Majd ha az ausztrálok vagy a németek vagy a britek készítenek ilyen filmet, akkor nagy valószínűséggel a készülő film nemzetiségének megfelelő országot fogják megtámadni az idegenek ;)

DW-ban is folyton Angliában történik valami gubanc :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mostanában a filmkészítés kezd rétegződni. Régen még voltak olyan filmek, amiben a CGI és a történet is baromi jó volt, aztán volt az átmenet, ahol a történet megfelelő volt, ahol kellett a gépi világ átvette a szerepet, meg voltak a drámák és egyebek, ahova nem kellett semmilyen animáció.

Ma sokszor úgy érzem, hogy vagy jól össze van rakva az egész és remekül működik együtt a dolog, mint a Bosszúállók, vagy Prometheus, esetleg Batman filmek, vagy annyira csak a CGI hajaz, hogy a történet teljesen szükségtelen és ha mégis van, akkor nincsen kidolgozva, mint a Battleship, vagy a Transformersek. Jó a Csatahajót azért nem rendezhette Bay, mert ugye a víz nem robban csak úgy és a tűz is hamar kialszik, neki ez teljesen idegen és unalmas környezet. Nem azt mondom, hogy a Battleship egy nagyon rossz film, de ha valakinél a Batman, vagy a Bosszúállók 10/10, akkor ez a film szerintem ezen a skálán max 5.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A régi Godzilla filmekre is igaz. Abból is láttam jó párat, de mindet nem mertem végig nézni, az első, mikor King Kong ellen megy, az nagyon súlyos! :D Igaz ott a történet nem volt olyan rossz, volt benne még fordulat is, ezt leszámítva azonban az alkotás felér egy agymosással.

Mondjuk én ma a Szörnyecskék féle filmeket hiányolom... Plusz a Silent Hill nagy részében maszkok és jelmezek voltak, minimális CGI, a hogyan készültben csak lestem, amikor a férfi feneke alatt vezetik ki a csövet, hogy a szörny jelmezben levegőt kapjon.... Az egész "ruha" meg 45 kg-os volt. Azért mozogtak azok olyan lassan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avengers: érthető mód a mozi óta nem láttam, szóval volt ideje felejtődni. Így újra maximálisan élvezhettem. :D Alig várom, hogy megérkezzen a BR (az első szuperhősös film, amit megveszek, egyből BR-on!!!! :D). Iszonyú jó film, minden nagyon a helyén van. Persze ehhez sokat ad, hogy azok az elemek, amikből építkezik, korábbi filmek témájául szolgáltak, így nem kell olyasmivel foglalkoznia, mint karakterek, eszközök vagy maga az univerzum bevezetése. Jó ötlet volt anno a Marvel/Paramount párostól, hogy több filmet áldozott az előzmények kifejtésére. Ez a film nem is tudna így létezni azok nélkül, de így az elmúlt évek egyik legjobb filmje lehet. Minden a helyén, szereplők sokasága, akik nem másznak egymás nyakára (csak idegeire :)), remek és látványos, jól követhető akciók, ahol mindenki tud érvényesülni a pisztolyos Natashatól az elszabadult gyorsvonatként üzemelő Hulkig. És persze a legjobb pillanatokban elpuffogtatott remek humor. A The Dark Knight Rises remek film, de az én szememben idén az Avengers győzött.

 

Eh, és eddig nem is tudtam, hogy a stáblista alatt feltűnő jelenet után is van még egy jelenet a végén. Hatalmas! :lol:

 

Mondjuk én ma a Szörnyecskék féle filmeket hiányolom...

Én konkrétan egy Gremlins 3-at hiányolok. Bár tudom, hogy CGI is lenne benne, meg nem tudnák már megismételni azt, amit az első két részben, meg minden, szóval ha csak valami isteni közbeavatkozás nem történik, harmatgyenge próbálkozás lenne, de azért nem tudnék nem örülni egy újabb szörnyecskés bulinak. :D

Ezt a reklámot pár éve csinálták egy telekommunikációs cégnek. Sok rajongó akkor azt hitte, hogy ez egy teaser az új filmhez. Aranyos és szerintem elég jól prezentálja, hogy ma is meglehetne csinálni egy Gremlins filmet pusztán bábokkal, CGI nélkül. Mert ha valahol szentségtörés lenne CG-t használni még szerintem is, az egy Gremlins mozi.

http://www.youtube.com/watch?v=pnX6jqkTPVo

Hasonlóan vagyok a Ghostbusters 3-mal is, bár ott a videó játék betöltött egy nagy űrt, ami tökéletes folytatása a sztorinak.

 

Ezt a jelenetet pedig nem lehet röhögés nélkül kibírni. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=wK30R1gsgGk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Avangers... hát, valóban élménydús film volt, tele jobbnál jobb jelenetekkel, humorral és látvánnyal, de nálam messze veri a The Dark Knight Rises és a Prometheus is megeszi reggelire!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battleship: Hát ez tényleg nagyon szórakoztató kis popcorn volt! Amin a legjobban meglepődtem

az az amikor a főhős átadj a hajó vezetését egy japánnak (!!!) és nem az jön le belőle hogy a japán milyen béna és az amerikainak végül muszáj visszavennie az irányitást hanem épp ellenkezőleg! Meg úgy általában is: halál szimpatikus volt a főszereplő, ami például a hasonló kategóriában mozgó Transformers filmekről egyáltalán nem mondható el

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr az etalon, szóval örülünk.:D

 

 

A japán kapitány magában akkora ötlet, hogy illik fejet hajtani előtte. Ráadásul ahogy írod, az amcsi srác is tök jó fej volt, nem az ilyenkor szokásos k*csög. :D

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy is kicsit klisédöntögetők voltak japánnal kapcsolatban.

 

Japán - Amerika

2:1

:lol:

Bár az elején úgy indított a rendező, hogy ebből is egy szokásos f*sza amcsi, béna japán felállás lesz, de aztán a mosdóban történt baleset után már érezhető volt, hogy elmernek menni más, kevésbé klisés irányba. Már ez is kellemes csalódás volt, hát még az, hogy a végén a japán nem halt meg. Pedig a romboló kettéfűrészelésénél már mérget mertem volna venni arra, hogy a japán ott hősi halált hal.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

RIP

 

21 jump street kötelező vígjáték, akkora b-romság hogy mindenképpen látni kell.

Woman in Black. Marha vonatott. Egy jó rész volt benne, ami kb 10 perc és annyi. A látvány szép és hangulatos, de amúgy egy nagy nulla és a vége meg főleg. Na mind1.

Ma Warriort nézek! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Woman in Black. Marha vonatott.

Hát nem volt egy eseménydús film, de nekem tetszett, vagyis a frászt kaptam tőle. Nagyon erős volt hangulatban, és Radcliff is jó volt. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem volt egy eseménydús film, de nekem tetszett, vagyis a frászt kaptam tőle. Nagyon erős volt hangulatban, és Radcliff is jó volt. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

A film vége felé mikor ott töltötte az éjszakát, na az valóban kemény volt, ott én is beparáztam. :D De azért valljuk be, hogy Danielnek nem igazán volt lehetősége megmutatni a sokszínűségét ebben a filmben. :D

 

Nagyon para volt amikor a hintaszék úgy mozgott mintha valami őrült hajtaná. :D

 

 

Warrior! Jesszusom mekkora film. Mindenképpen érdemes megnézni. Drámailag nagyon ott van a szeren. Az alakítások zseniálisak és a harcok...pfffff. legalább 8/10es ez a film.

l_1291584_e76264de.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Haydennek volt egy-két jó filmje még a Star Wars-on kívül, az Élet háza (Life as a House) és A hazugsággyáros (Shattered Glas), amelyekben kifejezetten jól játszott, pedig nem popcorn-filmek voltak, mégsem jutott velük sem előrébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel's The Avengers - A Bosszúállók

Abban az érdekes helyzetben vagyok, hogy én előbb láttam a Sötét lovag: Felemelkedést, mint A Bosszúállókat. Innen nézve ez a film finoman szólva megmosolyogtató. Végig Transformers 2-3 érzésem volt, vagyis olyan se füle, se farka az egésznek. Sőt, még a látványra sem mondanám, hogy olyan kimagasló. Feszültségérzet, mint olyan egyenlő a nullával. Egyedül Stark karaktere, ami hozza a színvonalat és képes szórakoztatni. A hang tisztességes, de ettől is többet vártam.

 

10/6

 

Battleship - Csatahajó

Hasonló eresztés az előzőhöz. Viszont itt a hang már tesztanyag.

 

10/6

 

The Hunger Games - Az éhezők viadala

Ez viszont kellemes meglepetés volt. Úgy tűnik, hogy ez a fiatal lány még sokra viheti. Teljesen jól átjön az atmoszféra is abból a beteg világból. Bár nem foglalkozik a háttérvilággal annyit, de ha folytatják a sztorit, akkor ez megbocsájtható.

 

10/7

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem, hogy az emberek miért gondolják, hogy az Avangerst össze kéne hasonlítani a Batmannel. Az almát a körtével? Csak mert azon túl, hogy képregényhősök szerepelnek mindkét filmben, ég és föld... és nem a minőség miatt, hanem a hangulat és a felépítés miatt. Mindkettő remek film, de abszolút máshogy szórakoztat, teljesen fölösleges egymáshoz mérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az igaz, hogy más a kettő, bár erről Nolan bácsi tehet, hogy milyen zseniálisat hozott össze. icon4.gif

Hogy árnyaljam a dolgot: pl. a Trafo 1 a könnyed nyári blockbusterek közül egy tisztességes kis darab. Volt egy megközelítési módja a témához, és teljesen vállalhatóan, látványosan durrant egyet. A Trafo 2-3 viszont kritikán aluli. Nekem az Avengers is inkább a sokat markolunk, de keveset fogunk kategóriába esik.

Ezek alapján össze lehet ereszteni a TDKR-rel is. Míg a denevérfilm szerintem kiaknázta a meglévő eszközeiből a legtöbbet, addig a "szupercsapat" eltékozolta azokat.

Őszintén szólva, ha a végső csatában lett volna valami egyedi, valami ötletes... de az is inkább Trafo 3-ra emlékeztető, "most akkor jöjjön New York lerombolása" volt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.