Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ha már előkerült, egy kis olvasnivaló:

 

John Carter

 

 

Nemrég olvastam egy értekezést a hazai filmes magazinban, hogy átok ül a Mars-filmeken: (anyagi) bukás bukás hátán… Némelyiket elnézve azonban nem igazán átoknak érzem ezt, hanem a pocsék munka megérdemelt jutalmának. Valami megmagyarázhatatlan módon a John Carter is belekerült ebbe a kalapba, pedig nem való oda. Igazából nem. Ugyanis egy kifejezetten kellemes nyári blockbuster mozi lett, messze nem hibátlan ugyan, de a nagyérdemű emelt már ennél sokkal rosszabb filmeket is box-office listák élmezőnyébe…

 

Mikor először láttam a moziban, kétségkívül volt hiányérzetem. Valahogy az egész nem állt össze történetté, s bizony pofátlan másolásokat véltem benn felfedezni. De a hangulata, a látványa már valahogy akkor is megfogott, így hát kérdés nem volt a nagyfelbontású újranézés. Amikor is helyére került minden, a káosz a sztoriból eltűnt (mert már tudtam, mi is akar lenni a képek egymás utánja), az addig semleges szereplők megteltek élettel, s a nagyon erős SW utánérzést is fel tudtam már dolgozni.

 

Egyébként másodszorra úgy gondolom (amit először még nem is tudtam hova tenni), hogy kimondottan elcseszett üteme, dramaturgiája van a filmnek. Az első jelenetek a Marson egyszerűen lógnak a semmiben: bármennyire is látványosak, csábítóak és kiválóak – totál értelmetlenek. Mert fogalmunk sincs, ki kicsoda, ki mit miért csinál – aztán meg utána már jön is a vágás. Jön Virginia. Ha innen indultak volna, sem lett volna egyszerű a keretes szerkezet, a naplós visszaemlékezés, az önmagában zseniális csavarral !!!, de lényegesen érthetőbb és folyamatosabb lenne a mozi. A Marsos kezdés viszont felborított mindent, zavart okozott a történetben – és a fejekben is…

A századvégi USA jelenetek szerintem kimondottan jók, hangulatosak, poénosak, pont megfelelő arányban vannak jelen, pont megfelelően vezetik fel a lényeget: a Barsoom kalandjait… Amibe illik a legnagyobbat belekötni. Ami érdekes módon a legnagyobb ellenszenvet váltotta ki. Csak nem egészen értem, miért..

 

Hisz ez egy fantasy. Egy látványos, családi sci-fi…és itt a családin van a hangsúly - mi más lehetett volna a Disneytől?? Ebből kifolyólag nem kell rendelkeznie túl mély tartalommal, elég bele egy meseszerű kis történet hercegnővel meg lovaggal, kell bele néhány szerethető, szimpatikus és néhány utálnivaló karakter, kell bele némi poén, no meg a mai kor elvárásainak megfelelő látvány. Azt hiszem, ezek itt mind megvannak, és azt hiszem, a maga kategóriájában, a maga értékrendjében működik is. Talán az elvárások voltak túl nagyok – én inkább valahova a Narnia filmek mellé tudom társítani, kb. az a célközönsége. Ugye milyen más a helyzet, ha más az elbírálás szempontja???

 

A karakterek egyszerűek, de jók, a látvány frenetikus. A színészekkel nekem speciel semmi bajom nem volt, hiába is tartják néhányan „sótlannak” őket, én képes voltam szeretni Cartert. A kaland valóban nem egy eget rengető történet, de simán kiszolgálja a filmet. Ami még egyébként engem első körben zavart, az a nagyon erős SW EP II feeling. Az aréna, a tharkok, mind-mind a Geonosist juttatták eszembe…Totál lemásolták azokat a képeket… Aztán megtudtam, hogy ez a könyv jóval korábban volt, inkább merített Lucas ebből ihletet, azért a hasonlóság. Egy esemény, kétféle vizualitás. Másodjára már efogadtam a tharkok népét, az egész digitális háttérvilágot, amit teremtettek nekik. Másodjára már kiválóan szórakoztam rajta. Kétségkívül szerencsésebb lett volna, ha ezt a stúdió máshogy promotálja, talán akkor nem lett volna belőle 80 millás bukta, de semmivel nem rosszabb film ez, mint néhány társa a Disneytől – és itt a Disneyn van a lényeg…

 

Vérbeli családi sci-fi/fantasy.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éhezők viadala

 

Megnéztem pár előzetest, meg posztert. Sejtettem, hogy ez inkább gyerekeknek készült film lesz, ami tényleg igaz. Sokan párhuzamot vonnak a Battle Royal-al, ami, mint film sokkal gyengébb, de mint könyv.... A menekülő ember is eszembe jutott Swazival, ami pedig fényévekkel jobb, mint ez az alkotás.

A film eleje még elment és a kiválasztás is tetszett, azonban, mikor elindult a küzdelem, folyamatos csalódás sorozatba ment át a dolog. A Bőségszarus jelenet, normális hang nélkül rengeteget veszített az értékéből. Itt nem a drámai fokozás volt a lényeg, hanem a korhatáron belül tartás, szerintem megölte a jelenet lényegét az eredeti hang nélküli sípolás. Aztán ott a másik jelenet, mikor a két lány harcol ezen a helyszínen. A kameramozgás hányingert kelt és sokszor nem is értettem ki van felül....Az is, baromi egyértelmű volt, hogy ki nyer a végén...aztán a szerelmi szál, ami inkább vicces volt, mint sem romantikus. Az ellenségek meg annyira jellemtelenek voltak, hogy legyilkolásuk semmilyen reakciót nem váltott ki belőlem. A színészek többsége jól alakított, Woody régi nagy kedvencem itt is hozta a legjobb formáját.

Összességében örülök, hogy a filmért semmit sem fizettem, kár lett volna. Egy átlagos, hype film, ami maximum egyszer nézős. A vége pedig azért csalódás, mert tudom, hogy lesz folytatás, de ki várja? Mert az utolsó 2perc alapján, én tuti nem... 5/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem meg kellemes meglepetés lett. Az hogy mi lesz a vége már abból is le lehetett szűrni, hogy a könyvnek van két folytatása, ergo csak nem nyírják már ki a főszereplőt az első rész végén. Korhatárral nem volt bajom, nem kell hogy minden filmben 20 l vér fröcsögjön szét mindenfele. De abban egyetértünk hogy Woody nagyon nagy volt, kár hogy a könyvhöz lépest visszavettek a játékidejéből.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a vér mennyiségével volt gondom, hanem azzal, hogy amikor kellett volna sem volt, vagy egyszerűen a halálkiáltások, üvöltések, hörgések nagy része helyett zenét nyomattak, vagy sípolt az egész 5.1 ... Alapban egy olyan film, ami egy olyan szituációra épül fel, hogy 24 gyerek egy adott helyszínen addig harcol, amíg le nem ölik egymást, kicsivel több megrázó képsort és brutalitást érdemelne. Ehelyett a sebek 90%-a egy lyuk a bőrön, ami körül piros kellékanyag folydogál.

Nem is az a bajom, hogy a főszereplő nem hal meg, hiszen sejthető volt már a feláldozásnál, hogy ezért jutalmat kap... inkább az, hogy raja kívül mást nem igazán ismertünk meg, nem állt senki sem annyira közel hozzánk, hogy egyáltalán érdekeljen a további sorsa.

Végül már annyian, de annyian feldolgozták ezt a témát, sokkal jobban ( 1984 című könyv és film, amiket ismerek és tetszettek), míg ezeket anélkül, hogy elolvasnám is sejtem, hogy mibe fog torkollani az egész.Leírom a sejtésem.

 

Az emberek rájönnek, hogy a Viadal szükségtelen és elegük lesz az elnyomásból. A 12es körzet vezetője a csaj lesz, aki a két "férfi" között örlődik. Az egyik harcedzett és jól bánik a fegyverekkel, a másik a terepet és az erőt ismeri, plusz mégiscsak a régi, Nagy Ő. Gondolom a két kan majd konfliktusba kerül, ha a könyv gagyi akkor a végén barátok lesznek, ha kevésbé, akkor a magas fiú megöli a Viadalon győztest. A leendő vezérnek a gyenge pontja a család, főleg a testvére, amin keresztül manipulálni lehet. Elindul egy lázadás és Donald Sutherlandnek sok gondot okoznak majd. Végül a jó győzedelmeskedik, a zsarnok, elnyomó rendszert pedig megdöntik a jővő jelképei, a fiatalok....

Egyedül azt nem értem, hogy mitől lett ez a könyv és film annyira kedvelt, elismert, a John Cartel rosszabb kritikákat kapott, mégis fényévekkel lehagyja az egész Éhezős világot...

Jah és ami még idegesített azok a ruhák és kosztümök voltak, amit az ünnepségeken az emberek viseltek. Inkább tűntek ízléstelen kirakatbábuknak, mintsem divatos újgazdagoknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Creepshow - A rémmesék könyve

 

1982es alkotás. A horror és a vígjáték elemeket ötvözi, szerintem remekül. Stephen King művéből készült a film, amiben a mester is szerepet kap egy rövid időre. Több, kisebb történetet láthatunk, ami néha átcsap képregény hangulatba.

Egy két érdekesség a filmről:

 

King alapvetően másfél perces, gyorsváltásban érkező szkeccsekben gondolkozott, de a rendező George A. Romero az 50-es évek képregényeit szerette volna megidézni, ezért a két órában öt, plusz a keretet adó kis szösszenet kapott helyett. A képregényes világot annyira erőteljesen jelenítették meg, hogy az első jeleneteket mikor leforgatták – direkte narancssárga szűrővel -, és elküldték a laborba előhívni, a szakemberek visszaküldték a kész anyagot egy cetlivel: Volt valami probléma a képpel, de szerencsére sikerült kijavítanunk! Vehették újra az egészet!

 

Ezek mellé meg remek színészi társulat is járul, minden egyes történetnek vannak kifejezetten jó és hitelesen játszó színészei. Csak, hogy párat említsek: Hal Holbrook, Leslie Nielsen, Adrienne Barbeau, Stephen King. Igen, a nagy nevettető is kap egy baromi unszimpatikus szerepet és olyan haláli és megrettent arcokat vág, amit csak a remek színészek számlájára írhatunk.

 

Nekem nagyon tetszett a film, teljesen jól felépített és színvonalas alkotásnak számít, volt benne vér, belezés, humor, feszültség és visszatérő movítumok, tárgyak.

Összességében 8/10, aki szerti a jó filmeket és nem riad meg egy kis vértől, az nézze meg, valóban megéri!

djiyyc5daspk7udh20zq.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ennek csak a 2. részét láttam, az is nagyon jó volt, csak kevesebb sztorival. Jó is, hogy írtál most róla Flóri, mert meg akartam nézni anno az első részt is, csak az évek folyamán a feledés homályába veszett, de most majd "beszerzem" és megtekintem :D .

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt is letöltöttem, a héten nézem meg. Mostanában sok horror-t nézek és valahogy jobban bejön ez a realista, sokszor kiszámíthatatlan és izgalmas végjáték. Ez a film is hiába 82-es, a színészek jók, a maszkok remekek, az egész egyben van és egy percig sem unatkoztam. King azért a nevéhez méltóan remek műveket adott ki a kezeli közül és ez az adaptációinak többségére is igaz. Egyetlen nagyon nagy csalódás a Hasznos holmik volt, a könyv nagyon tetszett a filmben meg a végjátékot annyira átírták, hogy a műsoros DVD-t karácsonyra el is ajándékoztam....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Battleship: nagyon kellemes kis látványfilm, most már kicsit sajnálom, hogy kihagytam moziban. De hát ez van, nem igazán szívlelem a haditengerészetet, ha csak nem az űrbe mennek. :) Semmi extra, nem nyújt többet, mint a tavalyi Battle: Los Angeles vagy az Independence Day. Idegenek móresre tanítása a kor haditechnikájával a jelen legmagasabb szintű filmtrükk-technikai szintjén. Talán annyival mutat ez a film egy árnyalatnyival jobb képet, hogy "nemzetközi", E.T.-t ezúttal egy japán közreműködésével rúgják seggbe, és voltaképpen az inváziós sereg sem jelent meg, csak egy előőrs. Mégis csak több így az emberiség esélye. Legalábbis a második részig. :)

Kellemes humora is van, ami főleg Pearl Harbor körül mozog, illetve a Missouri csatahajóhoz is köthető, egyebek mellett. Külön aranyos, hogy az alieneket végül még egy a jelenleginél is elavultabb technikával győztük le. Szóval minden percét élveztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyot csalódtam A diktátorban. :( 5/3 :cry:

 

Nekem kifejezetten tetszett. Volt benne néhány jó memozdulás, összességében nálam 10/8.

 

Csatahajó: Ezt sajnos én sem moziban néztem meg, ott felejthetetlen élményt nyújtott volna. Egyedüli dolog, ami zavart benne, hogy amikor megláttam az idegeneket valami miatt azt kezdtem várni, hogy legalább a megszállásos részben lesz némi logika. De a bele vitt humor és a látvány bőven kárpótolt mindenért: 10/9 :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The.Avengers.2012.DVDRip.XviD.AC3-NYDIC

 

Most töltöttem le, nem a legjobb minőség, de arra, hogy végre eredeti nyelven lássam a filmet, bőven elég. Amúgy aug 29.én jelenik meg nálunk, a világ többi részén pedig még később, valaki megint ügyesek kilopkodta a gyárból! :)

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékmás

 

Jason Bourne öntudatra ébred valahol a távoli jövőben, amit kétfajta világ alkot: az egyik a Különvélemény világa, hi-tech járművekkel, épületekkel, a másik a Szárnyas fejvadász esős, mocskos világa. A kettőt összekötő kapocs pedig egy érdekes ötlet (mögé azonban valóban felesleges nézni), amitől az egész koncepció valamiért működik.

Én kifejezetten jót szórakoztam a mozin, néhány látványelem, helyszín pedig egyszerűen zseniális volt: mindenekelőtt a liftes és az autópályás rész, de ötletnek a zongora sem volt utolsó. Farell és a két csaj is hitelesen játszik, szerintem jó választások voltak erre az üldözős, robbantós, nyári blockbuster mozira. Az elvárásaimat maximálisan kielégítette, még akkor is, ha a törvényszerű nagy leszámolásnál Hollywood ismét klisét klisére halmoz. De már nem is várok mást. Hogy szükség volt-e rá, azt nem igazán tudom, de ez legalább egy élvezhető remake lett. Négyes alá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írásán felbuzdulva ma megnéztem a én is a Battleshipet. Mit ne mondjak, remekül szórakoztam. :D Főleg a Japán vonal behozása tetszett és az, hogy itt több időt áldoztak a karakterekre, mint a B.L.A. esetében. Egyszóval barvo, és várjuk a folytatást. :D

 

Egyébként a film kétségkívül legnagyobb jelenete, amikor a Missourit újra üzembe állítják. :cool: Ott az AC/DC zenéje és a poénok olyan szinten ütnek, ami még most is mosolyt csal az arcomra. :D:yes:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BAttleship: én is megestem és hát valóban nagyon jól szórakoztam rajta. Megfelelően volt vegyítve a humor és az elképesztő látvány. Valamint tele volt sorozatszereplőkkel, szóval nálam ez még plusz pont. :D Több ilyet. És valamiért ez sokkal jobban bejön mint egy Transformers.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rém hangosan és irtó közel (Extremely Loud & Incredibly Close)

 

Most néztem meg, fantasztikusan jó családi dráma egy kisfiú szemszögéből.

 

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy itt is látszik, mennyire silány sokszor a magasztalt IMDB... ugyanis azon a nagyszerű oldalon szavazó önjelölt filmesztéták ezt a fantasztikus filmet 6.8 pontra értékelték... no comment!

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z_quK9SEGYE

 

A Battleship már itt csücsül az én gépemen is, hamarosan meglesem :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Battleship nem tudom miért lett ilyen nagy szám. Én moziban láttam, igazából egy Amerikát éltető propaganda film. Az senkit sem zavar, hogy Rihanna mit keres a filmben? Nálunk egy humorista megmondta: "Dundika ne énekeljen, Tóth Vera ne vetkőzzön." Amúgy a CGI még oké volt, de mégegyszer megnézni? Szinte kizárt, a történet nulla, a karakterek semmit mondóak Letöltöttem és az újranézés annyiból állt, hogy ide-oda tekergettem és a kínos párbeszédeket azonnal kihagytam. A kezdés baromi béna, amikor elmagyarázza a kis hülye gyereknek, hogy a hajók között mi a különbség pedig annyira, "nesze paraszt, nem azért hajó, mert a vízen úszik" jellegú, hogy már fáj.. Ez egy béna film, rossz színészekkel és baromi sok számítógépes effektel. Engem már moziban sem taglózott le, PC-n pedig kifejezetten gyönge... még mindig a John Cartelt hozom fel ellen példának, fényévekkel jobb történet és számító gépes animáció... A zenére meg mindenkinek a Váltó áram/ Egyen áram jut eszébe, közben az OST fele Dubstep...attól, hogy ők ismertek és egy számukat betétnek tették, még nem lesz amerikás a film, mivel a többség londani stílustú betét. Ami meg nem elektronikus:

The “Battleship” soundtrack album features the original scores composed by Steve Jablonsky (Transformers) and also a song written and performed by Rage Against the Machine guitarist Tom Morello.

 

Én egy Transformers OST sem tudnék kiemelni, annyira semmit mondó volt az összes, 3 részen át...

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így van. A Transformers mára már egy üres valami csupán. Ezekben viszont pislákol az élet.

Mára már? :) Nem inkább mindig is? :evil:

Én ma megnéztem a Battle: Los Angelest, csak, hogy felidézzem és legyen kis összehasonlítási alapom. A Battleship tényleg jobban sikerült darab, bár ez sem bonyolult, a több karakteridő és a humor jobbá teszi. Meg tényleg, azzal, hogy nem egy inváziós sereg jött, azért valamivel reálisabb, hogy végül sikerült szétrúgni a valagukat.

 

Mondjuk arra azért szeretnék rájönni, hogy miért kell mindig abban utánozni Wells-t, hogy az idegen seregek valamire érzékenyek a bolygónkon. Ezek a napra, a Jelekben a vízre, a marsiak mindenre... Eh... Idegenéknél nem szokás megsasolni a környezetet érkezés előtt? Jó, a Battleship UFO-i legalább készültek napszemcsivel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt nem értem, hogy miért Amerikát támadják meg mindig. Ott volt a Függetlenség napja,az egész Földre kiterjedt invázió volt, mégis 3-4 másodperces jelenetekben bemutatták, hogy minden más ország már feladta és behódolt. Egyszer azért megnéznék egy brit filmet is ebben a témában, a 28 nappal később a zombifilmek egyik alap műve lett, odaveri a legtöbb tengeren túli tématársát. Az Olimpiából úgyis rengeteg pénz jött be és világ életükben büszkék voltak a hajóhadukra, tengerészeti múltjukra. Valahogy tőlük egy ilyen jellegű film hitelesebb lenne.

Szerkesztve: - FlóriBá
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.