Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Most őszintén, a Csatahajóban volt vizes robbanás, robbanás, a legtöbb hang vizzel és fémmel kapcsolatos, meg az alien hajók fura hangja. Ennyi kb. A Bosszúállókban volt pár izgalmas helyszín, már maguk a Vasember ruhák is rengeteg effektek igényeltek és a végén a városrombolás sem volt semmi... Pénzben is többet felemésztett az utóbbi film, gondolom ez is csak véletlen műve...

Amúgy a minőség mellet meg azért foglaltam állást, mert egy 700 megás DVDrip és egy 4,7 gigás HDRip, azért ég és föld. Az elsőnél pl. szereto a hang. És a csatahajóból van a neten 700 megás változat, nem is kevés...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

HD párti vagyok, már már mániákusan, de DVDrip release-eken is szokik lenni vala 5.1-es hang. + manapság már kevés a 700 megás DVDrip. Sokszor inkább duplája a méret.

 

Ami pedig a mozi hangrendszerét illeti... már többször is írtad, hogy a moziban hallható hang 5.1-es... hát sok mindennek el lehet mondani a mozik hangrendszerét de 5.1-esnek nem!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén, a Csatahajóban volt vizes robbanás, robbanás, a legtöbb hang vizzel és fémmel kapcsolatos, meg az alien hajók fura hangja. Ennyi kb. A Bosszúállókban volt pár izgalmas helyszín, már maguk a Vasember ruhák is rengeteg effektek igényeltek és a végén a városrombolás sem volt semmi... Pénzben is többet felemésztett az utóbbi film, gondolom ez is csak véletlen műve...

Most nem tudom, mi ad többet egy filmhez, a költségvetés mérete, vagy hogy hányféle nyekeregést, nyikorgást, csoszogást, surranást, brummogást, morcogást, kattogást és kvartyogást hallani. De jó, hogy számon tartod őket. Csak tudnám, hogy akkor mi bajod a Transformersekkel. Rohadt drágák és ott már annak ezer hangja van, hogy a mikrobi lehugyozza dili-ügynököt. :P

 

Amúgy a minőség mellet meg azért foglaltam állást, mert egy 700 megás DVDrip és egy 4,7 gigás HDRip, azért ég és föld. Az elsőnél pl. szereto a hang. És a csatahajóból van a neten 700 megás változat, nem is kevés...

Hogy mik vannak. :o Szerintem hívd a BBC-t, erre a hírre tuti harapnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt is buktad, most voltam a lentebb említett animációs mozi filmen és volt, hogy megijedtem, mert a kutya hátulról ugatott, elől a medve ordibált és oldalt meg a népek szaladtak. Baromi jó volt a térhangzás és pont középen ültünk, a középső sorban, tökéletesen hallottam mindent. Ez nem egy multi volt, hanem egy most 100 éves mozi, ami szülinapjára kapott olyan rendszert, amivel 3D-ben tudja adni a filmeket...

Amúgy én pl. a Diktátort is 700 megásban szedtem le, mert egy olyan filmnél nem számít igazán a hang, de baromi sok régi filmet is így rippelnek fel, ami anno sztereoban jelent meg. De pl. a régi Rémálom filmeket sem igazán tudtam sokáig beszerezni máshogy. Ma is még számos rip készül 700 megás formában.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nagy valószínűséggel az akkor sem 5.1.

 

Mert mi az 5.1?

 

2 front hangszóró bal és jobb oldalon egy egy

1 center középen

2 hátsó hangszóró bal és jobb oldalon egy egy

és 1 mélynyomó.

 

Ez az 5.1!

 

Nos a mozikban általában ennél pöppet több hangszóró van, ergo eleve nem lehet 5.1-es! Pláne, hogy pár éve a PC alaplapokra integrált hangkártyák is 7.1-esek, de ez csak egy kisebb megjegyzés volt.

 

Szóval nincs itt bukta sehol ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a hangszórók száma számít, hanem a csatornáké.... :clap:

Lehet neked 3.000 db hangfalad is, meg 7.1es cuccod, akkor is, ha 8 csatorna van, nem lesz több... ha meg 6 csatornád van, hiába van a teremben 200 hangfal, akkor is 5.1 marad.... Én nem tudok hallásban különbséget tenni a kettő között, szerintem ritka az olyan ember, aki hallás után megmondja, hogy most akkor ez melyik fajta. Az fontosabb szerintem, hogy jól be legyen állítva és pl. a sub ne nyomja el az összes többi effektet, vagy ne legyen olyan lagymatag, hogy robbanásnál, azt gondoljuk, valaki hozott be mikrot és kukoricát pattogtat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban... a csatornák a lényeg. Ezt tény, hogy elfelejtettem oda írni. Akkor sem hiszem, hogy a mozis hang 5.1-es lenne. Szerintem komolyabb hangsávot tolnak. Ez ügyben mondjuk Lada aszem nagyobb ismeretekkel rendelkezik.

 

Mint ahogy a nyers filmfelvételek ezekkel a forgatási kamerákkal sem Full HD felbontásúak, hanem sokkal nagyobbak... úgy kell lebutítani Full HD-ra.... és már az évtizedekkel ezelőtti ilyen forgatási kamerák is nagyobb felbontásban rögzítettek, mint a Full HD. Ezen irányelv szerint gondolom, hogy az 5.1-es hangsáv a házimozikhoz butított hangsáv az eredetihez képest, mint ahogy a kép valódi felbontását is butítják!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a képet és a hangot full felesleges keverni. A kép minőség butítását előbb észreveszed, mint a hangét, szerintem ez tény. Az, meg, hogy egy filmben hány hang van, teljesen lényegtelen, nem kell azt butítani, mivel a bitrátától függ leginkább. Játékoknál lehet észrevenni, hogyha állítod a herzet, a bitet, vagy a hangok számát, máris mennyivel máshogy szól, de nem igazán segít a procin. Egy felbontás visszavétel, vagy effektek leszedegetése sokkal jobb teljesítményt okoz, a proci és a v.kártya is pihen. Szerintem a képminőséggel ellentétben a hangot kevésbé kell tömöríteni és átdolgozni, így az, hogy 8, vagy 6 csatornából mennyi áramlik feléd nem annyira minőség függvénye. Régen az audio CD ripelés sem volt sok idő, még igazán jó minőségre sem, max 20-30perc. Ellentétben ezzel egy jó minőségű DVDRip létrehozása egyazon géppel több óra volt, néha fél napig tartott....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bosszúállókat egy 30 gigás változatban néztem. Szóval szinte az elérhető legjobb minőségben.

A Csatahajó története és karakterei nem érik el a Bosszúállókat, viszont a hangzása valahogy hatásosabb volt. Valamint a Bosszúállóktól többet vártam, míg a Csatahajó hozta az előzetes várakozásomat. Ezért az eredmény pontokban azonos szinten áll nálam.

De nem vagyok merev, és adok még esélyt mindkét filmnek.hmm.gif

 

A mozikban tudtommal 5.1-es csatornák vannak általában, és azok vannak "szétdobálva" 10-20 hangfalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Starship Troopers: Invasion

Az tetszik hogy a páncélzat dizájnját lecserélték, húztam a számat azon ,hogy karaktermodellek mégcsak köszönőviszonyban sincsenek a filmbeliekkel (pedig mennyire örültem volna - na jó talán Ibaneznek a hasznára vált a csere), de hogy azt a gyönyörű Morittát lecserélték erre a sz*rra, nem tudom kiheverni. Látványilag ott van a szeren, viszont a történet egyáltalán nem jött be, egy AR szerű sztorinak jobban örültem volna. Ha én írtam volna...

...akkor a hajó lassabban megy a föld felé, Rico(ék) még az űrben dokkolnak a hajóra, és felrobbantják mielőtt becsapódna. Így nem lett volna olyan gáz, hogy az égi marshall csak úgy hagyja,hogy egy rakat bogarat szállító hajó landoljon a felszínen

 

Amúgy jöhetnek még bőven efféle múvik, mert annak ellenér hogy néhol elég gagyi volt felettébb jót szórakoztam rajta

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjött Csehországból az Alien Anthology Blu-Ray. GYÖNYÖRŰ!!! Már a dombornyomott arctámadós díszdoboz se semmi, de a belcsíny még pofásabb. Minden lemezen az adott filmek dolgozója virít, kivétel persze a making of és az archív lemezen, azokon más-más kép kapott helyet. Járt hozzá néhány cheh feliratú papír (ezek se ütnek el a kiadványtól), de maga a doboz, a lemezek, és a hozzá járt füzet angol, szóval nem rondít bele az összképbe a magánhangzók fogalmát nem ismerő cseh nyelv.

Eddig csak az Aliensbe néztem bele, ippen hogy csak, hogy megízleljem. A szinkront (természetesen a Menszátorosat :censored: ) sikerült egész tűrhetőre keverni, de az angol az igazi, ott nem üt el a beszéd a környezettől. Ám az igazi jobb horgot a kép minősége adta. Annál a jelenetnél indítottam, amikor a Sulaco elhalad az LV-426 fölött, majd Frosték rakják össze a fegyvereket. Ez egy új film! A bolygón a felhők tűélesek, a Sulacon a csavarok is látszódnak. Gyorsan oda is tekertem a dögök támadásához. Beszarás! Két napot most itthon vagyok, Mass Effectezni akartam, de azt hiszem, kétszer két óra az életemből az alienekre lesz szánva. :)

 

Kíváncsi vagyok, mekkorát fog ütni a teljes szériában ez a bámulatos képjavítás. Az eddigi BR lemezeim (Star Wars Saga, Avatar, Star Trek) ugyanis nem tartalmaznak hatalmas minőségbeli különbséget, hiszen a Star Trek és az Avatar már a moziban is a legmagasabb technikai szinten jutott el, a Star Wars ep2-3 szintén (főleg az ep3), az ep4-5-6 pedig a DVD-re kapott egy csodálatos képrenoválást, így azok sem maradtak el. Egyedül az ep1-nél volt érezhető drasztikus javulás. Most is valami ilyet érzek, mintha új film lenne az Aliens (ráadásul, Cameron megoldásainak hála - direkt szemcsés kép, homok fújása a kamera elé - még DVD-n is hagyott kívánni valót, jóllehet, ezeket a jellemzőket itt is megtartotta, és mégis sikerült ilyen ugrást elérni). Ebben a szériában egyedül az Alienről mondható el az, ami az ep4-5-6-ról, vagyis, hogy a DVD-re szépen feljavították a képet. Hát kíváncsian várom, hogyan fest a másik kedvenc szériám. Ezután már csak a Jurassic Park trilógia maradt, amit pótolnom kell BR-en, lehetőleg gyűjtői kiadásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, ez nagyon jól hangzik. Mennyi volt így a kiadvány?

 

Ami a mozis hangzást illeti, köszi Lada a választ. Én azt hittem, hogy a DTS hangzás az alap a moziban, ami meg nem feltétlen csak 6 csatornás lehet... de mivel nem vagyok szakértő abszolút elfogadom a választ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahhoz képest, hogy olyan termék, amit már egy éve nem árusítanak és az eladónak fél Európát végig kellett böngésznie érte, csak harmincezer, ami kevesebb, mint amennyibe itthon került még kapható korában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én moziban láttam, plusz azért ennyire nincsen jó netem, hogy így szedjem a filmeket. Jah és ennyi erővel én meg dupla BluRay-en szedtem le, 2*30 giga volt... Ettől még aki a két filmet történetileg ugyanúgy értékeli az... :angry:

De sok emberben ez a jó, ha valamit olvas a neten, akkor az úgy van, biztos így történt és nem lehet bármit csak úgy beírni. Én is ma végre kinyomtam a 200kgot fekve, aztán Lucas elküldte az új SW film sorozat folytatását, hogy nézzem át, tetszik-e, ha igen, akkor jövőre nekiáll promozni. Ezzen a fogalomnak adhatnának már valami nevet, mert baromi sokan tévhitekben élnek 1-2 iromány nyomán. Ezt pedig globálisan értem...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darth, az a baj, hogy te sosem mondasz normális véleményt, eddig mindig mások után mentél. Meg te szólsz be, hogy nem kell összehasonlítgati a filmeket, aztán pontosan te írtad, hogy nálad a Bosszúállók a Prométheusz és Batman után kullok.

 

Az is lehet hogy más az ízlése, de akkor írja le, hogy a Csatahajóban mi volt az a magával ragadó történet, ami egy szinten volt a másik filmmel, mert indok nélkül én ezt nem igazán tudom elhinni. Attól, hogy mindkettő akció sci-fi még nem kell egy kalap alá venni, ez kb. olyan, minthogy minden SW film egyforma...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem megyek én senki után a véleményemmel, de mit csináljak akkor, ha sokszor egyezik az itt fórumozókkal az ízlésem? (Megjegyzem, közel sem mindig!)

 

Nem értem ez miért mond ellent annak, amit mondtam. A Sötét lovag - Felemelkedés és a Prometheus elvarázsolt, beszívott magába és hatott az érzelmeimre... főleg a TDKR. A Bosszúállók pedig számomra a két másik filmhez képest csak jó szórakozást nyújtott, de többet nem. Hiába az észbontó látvány és a kiváló hangzás. Ezzel én egy pillanatig sem haosnlítgattam eme 3 filmet egymáshoz... csak a rám gyakorolt hatásukat írtam le.

 

Meg te szólsz be, hogy nem kell összehasonlítgati a filmeket...

 

Mikor szóltam én be? Igen, mondtam ilyet, de az csöppet sem volt beszólás... egyéni vélemény volt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, hagyd a csudába. Úgyse érti meg, hogy nem ő a világ közepet (hanem én :evil: ), legfeljebb cikizheted miatta, más eredménye nem lesz. Legyints a tök fejére és élvezd a filmeket, sorozatokat, könyveket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem érted, hogy egy olyan film, aminek horror az alapja, az nem összehasonlítható egy olyannal, aminek akció? Ennyi erővel, akkor a Silent Hill is jobban megfogott, mint a Bad Boys.... Az utóbbi filmekben, tehát a Batmanban, és a Prometheusban nagyobb szerepet kap a történet, mint a Bosszúállókban, az tény.

Míg a többinél jellemfejlődéseken, történet felépítéseken mehettünk keresztül, a Bosszúállókban pont az volt a lényeg, hogy az eddig megismert szuperhősök egy teljesen új környezetben miként reagálnak és hogy oldják meg, azt amivel eddig még sosem néztek együtt szembe. Ez nem egy előzmény film, meg nem egy trilógia befejezése.... Ez a film, egy új sorozat előfutára, ami, mint első film a szériában kifejezetten jó.

ÉS hogy, nem hat az érzelmeidre...mivel, mint mondtam, egy NEM horror és nem dráma! Ez egy akció film, pont. Így is kell értékelni és nem a másik kettő mögé sorolni... Nem úgy alkotta meg a rendező, hogy legyenek benne sötétből elbukkanó gonosz szörnyek, meg sejtelmes zenék, illetve nem egy ember küzdelmét és szenvedését majd felemelkedését mutatja be.

Ebből adódik, hogy más a látványa, más a környezete, mások a hanghatások és máshogy hat az emberre.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem érted, hogy egy olyan film, aminek horror az alapja, az nem összehasonlítható egy olyannal, aminek akció?

Kérdi ezt az, aki a Monty Pythont hasonlította a Doctor Whohoz, a Spartacus sorozatot a gore horrorokhoz? Legalább önmagad "véleményével" (azt sem tudod, mit jelent ez a szó...) légy következetes. De te még saját magaddal is hadilábon állsz. Azért álljon már meg a gyászmenet. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, megvolt az Alien BR. A film milyenségéről nincs sok értelme értekezni, kiváló film, első osztályú sci-fi horror. Jó karakterek, szépen adagolt sztori és feszültség, hangulatos muzsika és díszletek. Olyasmi, amit még az öregnek sem sikerült megismételnie, sőt. Bár már láttam a Prometheus óta, most éreztem igazán, hogy az a film a nyomába sem ér az Aliennek. Minden, ami abban igazán jó, az azért olyan kiemelkedő, mert ebből a filmből van.

A kép minősége páratlan, tényleg, iszonyú milyen részleteket ki lehet szúrni. De már a menü is zseniális, egy csomó apróságot leírnak benne (amúgy hasonlít kicsit a Quadrilogy DVD menüjére, csak itt nem a dögöket mutogatják, hanem az LV-426-ról futnak adatok, a Derelictről, a Nostromoról, és persze a dög különböző megjelenéseiről). Nagyon hangulatos és remek animációkat is lehet látni, például az arctámadó vagy a mellkasrobbantó mozgásáról. Egyetlen apró negatívum, hogy kicsit sötétebb lett a kép. Na azért nem AVPR szintű a dolog, de több jeleneten is észrevettem, hogy kevesebbet látni (például a tojáskamrában).

A hang szintén remek. Természetesen angolul néztem, és nagyon szépen duruzsolt. A szirénák, a Nostromo alap dübörgése végig az egész filmen, de mintha még a szereplők hangja is kicsit megváltozott volna, annyira kitisztult. Furcsa is kicsit, amikor az elején az ember meghallja az ősi 20th Century Fox logót és a dobozhangú fanfárt.

Szóval összességében nagyon jól fest BR-en ez a már több, mint harminc éves mozi. Persze, már DVD-n is nagyon jól nézett ki, szóval így a két hordozó közt például képen nincs olyan hatalmas kontraszt, de akkor is, simán megérte áthelyezni erre a felületre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sajnos nincs meg az eredeti kiadás, viszont az összes Alien film megvan Full HD mkv-ban a Blu-Ray-ről.

A leírtakkal maximálisan egyetértek egyetlen kivétellel, de ez is csak ízlésbeli különbség:

 

Ha a 4 Alien filmet nézem, akkor egy ideje már ez a kedvencem ('79-es Alien), a Cemeron-féle Aliens le van maradva tőle egy kicsivel.

Ha a Prometheussal kiegészítve nézem a filmeket, akkor nem kérdés, a Prometheus van az első helyen... minden hibájával és nyitva hagyott szálával együtt. De természetesen ez csak egyéni nézőpont alapján kialakult álláspont ;)

 

:)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Ami a mozis hangzást illeti, köszi Lada a választ. Én azt hittem, hogy a DTS hangzás az alap a moziban, ami meg nem feltétlen csak 6 csatornás lehet... de mivel nem vagyok szakértő abszolút elfogadom a választ!

 

 

A DTS hangzásnak meg a hangsávoknak sok köze nincs egymáshoz. A Dolby Digital és a DTS az két külön cég két különálló szabványa, általában a DTS dinamikusabb és részletgazdagabb hangzásban.

 

A mozikban nem hiszem, hogy alap lenne a DTS, inkább a Dolby Digital az elterjedt.

 

A hagsáv az más tészta. A DVD maximum 6.1 különálló hangsávot vitt el, de a filmek általában 5.1-ben voltak. Az lehetett DD vagy DTS. Ritkán volt 5.1 EX, olyan 6.1, ahol a hatodik sáv a centerbe volt kódolva, onnan csinálta az erősítő a hatodik csatornát. Még ritkábban volt a DTS ES DISCRET (Gyűrűk Ura, Fűrész), ahol a hatodik sáv valódi különálló hangsávként volt a lemezen. Egyébként a közepes kategóriájú errősítők már alapból konvertáltak 6.1-et az 5.1-ből.

 

A BD lemezek már képesek 7.1 sávot is kezelni, s örvendetes módon a lemezekre mostanában rá is teszik a 7.1-et. Ez megint lehet ugyanakkor DTS HD MA 7.1 illetve DD TrueHD 7.1. Kell hozzá plusz két hangfal a fotel fölé.

 

A mozikban szerintem 5.1 szól, az van sok hagfalra elosztva. Egy csatornát lehet sok dobozra küldeni, így e szempontból mindgy, mennyi dobozt látsz a moziban.

 

 

 

 

Egyébként a 7.1 így néz ki éőben: :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=GthmkoCHa-U&feature=g-upl

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha a Prometheussal kiegészítve nézem a filmeket, akkor nem kérdés, a Prometheus van az első helyen... minden hibájával és nyitva hagyott szálával együtt. De természetesen ez csak egyéni nézőpont alapján kialakult álláspont ;)

Persze ízlések és pofonok, meg belőlem szól a rajongó is, de a Prometheusban semmi sincs, ami a közelébe vihetné az Alien filmekhez. Talán az utolsó kettőhöz, de az első kettő ha színre lép, a Prometheus elfelejthető. Az eredetiséget hírből sem ismerő, az AVP sztoriját majdnem egy az egyben lemásoló (ami azért durva), rossz karakterekkel és rosszul elmesélt harmatgyenge film, aminek tényleg csak az az érdeme, hogy köze van az Alien világához.

 

Aliens BR. Azt a nem jóját. Látszik, hogy Cameron személyesen felügyelte a BR-re importálást. Nagyjából olyan érzésem van, mint amikor az ep1-et néztem. Egy új film elevenedett meg. Ez a rész bizony a szemcsés kamerával történt rögzítés miatt a DVD-n kicsit kopott volt, de most már tűéles. Annak ellenére, hogy nem törölte ki Cameron belőle a film hangulatát meghatározó szemcsésséget, mert bizony, ahol kell, még mindig ott van. És ez bizony a háttérvetítéses jelenetek. Ezektől nagyon tartottam, hiszen már anno VHS-en is látszódtak, hiába a szemcse és a por, DVD-n pedig nagyon szembetűntek. De Cameron ügyesen trükközött, kicsit játszotta a színekkel, a szemcsével, az élességgel (valahogy úgy képzeljétek el, mint az ep6-ban a Rancor jelenetét), és persze a már a filmen lévő porral, és voala: mintha tényleg a színészekhez vágtak volna egy űrhajót.

Ráadásul van egy olyan sanda gyanúm, hogy bizony ebbe a filmbe sutyiba belenyúltak digitálisan és az ollóval is. Mert például két jellegzetes baki felszívódott.

1) Mikor Ripley készülődik Nyuszi kimentésére, a fegyvereket ilyen sorrendben szedi össze: falról leakasztja a lángszórót és az impulzus puskát teszi a földre. Majd leakasztja az impulzuspuskát, és leteszi a már a földön lévő puskára a lángszórót. Most helyrekerült a sorrend. Először leveszi az M41A-t, és leteszi. Majd leteszi a lángszórót, és ráteszi a karabélyra.

2) Mikor Nyuszit majdnem kiviszi a szél a Sulacoból, Bishop elkapja. Szegény Henriksen viszont nem volt elég közel, ezért jobban fel kellett emelkednie. Ezzel a félbevágott Bishop alatt láthatóvá válik a padlóba vájt lyuk, amiből Henriksen voltaképpen kiáll. Nos, a BR-en ez a lyuk "be lett falazva".

Emellett a film kapott egy kék szűrőt is, ami ugye Cameron filmjeire elég jellemző. Bár az Aliens is magán viselte eme kék jegyeket, most még erőteljesebb lett. Eléggé furcsává tette nekem, aki a film minden képkockáját ismerem, főleg az olyan jelenetekben szokatlan, amikor tudom, hogy eredetileg más színek domináltak (például a gyengélkedő jeleneteiben, ahol a szürke és fehér volt az erélyes szín, ez most átment kékeszöldbe).

A hang az tesztanyag, az Alien maxra tekerve senkit nem zavart, de amikor itt elkezdtek ropogni a gépfegyverek, a húgom átszólt, hogy ők nem akarnak részesülni a szörnyirtásból.

Összességében, az Aliens egy új dimenzóba költözött, és ehhez 3D-re sem volt szüksége. Nagyszerűen feljavították a képet és a hangot, és kijavították azt a kevés hibát is, ami benne volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.