Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Azért furcsa, hogy a Paramount áldását adta eme nem hivatalos promo anyagokra..

Nem számoltak a negatív reakciókkal?

Értelmes ember ránéz ezekre a képekre, és csak röhög rajtuk.. #TerminatorGenisys

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az lehet, de egy kiváló Doctor! És kiváló színész is ;)

 

 

+1 Egyébként meg nem bűnronda, de hát ugye ízlések és... :)

 

Bocsánat, nem szokásom ilyesmiket írni, de egyre jobban sért ez Terminátor erőszakolás 70 éves robottal és a többi..

Nem láttam semmit a Doctor Who-ból és csak Riddick válasza után néztem rá, hogy Ő az.

Biztos jó színész, de a fizimiskája elég különc és az alábbi képen hunyorogva agyonretusálva bizony gázul fest..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap este elmezdtuk a Salvationt...hat az eddigi kb 40 perc....semmi extra...mintha nem is Terminator filmet neznenk...elegge egyszer neuheto film eddig...

 

No offense... de újfent nem értek egyet! :P A 3. résznél számomra mindenképpen jobb, de több dologban még az 1.-nél is. E van :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rossz promó ellenére én pozitívan állok hozzá az új Termihez, pont tegnap láttam, hogy Matt Smith is a fedélzeten van, és igencsak felderültem. :D A színészekben bátran bízhatunk, ha meg maga a film rossz is lesz, maradunk a régieknél. Viszont mindenképp mozizós lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rossz promó ellenére én pozitívan állok hozzá az új Termihez, pont tegnap láttam, hogy Matt Smith is a fedélzeten van, és igencsak felderültem. :D A színészekben bátran bízhatunk, ha meg maga a film rossz is lesz, maradunk a régieknél. Viszont mindenképp mozizós lesz.

 

Derék Merr-Sonn! Ez a helyes hozzáállás! ;)

 

Hasonlítunk :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miota számit az imdb mérvadonak egy új filmnél? Lehet a szavazók fele még a filmet se látta. A kritikák egyébként a korábbi Nolan filmekkel szemben elég vegyesek

Én eddig csupa jót olvastam róla. Nem tudom, lesz-e csütörtökön éjféli premier Debrecenben, de ha lesz, akkor én megyek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, dettó. Nyíregyházán talán már lesz csütörtökön is vetítés, én millió százalék, hogy ott leszek!! :)

 

-------------

 

Csütörtökön INTERSTELLAR premier... és természetesen ott a helyem, de előbb kicsit tekintsük át ennek a zseniális angol direktornak (CHRISTOPHER NOLAN) az eddigi rendezői munkásságát:

Kezdjük a sort első filmjével (igaz ez előtt rendezett egy rövidfilmet is, de azt most nem veszem be a listába).

 

Following, vagy ahogy magyarul megjelent: A csapda.

Ebben az 1998-ban készült, kis költségvetésű, alig több, mint egy órás fekete-fehér alkotásban erőteljesen érezhető már mindaz, amit én csak úgy hívok: Nolanizmus! A rendező olyan zseniális módon tudja pakolni időben a különböző jeleneteket, hogy hosszú ideig valóban nem értesz egy kukkot sem, de iszonyatosan érdekel az egész, főleg, hogy a végén mivé áll majd össze a kép, és hát igen... a rendező úr szereti meglepni nézőit filmjei végén. Egy a lényeg, itt, ennél a filmnél fektette le az alapokat későbbi rendezésire nézve!

IMDB érték: 7,6 pont

 

Memento (2000)

Ez a film egy etalon. A filmkedvelőknek, főleg, akik figyelemmel kísérik Nolan munkásságát, azoknak ez a film egy alapkő. Előzőleg már említettem, hogy Nolan szeret játszani az időrenddel. Filmjei cselekményét nagyon sokszor nem lineárisan látjuk. A Memento ráadásul rá is kontráz erre, ugyanis a film cselekményét lényegében visszafelé haladva követhetjük nyomon. Chris Nolan nevére ezzel a filmmel kezdtek felfigyelni mind a szakma, mind a nézők egyaránt!

IMDB érték: 8,5 pont (Az IMDB TOP 250-es listáján az előkelő 40. helyen áll jelenleg!)

 

Insomnia - Álmatlanság (2002)

Nolan eddigi "leggyengébbnek" tartott filmje, de ez a szó ne tévesszen meg senkit, a film ugyanis bőven jó!!! Az Insomnia egyébként a norvég Erik Skjoldbjaerg ’97-es munkájának remake-e. Pletykák szerint ez a film azért lett gyengébb, mert itt a stúdió és a producerek erősen kötötték Nolan kezét, így nem tudott mint egyedi, sajátos látásvilággal rendelkező rendező kiteljesedni, ettől függetlenül a "Nolanizmus" bár jóval lightosabban, de ezen a filmen is tetten érhető.

IMDB érték: 7,2 pont

 

Batman: Kezdődik (2005) - A Sötét Lovag Trilógia első része

A Sötét Lovag Trilógiával vált Christopher Nolan neve egyértelműen világhírűvé, de nem méltatlanul. A szakma joggal figyelt fel a feltörekvő, rendkívüli stílusérzékkel és egyediséggel bíró brit író/rendezőre! Így hát nem hiába bízták rá a DC képregényvilág egyik legismertebb alakjának, Bruce Wayne (azaz Batman) eredettörténetének elmesélését. A film elképesztő sikert aratott. Jómagam sohasem voltam Batman fan, és mikor láttam ennek a filmnek a trailerét, nem mozgatott meg annyira, hogy nekem ezt látnom kell. Ennek az is volt az oka, hogy ekkor még Nolan neve számomra ismeretlenül csengett, máskülönben egy pillanatig sem kételkedtem volna a filmben. Később mégis megtekintettem DVD-ről és nem hittem a szememnek. Már ebben a filmben is, de később a két folytatásban egyértelművé vált számomra, hogy ez a trilógia elsősorban nem Batman-ről szól, hanem egy ember (Bruce Wayne) húsba vágó és szívbe markoló, erőteljes drámájáról... ergo az egész egy hatalmas karakter dráma!!!! Itt a képregényes háttér csupán adalék volt... egy váz a történethez, de semmi több! Ezt éreztette a képregény világát váltó reális(abb) környezet, amibe Nolan a TDK Trilógia történetét helyezte! A film megtekintése után tűkön ülve vártam a folytatást!!

IMDB érték: 8,3 pont (Az IMDB TOP 250-es listáján a 107. helyen áll jelenleg!)

 

The Prestige - A tökéletes trükk (2006)

A TDK Trilógia első részével közel párhuzamosan dolgozott ezen a filmen, ami szintén hatalmas sikert aratott. Nolanre jellemző, hogy szeret állandó stábbal és színész gárdával együtt dolgozni, így láthattuk ebben a filmben viszont a Batman: Kezdődikből Christian Bale-t és Michael Caine-t is.

IMDB érték: 8,5 pont (Az IMDB TOP 250-es listáján az előkelő 50. helyen áll jelenleg!)

 

The Dark Knight - A Sötét Lovag (2008)

3 évvel a Trilógia első része és egy közbeékelődött The Prestige után végre eljött a TDK ideje. A mai napig minden idők egyik legjobb filmjeként számon tartott A Sötét Lovag méltán ennyire népszerű. Nolan tovább mélyítette Bruce Wayne karakterét remek "mellékszereplőket" hozva be a történetbe. Csak szuperlatívuszokban lehet róla beszélni!!!

IMDB érték: 9,0!!!! pont (Az IMDB TOP 250-es listáján az előkelő 4. helyen áll jelenleg! Tehát az IMDB lista szerint a világ negyedik legjobb filmje!)

 

Inception - Eredet (2010)

Habár 2008-ban a TDK egyértelművé tette, hogy Nolan a jelen kor egyik legnagyobb és legtehetségesebb rendezője, én mégis az Inceptiontól hasaltam el teljesen. Ettől a filmtől letettem a hajam!! Elsősorban nem is a történetét tekintve volt egyedi (bár az sem volt semmi) ... hanem az, ahogy a film 'össze lett rakva' úgy cakkompúder, en bloc, úgy ahogy van, mindennel együtt! A vágások, Hans Zemmier erőteljes, lüktető zenéje, a karakterek és az azokat megszemélyesítő színészek (kiemelve Leonardo DiCaprio-t és Tom Hardy-t, de MINDENKI nagyon jó volt), a feszültség, izgalom adagolása, a látványvilág, az akció és a párbeszédek hibátlan aránya és lehetne sorolni a végtelenségig! NOLANIZMUS FELSŐFOKON! És hogy miért? Mert itt Nolan azt csinálta, amit akart. Egy teljesen saját történetet, amit már évekkel korábban kitalált, és most végre filmre vihetett. Ezt a filmet nem szabad és nem is lehet "kikapcsolt aggyal" nézni, itt figyelni kell minden szóra, minden mozzanatra, hogy a végére összeálljon a dolog. És ha már szóba került a film vége. Hááát TROLLFACE! Nolan! Zseniális vagy! (U.i.: Bár ez Nolan MINDEN filmjére igaz, erre különösképpen, nem elég egyszer megnézni!!!)

IMDB érték: 8,8 pont (Az IMDB TOP 250-es listáján az előkelő 13. helyen áll jelenleg!)

 

The Dark Knight Rises - A Sötét Lovag: Felemelkedés (2012)

Nekem a személyes kedvencem a Trilógiából. Itt teljesedik ki Bruce Wayne drámája tökéletes keretbe foglalva ezzel a három részt, egy egységes filmként is tekinthetünk (én legalábbis úgy tekintek) erre a Trilógiára, mely az egyik abszolút kedvenc trilógiám lett! Az, amit Nolan művelt a Batman sztorival, az kérem NAGYBETŰS MŰVÉSZET! Minden filmkedvelőnek KÖTELEZŐ ANYAG!!!

IMDB érték 8,6 pont (Az IMDB TOP 250-es listáján az előkelő 51. helyen áll jelenleg!)

 

INTERSTELLAR - Csillagok között (2014)

???? Kiderül csütörtök este !!!!

 

Kicsoda tehát Chris Nolan? Mindössze 44 éves, londoni születésű iró/rendező, aki eddigi munkássága alatt csak !!minőséget!! adott ki a kezéből. Ma már alig van olyan, aki nem ismerné vagy ne hallotta volna a nevét, felkapott lett... és mivel hatalmas bázisa van, akik kifejezetten rajonganak a filmjeiért, úgymond divat lett utálni őt, de szvsz ez csak irigység, illetve alapvető emberi természet... ha valaki ennyire ismert, sőt elismert világszerte, annak utálói is lesznek. Sajnos ez így van.

Hálás vagyok ennek az embernek, mert minden egyes filmjével képes volt elképesztően magas szinten és színvonalon szórakoztatni engem, mi több, rendezői stílusa abszolút az én ízlésemet tükrözi, egyszerűen eddig egyik filmjével sem fogott mellé nálam, sőt... ellenkezőleg! És ma már ott tartok, hogy a neve GARANCIA arra, hogy amit látni fogok az igenis JÓ!

 

INTERSTELLAR premier a magyar mozikban: november 6 - csütörtök!

 

JÖVÖK!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miota számit az imdb mérvadonak egy új filmnél? Lehet a szavazók fele még a filmet se látta. A kritikák egyébként a korábbi Nolan filmekkel szemben elég vegyesek

 

Nálam igenis mérvadó, mert azért egy reprezentatív felmérésnek bőven megteszi, messze nem egy elferdített statisztika.

 

...

 

Csütörtökön INTERSTELLAR premier... ...

INTERSTELLAR premier a magyar mozikban: november 6 - csütörtök!

 

JÖVÖK!

 

Köszi a Nolan összefoglalót, egyetértek veled.

Annyit tennék hozzá, hogy az Insomniában már csak az is érdekes, hogy Robin Williams negatív karaktert alakít és milyen nagyszerűen adja!

A rendező különcségéhez meg annyit fűznék még, hogy nem használja a 3D-t mert szerinte nem azzal kell eladni/megtölteni egy filmet.

Milyen igaz, és milyen nagyra tartom ezért a mai világban.

Szóval csütörtökön irány a 4K-s Interstellar a Pécsi Uránia erkélyéről! Visszatérek több mint 10 év után, ha már az mozit is feltámasztották!

Viszlát koszos-vásznú Pláza CC, ahol még a habzó hullámok is szürkék voltak a Hobbitban!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

169 perces lesz a film a cinemacity honlapja szerint. Nem semmi játékidő, Nolan-t ismerve, tele lesz tartalommal, ami egyben egy komplex sztori is!

 

 

Interstellar Magyar Szinkron

 

Matthew McConaughey – Nagy Ervin. Matthew McConaughey átszellemült alakításaihoz most már rendszerint Nagy Ervin társul, kár, hogy éppen a legátütőbb, vagyis a True Detective - A törvény nevében marad ki a sorból, de hát a tévé és a mozi az két külön dolog. A Csillagok között magyar nyelvű előzetese már kellő betekintést nyújtott, így ki-ki eldönthette magának, mennyire is McConaughey a Nagy.

 

Anne Hathaway – Horváth Lili. Én speciel mindig is úgy éreztem, Anne Hathaway számára egy igazán jó tolmácsoló még várat magára; Németh Borbála (Az ördög Pradát visel) vagy Bogdányi Titanilla (A sötét lovag: Felemelkedés) szereztek már érdemeket, és ha már itt tartunk, Horváth Lili is, méghozzá a Szerelem és más drogokban – és egy ilyen komolyabb darabhoz megfelelőbbnek is tűnik, mint egy romantikus izébizéhez.

 

Jessica Chastain – Zsigmond Tamara. Hathaway esetéhez képest módfelett konzervatívabb választás Zsigmond Tamara annak a Jessica Chastainnek, akit igazán sokfelé lehetne vinni magyar hangokat illetően. Zsigmond ellen kifogást sosem bátorkodnánk emelni, de azért biztos lett volna még jó leány a vidéken.

 

Michael Caine – Fülöp Zsigmond. Egyszerre örömteli és elkedvetlenítő a helyzet; utoljára még hallhatjuk Michael Caine-t Fülöp Zsigmondként, ám igen: utoljára.

 

John Lithgow – Konrád Antal. Ha John Lithgow feltűnt egy szinkronizált filmben az utóbbi időkben, sosem volt gond magyar hangjával, és ez nagyon szó, tekintve, hogy alig volt ismétlődés. Konrád Antal szerepeltetése a magyar változatban ismét dicséretet von maga után a szinkronrendező számára, egyrészt mert nagyon kellemes hangú hazai színészről van szó, akit nem hallunk elégszer, másrészt pedig mert úgy sikerült egy kis újszerűséget vinni bele, hogy valójában nem az: találkozott már korábban a két nagyra becsült, legutóbb másfél évtizede.

 

valamint:

Matt Damon – Stohl András

Ellen Burstyn – Felföldi Anikó

Mackenzie Foy – Koller Virág

Bill Irwin – Mertz Tibor

David Gyasi – Fekete Ernő Tibor

Wes Bentley – Makranczi Zalán

Topher Grace – Simon Kornél

Casey Affleck – Hevér Gábor

Timothée Chalamet – Czető Ádám

Leah Cairns – Pálmai Anna

Jeff Hephner – Szatmári Attila

Collette Wolfe – Roatis Andrea

David Oyelowo – Király Attila

William Devane – Szersén Gyula

Elyes Gabel – Széll Attila

Liam Dickinson – Zelei Dániel

 

további magyar hangok:

Bessenyei Emma, Bókai Mária, Bordás János, Fehérváry Márton, Fésűs Bea, Horváth Zsuzsa, Izsóf Vilmos, Kassai Ilona, Király Adrián, Kis-Kovács Luca, Pálfai Péter, Stern Dániel, Szabó Endre, Szokolay Ottó, Várday Zoltán

 

a magyar változat munkatársai:

magyar szöveg: Tóth Tamás

hangmérnök: Gábor Dániel

rendezőasszisztens és vágó: Simkóné Varga Erzsébet

gyártásvezető: Kincses Tamás

szinkronrendező: Nikodém Zsigmond

 

A szinkront a Mafilm Audio Kft. készítette. Forgalmazza az InterCom.

poster_interstellar_hun_final.jpg

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam igenis mérvadó, mert azért egy reprezentatív felmérésnek bőven megteszi, messze nem egy elferdített statisztika.

Az ég adta világon semmi reprezentatív nincs benne pláne ilyenkor az elején amikor szinte csak a rajongók szavaznak a filmre. Valóban nem elferditett statisztika hisz semmi köze a statisztikához.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ég adta világon semmi reprezentatív nincs benne pláne ilyenkor az elején amikor szinte csak a rajongók szavaznak a filmre. Valóban nem elferditett statisztika hisz semmi köze a statisztikához.

 

Tudod mint a "szar" esetében. Az a sok légy nem tévedhet..

De félre a tréfát! Számomra jól működik az imdb pontszám, általában fedi egy film értékét.

Esetünkben korán van még aláírom, de 5600 szavazat sem kevés, mert egy átlagos reprezentatív felmérésben van, hogy csak 100 véleményező alapján közölnek le egy eredményt adatként..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig az imdb pontszámait köztudottan nem egyszer manipulálták, saját szájuk íze szerint alakították már rajongók - ráadásul nem egyszer pont Nolan-filmnél, lásd a The Dark Knight esetét. Lényegében bárki bármennyiszer pontozhat, csak egy reg. kell hozzá, ez aztán marha reprezentatív. Nagyjából annyira mérvadó, mint az IGN, ami meg köztudottan lefizethető. Szóval az a sok légy nem téved, hanem szándékosan manipulálja a számokat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami az IMDB számokat illeti, nos nálam sem elsődleges. Általában szimplán tojok rá. A lenti írásomban azért használtam mégis IMDB adatokat, mert:

 

1. Mi mást használhattam volna?

2. Nem arról akartam írni, hogy nekem mennyire húdeleképesztően nagyon bejön a Nolanizmus (bár ez is félreérthetetlenül megjelent a szösszenetemben ;):P), hanem arról, hogy Nolan munkásságát biza világszerte igen komolyan veszik, elismerik és szeretik (az egyre gyarapodó hater réteg ellenére). Azért esetleg azt gondolni (bár tudom, hogy nem állítottad!!!) hogy minden IMDB érték manipulált lenne, főleg Nolannél, kicsit talán erős.

 

Egyébként jómagam sem az IMDB pontértékek alapján nézek filmeket! Lehet egy film alulpontozott az IMDB-n, nem érdekel, ha nekem tetszik, vagy lehet túlértékelt IMDB-n, nem érdekel, ha nekem nem jön be!

 

:)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont ahogy Dzséjt írja: egy ilyen netes szavazásnak annyi köze van a reprezentativitáshoz mint egy irógépnek a videólejátszáshoz. Nem azt mondom hogy ne vedd figyelembe vagy hogy nincs értelme. Régi filmeknél én is szoktam nézni és pl. 6 pont alatti filmeket már csak akkor nézek ha valami egyéb kirivó ok szól mellette (például hogy az illető film egy horror, ami műfajt nagyon durván lepontoznak az imdb-n). Nem haszontalan, de túl nagy jelentőséget tulajdonítani neki nincs túl sok értelme pláne egy pár hónapos, vagy esetünkben egy pár napos filmnél.

100 ember megkérdezése alapján pedig maximum akkor közölnek le egy reprezentativ adatot, ha a kutatás tárgyát képező embercsoport eleve nagyon szűkös. Olyat sose fogsz látni hogy a világ filmnézőinek a véleményét egy hivatalos reprezentativ felmérésben 100 ember véleményéből hozzák ki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az imdb manipulálásáról nem hallottam. "Gratulálok" az olyanoknak akik örömet lelnek az ilyesmiben.

Általában amit reprezentatívnak neveznek az többnyire nem az.

A "statisztika" szó meg tudvalevő, hogy a "kis hazugság" és a "nagy hazugság" után következik a sorban a hazugság szó fokozásakor..

 

Én magam is most egy 6.7-es filmet(Szaftos szavak) nézek majd este, mert a Filmuniverzumon dícsérte ELSaiko.

Szóval nem a pontszámoknak élek, de néha segítenek a választásban.

És ami a top 50-ben van az imdb-n az mind nagyon jó film. Remélem ebben kiegyezhetünk.

(bár az 51. Tökéletes trükköt is nagyon szeretem! :P)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kis fogalomzavart érzek itt az erőben.

Lehetne reprezentatív egy ilyen IMDb-s szavazás abban az esetben, ha a felhasználók közül tényleg mindenki csak egyszer szavazhatna és ezzel együtt nem mindenkit kérdeznek meg, aki látta a filmet (ha mindenkit megkérdeznének, az már eleve nem lehet reprezentatív, hanem teljes körű mintavétel, ilyen pl. a népszámlálás). Nyilván következtetést ebben az esetben sem lehetne igazából levonni (statisztikai szempontból), ugyanis nem ismerjük a minta összetételét. Kik szavaztak, milyen szempontok alapján értékeltek stb.

Itt, ahogy említettétek korábban elfordulhat, hogy valaki kétszer szavaz, ezáltal az ő véleménye magasabb számban van képviselve, mint annak aki csak egyszer ad le szavazatot, azt meg ne is említsük ugye, hogy úgy is lehet szavazni, hogy nem láttad a filmet, tehát ezáltal hiteltelen az értékelés. Tehát ez nem jó minta, mert ugyan ez is reprezentál, de torzítottan. Az jó, hogy van egy szavazati határ, mert minél nagyobb elemszámú a minta, annál pontosabb képet lehet kapni a véleményekről. 100 megkérdezett alapján azért nem érdemes ilyen felmérést csinálni, mert nagyon alacsony a mintavétel a felmérés jellegéhez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetne reprezentatív egy ilyen IMDb-s szavazás abban az esetben, ha a felhasználók közül tényleg mindenki csak egyszer szavazhatna és ezzel együtt nem mindenkit kérdeznek meg, aki látta a filmet (ha mindenkit megkérdeznének, az már eleve nem lehet reprezentatív, hanem teljes körű mintavétel, ilyen pl. a népszámlálás). Nyilván következtetést ebben az esetben sem lehetne igazából levonni (statisztikai szempontból), ugyanis nem ismerjük a minta összetételét. Kik szavaztak, milyen szempontok alapján értékeltek stb.

Pont azért amit a végén irsz képtelenség, hogy valaha is reprezentativ legyen egy ilyen netes szavazás. Az Imdb pontok azt tudják megmutatni, hogy azok az emberek, akik legalább egy filmet pontoznak az imdb oldalán mit gondolnak arról vagy azokról a filmekről amit vagy amiket pontoznak. Ennyi. Semmi köze ahhoz, hogy általában az emberek mit gondolnak egy adott filmről. Erre egy ilyen netes szavazás teljesen alkalmatlan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr: Valamilyen szempontból ez is reprezentatív, mert részleges adatgyűjtésen alapul, tehát nem teljes körű a mintavétel. Csak, mint említettem torzított az eredmény, ezért nem releváns, de ettől még ez is reprezentál valamit, más kérdés, hogy nem tudunk vele mit kezdeni. A "valamilyen szempont" azért fontos, mert nem tudjuk, nincs megnevezve, hogy mi alapján. Klasszikus értelemben véve akkor lenne reprezentatív, akkor reprezentálná hűen a sokaságot, ha mindenki csak egyszer szavazhatna - tehát a vélemények egyenlő arányban lennének képviselve - és az adott filmet ismerő közönség nem minden tagja adna le szavazatot. Továbbá, ha lennének bizonyos egységes szempontok, ami alapján értékelnek a megkérdezettek. Ugyanis lehet valakinek azért tetszik a film és azért értékeli magasan az adott alkotást, mert nagyon szép a színésznő, vagy a technikai megoldások miatt, vagy a történetvezetés nyerte el a tetszését... Ezt mivel nem ismerjük ezért "valamilyen szempont" miatt 9-es, vagy 10-es az a film. Ha lennének egységes szempontok, amiket értékelve kapunk egy összeredményt, tehát mindenki ugyanazon szempontok alapján értékelne, akkor lehetne összehasonlítani a filmeket/bármi mást. Így mivel ez nincs meg eleve felesleges összehasonlítani ezeket. Ezentúl következtetéseket akkor tudnánk érdemben levonni, ha ismernénk a minta összetételét is...

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most komolyan: tudsz jobbat?

Ha kiváncsiak lennénk az átlag véleményére akkor azt egy jó közvélemykutatással fel lehet fejteni és elég pontosan be lehetne lőni valóban ki mit szeret vagy hogy ez a film mennyire tetszett az átlagnak. Egy időben dolgoztam a statisztika területén. Talán csak ezért szúrta a szemem az imdb pont, mint valami mutató, ami megmondja hogy egy filmnek mi az általános megítélése. Valszeg túl is van beszélve.

 

Bomarr: Valamilyen szempontból ez is reprezentatív, mert részleges adatgyűjtésen alapul, tehát nem teljes körű a mintavétel. Csak, mint említettem torzított az eredmény, ezért nem releváns, de ettől még ez is reprezentál valamit, más kérdés, hogy nem tudunk vele mit kezdeni.

Szerintem félreérted a fogalmat: az a reprezentatív felmérés, amikor van egy vizsgálni kívánt sokaság, akiknek a véleményét meg akarod tudni és aszerint választod ki a válaszolókat/pontozókat hogy az emlitett sokaságot jól képviseljék. Ha valóban képviselik akkor a felmérés reprezentatív. Ilyesmire az ehhez hasonló netes szavazások alkalmatlanok (és ezen az se változtatna ha csak egyszer lehetne szavazni és csak az szavazna aki már látta: az hogy az emberek mit gondolnak általában valamiről ezen az úton legjobb esetben is csak körüllőhető de nem állapitható meg pontosan... az imdb pedig a friss filmeknél megkockáztatom egyenesen pocsék mérő-eszköz bármi ilyesmire, hisz tendenciózusan látszik hogy a hype-ot kapott filmekre a várakozó rajongók az induló hetekben sorra lövik a 10-eseket, ami miatt pár hetes rendszerességgel jönnek azok a filmek amik a pontjuk alapján minden idők egyik legjobbjai).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.