Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Írtam FBon hogy támogassuk azzal őket, hogy megnézzük a moziban. Erre egy haverom írta kicsit később hogy a Batman 1 az Avengers 1,5 milliárdnál tart. Én poénosan odaírtam, hogy hát mert sok a kocka. Erre választa, hogy az Ex is kocka film. De örülök, hogy akkor más is osztja a véleményem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Exp 2.

 

A film közben kénytelem voltam én is bekeményíteni, mert előttem egy nagy orrú, 16 éves forma lány ült, a még nagyobb orrú barátjával és ahogy bemásztak (7perc késéssel) elénk, szinte végig pofáztak, röhögtek, meg zabáltak, visszhangzott a fejük. Aztán az 5. perc után már odaszóltam, hogy: "Figyi, ha nem fogod be, letöröm az orrod és feldugom a pasid s*ggébe, aztán kiváglak mindkettőtöket". A film végéig nem volt rájuk több gond és azt is megvárták, amíg kimegyek. Ennyit a mozi hátrányairól!

 

A film remek volt, igazi moziban nézős alkotás, az 5.1 zúzott, főleg a tankos és a végjáték szólt nagyot. Arni és Swazi baromi jól kiegészítették egymást, az "autós" és a "Visszatértem!" szócsata pedig igen viccesre sikerült. A kedvenc jelentem mégis, amikor Stallone elmondja, hogy amerikaiak. Aztán kiderül, hogy nem is! :)

 

Az első résznél azért jóval több, már az indítás lehengerlő, a vicces feliratokkal az autókon. Ezt a látványosabb akciók és a real badass főgonosz csak tetézi. A szóviccek valóban jobbak voltak és Chuck király kobrás poénja...hajaj.... A bosszú indítéka inkább klisés volt, mint sem jó, de egyértelműen szükséges. Jet Li-t kicsit hiányoltam, hamar eltűnt, a svéd meg sokkal többet beszélt, sok infót megtudtunk a karakteréről, aminek örültem.

 

Összességében megért 900Ft-ot, egyetlen hibája nálam, megint a szinkron.... Én azokat a filmeket, amiből idéztek a karakterek, mint eredeti nyelven láttam és sokszor azért nem ugrott be elsőre, mert a melléfordítás, vagy fura szinkron elnyomta. Na mindegy, Willis drágán adta, ahogy elvártuk. 9/10 Stohl András amúgy kapott szinkron szerepet, nem figyeltem!?

 

 

Ted

 

Egy amerikai vígjáték 50%-ban amerikaiaknak. A legtöbb színészre, énekesre való utalást nem értettem, de ahogy észleltem, a többi nézőnek sem esett le minden poén. A Star Wars-os moziba menetel és a "kicsit gonosz csengőhang" persze remekül szórakoztattak. Amit furának találtam, hogy nagyon sok 6-16év közötti gyerek volt a szüleivel a moziban.

Na most ők vagy egy Family Guy részt sem láttak, vagy, nem vették észre a 16-os karikát. A b*zdmegelés minden formája nagyon szépen végigvonult a filmen. Nem azt mondom, hogy nem kellett volna, de néha a kevés pont elég...

A másik fura dolog, hogy a füvezés tök alapként szerepelt, mindkét fő karakter mindennapi életében teljesen egyértelmű dolognak számított. Biztos ezen majd sok alkoholhoz szokott magyar fiatal és öreg ki fog bukni. Amerikában úgy látszik ez máshogy van osztályozva.

Lori Collins, John nője előtt le a kalappal, jól nézett ki, tényleg akkora tűréshatára volt, mint a bécsi kapu és minden férfi elégedett lehetne, ha ilyen normális és visszafogott nőszeméllyel társulhatna. Mark Wahlbergtől egy kicsit féltem, akcióban sokat láttam már, de a vígjáték nem az erőssége, most mégis megmutatta, hogy tud vicces lenni... a kaka felszedős résznél amit művelt.... :D

Ted karaktere tetszett és szerintem egyensúlyban volt viccesség szintjén barátjáéval. Plusz Jessica Barth, a "barátnője"....nyami! :)

Azt kell, hogy mondjam, nem vártam többet, de igazából egyszer nézős film. Ha angolul nézném meg újra a felét sem érteném, magyarul ott volt a Familia KFT-s poén, amit így jobban felfogott minden mozizó, ha az amcsi megfelelőjét hallanám, tuti nem esne le mi volt a dolog lényege. Végül az érvágás...az alkesz drogos kiszabadult, idő előtt és aztán nélküle egy rohadt filmet sem lehet szinkronizálni! Markot Buci honosította...erotikus hangja van!!!! :cry: Többek között ezért is 6/10

Szerkesztve: - Donát
SPOILER KAPCSOLÓ?!!!!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Alien kiadáshoz képest furcsán beleszuszakolták a Prometheust... Ennyi erővel már hozzácsaphattok volna a két AVP filmet és a Predator trilógiát is, mert ennyi közük azoknak is van egy Alien kiadáshoz... Szóval ez egy standard "fejjük meg a rajongókat valami mondvacsinált, de semmiképpen sem értelmes, minimális költségráfordításos gyűjtői szutyokkal" kiadás... :roll:

Amúgy tényleg pofás, de ebben a formában, pláne, hogy nem is olyan rég adták ki BR-en a komplett Alien szériát, pofátlanság, és mint írtam, hozzácsapni a Prometheust, nonszensz. De azt a pólót elfogadnám. Az az egy ér benne valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen beszerezném ezt a kiadványt. Nekem nagyon tetszik. Egyébként nem csoda, alapvetően ellentétes a véleményünk a Prometheusról... de hát "a világ attól színes, hogy nem fekete-fehér" (by Antiface) :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes... nekem a Space Jockey irányító székéről sohasem jutott eszembe férfi nemi szerv. De amit Bomarr linkelt az már erősen félreérthető. Egész pontosan mit akart ezzel Giger ábrázolni? :P Apropó Giger... egyszerűen imádom a munkáit, az a bizarr hangulat, ami árad belőlük...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak Alien kiadáshoz képest furcsán beleszuszakolták a Prometheust... Ennyi erővel már hozzácsaphattok volna a két AVP filmet és a Predator trilógiát is, mert ennyi közük azoknak is van egy Alien kiadáshoz... Szóval ez egy standard "fejjük meg a rajongókat valami mondvacsinált, de semmiképpen sem értelmes, minimális költségráfordításos gyűjtői szutyokkal" kiadás... :roll:

Amúgy tényleg pofás, de ebben a formában, pláne, hogy nem is olyan rég adták ki BR-en a komplett Alien szériát, pofátlanság, és mint írtam, hozzácsapni a Prometheust, nonszensz. De azt a pólót elfogadnám. Az az egy ér benne valamit.

 

 

Megveheted itt: :)

 

http://www.foxshop.com/prometheus-we-are-the-gods-t-shirt/detail.php?p=372527&v=fox_movies_prometheus_clothing

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én amikor az utolsó pályához értem, mondom : "F*sza..." Szerintem teljesen úgy néz ki a dolog, anno készítettem én is egy saját képet FRAPS-al, ahol még jobban...olyan! Mondjuk én nem tudom mi az, nem is nagyon érdekelt, eléggé lekötöttek az egy irányból ömlő élienek...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én szívesen beszerezném ezt a kiadványt. Nekem nagyon tetszik. Egyébként nem csoda, alapvetően ellentétes a véleményünk a Prometheusról... de hát "a világ attól színes, hogy nem fekete-fehér" (by Antiface) :P

Nekem is tetszik és meg is veszem BR-en, csak annyira ordít erről, hogy bőrlehúzás. Eleve, az extrákat, azokat a képeket korábban mindenféle marhaság mellé szórták, egyebek mellett a VHS kiadvány borítói. Egy jobb nyomtatóval simán csinálsz jobbat is. A póló az oké, az teljesen jó. De maga a lemez. Nincs két éve, hogy megjelentek BR-en az Alienek két különféle díszdobozban. Nincs egy éve, hogy külön megvásárolhatóan is a boltok polcaira került. Most meg hozzávágják a Prometheushoz, mert abban is szerepel Space Jockey, pedig ezen az alapon csak az Alien illene a kiadványhoz, hiszen ezt leszámítva még egy részben szerepelt a hajó, aztán már az sem. De még ez is hagyján, az bosszant, hogy már készül a folytatás, vagyis majd lesz még egy ilyen Evolution Edition, amihez már hozzácsapják a második részt (pedig elviekben annak már ennyi köze sem lesz az Alien filmekhez). Jobb lett volna ezzel az amúgy nagyon dögös dobozzal várni, amikor lezárták a Prometheus szériát, aztán akkor egybe lehet csomagolni az Alienekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként egyetértek... főleg az utolsó mondatoddal. Egyértelmű a stúdió pénzéhsége.

 

Bár hiába jelent meg az ALIEN Quadrology 2 éve díszkiadásként BD lemezeken egyben, illetve külön külön is egy éve, ha az nekem kimaradt. Ezt sokkal szívesebben megvenném, ám teljesen igazad van, hogy igazán értelme ennek a kiadványnak akkor lenne, ha a Prometheus folytatás(ok) is részét képeznék már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Slusszpoén, ha kimaradt, lazán meg tudod venni, mivel még mindig kaphatóak. Tehát még csak nem is hiánypótló a kiadás. Ha az lenne, azt mondanám, rendben, aki akkor nem tudta megszerezni, talán most (bár feltehetően, aki akkor nem vette meg a hiperszuper arctámadós vagy alientojásos kiadásokat, az most sem nagyon fog ilyenre áldozni), de így, hogy a piacon még beszerezhető a négy Alien film - már olcsóbban -, és a Prometheus is külön. Hát, nos, szerintem ez még üzleti húzásnak is pocsék (hisz a gyűjtői kiadások a rajongóknak készülnek, azok viszont már megvették a korábbi hiperkiadások valamelyikét, mi több, pont a rajongók fújnak igazán a Promira). Szóval, túl korai egy ilyennel előállni. Mind annak tükrében, hogy lesz folytatás, mind azért, mert nem volt még elég rég az előző gyűjtői kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet abban valami, hogy legfőképpen a vérrajongók fújnak a Promira.... ugyanis én sohasem voltam igazán elfogult Alien fan, egyszerűen kedveltem a filmeket, de ennyi. Nem ástam bele magam mélyebben és nincs belőle semmiféle relikviám, valamint a filmek is csak VHS-en voltak/vannak meg eredetiben. Valószínűleg ez magyarázza azt, hogy imádtam a Promit ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hófehér és a Vadász

 

Na, most ez a "film"... A rendező szerintem alaposan módosította a tudatát több jelenet előtt is. A mozgóképen a vizuális megoldások igen érdekesre sikerültek... Thor, mint vadász remekül adta, de haverom elmondása szerint Hófehérke, ha éppen nem a legszebb, akkor vámpírként feszít, egy igen minősíthetetlen szériában. Ez baromira meglátszott a "játékán" is. Igazából a szerepe annyi volt, hogy jól nézzen ki... Ez sikerült. A 7törpétől kirázott a hideg, hiába játszotta némelyiket igen jó színész, se egy poén, se egy értékelhető jelenet nem tudható be nekik.

Összességében talán a film látványa ami néha jobbá teszi, mint ami valójában, de a CGI orgia itt tökéletesen azt mutatja be, hogy a több, az már nagyon sok is lehet, amitől a film rossz lesz. Egy mese világ beli Road movie, béna párbeszédekkel, felesleges karakterekkel és közben csak mennek, csak mennek, csak mennek...

Feleslegesnek tartom magát a filmet, egyszer nézhető, közben beszélgetős alkotás, maximum 4/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Diktátor. Cohen filmek közül a második legjobb számomra. Az AliG után ezt tudtam csak értékelni. A Borat és a többi b-romság annyi fájt, hogy volt amit végig sem tudtam nézni. És bár az alpári humor itt bőven jelen van, valahogy mégis jó az adagolás, jók a szereplők és...történet... :D A lényeg hogy nagyon jól szórakoztam rajta, és még görbe tükröt is mutatt az amerikaiknak. Érdemes megnézni 7/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Diktátor nekem is bejött, főleg az elején és a végén azok a kis montázsok, már csak azokért megéri megnézni.

Az Ali G-t nem láttam tőle, viszont nekem a Boratban és a Brünoban az tetszett hogy a tipikus amcsi alpári humor mellett (vagy akár azzal összegyúrva) vette a társadalom hibáit (rasszizmus, nők elnyomása, terrorizmustól való túlzott félelem, homoszexualitás iránt érzett ellenszenv, "celebség") és ezeket felnagyítva röhögtetett meg minket - ok, a Borat talán jobban mint a Brüno, mert az utóbbiból hiányoztak a földön fetrengős poénok -, és a Diktátorban ez a fajta humor az általam már említett 2 montázsban volt intenzív igazán, a film többi részében csak elő-elő fordultak ilyen poénok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az Ali G-t akkor láttam, amikor még zsír új film volt és ilyen jellegű zenéket hallgattam, így jobban átjött a dolgok lényege. Sok utalás van benne amcsi előadókra, meg ugye a két oldal közötti versengésre. Szerintem ezért volt, hogy aki kívülállóként nézte, magyarul annyira nem mozgott ebben a témában, az nem vágott le pár dolgot...

A Borat szerintem az eddigi legjobb film, vicces volt, szókimondó és tényleg úgy tálalták a dolgokat, hogy lehetett rajta nevetni. Akiket pedig célkeresztbe állítottak, azok rendesen meg is kapták a magukét! :)

Ezzel ellentétben a Brüno nekem már baromi sok volt. Erőltetett, meg már maga a szereplő hova tartozása és a dolgokhoz való hozzáállása. Nem kedvelem a melegeket és hiába volt ez egy paródia, valahogy nem tudott lekötni a film és Cohen játéka is néhol már ripacskodásba csapott át. Ezt a többi filmjénél sosem éreztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az eljátszani és úgy viselkedni megint más. Nem tudom, szerintem az volt a baj a filmmel, hogy teljesen azokat a dolgokat figurázta ki, amiken én nem nevetek, hanem elítélem. A férfiak közti, sokszor már intim érintkezés átlag emberek előtt, meg tehetség nélküli hirtelen jött híresség, ami csak pillanatnyi. Én a Hajó a vége című filmen sem nevettem, valahogy ez a meleg téma mosolygás helyett nálam más érzést vált ki... :fuck2::chainsaw::fuckoff: A sorrend változhat! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a már alapból nagyon gáz ripacskodást akarta még jobban felnagyítani, így érthető miért volt nagyon kínos.

A meleg kérdésről meg annyit, hogy ez a film a nyugati társadalomnak készült, nem nekünk magyaroknak akiknek még viszonylag idegen ez a téma.

Mellesleg a film nekem se jött be, a másik két Cohan film, amit láttam sokkal megnyerőbb, hisz sem a rasszizmus, sem a diktatúra nem olyan idegen számunkra, mint amilyen a homoszexualitás.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az idegen nem jó szó. Azok savat nyálaznak, meg lézerkeresővel vadásznak. Inkább a visszataszító és új keletű. Mondjuk én nem azt ítélem el, amikor valaki meleg, mert ha van egy kis esze, akkor nem reklámozza. Pont az taszít, amikor büszke rá és villog vele, mivel gondolom más téren semmibe veszik és tehetségtelen, csak így tud kitűnni. Vagy emos beállítottságú és szereti, ha lenézik. Láttam jó pár olyan filmet, ahol normálisan kezelték ezt a tényt és nem úgy állították be, mint egy különös dolog, hanem, mint egy más felfogás, ami egy közösségre tartozik, nem a nagyvilágra. Mondjuk kinek mennyit bír el a gyomra, volt olyan aki kiment a moziból, amikor a Watchmen-ben Dr. Manhattan-nek a kék bránere nem kicsit kivillant a vásznon, többször is. Én csak annyit mondtam: "kubai, kék eres..."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam jó pár olyan filmet, ahol normálisan kezelték ezt a tényt és nem úgy állították be, mint egy különös dolog, hanem, mint egy más felfogás, ami egy közösségre tartozik, nem a nagyvilágra.

Már bocsi, de egyszerűen el nem tudom képzelni, hogy egy Borat és egy Ali G után milyen filmre számítottál :roll: Talán azt vártad, hogy majd Cohen visszafogottan fogja kezelni a kérdést, mert hát lássuk be, az nem az ő műfaja lenne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem erre számítottam, sőt igazán semmire, mert úgy ültem le a másik két filmmel ellentétben, hogy nem is igazán érdekelt az alkotás, nem nézem bemutatókat és egyebek, pár pószter elég volt. Nem azt mondom, hogy maga a film olyan rossz, de tuti nem bírnám még egyszer végig szenvedni. Az Ali megvan eredeti DVD-n, a Borat pedig műsoros DVD-n letöltve és kiírva. Ezt a filmet meg letöltöttem, megnéztem és del...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem azt mondom, hogy én is valaha végigszenvedem még egyszer, de beismerem a maga nemében jó társadalomkritika - mint a többi Cohen film -, és megértem mi miért is olyan amilyen, annak ellenére, hogy mint vígjáték/film a többi film alatt van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor most kivételesen egyet értünk! :)

És a Watchmen? Az tetszett neked? Én Pécsen, vagy Pécsett láttam moziban, premier vetítés volt, haverom ki volt akadva, szintén a kékeres jeleneteken... Amúgy a film szerintem baromi jó volt, a játékkal is játszottam és a képregényt is ismertem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És a Watchmen? Az tetszett neked? Én Pécsen, vagy Pécsett láttam moziban, premier vetítés volt, haverom ki volt akadva, szintén a kékeres jeleneteken... Amúgy a film szerintem baromi jó volt, a játékkal is játszottam és a képregényt is ismertem.

Viszonylag későn láttam és korábban nem is hallottam róla, viszont nekem többször nézős kategória, viszont csak akkor ha olyan hangulatban vagyok. A film egy kicsit egyhangú, talán a Sin Cityhez tudnám hasonlítani (csak kevésbé groteszk), remek kérdéseket feszeget, látványhoz csak annyit hogy Zack Snyder, és a karakterek is mind remekül árnyaltak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég prűd dolog egy ilyen dolgon kiakadni. Én Watchmenből a rendezői változatot láttam és szerintem a lehető legjobban adta vissza a képregény hangulatát, de mégis a sztori élvezetesebb képregény formában, mert sokkal jobban kibontja ezt az alternatív világot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, én is láttam a rendezőit is, úgy is néhány dolgot hiányoltam a képregényhez képest. Amúgy, valóban van Sin City-s beütése erre már én is gondoltam, csak itt a karakterek sokkal rejtélyesebbek és egyben a tét maga is nagyobb. A képregényben az utcán egy fiú egy másik képregényt olvasott (a filmben is feltűnt pár másodpercre), amihez egy rövid animációs film is készült, ehhez egy B változatú feliratot rittyentettem is anno, aztán kiderült, hogy jól tettem, mert valahogy magyarosabb lett a változatom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

DArk Shadows, hát nem ha tudtam volna hogy TB film, akkor sose jöttem volna rá. Sajna már nem ugyanaz mint régen. Remélem kicsit az új mesével visszatalál majd magához. Voltak benne jó poénok, és hozta a sötét hangulatot is, de voltak benne részek amik megakasztották számomra. Viszont a vége látványos volt és izgi is, és ami még pozitívum az Eva Green. :D A szereplőgárdából meg már csak Winona Ryder hiányzott. :) 6/10 Nem tudom ki volt a zeneszerző, remélem nem Elfman, mert akkor már ő sem a régi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.