Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Red 2

 

Sokkal jobb mint az első konkrétan az egész filmet szétröhögtem. A Willis-Malkovich kettős nagyon jól működnek együtt. Nagyon jól poénkodnak egymással. Az akciók is rendben vannak. Egy nagyon szórakoztató filmet fog látni aki úgy dönt hogy megnézi.

 

 

Wolverine

 

Ahogy Dzséjt is írta simán kitalálható sajnos mi lesz a következő 10 percben. pl

 

 

hogy a főgenya van a gépben simán kitaláltam.

 

 

Viszont mivel Farkas a kedvenc X-Men karakterem, mert nagyon bejön a bunkó stílusa és a morcossága ezért nem volt olyan rossz. Viszont én jobbra számítottam mint ez. A történet is nagyon egyszerü sajnos ahogy szoktam írni 1000 ilyet láttunk már.

Azt hogy hova való időben az már nekem is rejtély azért rendesen felejtettem hogy mi történt az X-Men 1-2-3-ban. Meg már belefáradtam hogy megfejtsem a rejtélyt mert én is szeretem ha következetesek egy franchise részei, főleg az időt tekintve.

Sokkal jobb filmet is kihozhattak volna belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy hova való időben az már nekem is rejtély azért rendesen felejtettem hogy mi történt az X-Men 1-2-3-ban.

Pedig nagyon egyszerű: pár évvel járunk az X-Men 3 után és min. 2 évvel a Days of Future Past (a következő X film) előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hogy hova való időben az már nekem is rejtély azért rendesen felejtettem hogy mi történt az X-Men 1-2-3-ban.

Na, mázlid van. Mivel nekem is rejtély volt itt az időrend, vagyis inkább az, hogy melyik film melyik szakasza mikor is játszódik, így kutakodtam kicsit és ráleltem az Earth-10005 univerzum* kronológiájára.

 

 

1845 - X-men Origins: Wolverine prológusa, Logan karmai megjelennek.

1944 - Az X-men és X-men: First Class eleje, Lehnsherr erejének megjelenése a koncentrációs táborban, Shaw kísérleteinek kezdete, Xavier és Raven találkozása.

1945 - The Wolverine prológus, Nagasaki lebombázása.

1962 - Az X-men: First Class fő cselekmény, a kubai rakétaválság, Xavier lebénul, Lehnsherr megalakítja a Mutánsok Testvériségét és felveszi a Magneto nevet.

1976 - Az X-men Origins: Wolverine bevezető rész, Stryker beszervezi Farkast és Kardfogat.

1979 - Az X-men Origins: Wolverine fő cselekménye, Logan megkapja az adamantiumot, majd később elveszti emlékezetét a Three Mile Islandon történt incidensben. (Apró érdekesség: ahogy a First Classban a kubai rakétaválság, úgy az Originsben a szigeten történt "baleset" is valós eseményen alapul. 1979. március 28-án a Three Mile Island atomerőműben emberi és tervezési hiba miatt baleset történik, szakmailag a legnagyobb atomerőmű-katasztrófa. Persze a valóságban kívülről semmi sem látszódott a dologból, nem omlottak le kémények, mint a filmben. :))

1985 - Az X-men: Last Stand prológusa, Lehnsherr és Xavier meglátogatják Jean Gray-t.

1995 - Az X-men: Last Stand második prológusa, Angyal megpróbálja eltávolítani a szárnyait.

2004 - Az X-men cselekménye.

2005 - Az X2: X-men United cselekménye (hat hónappal az első film után).

2005-2006 - Az X-men: Last Stand cselekménye (pár hónappal az X2 után, és a történet több hónapot ölel föl).

2007 - A The Wolverine fő cselekménye.

2009 - A The Wolverine epilógusa, Xavier és Magneto felkeresik Farkast.

2023 - Az X-men: Days of Future Past jövőbeli eseményeinek ideje.

 

 

Persze mindettől nem lesznek áttekinthetőbbek az X-men-filmek, mivel jó pár ellentmondás van (ezeket is összegyűjtöttem, a teljesség igényével hadd osszam meg ezt a listát is :) ):

 

X-men Origins: Wolverine ellentmondásai:

- Farkas és Kardfog testvérek. Ennek semmi nyoma az X-menben. Oké, Farkas nem emlékszik rá, de Kardfok csak megemlíthette volna pofozkodás közben, hogy öcsikém, de hiányoztál.

- Kardfoggal mi történt? Itt emberszerű, az X-menben sokkal állatiasabb.

- Az X2-ben egyértelműen azért vesztette el Farkas az emlékeit, mert megkapta az adamantium páncélját (a visszaemlékezés közben hallani, amint valamelyik doktor elmondja ezt). Ebben fejbe lövi Stryker, és az okozza az amnéziát.

- Stryker azt mondja az X2-ben Farkasnak, hogy ő adta neki a karmokat. Itt már évszázadokkal korábban is voltak Farkasnak karmai.

- Az Origins története kronológiailag meg van határozva: 1979-ben játszódik a fő cselekmény. Az X-menben a prof azt mondja Logannek, hogy 15 éve már, hogy nem emlékszik. Bár az X-menben nincs időmeghatározás, csak annyi, hogy "a nem túl távoli jövőben", az azért egyértelmű, hogy a film premierjéhez kell mérni ezt a nem túl távoli jövőt. Na már most, még ha csak 2000-ből vonom ki a 15-öt, akkor sem kapok 1979-et. Így is hat éves tévedésben van Xavier (és értelemszerűen ez a szám nagyobb), pedig az X2-ben elmondottak szerint a prof, de még Magneto is pontosan tudja, hogy mi történt Farkassal.

- Az adamantium beinjektálásának jelenete sem teljesen úgy történik, ahogy az X2-ben a visszaemlékezésben, de ezt még betudhatjuk Farkas rossz emlékezetének (meg alkotói szabadságnak). Annyira nem oszt vagy szoroz, hogy Farkas kinyitja vagy kivágja az ajtót, meg a többi.

 

X-men: Firs Class ellenmondásai:

- Az Origins ugye '79-ben játszódik. Az X-men: Last Stand szintén csak a távoli jövőben van, amelyhez képest a nyitánya húsz évvel korábban játszódik, de 2006-tal számolva ez még mindig 1986. Na már most, mindkét filmben igen jól láthatóan Xavier jár. A Last Standban Xavier első feltűnése konkrétan az, hogy a lábaira fókuszál a kamera, miközben kiszáll a kocsiból. Erre mi történik az 1962-ben játszódó First Calss végén? Xavier lebénul.

- Szintén időzavarban lehetett az író annak tekintetében, hogy a Last Stand szerint Xavier és Lehnsherr még barátok voltak, hiszen együtt mentek el Jeanért (plusz ezt támasztja alá az is, hogy az X-men szerint ők ketten együtt építették a Cerebrót, az X2 konfliktusa pedig erre épít). A First Class vége alapján Lehnsherr már '62-ben felvette a Magneto nevet és az emberiség ellen fordult. A barátságukat meg tuti zátonyra futtatta az a pisztolygolyó.

- Ebben a filmben Cerebrót Hank McCoy találta fel és építette meg. Bár ez a Cerebro elpusztult, így később még Xavier és Magneto építhet újat, csak előtte a profnak talpra kell állnia, és újra összehaverkodni az emberiség elpusztítására törő pajtijával. Semmi az egész... Végül is Darth Vader is egész jól kijött a fiával.

- Az X-menben azt mondja Xavier, hogy 17 éves korában ismerte meg Lehnsherrt. Ebben a filmben egyértelműen túl van már a húsz éves korán, sőt, valószínűleg közelebb van a harminchoz.

- Hank McCoy kísérleteinek hála átalakul kék, szőrös bestiává. Az X2-beli cameójában, ami ugye bőven ez után játszódik, totálisan emberien néz ki.

- Moira MacTaggert mind a First Classban, mind a Last Standban harmincegynéhány éves nőnek tűnik (Olivia Williams a Last Stand premierjekor 38 éves volt, míg Rose Byrne a First Class bemutatásának évében a 32-t taposta). A baj az, hogy alsó hangon is negyven év van a két film között. Csak nem mutáns ő is?

- Xavier és Mistique korábbi kapcsolatára semmi utalás nincs az X-men-trilógiába, pedig nem csak annyiban merült ki az, hogy futólag látták egymást egy mutáns meetingen. Mistique szerelmes volt Xavierbe, aki pedig a húgaként tekintett rá.

- Xavier az X-menben nem érti, hogy Magneto hogyan képes elrejtőzni Cerebro elől. Közben itt meg rájöttek, hogy Shaw sityakja a ludas, amit ugye Magneto elkobzott, és ezt bizony Xavier látta, szemmel és elmével is (még rá is szól Magnetóra, hogy ne tegye fel a sityakot). Szegény Xavier, biztos szenilis már...

- A First Classban Xavier Cerebróval megtalálja Küklopszot és Ciklont is. Ekkor már tizenegynéhány évesnek tűnnek. Ami azért gáz, mert az X-menben nem tűnnek negyven évesnek sem, nemhogy ötven fölöttinek. Pláne nem tűnik Ororo 70 körülinek a Days of Future Past trailerében.

 

The Wolverine ellentmondások:

- Farkas emlékszik a második világháborúra, holott sohasem nyerte vissza az emlékezetét. Semmire sem szabadna emlékeznie 1979 előttről. Tudomásom szerint Nagasaki atombombázása előbb volt.

- Ugyan a Last Standban már benne volt, hogy Xavier feltámadt (ahogy Magneto erejének visszatérése is), az még mindig nem világos, mit keres egy tolószékben, a megszokott alakjában. A Last Standban a kómás csávó, akibe beleköltözött, bár öregnek és kopasznak tűnt, azért ez így egy kicsit kényelmes. De mondjuk ezt még megmagyarázhatják a következő filmben.

 

 

*Mivel már magában a képregényekben is multiverzum van - hála az időutazásoknak, a világot manipuláló természetfölötti lényeknek, stb-nek -, így a Marvel kénytelen ezeket valami mód megkülönböztetni. Erre találták ki az Earth-????? felállást. A következők ismertek filmes téren:

- Earth-199999 az Avengers-filmek, mini-filmek és sorozat(ok) univerzuma.

- Earth-10005 az X-men-filmek világa, illetve ide fog majd tartozni a 2015-ös Fantastic Four mozi is.

- Earth-120703 az Amazing Spiderman-filmek univerzuma.

- Earth-96283 a Sam Raimi-féle Spiderman-trilógia világa.

- Earth-121698 a Fantastic Four és a Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer világa.

Meg még van nagyon sok univerzum (szerintem se a rajongók, se a készítők nem tudnák kapásból megszámolni), amikben a képregények különböző változatai és az animációs sorozatok kaptak helyet (pl.: az Earth-616 a legelső, technikailag az alapuniverzum, míg az Earth-1218 a mi világunk).

Bonyolult? Deeeehoooooogy... De legalább vérre menő viták folynak a képregényrajongók között, hogy melyik Marvel-univerzum a valódi univerzum (a The Big Bang Theory ide vonatkozó epizódjara ki emlékszik? :lol: )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

- Ugyan a Last Standban már benne volt, hogy Xavier feltámadt (ahogy Magneto erejének visszatérése is), az még mindig nem világos, mit keres egy tolószékben, a megszokott alakjában. A Last Standba a kómás csávó, akibe beleköltözött, bár öregnek és kopasznak tűnt, azért ez így egy kicsit kényelmes. De mondjuk ezt még megmagyarázhatják a következő filmben.

 

 

Szerintem csak nem akarta pluszba sokkolni Logant. Most gondolj bele, nem elég, hogy az ember, akit látott meghalni, újra él, de még meg is tanult járni közben. Egy kissé izzadság szagú, tudom, de egyelőre csak ezt tudom elképzelni

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Szerintem csak nem akarta pluszba sokkolni Logant. Most gondolj bele, nem elég, hogy az ember, akit látott meghalni, újra él, de még meg is tanult járni közben. Egy kissé izzadság szagú, tudom, de egyelőre csak ezt tudom elképzelni

 

Wolverine és Days of Future Past

 

Izzadtságszagú, finoman szólva. A feltámadáshoz képest semmiség lenne az, ha újra tudna járni (pláne egy ilyen világban, ahol egy nő képes az időjárás megváltoztatására). De ugye nem tud, hisz a következő film trailerében Xavier ugyanúgy tolószékhez van kötve.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam speciel az X-men: First Class annyira magasan felette állt a korábbi filmeknek, hogy az se zavart volna ha ez egy teljes reboot és minden másodpercével szembe megy a korábbiaknak.

Emiatt a Days of Future Past-nál is az egyetlen ami érdekel, hogy a First Class-al ne ütközzön.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wolverine és Days of Future Past

 

Izzadtságszagú, finoman szólva. A feltámadáshoz képest semmiség lenne az, ha újra tudna járni (pláne egy ilyen világban, ahol egy nő képes az időjárás megváltoztatására). De ugye nem tud, hisz a következő film trailerében Xavier ugyanúgy tolószékhez van kötve.

 

Biztos fárasztó "meganimálnia" a járást :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam speciel az X-men: First Class annyira magasan felette állt a korábbi filmeknek, hogy az se zavart volna ha ez egy teljes reboot és minden másodpercével szembe megy a korábbiaknak.

Emiatt a Days of Future Past-nál is az egyetlen ami érdekel, hogy a First Class-al ne ütközzön.

 

Úgy, úgy! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam speciel az X-men: First Class annyira magasan felette állt a korábbi filmeknek, hogy az se zavart volna ha ez egy teljes reboot és minden másodpercével szembe megy a korábbiaknak.

Emiatt a Days of Future Past-nál is az egyetlen ami érdekel, hogy a First Class-al ne ütközzön.

Ha teljes reboot lett volna, engem sem zavarna. De az ilyen se nem reboot, se nem prequel cucc totál értelmetlen. Vagy az egyik, vagy a másik, a kettő együtt csak J. J. Abramsnek megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pain and Gain: Érdekes film volt. Persze azonnal rá lehet ismerni Michael Bay munkásságára, vagy munkáseggére. :D Ennyi jó nő, kocsi, kigyúrt pasi, és robbanás, csak ő rendezhette. Tudom hogy eléggé elvitte a szélsőségek felé, de fájt látni, hogy ennyire butának mutatja be a testépítőket, és pont ezért is annyira nehéz elhinni hogy ez az egész igaz történet. Tehát ennyire nem lehet senki sem h-lye mint ez a három pasi volt. Viszont akkor nem lehetett volna egy ilyen eszement vígjátékot összehozni. Nekem összességében tetszett, nem erre számítottam a trailer alapján, viszont nagyon hosszú volt. nagyon hosszú. Ebből kb egy fél órát ki lehetett volna vágni, és akkor lett volna egy pörgős, humoros film, így viszont vontatott lett a közepe táján. Mindenesetre szeritem érdemes megnézni, mert lehet rajta jókat röhögni, főleg ha valaki még edz is, mert akkor lesz pár momentum amikor magára ismer. :D :D

6/10.

pain-and-gain-movie.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mázlid van. Mivel nekem is rejtély volt itt az időrend, vagyis inkább az, hogy melyik film melyik szakasza mikor is játszódik, így kutakodtam kicsit és ráleltem az Earth-10005 univerzum* kronológiájára.

Köszi, ez nekem is jól jött :D

Az idióta vérre menően rajongók meg h*lyék, mint minden hasonló esetben. Ilyeneken vitázni, hogy melyik az igazi univerzum :pfff:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az X-Men: First Class nálam is a jóféle filmek listáján foglal helyet, bár ebből a szempontból én az 1-3. részt is szeretem. A két Wolverine filmről viszont nem tudom elmondani ugyanezt. Az X-Men Origins: Wolverine-ra konkrétan alig emlékszem, annyira "mély" nyomokat hagyott bennem, míg a múlt héten megnézett The Wolverine is negatív csalódás volt, holott nem voltak magas elvárásaim. Logan talán az univerzum egyik legérdekesebb karaktere, így igazán megérdemelne egy ütősebb önálló filmet. Az ellentmondások nemigen foglalkoztatnak, főleg mert legtöbbjük már a feledés homályába veszett nálam, révén finoman szólva se vagyok X-Men fan. Ettől függetlenül sosem értettem a First Class kapcsán szóba hozott rebootot (mert a film hivatalosan az), hiszen a régi karakterek tűnnek fel benne, és némely ellentmondást leszámítva a film is gond nélkül illeszkedne társaihoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Days of the Future Past

 

 

Ennél a filmnél nekem úgy tűnik, hogy direkt össze akarják mosni a régi X-men filmeket a First Class-szal, ami egy kissé zavarossá teszi a dolgokat. Azt hiszem úgy kell leülnöm az új film elé, hogy elvonatkoztatok a régebbiektől.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, mázlid van. Mivel nekem is rejtély volt itt az időrend, vagyis inkább az, hogy melyik film melyik szakasza mikor is játszódik, így kutakodtam kicsit és ráleltem az Earth-10005 univerzum* kronológiájára.

Köszi szépen.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunger Games II

 

Miután megnéztem az első részt rögtön elkezdtem kutatni, hogy mikor kerül mozikba a folytatás. Ezek után tehát ezt a filmet vártam (ténylegesen előre) a legjobban idén. Nem egyedülálló, nem teljesen eredeti és nem is a legkifinomultabb disztópia, de valami újat mutatott, ami (a könyvektől eltekintve) önállóan épít fel egy egész sorozatot és benne egy kiterjedt világot. Itt érkezünk el aztán az egyik sarkalatos ponthoz, ami nálam beárnyékolta kissé az élményt, ez pedig a számomra zavaróan kevés háttér-információ. A másik, amit még negatívumként értékeltem az, hogy nagyon kiszámítható volt a történetvezetése - nekem legalábbis. Felhozhatnám még azt, hogy talán kicsit el volt húzva, nem is igazán a játékidő, inkább a történet... ebből a szempontból tehát jobban volt ritmizálva szerintem az első rész.

Itt, ami nagyon elragadtatott az a hangulat volt és a főbb karakterek játéka és mélysége! Nagyon éles kontrasztokat kapunk, apró szimbólumok képében és van egy olyan atmoszférája az egész produkciónak, ami kifejezetten kilátástalanná teszi ezt a világot. A színészi játék úgy gondolom első rangú, nagyon őszinte, üde, hangsúlyos alakításokkal teszik még átélhetőbbé, még megfoghatóbba ezt a hangulatot, amit a film közvetít a nézők felé. Még mindig pozitívan viszonyulok a franchise felé, jobban várom a III. részt, mint ezt, de remélem azért a továbbiakban majd többet is megtudunk és nem sikkadnak el bizonyos részletek…

 

 

Én nem olvastam a könyveket, így természetesen több homályos folt is volt előttem. Könyvadaptációnál mindig fontos ugye, hogy mi marad ki, mi fér bele. Itt nem mondom azt, hogy rosszul adaptáltak (annál is inkább, mert nem ismerem az alapművet), az alkotói folyamatba nem tudok és nem is akarok beleszólni és lehet, hogy a későbbi részekben majd még jobban kitérnek a háttérre, ha nem akkor az nálam hatalmas fekete pont lesz!

Most nagyobb teret kapott egy kicsit ez a milliő, amiben kulminálódik a történet. Mégis olyan - számomra midnenképpen - kulcskérdésnek számító dolgot nem ismerünk meg a filmből, hogy pontosan milyen is ez a világ. Az tiszta, hogy egy totalitárius, korlátlan hatalmon alapuló államrendszer van “hivatalban”, de - mégis Hogyan alakult ez ki?, Mikor alakult ki?, Milyen a lefedettsége?, Milyen az államon túli világ (ha van ilyen egyáltalán)? - és most tényleg csak a kardinális kérdéseket vettem górcső alá. Két rész elteltével azért szerettem volna többet tudni ezekről. Biztos a könyvből kiderül, illetve remélem, hogy a későbbi filmekben majd áldoznak időt erre is, de nekem itt hiányérzetem volt. Az persze mindenképpen pozitívum, hogy kaptunk némi morzsát a háttérről, a forradalomról, a társadalmi csoportok közötti kapcsolatokról.

Másik negatív pontként említettem a kiszámíthatóságot. Itt egész konkrétan Philip Seymour Hoffman karakterére és a befejezésre gondolok. Amennyire tetszett az első rész kifejezetten elmés és hatásos zárlata, itt annyira csalódott voltam. A férfiról már szinte az első megnyilvánulásai után (még Snow partiján) levágtam, hogy ez a tag különbözik a többi vendégtől, ő valahogy kooperálni fog majd velük (ebben az egyenletben, amit felvázolt a film, ugyanis egyszerűen kellett egy ilyen karakter, aki adta magát, hogy Hoffman lesz). Tehát ez nem ilyen igazi gut feeling volt, hanem egyszerűen csak feltűnően ábrázolták a karaktert. Ezek után pedig, amikor hosszan ecsetelte Snow-nak a stratégiát, akkor már biztos voltam benne, hogy ő fogja a végén becsapni. A viadalon is elég nyilvánvaló jeleket mutattak afelé, hogy Katniss-t meg kell menteni a többieknek, így itt semmi meglepetés nem ért. Tétnélkülinek éreztem a teljes viadalt, ezen a ponton tehát mindenképpen előnyben részesítem az előző filmet. Az egész mozinak volt egy ilyen átvezető jellege, nagyon a hangulatra mentek rá (ami nálam működött is).

 

A karakterek szempontjából igazából nem volt deficite a II. résznek. Katniss ugyanazt hozta, mint ami miatt az első részben megszerettem. Erős, női karakter (mindkét szó egyformán fontos, ebben a szerepkörben főként az, hogy ténylegesen egy nőről beszélünk, tehát nem egy Ripley), talán ebben a részben a női attribútumai inkább előtérbe kerültek, de emellett a harcias, tűzrőlpattant (micsoda hasonlat) énjét is hozta Jennifer Lawrence a karakternek. (Ő egyébként, amellett, hogy kitűnően színészkedik, ebben a szerepben szerintem pont olyan, mint amilyennek én őt a való életben nagyjából elképzelem.) A Liam Hemsworth által játszott srác egyelőre nem sok mindent mutatott, de az előző részben sem volt ennél rosszabb. Peeta karaktere viszont annál érdekesebb. Kicsit furcsa, ám annál mélyebb az ő viszonya a sztoriban. Itt egy olyan pontra jutottunk, ami kifejezetten tetszett a filmben, ez pedig a szerelmi háromszög. Gale (azt hiszem így hívták Liam Hemsworth figuráját) személyében azt láthatjuk, aki Katniss számára szexuálisan és érzelmileg is vonzó volt. Peeta viszont csak később a cselekedetei árán nyerte el azt, hogy Katniss szemében potenciális férfiként jöjjön számításba. Annál bonyolultabb ez a kör, minthogy a kevésbé vonzó, de érzelmes szívű és lelkű entitás végül győzedelmeskedik, ugyanis Gale szerepéről sokat nem tudunk. A továbbiakban jó lenne ebben is elmélyedni, hogy ne egy ilyen tini elem legyen csak ebből a szálból. Apropó Lenny Kravitz karakteréről most már akkor végképp lemondhatunk (nem mintha nem lett volna egyértelmű, hogy kinyírják a ruhabemutató utána... még rá is svenkkelt a kamera), de azt már akkor nem tudjuk meg, hogy ő honnan is származott stb. :? Hoffman-t nem igazán tudom értékelni, az ő igazi arcát majd csak a következő részben ismerhetjük meg.

A másik oldalon annál gyengébb szerplőket fedeztem csak fel. Snow elnök nem egy Big Brother, de még csak nem is egy Adolf Hitler. Egyszerű diktátor, családja van (érzelmi kötődés - hiba), nem tud határozottan fellépni, csak látszatmegoldásokat kreál. Nem egy nagy formátumú antagonista. Effie volt talán az egyik legérdekesebb figura itt, ugyanis a végére talán már azt mondhatjuk, hogy Katniss-ékkel szimpatizált. Azt testesíti meg, ami miatt a TV-show is fontos volt (a terhességnél), hogy a Kapitólium népe is képes szembefordulni a vezetéssel! Emellett pedig az abszolút kontrasztot képviseli a felső és az alsó rétegek között, a ruháival, beszédével, nonverbális megnyilvánulásaival. A szadista zsebnáci nagyon felszínes és gyenge karakter volt. A vidalon résztvevő többi bajnokról pedig nem sok információt kaptunk. (Itt egyébként felmerült bennem az, hogyha 24 bajnok van - már az is érdekes, hogy minden körzetből van bajnok az utóbbi években - ami ugye legalább 24 évet jelent, akkor a résztvevők életkora miért nem passzolt ehhez?) :hmm:

 

A hangulat igazán magába szippantott. Lehetett érezni ezt a nyomott, feszültséggel teli kedélyállapotot az egész társadalmon. Mind a gazdagokon, mind a szegényeken. Végig ott lobogott a remény tüze, ami végül majd várhatóan el is emészti ezt a rendszert...

A színészi alakítások nagyon profik voltak. Szinte bárkit ki lehetne emelni, mindenki pazarul hozta a figurát. Jennifer Lawrence még mindig csodálatos, Woddy Harrelson viszont talán az egyik legjobbját nyújtja ebben a szériában. Az arculatváltásai, lazaság és drámaiság között fantasztikusak. Josh Hutcherson és Elizabeth Banks is mindenképpen említést érdemel. Ezenfelül technikailag is kifogástalannak találtam a filmet, jól illeszkedett a CGI a látványba. A két kedvenc jelenetem, amikor bevonulnak a szekerekkel (a monumentalitása miatt), a másik pedig mikor Katniss ruhája átváltozik (egyrészt az a ruha férfiszemmel is nagyon jól nézett ki, másrészt ahogy megkoreografálták az átváltozást az pazar volt)! :clap:

Összességében nem mondanám, hogy keserű szájízzel álltam volna fel a székből, de talán egy kicsit többet vártam. Arra mindenesetre két rész után rávettek, hogy most már valamikor a közeljövőben nekiálljak a könyveknek...

 

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma voltam megnézni, hasonlóan érzek. Mondjuk nekem elég nagy meglepetés volt az a bizonyos rész.

Húgom viszont olvasta a könyveket is, és ő azt mondta, hogy ilyen hű könyvadaptációt ritkán látni.

 

Panemről a könyvben sem derül ki sok minden: egy természeti katasztrófa után Észak-Amerikában megalakult, majd kiterjesztette a hatalmát az egész kontinensre (ugye a 13 körzet és a Kapitólium). Kb. 75 évvel a film előtt kitört egy lázadás, amit végül levertek, és hogy emlékeztessék a lázadókat az alsóbbrendűségükre, kitalálták az Éhezők viadalát. Nagyjából ennyi a háttér. Plusz még itt egy térkép érdekességnek

 

PANEM-MAP-WALLPAPER1600x1200.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1331743476630

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunger Games II

 

 

Én nem olvastam a könyveket, így természetesen több homályos folt is volt előttem. Könyvadaptációnál mindig fontos ugye, hogy mi marad ki, mi fér bele. Itt nem mondom azt, hogy rosszul adaptáltak (annál is inkább, mert nem ismerem az alapművet), az alkotói folyamatba nem tudok és nem is akarok beleszólni és lehet, hogy a későbbi részekben majd még jobban kitérnek a háttérre, ha nem akkor az nálam hatalmas fekete pont lesz!

Most nagyobb teret kapott egy kicsit ez a milliő, amiben kulminálódik a történet. Mégis olyan - számomra midnenképpen - kulcskérdésnek számító dolgot nem ismerünk meg a filmből, hogy pontosan milyen is ez a világ. Az tiszta, hogy egy totalitárius, korlátlan hatalmon alapuló államrendszer van “hivatalban”, de - mégis Hogyan alakult ez ki?, Mikor alakult ki?, Milyen a lefedettsége?, Milyen az államon túli világ (ha van ilyen egyáltalán)? - és most tényleg csak a kardinális kérdéseket vettem górcső alá. Két rész elteltével azért szerettem volna többet tudni ezekről. Biztos a könyvből kiderül, illetve remélem, hogy a későbbi filmekben majd áldoznak időt erre is, de nekem itt hiányérzetem volt.

 

 

 

Van Timeline a könyvekhez, de ott se a mi időszámításunk szerint írják le, hogy mikor alakult ki Panem. Egyébként egy nagy atomháború után alakult ki ez a világ ráadásul még a tengerszint is megemelkedett. Pontos dátum nincs. Éveket úgy mérik mint a Star Wars-ban, csak itt Yavin helyett The Darkest Days van. Lefedettsége nagyjából a mostani USA területe, a főváros valahol a Sziklás-hegység környékén van. Panem nevét a panem et circensesből kapta ami Kenyeret és Cirkuszt jelent, indokolni nem kell gondolom. Államon kívüli világról nem tudok, könyveket én se olvastam, amit leírtam azt a hozzá készült Wiki oldalból tudom.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kick Ass 2 - Hát akinek az első tetszett, annak ez is fog. Már el is felejtettem mekkorát néztem néha azon is, de ezen aztán... Megpróbálták fokozni az elsőt, és azt hiszem minden tekintetben sikerült is nekik. Nem azt mondom, hogy jobb mint az első, csak talán nagyobb szabásúbb. Van itt minden ami kell egy "realista" képregényhősös sztorihoz és amit el is várunk. Jó humor, dráma, és még több és véresebb akció mint az elsőben. :D A csajok is jobbak. ^^ Érdemes megnézni szerintem! 8/10

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Csodálatos Pókember

 

Elég szkeptikusan álltam a reboot gondolatához, de a film meggyőzött. Sikerült beszippantania, nem éreztem üresjáratokat benne. Valahogy úgy éreztem, hogy sokkal drámaibb, mint a régebbiek.

 

Különösen tetszett, hogy most több mindent összekötöttek Peter szüleivel és az Oscorppal. A folytatásokban még sok mindent ki lehetne hozni ebből. És remélem, hogy Venomot se hagyják majd ki a továbbiakból.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy gondolom, hogy Tom Cruise új sci-fijét, ahol egy tápos high-tech katonát játszik, itt sokan komálni fogják :)

Edge of Tomorrow előzetes 2 nap múlva érkezik.

1C6F8Hd.jpg

y5kcCAg.jpg

c6jXsta.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem erről az első képről az a vicces kép jut eszembe, amikor a középkori, páncélos lovag hanyatt esik, aztán nem tud fölállni a páncélja miatt. Itt is, Tom térdre zuhant, aztán egy buborékba oda lehetne írni: banyek, nem tudok felállni.

Lehet, hogy jó film lesz, de az alapfelállás itt is baromság. Katonákat masszív, nehéz exoskeletonokba pakolni ebben a formában életképtelen és irreális ötlet. A modern hadászat pont az ellenkezője felé halad, minél könnyebb súlyú, könnyedebb mozgást lehetővé tevő felszerelések gyártása. Még a fegyverek is egyre könnyebbek és kompaktabbak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ma voltam megnézni, hasonlóan érzek. Mondjuk nekem elég nagy meglepetés volt az a bizonyos rész.

Húgom viszont olvasta a könyveket is, és ő azt mondta, hogy ilyen hű könyvadaptációt ritkán látni.

 

Panemről a könyvben sem derül ki sok minden: egy természeti katasztrófa után Észak-Amerikában megalakult, majd kiterjesztette a hatalmát az egész kontinensre (ugye a 13 körzet és a Kapitólium). Kb. 75 évvel a film előtt kitört egy lázadás, amit végül levertek, és hogy emlékeztessék a lázadókat az alsóbbrendűségükre, kitalálták az Éhezők viadalát. Nagyjából ennyi a háttér. Plusz még itt egy térkép érdekességnek

 

PANEM-MAP-WALLPAPER1600x1200.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=1331743476630

 

 

 

 

Van Timeline a könyvekhez, de ott se a mi időszámításunk szerint írják le, hogy mikor alakult ki Panem. Egyébként egy nagy atomháború után alakult ki ez a világ ráadásul még a tengerszint is megemelkedett. Pontos dátum nincs. Éveket úgy mérik mint a Star Wars-ban, csak itt Yavin helyett The Darkest Days van. Lefedettsége nagyjából a mostani USA területe, a főváros valahol a Sziklás-hegység környékén van. Panem nevét a panem et circensesből kapta ami Kenyeret és Cirkuszt jelent, indokolni nem kell gondolom. Államon kívüli világról nem tudok, könyveket én se olvastam, amit leírtam azt a hozzá készült Wiki oldalból tudom.

 

 

Köszönöm. Most azért egy kicsit elszomorodtam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.