Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Escape Plan (Szupercella - ezt megint ki találta ki?): újra egy Stallone film, ami megidézi a boldog '90-es évek akciófilmjeit, de ezúttal társául szegődött Schwarzenegger is. És nem olyan poénkodva, mint az Expendables 1-2, nem is olyan puskaporosan. Ez egy másfajta akciófilm, komolyabb, de ugyanakkor valahogy lazább is. A két akcióoriás nagypapa viszi a hátán a filmet, kettejük haversága iszonyú jó poénokat szül (a moziterem egyként nevet minden poénon, legyen az kikacsintás vagy humoros beszólás). A további szereplők, mint Jim Caviezel, Faran Tahir, Sam Neill (akit a Jurassic Park III óta nem láttam mozifilmben, alig koppant az állam, amikor színre lépett), 50 Cent, Vinnie Jones és Vincent D'Onofrio pedig klasszul asszisztál a páros játékához. Aki szereti Stallone-t és Schwarzit, vagy csak nosztalgiára vágyik, annak mindenképpen érdemes megnézni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Escape Plan (Szupercella - ezt megint ki találta ki?): újra egy Stallone film, ami megidézi a boldog '90-es évek akciófilmjeit, de ezúttal társául szegődött Schwarzenegger is. És nem olyan poénkodva, mint az Expendables 1-2, nem is olyan puskaporosan. Ez egy másfajta akciófilm, komolyabb, de ugyanakkor valahogy lazább is. A két akcióoriás nagypapa viszi a hátán a filmet, kettejük haversága iszonyú jó poénokat szül (a moziterem egyként nevet minden poénon, legyen az kikacsintás vagy humoros beszólás). A további szereplők, mint Jim Caviezel, Faran Tahir, Sam Neill (akit a Jurassic Park III óta nem láttam mozifilmben, alig koppant az állam, amikor színre lépett), 50 Cent, Vinnie Jones és Vincent D'Onofrio pedig klasszul asszisztál a páros játékához. Aki szereti Stallone-t és Schwarzit, vagy csak nosztalgiára vágyik, annak mindenképpen érdemes megnézni.

Köszönöm, köszönöm! :D Sajna még nem volt időm, de amint lehet megyek rá!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szupercella

 

Az igazság az, hogy - nosztalgiafaktor ide, vagy oda - engem nem ejtett ámulatba Stallone és Schwarzenegger újabb kalandja. A Szupercella nem lenne egy rossz film, ha sikeresen ketté lehetne választani a főszereplőket a történettől, ugyanis számomra pont ők ketten teszik az egész mozit hiteltelenné és komikussá..

 

A baj ott van, hogy egyszerűen nem hittem el Stallonéról, hogy az, amit játszik. Hogy egy szuperintelligens zseni, aki börtönökből szökik meg. Ezt a figurát évekkel ezelőtt egy bizonyos Scofield nevű karakter sikeresen hozta a Szökésben, azóta számomra ő az etalon: valahogy Stalonne múltja, fizimiskája miatt egyszerűen nem alkalmas erre a szerepre. Nem kevésbé idegen volt Schwarzi szerepe, bár ő talán kicsit életszerűbb karaktert kapott. Furcsa az a börtön, ahol mindenki minimum középkorú, de ezen is lépjünk át: önmagában az alapötlet nagyon jó, s míg a fiúk nem kezdtek el akciózni, simán le is kötött a film. A finálé viszont inkább egy EX moziba illik, a semmiből felbukkanó halálba rohanó börtönőrökkel,

az ok nélkül percekig a közelben tartózkodó, kiváló célpontot nyújtó helikopterrel, a gépágyút kézbe kapó Schwarzival.

 

 

Érdekes kísérlet volt ez az egész, a film története túl okos volt, hogy akciófilm legyen és fordítva. Bár a csavarokat simán ki lehetett találni, összességében egyszeri alkalomra jó kis szórakozás lett a film – talán nem utolsósorban Jim Caviezel, Sam Neil és Vinnie Jones miatt is. A nem túl sok poén működik, a helyszín jó, a hangulat, a börtön jó, kár, hogy ez egy Stallone/Schwarzi mozinak van eladva - ennek 30 éve kellett volna elkészülnie.

 

Sajnos a film "okos" jellegét a végén sz*rrá lőtték gépágyúval. :(

 

65%

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma megnéztem a Tűzgyűrűt, aminél látványosabb sci-fi aligha készült mostanában. :) Egyszóval remek volt még akkor is, ha elég sablonos volt. ami egyébként sose bántott, ha közben lehet izgulni és jók karakterek. Itt ezekből volt jócskán.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanú

 

Nemrég adták 23.-án a TV-ben, úgyhogy elhatároztam, hogy ismét megtekintem, a magyar filmgyártás egyik legkultikusabb darabját, A tanú című filmet. Nem hiába van abban a státuszban ez a film, amiben. Több szállóige van benne, mint ahány mondat, a színészi alakítások fenomenálisak, mindenkire “rá van öntve” a szerepe és emellett a komikum mögött igen komoly intellektus bújik meg!

Annyira szatirikus, hogy az már felér egy formatanulmánnyal, viszont azt is meg kell jegyeznem, hogy ilyen t*kös és ezzel együtt makulátlan társadalom/politikai kritikát nem nagyon láttam máshol. Máig óriási rejtély előttem, hogy ki volt az az ember akkoriban, aki erre a forgatókönyvre rábólintott az állam részéről… :hmm: mert az tiszta sor volt, hogy az elkészülés után majd szépen megy évtizedekre a dobozba.

 

Ebben a bő másfél órában tökéletesen objektiválta Bacsó Péter a teljes Rákosi-korszakot. Amellett, hogy remek helyzetkomikumokat és tényleg kultikussá váló dialógokat tartalmaz, sokszor nagyon kegyetlenül rántja le a leplet az egész kommunista diktatúráról és azokról a hazugságokról, ami ezt a gépezetet működtette. Tele van groteszk elemekkel, sok helyen a háttérben érezni a feszültséget.

Kedvenc magyar színészem Őze Lajos szinte egybeforrt Virág elvtárssal (azért mondom, hogy csak szinte, mert nagyot alakított Az ötödik pecsétben is - az mondjuk talán egy nüansznyival jobb film, de a színészi alakítás viszont itt eredetibb). Olyan finom eszközökkel formálja meg ezt az alapjaiban introvertált, a félelem hajtóanyaga által bizonyítási vágytól fűtött karaktert, hogy egy pillanatra nem érezni azt rajta, hogy ez az ember színészkedne!

A másik oldalon pedig ott van Pelikán József, aki egyfajta szatirikus Forrest Gump-nak is tekinthető, egészen a perig. Nem is igazán fogja föl az őt körülvevő világot, mely mindig egyre érdekesebb szituációkba sodorja. A rendszerre, mint egyfajta ernyőre gondol, ami alól ő nem tud kicsúszni, mert ha vét is a szabályok ellen, ő nem hibáztat senkit, hanem felvállalja egyfajta determinált dogmaként a rá váró nehézségeket.

 

Lépten-nyomon szembeköpi a Rákosi-rendszert a film, a legszembetűnőbben talán ott érhetjük tetten Bacsó kegyetlen tükrét, amikor Pelikán elvtárs készhez kapja a vallomását, belepillant, majd felszólal, hogy “Elnézést, de ez az ítélet!”... a koncepciós perek színtiszta analógiáját megkapjuk ebben az egy jelenetben. Mellesleg a per egyébként egy remek kordokumentum is, melyben a vádlottat, a kiváló rendező Fábri Zoltán játssza, aki sokáig Bacsó mentora is volt. Az is kitűnő jelenet, amikor kiderül, hogy a védőügyvéd halálbüntetést kér védencére, a feketevágás miatt!!

Az egész diktatúra paranoid logikája ott bujkál Virág Árpád szavai között. Mindenhol ellenséget keres (az a gyanús, aki nem gyanús), majd a temetőbeli monológja: “bárkire rábizonyítom, hogy áruló… magára is, magamra is!”.

(Spoilerbe teszem, bár nem tudom, hogy kell-e egyáltalán ide...)

 

A végén aztán megvan egyfajta feloldozás is, a szegény Pelikán elvtárs “öntudatra ébred”, bár talán még itt sem látja teljesen tisztán a helyzetet… mindenesetre személyes érzelmei felülkerekednek benne az agymosáson és Virág elvtárs felé tanúsított megfelelni akaráson, nem hódol be a rendszernek. Bebizonyítva, hogy mindent még ők sem tudnak az irányításuk alá vonni.

Az események katalizátora pedig Gulyás úr, a volt nyilas briganty, akit - ahogy ő fogalmazott - kár lenne parlagon hevertetni a börtöne, ezért kap amnesztiát, majd rehabilitálják. Ezzel is bizonyítva, hogy nagyon jól lehet őt ebben a rezsimben is használni, mert ugyan más ideológiát követve, de ugyanazt a feladatot láthatja el itt is és hát “ritka manapság a jó szakember”...

Megvan egyfajta happy end, ami természetesen a Kádár korszakot jelenti és ahhoz képes tényleg ez lehetett a boldog "szabadság". Az emberek, az egész hangulat sokkal felszabadultabb, csak Virág elvtárs marad savanyú, akinek az "életét" vették el, ezzel a gulyáskommunizmussal…

 

 

Nagyon komoly filmet alkottak, mely igen hatásos és kemény társadalom/rendszer kritikát fogalmaz meg, elsősorban a Rákosi korszak ellen, de ráhúzható igazából bármely diktatúrára (ezért nem is mutatták be sokáig). Mégis azt kell mondjam, a groteszk humora az, ami magával ragadó, tényleg oldalakat lehetne idézni belőle (elsősorban a két főszereplő szájából), valószínűleg a legtöbbet idézett magyar filmről van szó A tanú esetében.

Igazából azoknak ajánlom, akik jól akarnak szórakozni (azt mindenképpen kiszolgálja), de emellett képesek egy kicsit a dolgok mögé is nézni… Végszóként, remélem a jövőben is készülnek majd egy adott korszakra (akár a jelenlegire is) ilyen könnyeden, mindemellett bátran reflektáló alkotások, amik ezzel együtt legalább ilyen szórakoztató filmek is tudnak maradni! :peace:

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Harrison Ford az Ender's Game forgatásán. Így készült videó. Érdekes :)

Valóban érdekes, bár nekem hiányzik hozzá a kísérő szöveg.

 

Az elmúlt pár héten én is megnéztem pár filmet szombat esti agykikapcsolásként, némelyiket csak a lássuk a saját szemükkel okból.

 

Triangle

Számomra egyszer nézős, jó csavarokkal, de a zseniálistól nagyon messze áll.

 

Érdekes, hogy visszaolvasva a hozzászólásokat, senki nem hozta fel ezt (tekintve, hogy a hajón elhangzik ennek a mitológiai alaknak a neve, és a hajó neve az apja nevét viselte):

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szisz%C3%BCphosz

Ugyanis ebben van a sztori lényege, értelme. Modernkori köntösben. A kiindulópont a fiú halála lehetett, és onnantól a nő folyton meg akarta menteni, kijátszani a halált, amiért a büntetése ez a körkörös folyamat, aminek sose lesz vége.

 

 

 

Man of Steel

"Csupán" egy baja volt a filmnek: rém unalmas és szörnyen hosszú (bár utóbbi nem lenne akkor baj az előbbi jelző nélkül). Az utolsó pár perc tetszett csak belőle.

 

The Lone Ranger

Na ez sem volt jó film, de legalább sokat lehetett nevetni rajta, bár paródiának meg nem volt igazán paródia. A zene nagyon jó, bár ezt már korábban megállapítottam, szerintem csak ezért a két dologért lehetett végignézni az egyébként túl hosszú filmet. Agykikapcsolásnak egyszer elment.

 

World War Z

Végre valami, ami jó volt, de ez is csak egyszer nézős.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Man of Steel

"Csupán" egy baja volt a filmnek: rém unalmas és szörnyen hosszú (bár utóbbi nem lenne akkor baj az előbbi jelző nélkül).

Igen szerintem ez a film vastagon aláhúzza, hogy Superman tényleg a legunalmasabb képregényhős akit a világ valaha látott. Szivatják gyerekkorában, kivülállónak érzi magát ahogy felnő, amiből valahogy egyenesen következik hogy csak jóság lesz a szivében és szinte mást se akar csak segiteni másoknak. Micsoda karakterdráma! A főhős annyira érdektelen, hogy inkább az irók se nagyon beszéltetik.

Pedig a kivitelezés szerintem ügyes volt (még a szereplőválogatás is). A dögunalmas Avengers városromboldához képest például itt tényleg jól néz ki a nagy végső akció.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanú

Nagyon komoly filmet alkottak, mely igen hatásos és kemény társadalom/rendszer kritikát fogalmaz meg, elsősorban a Rákosi korszak ellen, de ráhúzható igazából bármely diktatúrára (ezért nem is mutatták be sokáig). Mégis azt kell mondjam, a groteszk humora az, ami magával ragadó, tényleg oldalakat lehetne idézni belőle (elsősorban a két főszereplő szájából), valószínűleg a legtöbbet idézett magyar filmről van szó A tanú esetében.

Igazából azoknak ajánlom, akik jól akarnak szórakozni (azt mindenképpen kiszolgálja), de emellett képesek egy kicsit a dolgok mögé is nézni… Végszóként, remélem a jövőben is készülnek majd egy adott korszakra (akár a jelenlegire is) ilyen könnyeden, mindemellett bátran reflektáló alkotások, amik ezzel együtt legalább ilyen szórakoztató filmek is tudnak maradni! :peace:

:clap:

 

Az egyik - hanem a - kedvenc magyar filmem. Viszont az ajánláshoz én azt is hozzátenném, hogy azoknak ajánlom, akik ismerik a történelmet. Mármint a magyart, és főleg a kommunizmus időszakát. Múltkor elkövettem azt a hibát, hogy olyasvalakinek reklámoztam, aki egyáltalán nem ismeri a korszakot: a poénok jelentős része előtt értetlenül állt.

 

Egyébként pedig fenomenális. Az Ötödik pecsétet nem ismerem, de ha szerinted az még ennél is jobb, mindenképpen megnézem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Piaf

 

Marion Cotillard nemhiába kapott Oscart díjat ezért a szerepért. Szabályosan belebújt az énekesnő bőrébe. A fiatal és a meggyötört hajlott hátú karaktert is lehengerlően alakította. Piafnak nagyon érdekes és tragikus élete volt. Egy kisiklott életpályamodell szemtanúja lehettem. A 20-as és 30-as évek Franciaországát is jól adták vissza a filmben. A mellék karakterek is emlékezetesre sikerültek. Örültem, hogy bepótolhattam ezt a remekművet.

5/5

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A főhős annyira érdektelen, hogy inkább az irók se nagyon beszéltetik.

Pedig a kivitelezés szerintem ügyes volt (még a szereplőválogatás is). A dögunalmas Avengers városromboldához képest például itt tényleg jól néz ki a nagy végső akció.

Viszont a többiek időnként annyit beszéltek, hogy néha az volt az érzésem, felolvasóestet látok. Ennek a filmnek nagyon nem tett jót a sok duma, amit többnyire egy helyben állva mondanak el a szereplők, ahelyett, hogy inkább képekben látnánk egyes eseményeket.

Sajnáltam az egyébként remek szereplőgárdát, és már korábban sem igazán értettem, hogy Amy Adams mit keres ebben a filmben.

 

Az Ötödik pecsétet nem ismerem, de ha szerinted az még ennél is jobb, mindenképpen megnézem.

Az ötödik pecsétet én is tudom ajánlani, mert nagyon jó film. Ráadásul moziban volt szerencsém látni, a szomszéd városban szervezetek egyik évben régi magyar filmek sorozatot.

 

Piaf

De régen láttam, valóban fantasztikus film volt. Azt hiszem, a közeljövőben megint előveszem.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a kivitelezés szerintem ügyes volt (még a szereplőválogatás is). A dögunalmas Avengers városromboldához képest például itt tényleg jól néz ki a nagy végső akció.

Hehe, szerintem meg pont fordítva, itt volt dögunalmas a városrombolás. Meg úgy alapvetően az egész film, de a végső csata tétnélkülisége mindent vitt (oké, az Avengersben is tét nélküli, de ott a különböző erejű karakterek változatossá tették, meg nem utolsó sorban, átláthatóbbá). Ráadásul olyan zsúfolt minden jelenet, és olyan sebesen mozog minden (szereplő és környezet), hogy baromira követhetetlen, éppen ki zúg keresztül egy épületen. Ráadásul, üvölt a CGI.

Sokat elmond a Man of Steelről alkotott véleményemről, hogy szerintem sokkal jobban sikerült a Superman Return. Abban legalább van egy tisztességes nosztalgiafaktor és tisztelgés a korábbi filmek előtt. Ebben meg van egy béna tömeggyilkos. Szerintem Zod Superman nélkül fele akkora kárt sem tudott volna okozni, mint vele együtt. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ez mi f*szom?? :angry:

Ez kérlek szépen egy poén, ami a film egy fél másodperces momentumának, vagy inkább látványelemének sarkaiból kifordított és felnagyított kifigurázása. Olyan jelentéktelen pillanat, hogy szerintem még azok sem tudják, mire gondolok, akik látták (még én nekem is vissza kellett tekernem a filmet, hogy újra megleljem).

Természetesen semmi ilyesmiről nincs szó a filmben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez azoknak a szempontjából biztos tuti akik látták a filmet, de akik nem azok joggal gondolhatják, hogy spoiler. Persze utána hatvanhét hsz -ben lehet tisztázni, hogy de mégse az.... Mindegy, megnézem és írok valamit róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tanú

Szerintem is nagyszerű film, mikor először láttam (10 évesen), még nem tetszett, de persze azóta sok mindent megtudtam az átkosról. Ez a film önmagában egy szállóige-gyűjtemény. :)

 

A kedvenceim (fejből írom, lehet nem szöveghű):

 

-A torkán ragadta meg a kérdést, Pelikán elvtárs. Angolpark? Hogy az angol imperialista világbirodalom röhögjön a markába? Egy frászt. Vidámpark. Ez kell a magyar dolgozónak.

 

-Ez új szoknya, Gogolák elvtársnő?

-Igen, Virág elvtárs.

-Kurta. A szexualitást hagyjuk meg a hanyatló Nyugat ópiumának.

 

Egyébként van egy folytatása is, a Megint tanú, de azt nem ajánlom senkinek. Az ötödik pecsét szintén nagyon jó film.

 

 

Egyáltalán nem meglepő, hogy annyi korábban nyilas pribék kapott munkát az AVH-ban. A nemzeti szocializmus és a nemzetközi szocializmus között nem sok különbség van. Mindkettő bűnös rendszer, milliók haláláért felelősek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe, szerintem meg pont fordítva, itt volt dögunalmas a városrombolás. Meg úgy alapvetően az egész film, de a végső csata tétnélkülisége mindent vitt (oké, az Avengersben is tét nélküli, de ott a különböző erejű karakterek változatossá tették, meg nem utolsó sorban, átláthatóbbá). Ráadásul olyan zsúfolt minden jelenet, és olyan sebesen mozog minden (szereplő és környezet), hogy baromira követhetetlen, éppen ki zúg keresztül egy épületen. Ráadásul, üvölt a CGI.

Enyhe SPOILEREKKEL

 

Jó mondjuk részemről ez a két sánta ló versenyének az esete, de az Avengersnél érdektelenebb városromboldát én még nem igen láttam. Itt legalább hihető, hogy a gonosz tud ártani. Az Avengersben az űrlények olyan elképesztően bénák hogy az egyik főhős anélkül nyilazza őket hogy oda nézne. A Man of Steel-nél néha enyhén éreztem hogy tán valami minimális tétje is lehet akár az egésznek és a főhőst tán még sarokba is lehet szoritani és nem egy csak egy lélektelen tech bemutatót nézek. De ahogy irtam a Man os Steel se tetszett igazán és ha újranézném a Superman Returns-t lehet hogy nekem is jobban tetszene (igy utolag már csak arra emlékszem hogy az is középszerű volt, de legalább volt pár jópofa próbálkozás hogy összekössék a régi filmekkel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.