Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Bennem az él élénken, hogy éjjel fél háromkor, ahogy várjuk az újabb vetítést, milyen lelkesen beszélünk a nem sokkal korábban átélt élményről. Minden bizonnyal nekem se lesz még egy akkora moziélményem mint az EPIII -as premier.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jackson? Egyszerűen, minden csatajelenetet és drámai pillanatot harminc percesre és egy órásra vág, és kész is a trilógia.

Kár, hogy ilyenekből szinte egy filmre való sincs a sztoriban :hehe: Na jó, azért akad ez-az, de érzésem szerint nem a Hobbit felé billenne a filmidő, szóval érdemes lenne átnevezni az egész projektet valami másra.

 

Ebben a témában nincsen egyetemleges igazság, amit egy űberkritikus kijelent és akkor az úgy van, és pont.

Megint úgy érzem, hogy keveritek a tetszést azzal, hogy egy film, mint műalkotás jónak mondható-e vagy nem. Nem arról van szó, hogy mások után kell menni, egyáltalán nem, mindenki a maga ízlése után menjen, és döntse el, hogy az adott film tetszett-e neki vagy sem. De nem a mi tetszésünktől vagy nem tetszésünktől lesz egy filmalkotás jó. Üssetek fel egy irodalomkönyvet (csak a példa kedvéért írtam ezt), nem ponyvát találtok benne, no vajon miért Shakespeare szerepel bennünk nem pedig pl. Stephen King. Filmek terén hasonló a helyzet, az is egy művészeti ág, még ha nem is olyan régi. Kell a szórakoztatás, hiszen Kinget is szeretjük (megfelelő író behelyettesítendő), de attól még nem ő lesz az irodalom csúcsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen értem mire akarsz kilyukadni, de amellett, hogy agyilag egyetértek veled az ízlésem alapvetően mégis mást mond. Maradjunk az irodalomnál. Lehet, hogy az irodalom professzorok összeülnek és kikiáltanak egy írót és annak művét LEG-nek. És pont. Lehetséges, hogy ezzel más irodalom professzorok nem értenek egyet, és az olvasók között is bőséges a megosztottság. Festészet dettó. Ott van az a kesze kusza amorf stílus. Teljesen odáig vannak emberek és kritikusok tőle és a festőiktől, megint más rá sem bír nézni, de a világ legjei szerepelnek közöttük. Szóval valahol mégiscsak mindegy, hogy mire mondják azt, hogy LEG, mert ha számomra nem az, akkor tök nyolc, hogy LEG-nek van kikiáltva a tudorok révén vagy sem. De fordítva is, ha valami "le van húzva a WC-n", de nekem LEG kategória, akkor megint nem érdekel, hogy alapvetően mit mondanak az Okosok!

 

Ami a Hobbit 3 részét illeti, hivatalos az információ. Tényleg 3 részes lesz. A Gyűrűk Ura raklapnyi függelékét is beleveszik!!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont ilyen megoszottságok egyáltalán nincsenek ha már van időtávlat. Az irodalom professzorok közt abban aligha van vita, hogy például mi értékes az antik görög irodalomból (senki nem fogja Homéroszt megkérdőjelezni) és ugyanez a kikristályosodás meg van a filmművészetben. Ha már kellően nagy a távolság, ha már átalakult a közeg és messziről tudjuk figyelni az alkotásokat elég egyértelmű mi értékes mi nem. A filmművészetnél a legegyértelműbb a néma-filmkorszak, épp ezért. Akárhány helyre, rajongói oldalra el lehet menni, filmművészeti könyveket fel lehet kutatni, ugyanazok a cimek lesznek mindenhol. Metropolis, The Cabinet of Dr. Caligeri, Nosferatu, The Passion of Joan of Arc stb. stb.

 

Itt és most még lehet kérdéses, hogy a mostani filmtermésből mi maradandó mi nem, de 80-100 év múlva a napnál is világosabb lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek az előttem szólóval, szerintem is az idő dönti el, hogy mi a maradandó alkotás és mi nem. Ez a filmeknél is így van. Riddick, a te elméleted szerint akkor minden relatív lenne. Ez bizonyos mértékben így van, de vannak megkérdőjelezhetetlen alapigazságok is... legalábbis szeretném hinni.

 

A legjobban azt "imádom", amikor ócska, megbotránkoztató, nézhetetlen alkotásokra rámondják, hogy művészfilm. Elég gondolni csak a Saló, avagy Szodoma 120 napjára. Valaki szerint komoly mondanivalót takar, szerintem csak öncélú erőszak, akként értve, hogy Pasolini az összes perverzióját ebben a filmben élte ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzétek, abszolút igazatok van, ennek ellenére én soha senkinek sem fogom azt mondani, hogy az én meglátásom vagy véleményem a nonpluszultra az egy igaz és megmásíthatatlan. Az idő (évtizedek, évszázadok) valóban sok mindenről dönt, kérdés, hogy abban a vonatkozásban, amiről mi most beszélgetünk megérjük-e, hogy az idő egyértelmű döntést hozzon.

 

Nute, ami a megkérdőjelezhetetlen alapigazságokat illeti, természetesen hiszek bennük, az már más dolog, hogy amit esetleg én annak tartok más nem feltétlen tartja annak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Saló tényleg beteg film, viszont kár, hogy Pasolini-ről csak ezt meg a szex-komédiáit (Dekameron, Canterbury mesék, Ezeregyéjszaka virágai) tartják számon széles körben, pedig ő tényleg készitett baromi jó filmeket. A Mamma Róma valami brutál erős dráma, de ott a Teoréma, ami például azon ritka filmek egyike ahol például nálam a művészkedés tökéletesen működött. Annyiról szól hogy van egy nagyiparos család, megjelenik a Vendég és a jelenléte felbomlaszt mindent... van benne szex is, de emlékszem, hogy ennek speciel tényleg nagyon jó hangulata volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy értelmes és információt hordozó hozzászólásom is legyen:

 

Prometheus folytatás, már nem csak elképzelhető vagy valószínű, hogy lesz, hanem biztos! 2014-re várhatjuk, de előfordulhat, hogy átcsúszik 2015-re. Lindelof haterek örülhetnek, a stúdió úgy tudom írók után kutat a folytatást illetően (én csípem Lindelofot, szóval én nem törtem ki örömmámorban e hír hallatán, de magának a folytatásnak a híre igen komoly örömmel töltött el...)

 

 

A Prometheusban életben maradt karakterek (az a kettő darab) további kalandjait követhetjük majd nyomon. Ez mondjuk meglehetősen evidens volt. :)

 

 

Nagyon erősen várós részemről! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószinüleg majd akkor, ha kijön egy jó HD release belőle. Ez most igy tiszteletlenségnek tűnhet, de az elmúlt hónapok mozizásai után rendre úgy jöttem haza, hogy az itthoni TV nagyobb élményt ad, mint a nagy vászon. Élesebb a kép, nem dumál/zörög mellettem senki, kényelmesebben -akár fekve- is nézhetem. Jobban bele tudom magam élni. Ugyhogy ezt kivárom. Moziba valszeg én a későbbiekben már csak társaság miatt megyek, meg esetleg akkor ha nem birok magammal és azonnal látnom kell a kérdéses filmet.

Bomarrnak adni kéne valami korona szerűséget. Teljesen egyet értek, én a valószínűleg jó filmeket jobban szeretem egyedül nézni. A Bosszúállok alatt is idegesítő volt, a kajazaj, nem poénon nevetés, "kisfiam, kérsz még Colát?", meg egyéb dolgok... Jaj, mert otthon nem 3D...se a Bosszállokat, sem az új Alien filmet, se a Batman-t nem azért nézném meg, mert annyira vonz a 3D-je, sőt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy a TDKR only 2D-s ;) A Prometheus pedig konkrétan nem új Alien film... bár ez ahány ember annyi vélekedés. Én konkrétan nem tartom annak... az egy dolog, hogy abban az univerzumban játszódik. Alien filmeknek az Alien filmeket tartom. Ami a 3D-t illeti, tény, hogy nem vagyok 3D hater... lehet, hogy divat ma a 3D, de utálni azt legalább akkora divat. :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még jó, hogy a TDKR only 2D-s ;)

Jó lenne ha elmennének ebbe az irányba. Teljesen igaza volt Nolannek amikor azt mondta, hogy az IMAX kitágítja a képet, a 3D meg összehúzza. És attól lesz olyan csodaszép Wally Pfister operatőri munkája, hogy rendes 35 illetve 70 milliméteres kamerát használ, nem digitálisat mint manapság mindenki.

Nagyjából tönkretette volna a filmet a 3D.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szemüveges vagyok. A 3D szemüveget ráveszem a rendes szemüvegemre. Általában meg sem érzem, hogy rajtam van. A fejfájás pedig hála Istennek nem jelentkezik.

 

Még egy kis adalék a 3D-s mozizáshoz. Ha egy film érdekel, nem a 3D miatt nézem meg moziban, hanem mert én még mai napig szeretem a mozi hangulatát és élményét. Jó-e otthon házimozizni? Még szép! Már a számát sem tudom hányszor rendeztem barátokkal házi film maratonokat, (ebből csak Star Wars maraton - mind a 6 film - volt vagy 4x minimum) szóval nagy híve vagyok a házimozizásnak, mégsem adja teljes egészében azt az érzést, amit a nagy vászon, még ha nem is annyira tűéles a moziban a kép, mint otthon a laptévén, mikor Blu-Ray-t nézek.

 

Az utóbbi időben sikerült elkerülni a tahókat a moziban hála Istennek, az új Pókember filmen viszont éppen sikerült két baromarcút kifogni a mögöttünk lévő sorban.... hát előfordul, sajnos. De pl a TDKR alatt az, amikor a mozi szinte egy emberként tapsolt a film után az elképesztő élmény volt.... oké, voltak, akik döbbenve néztek körül, hogy mi a francot tapsolnak ezek a "majmok" de ők kb le vannak sz.....

 

Nem vagyok alapvetően a 3D ellensége, de ezzel teljesen egyetértek Obi1!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a legtöbb moziba járó ember normális, legalábbis nekem soha nem volt nagy problémám. :) Persze a vígjátékoknál előfordulhat, hogy a nevetés miatt lemaradsz a következő poénról. :D Bár volt, amikor azt vettem észre magamon hogy én röhögök a leghangosabban egy-egy jelenetnél. Hm... :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja... a nagy felismerések... én általában azt veszem észre, hogy a kedves cimborám, akivel többnyire moziba járok, a leghangosabb ha röhögésről van szó! :P valamint egy másik komám nővére, aki egy rendkívül aranyos csaj, képes ugyan erre :):D

 

Én egyre kevesebb vígjátékot nézek, mert szerintem egyre kevesebb a valóban minőségi vígjáték. Ma már moziban szinte egyáltalán nem nézek vígjátékokat, de azért emlékszem, hogy anno az Én és én meg az Irénen és az Evolúción dőlt a moziterem a hangos hahotától. Azok valóban jók voltak.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a TDK esetében volt, hogy hatodmagammal mentem moziba, és a volt osztálytársam (csaj) állandóan pofázott meg röhögött. :D Még valami olyasmit is benyögött, hogy hajrá Fradi :D (már nem emlékszem, mire). Vicces volt mindenesetre :D

 

szerk: nekem a Förtelmes főnökök tetszett. Igaz, még egyszer nem tudnám megnézni. :)

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem vagyok az ellensége, de pl. a Bosszúállokra tök fölösleges volt. A Csatahajó meg igényelte volna, mert 0 story és látvány film volt az egész. De sok ismerősöm a Gyűrük ura új filmre is ezt mondja...várják, remélnek és lesz*rják, hogy 3D, nem ezen fog múlni a sikere.

Annak meg nem néztem utána, hogy hány D-s, mert az itteni moziban csak 2D-van, Veszprémbe most nem mennék fel azért, hogy máshogy lássam, szóval így nem is érdekelt maga a dolog! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nolan nem dolgozik 3D-ben. Ahogy Obi1 mondta ő az IMAX híve, abból is a 2D-s fajtáé. Tehát nem azért nincs 3D-ben, mert az ottani mozi csak 2D-ben adja, hanem mert eleve csak 2D-ben létezik, ahogy a többi Nolan film is.

Egyébként a többivel egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy szerintem sem a 3D fogja elvinni a Hobbitot a hátán, de hogy jól fog mutatni + 1 dimenzióban arra mérget mernék inni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filmek terén jogos. :D Viszont barátnő esetén a téma óvatosan kezelendő. ;)

Mint írtam, nyilván, de nem is a kibeszélésnek állítottam példát, hanem annak, hogy nem kell valamit úgy szeretni, hogy a hibáit észre sem vesszük, és pláne nincs olyan, hogy ha valaminek látjuk a hibáit, akkor csak gyűlölni lehet. A barátnő kibeszéléséről egy árva szót sem írtam, ha jól emlékszem (illetve másodjára igen, de csak poénból, reflektálva a kötözködésre :D).

 

Kár, hogy ilyenekből szinte egy filmre való sincs a sztoriban :hehe: Na jó, azért akad ez-az, de érzésem szerint nem a Hobbit felé billenne a filmidő, szóval érdemes lenne átnevezni az egész projektet valami másra.

A könyvben lehet, hogy nincs, de ugye láttunk már olyat, hogy a film és a könyv nem kis mértékben tér el és olykor például pont csaták jelennek meg vagy éppen tűnnek el (kicsit idétlenné téve a könyvben amúgy csatával vagy anélkül működő jelenetet). ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Hobbit 3 részét illeti, hivatalos az információ. Tényleg 3 részes lesz. A Gyűrűk Ura raklapnyi függelékét is beleveszik!!

A raklapnyi függelék kb. 150 oldal, több ezer éves Tolkien mitológiával. Azért nem GYU-t írtam, mivel nagyon sok egyéb történet, ismeret is megtalálható közöttük. Személy szerint nagyon kedvelem a függeléket. Eléggé kíváncsi vagyok, vajon ezekből majd hogyan állsz össze egy konzisztens trilógia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, hogy a Függelék nagy része nyelv-ismertető, a fajok ABC-i, a könyv eseményeinek összefoglalása pontos dátumokkal, családfák, Középfölde történelmének tömör ismertetése stb. Amiből ott mozgóképes anyag lehetne azok is egymástól eléggé különváló sztorik. Szerintem a függelékből inkább ihletet merítenek és kitalálnak belőle valami teljesen újat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam, nyilván, de nem is a kibeszélésnek állítottam példát, hanem annak, hogy nem kell valamit úgy szeretni, hogy a hibáit észre sem vesszük, és pláne nincs olyan, hogy ha valaminek látjuk a hibáit, akkor csak gyűlölni lehet. A barátnő kibeszéléséről egy árva szót sem írtam, ha jól emlékszem (illetve másodjára igen, de csak poénból, reflektálva a kötözködésre :D).

OK, szerintem ezt túlragoztuk, főleg mert én is csak a poén kedvéért reagáltam. :D

 

 

Jól emlékszel. Valahogy úgy, választanak valamilyen filmre illő sztorit, aztán hajrá. Csak jól süljön el :para:

Értő kezekkel és egy jó forgatókönyvvel nem lehetetlen. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is megnéztem ma A Sötét Lovag: Felemelkedést. Az előző két filmhez méltóan remek film volt, a lezárás pedig gyönyörű, az tényleg tapsért kiállt. Összesen két problémám volt vele, de az sem volt különösebben nagy baj.

 

Az egyik, hogy ugye Bane annyira kidolgozott főgonosz volt, erős jellemmel, olyan beszédeket mondott, hogy az ember libabőrös lett tőle, egy igazi kemény, drabális, kíméletlen állat, egy idealista forradalmár... Tökéletes. De amint kiderült, hogy Miranda Tate R'as al Ghul lánya, levedlett ilyen kis szolgába, aki szó nélkül végre hajt mindent, kb. ilyen kiskutya lett belőle és a halála is elég snassz volt.

 

A másik pedig, hogy a főszereplő sokszor alig volt képernyőn. Ez leginkább a történet grandiózusságából fakad, de sokszor többet láttuk a rendőröket, mint Bruce-t. Igazából nem sok mindent csinált, nem akart visszatérni, aztán végül rászánta magát. Az első egy órában jó ha látjuk Batmant 10 percre.

 

 

A zene viszont überkirály, főleg hogy annak a kántálásnak a ritmusát a filmből Zimmer beleépítette a zenéjébe dobolás formájában, zseniális! Bravó, bár mi nem tapsoltunk, megérdemelte volna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Batman és a kommunizmus. A cikk iszonyú jó egyet is értek vele. DE. Csak azok olvassák el akik látták a 3. részt mert van benne spoiler.

 

http://www.komment.hu/tartalom/20120802-velemeny-fabian-tamas-batman-es-a-nepfelkeles.html?SYSref=NONE&cmnt_page=1

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.