Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szerintem a maga nemében remek film lett a The Avengers, a Marvel mozik eddigi legjobbjának tartom. Szépen felvezették a karaktereket az előzményekben (amik nekem szintén bejöttek - talán a A hihetetlen Hulk, ami nem annyira), a sztori semmivel nem gyengébb egy átlagos Marvel- vagy Transformers filmnél. A csapat jól működik, senkit nem visznek túlzásba, mindenkiből jut kellő idő a vásznon. Nincsenek unalmas karakterek, talán Hawkeye és Black Widow, akik kissé feleslegesek, bár ez utóbbi férfi szemszögből nézve egyáltalán nem az. :P A Transormers-trilógiánál is szórakoztatóbbnak tartom, és bár igen erősen épít a látványra, nem csak azon van a hangsúly.

Nolan Batmanjai teljesen más megközelítésből ugranak fejest a képregény adaptációnak, így nem sok alapja van az összehasonlításnak. A képregényfilm kategóriát leszámítva teljesen eltérő stílusról beszélünk. Persze vannak, akiknek az egyik stílus jobban fekszik a másiknál (nálam hangulatfüggő, mindkettőt szívesen nézem), de kb. annyi értelme van összehasonlítani, mint pl. az Star Wars-t a Harry Potterrel, vagy A gyűrűk urával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Transormers-trilógiánál is szórakoztatóbbnak tartom, és bár igen erősen épít a látványra, nem csak azon van a hangsúly.

Min van még abban a filmen hangsúly? Megan Foxon és Rosie Huntington-Whiteleyn, de ők is a látványt erősítik. :) Na jó, a zenéjük még első osztályú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Hunger Games - Az éhezők viadala

Ez viszont kellemes meglepetés volt. Úgy tűnik, hogy ez a fiatal lány még sokra viheti. Teljesen jól átjön az atmoszféra is abból a beteg világból. Bár nem foglalkozik a háttérvilággal annyit, de ha folytatják a sztorit, akkor ez megbocsájtható.

Ez, eddig, egy 3 könyvből álló sorozat, szóval szerintem garantált a folytatás. A fiatal lány már eddig is elég sokat letett az asztalra, bár nem mennyiségben, ahhoz még elég fiatal, más kérdés, hogy nem mindig a széles nézőközönség által nézett filmekben (pl. Winter's Bone, nagyon nem az én stílusom a film, de a színésznő fantasztikus benne), kivéve az X-men: First Class címűt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Min van még abban a filmen hangsúly? Megan Foxon és Rosie Huntington-Whiteleyn, de ők is a látványt erősítik. :) Na jó, a zenéjük még első osztályú.

A The Avengers-re gondoltam. Persze, ez sem egy mélyenszántó, elgondolkodtató érzelembomba, de nyomokban megfigyelhetők olyan apróságok, mint a csapatmunka fontossága, az összetartás, vagy a küzdőszellem jelentősége. Bár ezek a Transformers-ben is megfigyelhetők néhol, érthető módon nem erre van kihegyezve a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs ha hülyeséget kérdezek, de megakarom nézni majd az új Batman filmet, de melyik az első két része? A Batman: Begins, és a Batman: The Dark Knight ugye? Lemaradtam az évek során :D

Igen. :)

 

1. rész - Batman: Begins

2. rész - The Dark Knight

3. rész - The Dark Knight Rises

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Avengers-re gondoltam. Persze, ez sem egy mélyenszántó, elgondolkodtató érzelembomba, de nyomokban megfigyelhetők olyan apróságok, mint a csapatmunka fontossága, az összetartás, vagy a küzdőszellem jelentősége. Bár ezek a Transformers-ben is megfigyelhetők néhol, érthető módon nem erre van kihegyezve a film.

Én kedvelem a Transformerst, de hogy a Bayformersben csapatmunka lenne...? Az első rész végén meghal az egyik robot jófiú (Jazz), Optimus megemlékezik róla a következő snittben egy félmondatta. A másodikban hasonló szituban (Jetfire, az öreg akit a múzeumból szedtek össze) még annyi sincs, csak odébbdobják a csata végén a darabjait a sivatagba. A harmadik rész végén van egy szereplő aki úgy hal meg hogy előtte volt kb két mondata meg egyszer átgurult a színen autóként (Que/Wheeljack), és drámát csinálnak a halálából, aztán két másik (fontosabb) szereplő (Wheelie és Brains) meg úgy hal meg hogy utólag csak les a néző hogy "ők meg hova tűntek?"

És ezek a jók!

Persze az hogy az embereket akkor is segítik ha épp folyékony hidrogénnel öntözték, elárulták vagy épp kiadták őket az ellenségnek, az természetes mert a hős amcsikat mindenki segíti.

Szóval a Tf-et ne emlegessük egy lapon az Avengers-szel :) Ha valamihez hasonlít az Avengers akkor az az X-Men Elsők. Sok akció, de a hangsúly a karaktereken van.

Mondom ezt én aki TF-kedvelő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na én is megnéztem az Avengerst és ezt tényleg moziban kellett volna megnézni mert igazi durva látványfilm. Nem volt egy gondolkodtató története, és nem is izgultam halálra magam, de marha jól szórakoztam, mert végre egy olyan film amiben nem volt megállás. A film elején kis felvezetés, majd végig akció. Hulk és Kapi a legjobb. :) Jó pár harcot újra kell majd néznem, mert nagyon jó kis duel-ek voltak benne. :) És bár imádom az ilyen filmeket is, azért maradok annál, hogy a Batman sokkal jobb volt. Tudom nem lehet összehasonlítani a kettőt, de én akkor is megteszem. :D Ennyi. :):cool:

8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akinél a Bosszúállók és a Csatahajó ugyanannyi pontot kap, annak kb. az Amerikai piték és a Csupasz pisztoly is vígjáték, aztán semmivel sem több. Nem az a vicc, amikor valaki a Batmannal hasonlítja össze, hanem amikor egy szintre hozza egy propaganda filmmel, ami történetileg és látványban is 200* bugyutább... Lehet Lada, te rossz filmekre ültél be, vagy más miatt nem értetted a lényeget. Mivel az egyiknél volt!

 

Merida, a bátor

 

3D-ben láttam. Előtte még csak filmeket néztem így, animációst nem. Azt mondták sokkal jobb és élménydúsabb ez a műfaj. Igazuk volt, a filmekkel ellentétben tényleg jobban körbe vesz a rajzolt világ és minőségibb is. Önmagában persze ez nem elég, de ellentétben a Jégkorszak 200. részével, vagy a Madagaszkár 20.-al, itt volt történet, egyedi karakterek és nem vitték túlzásba a gyerekeknek szánt, vicces részeket. Egyedi volt a vonalvezetés és meglepően kiszámíthatatlan volt pár fordulat. Összességében egy jó animációs film, nem annyira gyerekeknek szól, és kifejezetten nem az otthon nézős fajta.

Ha mégis otthon néztem volna, akkor 7/10, így azonban, hogy 3D-ben láttam és tökéletes 5.1-el, 9/10et megér.

 

Jövő héten megyek a Pókember 3D-re, utána 10perc szünet és jön a TED, eddig csak jókat olvastam róla, ha üti a Family Guy szintjét, akkor megéri az a 900Ft. Jah és ha lesz hazafelé fuvar, akkor aznap még a Batman-t is megnézem, csupán ennek a függvénye, mivel 22.40kor lesz vége, az utolsó busz, meg 22.15kor megy....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam a 10es film a ROTS és a TESB, mert nálam ez a kettő mindent visz. De lehet a többi SWt is ide sorolni. A többi már csak alatta van. Az olyan filmek mint a Aliens, T2, Batman-ek 9esek. És azok amik nagyon szórakoztatnak, Avengers, Feláldozhatók, Battleship 8, és igen nálam a Csupasz Piszoly elsőosztályú vígjáték. Ahogy a Airplane is és a Nagy Durranás is. Egyszerűan akárhányszor meg tudom nézni, besz-rok a röhögéstől. Mégis ki mondja meg hogy mi számít jó filmnek és hányast adhatsz rá. Én az összes Bud és Terence filmre 8ast adnék mert imádom őket. Egyszerűen a részem, a gyerekkorom része ami még most is szórakoztat pedig lehet hogy a Kincs ami nincset 100x látom. :) Ennyi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem hülyeség az egész pontozás. Ízlést pontoztok! A pontozás racionális, jól meghatározott keretek közé szorítva működne, de ilyenről szó sincs. Azt a pontot szabjátok ki, amit úri kedvetek éppen hoz az adott filmmel kapcsolatban. Ahogy a rossz tanár osztályoz: pofára. Pláne hatalmas baromság a dolog, amikor a pontozás mellé nem társul egy hangyafütyinyi szöveg sem.

Nézd meg, írd le, ami tetszik, meg ami nem tetszik, ha akarod, de a pontozás nem vélemény, és ilyen módon számomra nemhogy komolyan vehetetlen, egyenesen üres divatmarhaság, amitől a szegény ember három másodperc erejéig azt hiheti, hogy kritikus és számít a véleménye a nagyvilágnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pontozásnak az is a baja, hogy mivel számokat látunk, egyetemesnek vesszük a jelentésüket, holott inkább a maguk közegében kellene őket értelmezni. Ilyenformán lehet egy Avengers is 8/10, ha egyszer a műfajon belül maradunk, és nem vetjük össze egy Keresztapával. Szóval almát a körtével már megint :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elmondom, hogy pontozok... már ha pontozok:

 

10/10 - az én szememben

Ha egy film el tudja felejtetni velem az aktuális gondokat, bajokat, ki tud szakítani másfél-két-két és fél órára a valóságból és szórakoztat. Beszippant az atmoszférája, a világa és érzelmileg megfog, akkor már 10/10. Ennyi. Nem kezdem szakértői szemmel vizsgálgatni és ezért-azért "pontokat levonni"! Nagyon fontos: nem a hibákat keresem a filmekben.

 

Értékelhetetlen/rossz - szigorúan számomra

Ha egy film nem tetszik, nem hogy nem pontozom vagy kezdem el fikázni, egyszerűen nem foglalkozom vele onnantól kezdve, gyorsan elfelejtem, mintha sohasem létezett volna.

 

Közepes/elmegy kategória számomra

Aztán persze ott van az elmegy kategória. Ezzel sem foglalkozom túlzottan. Ez a kategória nálam az előző kettő között helyezkedik el értelemszerűen. Azok a filmek vannak itt, melyek valami miatt emlékezetesek voltak ám mégsem kiemelkedőek számomra.

 

Dzséjt jól leírta a lényeget. Így lesznek az önjelölt filmesztéták!

 

 

Akinél a Bosszúállók és a Csatahajó ugyanannyi pontot kap, annak kb. az Amerikai piték és a Csupasz pisztoly is vígjáték, aztán semmivel sem több. Nem az a vicc, amikor valaki a Batmannal hasonlítja össze, hanem amikor egy szintre hozza egy propaganda filmmel, ami történetileg és látványban is 200* bugyutább... Lehet Lada, te rossz filmekre ültél be, vagy más miatt nem értetted a lényeget. Mivel az egyiknél volt!

 

Sajnos pont az, amit nem sikerül megértened Flóri, amit Dzséjt is leírt az imént. Milyen jó lenne ha elfogadnánk egymás ízlését és nem akarnánk csak azért is megmondani és erőltetni, hogy mi az "univerzális igazság?" ízlés terén!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újranéztem a filmet (The Avengers) az itthoni full HD-n, de most még jobban bejött, mint korábban. Talán azért, mert közben nem ropogtattak popcornt a fülembe, nem röhögtek minden apróságon úgy, hogy utána ne halljam a következő mondatot, vagy mert nem volt zavaróan sötét a kép. De lehet, hogy szimplán jobban el tudtam merülni az egész filmben, a részletekben az itthoni nyugiban.

Bátran kijelenthetem, hogy bizony nem csak a látványon van a hangsúly (bár, ki mire fogékonyabb), de szerencsére nem spórolnak vele. Mint már írtam, szépen mutatják be a karaktereket, akiknek mind eltérő jellemük, stílusuk van, más-más réteget képviselnek (így a legtöbb ember megtalálhatja a hozzá legközelebb álló karaktert), és kellő idő jut mindenkire... az ember nem érzi azt, hogy az egyik tag magasabb rangú lenne csapat többi tagjánál, bár Hawkeye és Black Widow még mindig kilóg kissé a sorból, kevésbé éreztem feleslegesnek őket.

A csapat kezdeti küszködéseit is jól ábrázolták, amikor kis híján teljesen feloszlanak, majd a kellő motiváció hatására végül összeállnak, és jobban működnek együtt, mint egy spéci technikával felfegyverkezett hadsereg.

 

 

Röviden összefoglalva, továbbra is hangulatos, jól felépített, színes karakterekkel rendelkező, látványos mozinak tartom, ami nem akarja véresen komolyan vetetni magát, de nem is csap át paródiába. Kíváncsi vagyok a hősök önálló filmjeinek folytatására, ahogy persze a csapat 2. filmjére is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ettől függetlenül te is egy asztalon említetted a Bosszúállókat és pl. a Batmant, vagy egy akció-horror filmet. Akinél az Avengers és a Csatahajó egy szinten van, arról bátran kijelenthetjük, hogy vagy nem értette meg az első filmet, vagy közben mobilozott, vagy egyebek. Én egy nap, egymás után, moziban láttam a két alkotást. Össze sem lehet hasonlítani őket, főleg a Bosszúállók utolsó fél órájából bármelyik 5 perc ér annyit látványban, humorban és akcióban, mint az egész hajós ökörködés.

 

Starship Troopers - Invázió

Írták, hogy jó, hittem is nekik és valóban. A filmeket, vagyis a 2. és 3. rész úgy ott hagyja, hogy csak úgy füstöl. Az egész egy japán rendező animációs filmje, de visszahozta az első rész színvonalát. Főleg, hogy sok mondatot hallhattunk már a régi alkotásban is, itt vicces volt őket felidézni. Persze a pucér mellek itt is helyet kaptak és CGI segítésével, még jól is néztek ki. A karaktereket szokás szerint, kár megkedvelni, hiszen a bogár áradat úgyis a 95%-al végez. A történet vezetés jól sikerült, a hangok baromi jól szólnak és retro fellinget szintén adják. Remélem még lesz pár ilyen dobásuk, a grafika végig kidolgozott és látványos, látszik, hogy időt és pénzt áldoztak rá. Sok vér, sok zöld folyadék, sok robbanás és ismerősnek tűnhető hajó modellek. Meg fogom még nézni, jó kis móka volt. 8/10

Ez pedig az ending zene, örültem, hogy nem valami kemény gitáros agyf*sz.

http://www.youtube.com/watch?v=6KK6xqU044o

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos pont az, amit nem sikerül megértened Flóri, amit Dzséjt is leírt az imént. Milyen jó lenne ha elfogadnánk egymás ízlését és nem akarnánk csak azért is megmondani és erőltetni, hogy mi az "univerzális igazság?" ízlés terén!

Ja, mi lesz a következő, hogy beírjuk a sorozatok topicba hogy "Nem tetszik, a Doki? Akkor h-lye vagy." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar... nem értelek. Én sohasem mondtam ilyet még csak nem is gondoltam hasonlóra sem... és itt sem erről beszélek.

Valami komoly baj lehet a fogalmazás-készségemmel, ha ennyire nehezen tudom mostanában megérteni magam :(

Amit Flórinak írtam sem beszólás volt, a legkevésbé sem!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, mi lesz a következő, hogy beírjuk a sorozatok topicba hogy "Nem tetszik, a Doki? Akkor h-lye vagy." :D

Piklibe, mehetek vissza a sorozatok topicba törölni. :rock:

 

Akinél az Avengers és a Csatahajó egy szinten van

Csak csendben kérdem fű alatt, ezt valaki itt kijelentette? Mert nem rémlik, hogy valaki elkövette ezt a megbocsáthatatlan, tárgyalás nélkül tarkólövést érdemlő büntetett. Vagy csak Flóri megint eszkábált magának valamit, amin görcsölhet unaloműzésképet? :hmm:

 

kudar... nem értelek. Én sohasem mondtam ilyet még csak nem is gondoltam hasonlóra sem... és itt sem erről beszélek.

Valami komoly baj lehet a fogalmazás-készségemmel, ha ennyire nehezen tudom mostanában megérteni magam :(

Súgok, figyelj, pszt, gyere, pszt: szarkazmus. Kudar mondandója ettől csöpögött. Gúnyolta az univerzális igazságmegmondókat. De nem tőlem tudod. Pszt. ;):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A második gondolatom már nekem is ez volt ;) ... mindenesetre köszi! És ne aggódj, tőlem senki sem tudja meg :P

 

Lehetséges, hogy Sheldon* szindrómám van... ugyanis elkéne néha-néha egy szarkazmus tábla ilyen esetben. :)

 

* Sheldon Cooper - egyik főszereplője a The Big Bang Theory című zseniális sitcom sorozatnak... aki esetleg nem tudná :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Marvel's The Avengers - A Bosszúállók

 

Abban az érdekes helyzetben vagyok, hogy én előbb láttam a Sötét lovag: Felemelkedést, mint A Bosszúállókat. Innen nézve ez a film finoman szólva megmosolyogtató. Végig Transformers 2-3 érzésem volt, vagyis olyan se füle, se farka az egésznek. Sőt, még a látványra sem mondanám, hogy olyan kimagasló. Feszültségérzet, mint olyan egyenlő a nullával. Egyedül Stark karaktere, ami hozza a színvonalat és képes szórakoztatni. A hang tisztességes, de ettől is többet vártam.

 

10/6

 

Battleship - Csatahajó

 

Hasonló eresztés az előzőhöz. Viszont itt a hang már tesztanyag.

 

10/6

 

Ez miatt írtam, teljesen egyértelmű, hogy nála a két film egy és ugyanaz, csak a lényeg nem jött át neki. Gondolom Pc-n nézte, két 4wattos hangfallal, a szinkronos dvdripet....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez miatt írtam, teljesen egyértelmű, hogy nála a két film egy és ugyanaz, csak a lényeg nem jött át neki. Gondolom Pc-n nézte, két 4wattos hangfallal, a szinkronos dvdripet....

Lada nem az a fajta. Te meg azt fogd már fel, hogy van akinek pl. az Avangers a Battleship szintjén van. Mi ezen annyira rohadtul felfoghatatlan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez miatt írtam, teljesen egyértelmű, hogy nála a két film egy és ugyanaz, csak a lényeg nem jött át neki. Gondolom Pc-n nézte, két 4wattos hangfallal, a szinkronos dvdripet....

Beztos úgy nézte. Nem tudtam, hogy Flóri's World-ben már az is bűn, ha valaki nem Blu-Ray-en, 7.1-es hangrendszerrel 120 cm képátmérőjű HD 3D plazmaled TV-n nézi, ami ugye sokat ad a sztorihoz és a karakterekhez. (Megjegyzem, a Battleship és az Avengers látványban és hangzásban szerintem is egy szinten van. És most kapaszkodj meg a hajadban: DVDRipen néztem meg mindkettőt szinkronosan, nemtomhány wattos hangfallal. :D Igaz, a bosszús állókat moziban is láttam, de mivel az is pofátlan mód szinkronos volt - sajnos hozzájuk nem jutott el 1138-as parancsod :evil: -, így gondolom nem számít.)

 

OFF

Hát mégsem vagyok letiltva? :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Honnan tudjam mi van neki otthon, eddig nem írta sehova. Azért az meg szerintem minden filmkedvelő számára sértés, ha azt írják a két film mindenben különbözik és a storyuk is hasonló. Mert, aki ezt állítja, azért valljuk be, az vagy rossz filmet nézett, vagy baj van a fejében és nem tudja mi az a történet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem tudod milyen cucca van otthon, akkor miért írsz le ilyet?

 

 

 

 

Mert, aki ezt állítja, azért valljuk be, az vagy rossz filmet nézett, vagy baj van a fejében és nem tudja mi az a történet.

Ez meg no comment!

 

De én inkább leszállok a témáról, nehogy baj legyen.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az meg szerintem minden filmkedvelő számára sértés, ha azt írják a két film mindenben különbözik és a storyuk is hasonló.

Ezután a megfogalmazás után nehezen tudnék besértődni, mert a földön gurulok a röhögéstől. :lol:

 

Amúgy nem, nem sértés, maximum a CENSORED veszik annak. És mert Lada nem írta, neked miért kell egyből azt feltételezned, hogy TELEHOR-on nézi a filmeket? Meg eleve, miért kell azon gúnyolódni, hogy magyar szinkron és esetleg, uram bocsá, DVDRip. A camos verziót megértem, de az már pofátlanul nagy sznobizmus, ha a DVDRip is kifogásolva van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.