Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jó kritikát olvastam a filmről, egészen kedvet csinált hozzá nekem is :) A baj, hogy mostanában sok film van, amit szeretnék megnézni, és egy részét biztosan nem tudom moziban megsasolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kritikát olvastam a filmről, egészen kedvet csinált hozzá nekem is :) A baj, hogy mostanában sok film van, amit szeretnék megnézni, és egy részét biztosan nem tudom moziban megsasolni.

Nekem is probléma ez, idén egész jó eddig a filmfelhozatal. És akkor még a Végjáték és a Hobbit hátra van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a Gravitációval kapcsolatban a dilemmámat megoldotta a Balaton Pláza. Gondolkodtam, hogy be kéne rá ülni, ha már azon ismerőseim is az egekbe magasztalják, akik amúgy minden filmet utálnak (kis túlzással éltem, no :D), meg mégis csak látvány, izé-bizé-ripityom. De a Balaton Plázában nem vetítik. Nem is fogják a telefon végén ülő csávó szerint... Hát kérem, no comment... Idén ez már a második mozi, ami érdekelne, de nem adják itt (az első a Jurassic Park 3D volt, de arra beültem moziba Pesten, mert még adták, amikor éppen fenn jártam és volt szabad két órán). Még jó, hogy megyeszékhely vagyunk... :angry:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

. De a Balaton Plázában nem vetítik. Nem is fogják a telefon végén ülő csávó szerint...

 

A csávóra ne hallgass :D A Cinemacity facebook oldalán október 8-án ezt írták:

Ahol eddig nem volt műsoron az év filmjeként emlegetett Alfonso Cuarón alkotás, vagyis: Nyíregyháza, Sopron, Kaposvár, Savaria, Szolnok, Zalaegerszeg, Veszprém, a jövő hét hétfőtől ott is látható lesz majd!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, a Gravitációval kapcsolatban a dilemmámat megoldotta a Balaton Pláza. Gondolkodtam, hogy be kéne rá ülni, ha már azon ismerőseim is az egekbe magasztalják, akik amúgy minden filmet utálnak (kis túlzással éltem, no :D), meg mégis csak látvány, izé-bizé-ripityom. De a Balaton Plázában nem vetítik. Nem is fogják a telefon végén ülő csávó szerint... Hát kérem, no comment... Idén ez már a második mozi, ami érdekelne, de nem adják itt (az első a Jurassic Park 3D volt, de arra beültem moziba Pesten, mert még adták, amikor éppen fenn jártam és volt szabad két órán). Még jó, hogy megyeszékhely vagyunk... :angry:

 

Dzséjt, biztos, hogy vetítik, nálunk is csak 10.14-től, hétfőtől lesz a CC-ben.

 

Ahogy nálatok is : http://www.port.hu/pls/w/organization.organization_page?i_sections=CIgo,COdo,SPto,EXto,THto,OTto,CCto,KNto,BOto&i_selected_date=2013-10-14-00:00-2013-10-14-00:00&i_view_date=2013-10-14-00:00-2013-10-14-00:00&i_city_id=3205&i_special_parameter=2&i_special_date_parameter=2&i_organization_id=12792&i_area_id=2&i_county_id=19&i_page_id=9

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez okés, hogy a port.hu ezt írja, de a témában kompetensebb Cinema City honlapja, és a Balaton Pláza Cinema City ügyfélszolgálata meg nem támasztja alá. Nálunk nincs benne a műsorban, és amikor felhívtam őket, azt mondták, hogy nem valószínű, hogy lesz. Jó, mondjuk az előbbi frissíthető (bár röhej, ha szombat este nem tudsz mondjuk hétfőre jegyet foglalni - elvégre csak másfél nap, mi az az ország olyan csücskeihez mérten, ahol egy hétre előre foglalhatsz... -, amellett, hogy a Cinema City honlapján a fehérvári Alba és a győri pláza műsorában is ott van, de nálunk mint írtam, nincsen...), az utóbbi hangjából meg azt vettem ki, hogy nagyon azt sem tudja, miről beszélek (nem első eset). De tekintve, hogy idén nem volt nálunk a Riddick, a Jurassic Park 3D, és még ki tudja, hány film, 2009-ben a Star Treket sem adták, vagy az Expendablest, nem csodálnám, ha ebből is kimaradnánk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez okés, hogy a port.hu ezt írja, de a témában kompetensebb Cinema City honlapja, és a Balaton Pláza Cinema City ügyfélszolgálata meg nem támasztja alá....

 

 

Ezeket szomorúan olvasom, mindig is azt hittem, nálunk van a legpocsékabb Cinem City mozi. Most picit örülök, hogy tévedtem...

 

Szurkolok neked! :)

 

Ezeket szomorúan olvasom, mindig is azt hittem, nálunk van a legpocsékabb Cinem City mozi. Most picit örülök, hogy tévedtem...

 

Szurkolok neked! :)

 

Az mindenesetre talán jó hír, hogy a hétfői műsortból még semmit nem látni. Tehát még az is lehet, hogy lesz!!!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jellemző, hogy amint kevesebbet járok Pestre, egyből több jó film kerül a mozikba. Ami önmagában nem gond, sőt, nagyon is jó, de ezelőtt jobban meg tudtam volna oldani a mozizást, ezentúl problémásabb (és még nem tudom, hogy kapok-e erre a félévre diákot, de elvileg még kellene). Most úgy néz ki, hogy a Gravitáció kimarad az életemből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látod, én itt lakom, mégsem jutok el moziba mostanában, csak gyerekfilmekre. :( Jaj, de várom már azt az időt, amikor az egész család mehet bármilyen filmre, már a 16-os korhatár sem fog számítani, és akinek meg nincs kedve, az maradhat otthon egyedül. Még pár év...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát tényleg gagyinak tűnik. Amolyan rossz Spartacus klón, ami nem is csoda, hisz még ő maga is szerepel benne. :D Le se vette valszeg a sarut a lábáról két forgatás között. :D És ez a Hercules nagyon bamba gyereknek tűnik, én is a Rock-ra szavazok! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most értem haza a Gravity vetítéséről. A teljes hatás kedvéért IMAX-ben néztem. Lenyűgözött, magával ragadott. Nálam az év filmje eddig! Holnap majd bővebben is írok róla, csak előbb összeszedem a gondolataimat. :)

A teljes hatás kedvéért én is legszívesebben IMAX-ben néztem volna.. Állítólag az 5-6. sor a legoptimálisabb.

Örülök hogy tetszett neked is Wilde!

 

Na ennél a filmnél nagyon kíváncsi leszek a werkfilmekre. Az első 15 percet megoldani egyetlen vágás nélkül.. nem semmi kihívás lehetett.

 

Hát tényleg gagyinak tűnik. Amolyan rossz Spartacus klón, ami nem is csoda, hisz még ő maga is szerepel benne. :D Le se vette valszeg a sarut a lábáról két forgatás között. :D És ez a Hercules nagyon bamba gyereknek tűnik, én is a Rock-ra szavazok! :)

És gondolj bele, hogy anno ennek a filmnek a rendezője Die Hard 2-t, meg Cliffhangert rendezett...

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mehetsz a Gravitációra, Dzséjt! :yeah:

Yep, látom. :yeah:

 

Nabo, azért jó, hogy nem várod már el a vonaton utazóktól, hogy tegyenek ki spoiler táblát a kedvedért, vagy végigkérdezzék az egész vagont, hogy ugyan, ki látta már XY filmet... Magánbeszélgetést kihallgatni amúgy is bunkódolog. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, azért jó, hogy nem várod már el a vonaton utazóktól, hogy tegyenek ki spoiler táblát a kedvedért, vagy végigkérdezzék az egész vagont, hogy ugyan, ki látta már XY filmet... Magánbeszélgetést kihallgatni amúgy is bunkódolog. ;)

Valóban egy kicsit felfújom, meg e mellett idegesített sok más is az úton (hiába ha nincs mit olvasnom/tanulnom/hallgatnom egyszerűen sokkal több mindenre odafigyelek, ha akarom, ha nem), de ez feltette az 'i'-re a pontot. A magánbeszélgetést illetően meg nem volt sok választásom, mivel - kis túlzással élve - ordibáltak a nyitott ablak mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért eddig nem mennék el. Mondom, már eleve frusztrált voltam, még jobban az lettem az utazás alatt (az emberi hülyeség nagyon fárasztó tud lenni hosszútávon), és ez volt a hab a tortán, de az egész az én figyelmetlenségemen alapszik, hogy otthon hagytam a headsetemet. Természetesen ők se szándékosan csinálták, csak nekem esett rosszul, hogy egy általam várt film poénjait lelövik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hálistennek otthon hagytam a headsetemet, és vonatúton 2 paraszt a mögöttem lévő széken szépen agyon spoilerezte a Gravity-t. Imádom amikor ilyen történik :roll:

Miért nem mentél át másik kocsiba?

 

Egek, pár jelenet és a zene, és máris kedvem szottyan megnézni az Avatárt. Hihetetlen hangulatot áraszt ennek a filmnek minden képkockája.

Egyetértek. Szerintem is különleges hangulata van a filmnek. Ilyent kreálni csak kevesen képesek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért nem mentél át másik kocsiba?

Örültem, hogy van hol ülnöm. Le merem fogadni, hogy a fél megye ezzel a vonattal megy Szegedre. De felőlem téma lezárva, csak még annyit fűznék hozzá, hogy bárcsak eme részleteket is oly hatékonysággal felejteném el, mint az előző félévben tanult képleteket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gravity

 

Az utóbbi évek legjobb mozis élménye volt számomra a tegnapi, ahol úgy éreztem, hogy abszolút mértékben kihasználták a nagyvásznat. Felemelő, lebilincselő, lélegzetelállító másfél óra volt. Mondanom sem kell az 5 literes pop-corn nem fogyott el a film végére, mert szinte idő sem volt rá, hogy levegyem a szemem vászonról. :)

Katartikusnak ezzel együtt nem mondanám, mert nekem a markáns pozitívumaival együtt, a vége egy kicsit túl hollywood-i volt.

Az összélményből még elvett az is, hogy a Filmünnep okán hatalmas tömeg torlódott fel a jegypénztáraknál, persze a kulturált szórakozást hírből sem ismerő nézőkből. A kóla kiöntve a földre, hadd ragadjon a padló, a kukorica szétszórva, a közönség egy jelentős része a kezdés után 15 perccel fáradt be a terembe, azt meg már meg sem említem, hogy a szemüveg, amit kaptam rettentő mázgás volt, már majdnem ott tartottam, hogy visszaviszem és kérek egy másikat… Szóval a mozizás élményei mellett, a hátrányait is sikerült ismét megtapasztalni. :hehe:

 

Maga a film, amellett, hogy realisztikus, hihetetlenül látványos volt - elképesztően nézett ki IMAX-ben. Nagyon jól teremtették meg a feszültséget, azonban a felfokozott adrenalinszint mellett szépen helyet és időt adtak a drámának, illetve aztán a feloldozásnak is. Úgy tudnám kategorizálni ezt a mozit, hogy egy sci-fi katasztrófafilmbe ültetett monodráma. Sok helyen igen nyomasztó volt, viszont túl sokáig nem merítkezett bele a melankóliába, mert gyorsan átváltott egy pörgős, akciódús, feszültséggel teli jelenetté.

A rendezés csillagos ötös. Ilyen profin összerakott filmet már évek óta nem láttam. Cuarón ezzel mindenképpen a legnagyobbak közé emelkedett. Mind az atmoszférateremtésben, mind a karakterépítésben remek eszközökhöz nyúlt. Minden beállítás, minden vágás nagyon a helyen van (utóbbit különösen dicsérem, mert az páratlan munka volt). :clap:

Érdekes vonatkozása lehet még a filmnek az a perspektíva, ahogy láttatja a világűrt, a maga naturalista mivoltában. Nincsen benne semmi romantikus, kalandos képzelgés, csak a sötét, hideg, érzelemmentes valóság. Ez különösen a jövőbeni, tervezett expedíciók fényében nagyon érdekes felvetés. :hmm:

 

A drámai faktor:

 

A lehető legjobb környezetben ábrázolta Cuarón az elszigeteltséget, a kilátástalanságot, a magányt. Számomra Sandra Bullock egyébként élete alakítását nyújtotta ebben a filmben, de meg kell említsem George Clooney-t is, akiről ugyanezt nem mondhatom el, de legalább olyan jó volt, mint a The Ides of March-ban. Sandra karaktere olyan entitások rabja, amiktől való szabadulása parallel az űrből való menekülésével. Visszatér a földre és egyben visszatér az életbe, az igazi életbe, amit élni kell, nem csak vegetálni, ahogy korábban tette. Nagyon szép párhuzam, ismét csak gratulálni tudok a két Cuarón-nak.

A film végén látott mentőkapszulás visszatérés, viszont annyira nem nyerte el a tetszésem. Az ilyen utolsó pillanatos, last second save-ek helyett kevesebb melodrámával is megoldhatták volna azt a jelenetet, A záró képsor meg talán túl szentimentális volt, nekem anélkül is megvolt az üzenet (de ez persze csupán csöpp negatívum, a rengeteg pozitív hatás mellett) :peace: .

 

 

Kedvenc jeleneteim:

 

Amikor szétrobban az ISS, az valami eszméletlen volt. Ha tehettem volna, visszapörgettem volna párszor. A másik fantasztikus felvételt meg ott fedeztem fel, ahol Sandra Bullock belegabalyodva lóg az ISS-ről lelógó kábelen és közben próbálja tartani George Clooney-t. Oldalról felvéve, ahogy kimerevedik egy pillanatra a kép és ott lógnak, az is igazi mestermunka volt. Mondjuk azt is megemlíthetném még, amikor jön a harmadik törmelék zápor, itt már a kínai állomásnál járunk. Elfordul a kamera oldalra, ahogy főszereplő is arra néz (a sisakon belüli felvételeket ki nem felejtsem, az is zseniális megoldás volt) és, mint a támadó darazsak úgy rajzanak felé a törmelék darabok. :cool:

Egyébként az alaszkai rádiós jelentettel kapcsolatban úgy hallottam lesz valami extra a BD/DVD kiadáson, amiről nagyon elismerően beszéltek, akik már látták.

 

 

Az oxigén szinttel kapcsolatos gondolatom:

 

Az első blackout-nál szerintem csak bepánikolt, hirtelen, sokkhatásként érte a baleset ezért vesztette el egy pillanatra az eszméletét. A második esetben már viszont eleve számított rá, hogy el fog kábulni. Korábban is gondolt Clooney-ra, az pár elhintett szóból kiderül, így az azt követő közjáték csupán a tudatalattijának kivetülése volt, kb. mint amikor álmodunk.

 

 

Összességében mindenképpen megérte így megnézni, még annak ellenére, hogy a körülmények számomra messze nem voltak ideálisak. Én mindenképpen arra biztatlak benneteket, akik ezen sorokat olvassátok, hogy nézzétek meg, nézzétek meg IMAX-ben (megéri ;) ), remek film!

Nem szeretek numerikusan értékelni, úgyhogy ezt most sem teszem meg, csak annyit mondok, hogy nálam magasan az év filmje eddig!! :):clap:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lesz az én filmem. :D Én mindig is szerettem az ilyen filmeket. A 2001 -ben is az az egyik kedvenc részem, amikor az egyik űrhajós sodródik a semmiben, közben néma csend. Hátborzongató!

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.