Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó film a Ted :lol:

 

Én még csak most tudtam megnézni, de teljesen egyet értek veled. MacFarlane ismételten egy remek vígjátékot rendezett. És az, hogy akinek bejön a Family Guy, ez tetszeni fog neki rám teljes mértékben igaz. Szerintem nagyon eltaláták a poénokat és a karatereket, különösen Tedet. Viszont Mark Wahlberg is nagyot alakított, remekül játszotta Bennett szerepét, valamint véleményem szerint Mila Kunis is kitett megáért. Egyedül talán a vége nem tetszett, de hát semmi sem tökéletes. 10/9 :D

 

 

Az SW csengőhang sem volt rossz John autójában. Nekem az összes megszólalás közül ez tetszett a legjobban:

Van egy dolog, amiben biztosak lehetünk: Hogy nincs annál nagyobb erő, mint egy kisgyermek kívánsága... kivéve egy Apacs helikopter. :D

 

 

Starship Troopers - Invasion: Ez az animációs film kellemes meglepetésként ért, ugyanis ez a második film, mely a Starship Troopers nevet viseli és a végén azt mondtam: "Igen, ez egy jó film volt." Igaz, itt az eredeti univerzum koránt sem maradt érintetlen, sőt, a bogarakon kívül nem hagytak meg belőle valami sokat és alighanem ez az egyetlen zavaró tényező. S ha ezt a filmet "Giant Bugs - Invasion" címen adják ki már nem érné enyi kritika, ugyanis nem mindenki tudja túltenni magát a megannyi új fegyveren, páncélon, űrhajón és minden egyeben, amit megváltoztattak. Viszont véleményem szerint ez nem gond, ha ezáltal javítanak a dolgokon, új színt visznek egy, már sorozatos kudarcokat megélő szériába.

Hiszen az előző két film szerintem még pocséknak is csak jóindulattal nevezhető, ráadásul az új dolgok nekem jobban tetszettek mint az eredetiek. Igaz, kissé furcsa volt mevonatkozni a már régi jól megszokott dolgoktól. De lehet, én is mást mondanék, ha olvastam volna az ehhez kapcsolódó írásos művek bármelyikét is. Viszont a melett biztosan kitartanék, hogy ha mást nem is, új színt visznek a dolgokba és véleményem szerint pontosan ez kellett ennek a címnek, hogy ismét esélye lehessen a sikerre. Ha már rendezés terén nem tudnak komoly javulást elérni.

 

A látvány szerintem már eleve magáért beszél, legalább is szerintem egy animációs filmtől már ez is szép teljesítmény a rendelkezésükre álló összeget tekintve - hiszen közel sem annyiból készült, mint az Avatar. Ezen felül szerintem minden megvolt benne, amit elvártam. Voltak itt látványos harcok, hatalmas űrhajók, különféle helyszínek és remélem nem árulok el nagy titkot azzal, hogy az űrcsaták kedvelői sem csalódnak majd benne. Ráadásul végre teljesült az egyik legnagyobb kívánságom, külön választották a harcot a romontikától, melyet talán most is túlzásba vittek. De lehet, hogy ez csak számomra sok, elvégre nem épp lelkesedek érte. Összeségében minden megvolt benne, ami egy jó animációs filmhez kell. Legalább is én elég hangulatosnak találtam és ezúttal végre olyan szereplők haltak meg, akikre nem igazán számítottam, viszont a főszál már szinte fájdalmadasan kézenfekvő volt számomra. Maga az Invasion cím felfedi a történések 80%-át, ráadásul hiába nyerte el a tetszésémet, kétlem, hogy ismét neki ülnék valamikor. Éppen ezért 10/7 - egész jó, szeretettel ajánlom mindekinek, aki Sci-fi kedvelőnek mondja magát és meg tud vonatkozni a fél franchise önkényes átírásától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az eredeti univerzum koránt sem maradt érintetlen

Azt már az 1997-es mozifilm szétcseszte. ;)

 

Ráadásul végre teljesült az egyik legnagyobb kívánságom, külön választották a harcot a romontikától, melyet talán most is túlzásba vittek.

Milyen romantika? Az összes Starship Troopers címet viselő művet egybe véve sem lehetne egy csepp romantikát sem kimutatni. Ne keverd a romantikát a puszta keféléssel. Vagy ha számodra ez a romantika, akkor ajajj... :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt már az 1997-es mozifilm szétcseszte. ;)

Én eleve a mozifilm útján ismerkedtem meg magával az univerzumal, én ezt tekintem alapnak. Másképp kellett volna fogalmaznom. :S

 

Milyen romantika? Az összes Starship Troopers címet viselő művet egybe véve sem lehetne egy csepp romantikát sem kimutatni. Ne keverd a romantikát a puszta keféléssel. Vagy ha számodra ez a romantika, akkor ajajj... :para:

Véleményem szerint itt így próbálták ezt megoldani, de ne erőltessük.

 

 

A különválasztást arra értettem, hogy itt leglább már nem harc közben ment a csókolózás. Ugyanis én a harmadik résznél meglehetősen kifogásoltam amikor épp egy bolygó felrobbantásakor szerelmeskedtek. Vagy, amikor lementek a martalócokkal kifüstölni a bogarakat és közben ment a két szerencsétlen elkeseredett imádkozása, persze ez már végképp nem tartozik a romantika címszó alá.

 

Szerkesztve: - Darth Raven
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baráti ajánlásra belebotlottam egy dokumentumfilmbe, s egyszrűen nem bírom ki, hogy ne ajánljam figyelmetekbe:

 

 

A Szabadság vihara

 

Hogy ez hogy a francba kerülte el a figyelmemet, nem tudom. Egyszerűen nem értem, ezt a filmet hogyan sikerült így agyonhallgatni... azt meg végképp nem, ezt miért egy amerikai-kanadai alkotópárosnak kellett megcsinálni…

 

Ha Tarantino, Lucy Liu illetve Wajna pénzt és energiát, érdeklődést fektet a magyar történelem egyik fontos eseményének dokumentálásába, az szerintem figyelemreméltó dolog. Gondolom, az értelmi szerző Wajna volt: de a végeredmény szempontjából végülis tökmindegy. Közel hibátlan mozit sikerült összehoz(at)niuk, ami szégyenszemre nem kapta meg azt a nyilvánosságot itthon, amit megérdemelt volna. Vajh’ mi lehet mögötte? Féltékenység? Irigység?

 

A szabadság vihara egy különleges élmény. Aki a Szabadság, szerelem című mozit kedvelte, annak ez kötelező darab. Aki abban kevesellte a tárgyilagosságot, sokallta a romantikát, annak ez kötelező darab. De én szívem szerint kötelezővé tenném az iskolákban, október 23-án… Még úgy is, hogy ez a film elsősorban nem is nekünk szól. Rólunk ugyan, de nem nekünk. Bár az egész mozi középpontja a nevezetes melbourne-i szovjet-magyar vízilabda meccs, de van ideje a filmnek megismertetni a világgal a magyar vízilabda korábbi dicsőséges évtizedeit, miért is lett olyan népszerű és sikeres sport ez nálunk, hozzá kapcsolva pedig szépen végigmegy a forradalom eseményein is. Nagyon jó ritmusban, teljesen tárgyilagosan, minimális hatásvadászattal már gyakorlatilag a világháborútól építkezik időben, kitér Sztálinra, Rákosira, az ÁVH-ra, közben pedig ügyes arányban keveri a történetbe a korabeli sportsikereket. Abszolút nem egy száraz, nyers dokumentumfilm, izgalmas, helyenként természetesen szomorú, de néha egyben könnyfakasztóan megindító is.

 

A korabeli bevágások nagyon jól vannak váltva a ma is élő személyek interjúival, elsősorban a vízilabdásokéval – magyar és orosz részről egyaránt – de feltűnik benne Hruscsov fia, Wittner Mária, Maléter özvegye, és más forradalmárok is. Külön meg kell említenem, hogy az angol narrátor az úszólegenda Mark Spitz, akinek egyébként a Melbourne-ből haza nem térő zseniális Zádor Ervin is volt edzője, a magyar vonatkozású narrátorok közt pedig Hajdú. B. István is szerepet kapott. Valami csoda (vagy tehetség) folytán a kívülálló készítőknek, Colin Graynek és Megan Raneynek sikerült egy olyan szívhez szóló filmet kreálni, amire úgy lehetünk büszkék, hogy nincs is közünk hozzá… Élményt adtak, ami átjött a képernyőről: lényegesen szegényesebb eszközökkel, mint egy játékfilm, de elérték ugyanazt a hatást.. A végén meg, hogy összehozták a találkozót, nos, az számomra inkább egy hihetetlen jóleső gesztus, mint giccs. Nem tudok rá giccsként tekinteni. Mint ahogy arra sem, hogy a végén ’56-ot tekintik a világháború utáni szabadságharcok kiindulópontjának. Persze, hogy ez barokkos túlzás, de a felsorolásnak inkább tisztelgő jellege van, mint történelemferdítő…

 

A vízilabda meg?? Az csoda volt akkor is, és csoda most is. Kemény Dénesék csupán visszafoglalták azt a helyet, a trónt, amit ősei(n)k az évszázadban többször kiharcoltak Magyarország számára. 1932, 1936, 1952, 1956, 1964, 1976, 2000, 2004, 2008 = 10 aranyérem. Senkinek nincs 10 aranya… De mind közül talán mégis az ’56-os volt a legfényesebb és leginkább szívhez szóló: egy kis nép elbukott szabadságharcának dicsősége. Tiszteletből pedig álljon itt az akkori csapat, a CSAPAT, aki legyőzte a CCCP-t:

 

Bolvári Antal – Boros Ottó – Gyarmati Dezső – Hevesi István – Jeney László – Kanizsa Tivadar – Kárpáti György – Markovits Kálmán – Mayer Mihály – Szívós István – Zádor Ervin

 

Köszönjük nekik, hogy ott és akkor győztek, s köszönjük, hogy filmet forgathattak róluk. Köszönjük, hogy két lelkes külföldi filmet forgatott róluk. Ami filmnek szerintem a Szabadság, szerelem kiadvány extra lemezének kellet volna lennie. S ahogy olvastam egy netes elemzésben, valóban, ez film többet tesz Magyarország pozitív nemzetközi megítéléséért, mint akármennyi Országimázs kampány.

 

Vegyétek, vigyétek, terjesszétek. Minél többen lássák!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami filmnek szerintem a Szabadság, szerelem kiadvány extra lemezének kellet volna lennie. S ahogy olvastam egy netes elemzésben, valóban, ez film többet tesz Magyarország pozitív nemzetközi megítéléséért, mint akármennyi Országimázs kampány.

Jó ajánlás, én is megnézem majd, de kár volt ezt a filmet példának felhoznod. Dobó Kata annyira elrontotta azt a filmet, amennyire csak lehet. Kb. Steven Segal féle 2-3 arcjátékot felvonultató, teljesen hiteltelen alakítása nevetséges volt. A film története még tetszett és szerintem fényévekkel jobb, mint a HÍdember, vagy a Sacra Corona, esetleg a Honfoglalás, mégis a magyarokra annyira jellemző, hogy felkapott, mégis semmit mondó színészekkel akarják eladni a moviet (Franco Nero), pedig ezek a filmek, nekünk, magyaroknak szólnak, esélytelen, hogy egy külföldit érdekeljen pl. a honalapításunk...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó ajánlás, én is megnézem majd, de kár volt ezt a filmet példának felhoznod.

 

Nem nagyon lehet más példát felhozni, amikor tökugyanaz a két film története... Azért is írtam, hogy akinek a Szabadság szerelemmel fenntartásai voltak, az ebben megkap mindent kijavítva... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul akkor neked sem tetszett? :) Mert sokan annyira áradoznak ezekről a magyar történelmi filmekről, minket mindig elrángattak rájuk a moziba, a gimnázium jóvoltából. Én mégis a Magyar Vándort tartom az egyik legjobbnak, igaz merőben más jellegű, meg sok benne a logikai buktató, de tele van remek színészekkel és olyan utalásokkal, amit egy külföldi nem, vagy csak az intelligensebbje ért meg. Nem éreztem, az az erőltetett, világot megváltani akaró küszködést benne. Jah és nem mutatták percekig a színészek semmitmondó arcát, ahogy bámulnak a nagy semmibe... Ennek örömére, iszom is egy kumiszt.... blöe....

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magyarul akkor neked sem tetszett? :) Mert sokan annyira áradoznak ezekről a magyar történelmi filmekről, minket mindig elrángattak rájuk a moziba, a gimnázium jóvoltából. Én mégis a Magyar Vándort tartom az egyik legjobbnak, igaz merőben más jellegű, meg sok benne a logikai buktató, de tele van remek színészekkel és olyan utalásokkal, amit egy külföldi nem, vagy csak az intelligensebbje ért meg. Nem éreztem, az az erőltetett, világot megváltani akaró küszködést benne. Jah és nem mutatták percekig a színészek semmitmondó arcát, ahogy bámulnak a nagy semmibe... Ennek örömére, iszom is egy kumiszt.... blöe....

 

 

Bár voltak/vannak fenntartásaim (főleg a romantikus rész súlya miatt), de talán ez az egyetlen magyar film az elmúlt 20 évből, ami tetszett. Előtte az utolsó talán a Dögkeselyű volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az Argo tetszett, igaz az egész film össze volt lopdosva más filmekből, mégis kapott egy erős magyar beütést és kifejezetten jó színészeket. Psycho több külföldi filmben is játszott, itt pedig baromi jól adta a gyilkos pszichopatát. A pacal imádat meg annyira vicces volt! :) A Kontroll lehet nem magyar rendező, mégis remek film, többször láttam. Az Üvegtigrisekkel sincsen semmi gondom, a trilógia kifejezetten bejött és a 3. részre sem lehetett egy rossz szavam sem, majdnem tele volt a mozi. A " -Lali, alkoholmentes sör van? - Van! - Akkor dobd ki a p*csába, rendes sört kérek!" pedig az egyik általam legtöbbet idézett sor! :) Plusz amikor valami tömegközlekedési járműre kell várni és már sokat késik, akkor szoktam nyomni a: "Lóf*sz jön itt, nem hulló csillag"-ot. A Zimmer Ferivel sem értem mi a bajod, az egyik legjobb vígjáték, Galla baromira tetszett benne. Végül a Taxidermia... tudom, gusztustalan és inkább már művészi film, de inkább megnézem azt 2*, mint a Valami Amerikából 2percet.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem magyar filmek amik tetszettek az elmúlt bő tiz évből: Moszkva tér, Valami Amerika, Hukkle, Boldog születésnapot, Kontroll, Csak szex és más semmi, Fehér tenyér, Taxidermia, A nyomozó.

 

De a töredékét is alig láttam a felhozatalnak. Lehet van sokkal több jó is. Szabadság, szerelem amolyan szodával elment. Aranyos próbálkozás volt, bár néhol eléggé botladozott (Szabadság viharát csak azért nem soroltam be, mert dokumentumfilm, de egyébként nekem is bejött; illetve ha már bővitjük a műfajokat akkor a Vad Magyarország is iszonyú jó volt szerintem).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Kontroll -t nem magyar rendezte? Ez nekem új. :D

Hát lehet, hogy a turbómagyarság követelményeit nem üti meg azzal, hogy Los Angelesben született, de mivel magyarnak tartja magát, magyarul beszél mióta az eszét tudja, szülei (kivándorolt) magyarok, Magyarországon végezte el a Filmművészeti sulit, ezért talán mi is tarthatjuk annak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Antal was born in Los Angeles, California of Hungarian ancestry. He moved to Hungary in 1991 to study at the Hungarian Film Academy. After graduating, he went on to work in the film and television industry. In 2005, he moved back to his hometown of Los Angeles to pursue success in Hollywood.

 

Arrived in Hungary in 1991 and is working and living there.

 

Nimrod came back to America in 2005 after the success of Kontroll (2003) and is living in Santa Monica.

 

Részlet kérdés, hogy ki milyen nemzetiségűnek tartja, de a Kontroll szerintem pont azért lett akkora siker, mert ötvözte amit kint tanult és amit nálunk elvégzett. Ahogy nézem IMDB-n, most majd a Metalicska 3d koncert lemezt dirigálja... Gondolom angolul is beszél, nem csak magyarul és eddig többet használta az amerika nyelvet! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy a filmjei nem "magyar stílusúak" és az hogy mostanában -a jobb külföldi munkalehetőségek miatt - nem magyarul dirigál forgatás közben, nem értem miért fosztaná meg a magyarságától

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira nem részletkérdés, hogy ki minek tartja magát, hogy igazából csak ezen múlik, hogy milyen nemzetiségű. Lugosi Béla fél életén át szinte csak angolul beszélt, de soha senkinek nem volt kérdés körülötte, hogy ő magyar. Nimród dettó. Jellemző hogy a Machete-ben is magyart játszik a cameoja erejéig :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jajj de jó volt ez az Expendables 2. A történeten most sem kellett sokat agyalniuk ahogy az előzőn sem, de mindenki tudja, hogy itt nem is ezen van a hangsúly. Hatalmas emberek, hatalmas fegyverekkel és rengeteg egysoros beszólással. :D Mint az Avengersnél, itt is kb 10 perc holt idő van amikor nincs akció. A film vége minden pénzt megért nekem. Arnie és Chuck voltak a legjobbak benne szerintem, de a többiek is odatették magukat. Nem tudok nagyon róla mit mondani, végig 100 wattos mosoly volt az arcomon, a végén már fájt. :D Egyszerűen nekik ez a műfaj való. 8,5/10. (Ja halkan megjegyzem, hogy holnap is megnézem egy haverommal) :D Akinek az elsőnél adrenalin folyt a füléből annak most is fog! :D

expendables-2-final-poster.jpeg

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Expendables 2

 

„It’s a fucking history, man…” – mondta James Hetfield a The Big Four elnevezésű koncerten, mikor is egyszerre színpadra lépett a Metallica, a Megadeth, a Slayer és az Anthrax… Nos, pont ugyenezt lehet érezni az EX2 esetében. Az utóbbi idők egyik legszórakoztatóbb mozija, ami egy picit sem akar többnek tűnni, mint ami valójában. Tulajdonképp nem más, mint az első rész klónja, ugyanaz a zúzás, ugyanolyan régimódi robbantós - lövöldözős - verekedős akciófilm, minimális történettel, maximális akcióval. Azonban egy dologban simán túlnőtte elődjét: a szereplőgárdában. Ekkora élményt én rég kaptam, ennyi – zömében önkritikus – poént, amit az öregek elsütöttek, még nem láttam egy helyen. A mozi felnevetett örömében, mikor Norris feltűnt, hát még a kobrás poénján., de ugyanez vonatkozik Schwarzira, Willisre, stb… A Ki jön még, **** ?- ezen majdnem beszartam… Egy dolgot változtattam volna csak meg: a csaj helyére in Michele Rodrigezt kértem volna föl, mint az akciófilmek állandó női kommandósát… Esetleg G.I Jane-t… :)

 

Remélem, a harmadik részre még több nagy nevet sikerül Slynak beszervezni, s nézőként élvezni harmadszor is ezt az örömjátékot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is láttam A Feláldozhatók 2.-t tegnap. Már sokkal inkább vígjátéknak tűnt, mint akciófilmnek, mi végigröhögtük, de ez nem hiba, nagyon szórakoztató volt, sokkal jobban tetszett, mint az első rész, itt nem voltak funkció nélküli jelenetek, ha voltak is, szépen belesimultak az egészbe. Chuck Norris feltűnésén pedig egy emberként röhögött fel a mozi, mondjuk nem véletlenül, azért ilyen belépőt nem mindennap látni. :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=qyq3Y8xUtZA

 

Mickey Rourke viszont nagyon eltűnt.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Okés szóval kérdés: Ha létezik olyan hogy film kockáknak, akkor a Feláldozhatók oda sorolható-e?

Az én álláspontom az, hogy koránt sem. Hogy lehetne egy kategória alá vonni az Avengerssel, vagy Thor filmmel?

Véleményeket kérek, persze tudom hogy nem normális a kérdés. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz hogy egy két név megfordult pár scifiben (Arnie, Willis, Lundgrem, Van Damme stb.) és talán örülhetnek hogy újraláthatják a régi idők világmegmentőit, az Expendables egyértelműen nem a kocka réteget célozta meg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha kockáknak nem is, akciób*ziknak mindenképpen. :) Bár azért érdekelne, honnan jött egy ilyen lüke kérdés. Mert speciel - és ezzel válaszolok is - fel sem merülne bennem, hogy geek moziként kategorizáljam. Ha csak nem olyan kockákról van szó, akik az akciófilmekért vannak oda meg vissza, de ez esetben lásd az első mondatom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.