Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Kis korrekció, mert ezt sokszor félreértik. A Nostromónak nincs leszállóegysége, az LV-426-ra maga a Nostromo száll le (ugyanígy le tud szállni a Sulaco is, az ugyanúgy Conestoga-osztályba tartozó Patnát látjuk a földön az Alien3-ban). Az a rész, ami bolygó körül marad, csak a vontatmánya, mondhatjuk úgy is, hogy a kamion utánfutója. Ezt viszont csak a Theduson kapcsolták hozzá a hajóhoz.

Basszus, leborulok előtted.. :o Ezt sem tudtam. Szóval a Nosrtomo nem = azzal a 4 heggyel, amit látunk.

Van róla egy "meztelen" képed? ;)

 

szerk.: és de hülye vagyok! :facepalm: akkor az a 3 hajtóműves az ami leszáll.. :facepalm:

hiába fel kell dolgoznom a sok infót..

 

szerk2.: és akkor a Prometheus nem is volt annyira elrugaszkodva az eredetitől..

Bár én eddig sem utáltam , de még egy piros pont annak a filmnek is.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus, leborulok előtted.. :o Ezt sem tudtam. Szóval a Nosrtomo nem = azzal a 4 heggyel, amit látunk.

Van róla egy "meztelen" képed? ;)

 

szerk.: és de hülye vagyok! :facepalm: akkor az a 3 hajtóműves az ami leszáll.. :facepalm:

hiába fel kell dolgoznom a sok infót..

 

szerk2.: és akkor a Prometheus nem is volt annyira elrugaszkodva az eredetitől..

Bár én eddig sem utáltam , de még egy piros pont annak a filmnek is.

Ezt már csak érdkességként: a Nostromónak valójában 11 hajtóműve van. Négy emelő-, három FTL- és négy gyorsítóhajtóművel. :) És itt a kép a jó öreg USCSS Nostromóról a vontatmánya nélkül:

nostromo_by_bang_doll_ssi-d38gdl5.jpg

 

A Prometheus kevés erősségei közé sorolom, hogy magát a USCSS Prometheust baromi jól megcsinálták, nem egy közös jegyet összehozva közte és a Nostromo között. A belső tér, a formák, a híd különleges elhelyezkedése, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe ez hihetetlen. Egy amatőr srác, Anthony Ingruber készített 2008-ban egy Harrison Ford-ot utánzó videót, amiben látszott, hogy a srác szinte kiköpött fiatal Ford. Akkor kapta fel a média, mikor Han Solo spinoff filmről írtak a híroldalak a Disney Star Wars éra után.

 

Erre meg egy friss hollywoodi filmben az igazi Harrison Ford fiatalkori énjét alakítja.(1:25 környékén az előzetesben) Így kell karriert csinálni :D:clap:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt már csak érdkességként: a Nostromónak valójában 11 hajtóműve van. Négy emelő-, három FTL- és négy gyorsítóhajtóművel. :) És itt a kép a jó öreg USCSS Nostromóról a vontatmánya nélkül:

 

 

A Prometheus kevés erősségei közé sorolom, hogy magát a USCSS Prometheust baromi jól megcsinálták, nem egy közös jegyet összehozva közte és a Nostromo között. A belső tér, a formák, a híd különleges elhelyezkedése, stb.

De a film során akkor a vontatmányon belül mászkálnak? Vagy hogy kerülnek a leszállótalpak és a leszálló rész a hajó belsejébe? Ezt nem értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a film során akkor a vontatmányon belül mászkálnak? Vagy hogy kerülnek a leszállótalpak és a leszálló rész a hajó belsejébe? Ezt nem értem.

 

 

Én ssem értem miért akkora felfedezés ez. Miért olyan fontos hogy tudod mi az?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ssem értem miért akkora felfedezés ez. Miért olyan fontos hogy tudod mi az?

 

Hát egy igazi filmrajongónak azért fontos dolgok ezek.

 

Példáúl tudtad hogy a Gyilkos bolygó (Outland) című Sean Connery filmhez az Alien díszleteit használták, a marshall irodájában felvett jelenetek során? Vagy a két filmben használt szkafanderek kísértetiesen hasonlítanak egymásra? Sőt mondhatnám hogy az Alien és a Gyilkos bolygó egy időben, egy ugyanazon univerzumban játszódik. A Gyilkos bolygóban említett óriáscég és az Alienben említett óriáscég között nagy a hasonlóság, a galaxis távoli pontjain kitermelt nyersanyagokat a Nostromo-hoz hasonló kereskedelmi vontatókra kötött öriási finomítók (piramisos vontatmányok) finomítják késztermékké a hosszú hazaút során (hipertér utazás még nem ismert). Vagy példáúl az Alien kapcsán nem tudunk semmit a Földről. De sok a hasonlóság pl az Alien és a Szárnyas fejvadász között szerintem. Pl a replikánsok és Ash közötti hasonlóság. A Szárnyas fejvadászban emlegetett "gyarmatok" és a galaxis távoli pontjain történő bányászat között. Szerintem Ridley Scott és Peter Hyams egy trilógiát forgatott amely ugyanabban az időben átszódik, és bemutatja a Föld, a bányászkolónia, és egy a kettő között ingázó legénység mindennapjait. Mindennek van jelentősége a leszállótalptól kezdve az ilyen általam leírt merészebb gondolatoknak is, hiszen ezek a filmek nem csak az én, de a te gyerekkorod maghatározó filmjei voltak gondolom. Érdemes elmélkedni róluk, minden fontos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hehe ez hihetetlen. Egy amatőr srác, Anthony Ingruber készített 2008-ban egy Harrison Ford-ot utánzó....

Erre meg egy friss hollywoodi filmben az igazi Harrison Ford fiatalkori énjét alakítja.(1:25 környékén az előzetesben) Így kell karriert csinálni :D:clap:

...

És nem rossz a kölyök, pedig félve nyitottam meg a videót. A trailer alatt a Feledés zenéje szól?

 

De a film során akkor a vontatmányon belül mászkálnak? Vagy hogy kerülnek a leszállótalpak és a leszálló rész a hajó belsejébe? Ezt nem értem.

Én egy behúzott futóművet képzelek el ami alatt aztán záródik és ez felület talajként is funkcionál utána..

 

Hát egy igazi filmrajongónak azért fontos dolgok ezek.

 

Példáúl tudtad hogy a Gyilkos bolygó (Outland) című Sean Connery filmhez az Alien díszleteit használták, a marshall irodájában felvett jelenetek során? Vagy a két filmben használt szkafanderek kísértetiesen hasonlítanak egymásra? Sőt mondhatnám hogy az Alien és a Gyilkos bolygó egy időben, egy ugyanazon univerzumban játszódik. A Gyilkos bolygóban említett óriáscég és az Alienben említett óriáscég között nagy a hasonlóság, a galaxis távoli pontjain kitermelt nyersanyagokat a Nostromo-hoz hasonló kereskedelmi vontatókra kötött öriási finomítók (piramisos vontatmányok) finomítják késztermékké a hosszú hazaút során (hipertér utazás még nem ismert). Vagy példáúl az Alien kapcsán nem tudunk semmit a Földről. De sok a hasonlóság pl az Alien és a Szárnyas fejvadász között szerintem. Pl a replikánsok és Ash közötti hasonlóság. A Szárnyas fejvadászban emlegetett "gyarmatok" és a galaxis távoli pontjain történő bányászat között. Szerintem Ridley Scott és Peter Hyams egy trilógiát forgatott amely ugyanabban az időben átszódik, és bemutatja a Föld, a bányászkolónia, és egy a kettő között ingázó legénység mindennapjait. Mindennek van jelentősége a leszállótalptól kezdve az ilyen általam leírt merészebb gondolatoknak is, hiszen ezek a filmek nem csak az én, de a te gyerekkorod maghatározó filmjei voltak gondolom. Érdemes elmélkedni róluk, minden fontos.

Érdekes gondolatok..Mondjuk nem rég néztem újra a Szárnyas fejvadászt és folyton megütötte a fülemet az a Nostromo-n hallható bugás; hogy dűűűű-düűű...

Na jó ez így semmi, de talán tudjátok mire utalok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De a film során akkor a vontatmányon belül mászkálnak? Vagy hogy kerülnek a leszállótalpak és a leszálló rész a hajó belsejébe? Ezt nem értem.

Ezt most nem értem. Az egész film a Nostromón játszódik, azon az egy hajón, amit alább a képen láthatsz. Ez szállt le az LV-426-ra, ennek a talpát láthatjuk a Zééé által linkelt képeken. A tornyos részre, ami a vontatmány, amit az LV-426 körül hagytak, abba soha senki nem ment bele. Nem is tudnak, az nem a Nostromo. Az egy automatizált finomító állomás. Beletöltöttek 20 millió tonna nyer ércet, amit a Theduson bányásztak ki, hozzákapcsoltál a Nostormóhoz a filmben látható csatlakozórendszerrel, és az úton, amíg a Nostromo eljut a Thedusról a Földre, végbemegy a finomítás, így már azzal a Földön nem kell bajlódni. De ez a vontatmányban van. A talp, ahogy az a képen is látszódik, a Nostromón van, amit az űrben behúzva tart.

Brettl és az alien, az egyik futóműszekrényben találkoznak, csak mivel ezek a talpak többször nagyobbak, mint egy ember, így a szekrény maga egy kisebb csarnoknak felel meg.

 

 

Szerintem Ridley Scott és Peter Hyams egy trilógiát forgatott amely ugyanabban az időben átszódik, és bemutatja a Föld, a bányászkolónia, és egy a kettő között ingázó legénység mindennapjait.

Ez nem nagyon lehetséges, mert a Blade Runner 2019-ben játszódik, az Alien 2123-ban. Nem utolsó sorban, az Outland és a két Scott film között kapcsolódási pont nincs a fő alkotói szinten, viszont Peter Hyams sosem titkolta, hogy az Alien atmoszféráját akarta visszaadni, mert nagy rajongója a film eme pontjának. Semmi köze e három filmnek egymáshoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem nagyon lehetséges, mert a Blade Runner 2019-ben játszódik, az Alien 2123-ban. Nem utolsó sorban, az Outland és a két Scott film között kapcsolódási pont nincs a fő alkotói szinten, viszont Peter Hyams sosem titkolta, hogy az Alien atmoszféráját akarta visszaadni, mert nagy rajongója a film eme pontjának. Semmi köze e három filmnek egymáshoz.

 

Persze, persze. De elméletnek nem rossz. A Szárnya fejvadász szerintem is más egy kicsit, mint a másik kettő.

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunger Games III/I

 

 

Ez volt az első Éhezők Viadala történet, amire úgy ültem be, hogy már ismertem a történéseket a könyvből. Korábban nem olvastam a könyveket, viszont a harmadik előtt kíváncsi voltam rá, meg ha már meg is kaptam ajándékba, akkor mindenképpen elolvastam a film megtekintése előtt. Több szempontból is jó döntés volt. Egyrészt így nem támasztottam olyan elvárásokat a film felé, amit nem is tudott volna teljesíteni. Másrészt pedig néhány jelenet szempontjából jobban el tudtam helyezni a történéseket a könyv ismerete által. Mivel könyvadaptációról van szó és ismerem is az említett művet, az pedig elkerülhetetlen, hogy összehasonlítsam a kettőt.

 

Úgy érzem, a történet mélysége megköveteli a két részre bontást, de ahogy arra már számítottam is, ez az első fele inkább olyan építkezős mozi lesz. Az akció terén, de még igazából a dráma szempontjából is csak nagyon a felszínt kapirgáljuk, ahhoz képest, amit majd a következő epizódban láthatunk. Itt nem voltak olyan pattanásig feszült akció jelenetek, mint korábban az arénában. Nem volt meg az a különleges miliő, amit egy viadal jelentett a korábbi két filmben. Inkább csapatként harcoltak, nem az a man – to – man fight volt. Emellett a körzetek közötti harcba is belekóstolhattunk, még ha csak felületesen is. Az a jelenet mikor berobbantják a gátat például egész hangulatos volt. A 8. körzet kórházánál tett látogatás pedig remekül volt átültetve a könyvből és így filmen is nagyon jól mutatott. Annak is örültem, hogy kicsit jobban kidolgozták a bajnokok megmentésére irányuló kapitóliumi akciót. A könyvben valahogy hiányérzetem volt ezzel a szekvenciával kapcsolatban, itt viszont az kifejezetten tetszett, hogy láthattuk, ahogy berepülnek, majd ott kommandóznak az épületben…

A karakterek közötti interakciók szempontjából viszont sok mindent hiányoltam. Egyrészt a Gale és Katniss között lejátszódó érzelmi hullámzásokból nem sokat adott vissza a film. Egyedül talán ott éreztem ezt, amikor Gale féregnek nevezte Peetát, mikor az tűzszünetet javasolt… ott volt egy kis feszültség a levegőben, de a két karakter között húzódó morális törésvonalat nem láthattuk teljes egészében, ami viszont cseppet sem elhanyagolható szempont. Finnick karaktere is például szinte teljesen érdektelen lenne számomra, ha csak a filmben bemutatott arcát ismerném. Boggsról meg már ne is beszéljünk. Felvetődhet a könyvet nem ismerő nézőben, hogy na ő kicsoda. Ő volt az afro katona, aki kísérte Katnisst a 8. körzetbe, illetve részt vett a kapitóliumi mentőakcióban is. Katnissel sokáig nem egyértelmű a kapcsolata – itt a filmben gyakorlatilag semmilyen, de inkább baráti – másrészt ő is nagyon fontos karakter lenne, viszont itt olyan súlytalan, hogyha feldobnák le se esne.

 

Könyves spoiler

 

Ha jól emlékszem Effie a könyvben csak a végén kerül elő, korábban csak említés szinten van róla szó, Katniss „előkészítő-csapataként” a Kapitóliumban látott stylistok és sminkesek működnek közre a forgatások előtt. Őket a 13. körzet alatt tartották fogva és meg is kínozták Coin parancsára. Ez ad egy képet a körzetről és a vezetőjéről is, hogy ki is ő valójában. Ez több szempontból is fontos pont volt számomra a történet olvasása közben. Egyfelől megismerhetjük a 13. körzet kemény, hideg arcát, amivel maga az írónő ad egy kapaszkodót a történet végi csattanót (ami így ugye nem is olyan meglepő) illetően, másfelől pedig ad egy plusz töltetet Peeta szavainak a háborúra nézve. Mindenesetre itt egy komplett karakter-csoportot hagytak ki…

 

 

A látvány nagyon szép volt, kifejezetten részlet gazdagon ábrázolták és ültették át a körzeteket a filmre. A 13. körzet például nagyon tetszett, jó elegye volt ennek a kissé lepusztult, de azért még mindig jelentős potenciált képviselő erőnek. A ruhák, a fegyverek, a harci gépek is mind-mind pazarul festettek. A robbanások (a gátnál történtek, vagy a kórházas résznél) is szépek voltak. Az operatőri munkát is dicsérni tudom, mert voltak tényleg remekül eltalált beállítások a filmben. Amikor feljönnek a bunkerből és Katniss ott áll a robbanások epicentrumában a sok fehér rózsa között, ez például kiváló volt, de az is tetszett, ahogy az emberek az egyik körzetben nézik Snow beszédét, és mint tömeg látjuk őket, csak válltól felfelé a fejük látszik Snow nagy arca alatt (aztán volt egy hasonló snitt Coin beszédénél is).

Katniss arcáról sok közelképet kaptunk, és itt rá is térnék a színészekre, ugyanis Jennifer Lawrencenek így kellett megjelenítenie azt a zavart lelkiállapotot, amit a könyvben részletesen leírt az írónő. Úgy gondolom ez sikerült is neki, elhittem az érzelmeit, jó volt a mimikája, jól játszotta a szerepét, amit tényleg mintha neki találtak volna ki. Ugyan olyan kihívások elé még nem került, hogy azt a reményvesztett kilátástalanságot keljen bemutatnia, amit Peeta érkezése után érzett, de a következő filmben majd arra is lesz lehetősége. A másik remek színész Woody Harrelson volt, aki nagyon autentikusan hozza Haymitch karakterét. Nála az is komoly pozitívum, hogy sikerült nem kevés humort csempésznie, ebbe az egyébként egyáltalán nem vidám történetbe (az Effie-vel kapcsolatos poénok nálam egyáltalán nem ültek). A karaktert is jól ábrázolták és maga Harrelson is tökéletesen illeszkedett a szerepbe. Persze olyan kiváló színészek/nők is játszottak mellettük, mint Donald Sutherland, vagy Julianne Moore, vagy éppen az a Philip Seymour Hoffman, akit egyik utolsó szerepében láthatunk (a folytatással kapcsolatban olvastam, hogy néhol trükközni kellett, mert nem volt még meg minden jelenet vele). Josh Hutcherson ugyanakkor még mindig nem győzött meg, valahogy őt olyan karakter-idegennek éreztem Peeta szerepében.

Annyit még megemlítenék, hogy most kivételesen szinkronosan néztem és két dolog is szemet szúrt, az egyik a „Pánem” kiejtés, a másik meg, hogy Jeffrey Wright (Valentine Narcisse – Boardwalk Empire) szinkronhangja Anger Zsolt volt… egyáltalán nem illett hozzá. A másik meg még az a dal, amit Katniss énekelt, hát nem tudom ez eredetiben miként hangzott, de magyarul elég gagyinak tűnt. Ha már zene, akkor azt is megjegyezném, hogy Lorde-val eléggé promózták a produkciót… ezzel szemben csak a stáblista alatt lehetett egy kicsit hallani, mert ott sem nyomták végig.

 

Összegezve, szerintem nem volt rossz film, nagy hibákat nem vétett, persze, aki egy pergősebb, akciódúsabb filmet várt, az lehet, hogy csalódottan távozott a mozi teremből. Ez csak egy amolyan langyos felvezetője volt a finálénak, ahol azonban izzani fog a levegő, parázs akciókkal, mély drámával, komoly erkölcsi döntésekkel fűszerezve. A színészi alakítások többségében szerintem megalapozzák a mozit, amit a látvány is erősít és az igazat megvallva a történet sem vesz el belőle (még ha az itt még eléggé lassú és felületes is).

Emellett a történetnek van egy szép gondolatisága, egyfajta üzenete a háborúról, az elnyomásról, a választásról, de ezek inkább majd a folytatásban bontakoznak ki. Popkulturális hatása mindenképpen megsüvegelendő. Kifejezetten jó volt látni nőket/lányokat ilyen szerepekben, tényleg sokszínű és ez által az átlaghoz képest változatos is volt a szereplők összetétele egy ilyen jellegű blockbusterben. A női akcióhős ábrázolása is itt tetszett a legjobban, sajnálom, hogy Katniss húga ilyen súlytalan a filmekben, mert a könyvben ő hordozza talán az igazi női hős archetípusát. A film hatásaihoz még annyit, hogy azt nem tudom, hogy hallottátok e, de Thaiföldön volt valami balhé, hogy 5 egyetemi hallgatót letartóztattak, amiért ezt a jellegzetes három ujjas tisztelgést mutatták be egy rendezvényen, ahol thai elnök is ott volt, aki elnyomásban tartja az országot. Érdekes amikor egy film ennyire "túlnő" a vásznon és visszaköszön a valóságban is.

 

Szóval szerintem megéri megnézni, aki szereti ezt a világot, annak mindenképpen ajánlott, aki nem olvasta a könyvet annak is. Ahogy az Interstellart, ezt is olyan 7-es/8-as közé lőném be, mivel az jobban megmozgatott, ezért ennek 72%-ot adok. Az pedig még egy nem elhanyagolható pozitívum, hogy nem olyan gátlástalanul fejezték be a filmet, mint a Hobbit második részét. :P

Várom a folytatást! :)

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki, hogy egyelőre az Éhezők viadalát sem látom egy idegig, de mivel olvastam a könyveket, végigolvastam a spoilert. Wilde, megtennéd, hogy leírod azt is, hogyan fejezték be pontosan az filmet?

Könyvspoilert tartalmaz:

 

Jól emlékszel, Effie csak a végén kerül elő, és a 13. körzetben az előkészítő csapat sürög Katniss körül.

Sajnos pont az a legnagyobb bajom a filmekkel, amit Te is írtál, hogy a karakterek sokszor nagyon súlytalanok, időnként még a főbb szereplők motivációi sincsenek jól ábrázolva. Hiába igyekeztek a történetet viszonylag könyvhűen vászonra vinni, útközben mégis elveszett a lélek egy része belőle, amiért (is) a könyvek tetszettek.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, persze. De elméletnek nem rossz. A Szárnya fejvadász szerintem is más egy kicsit, mint a másik kettő.

Elméletnek természetesen remek, sőt, nekem baromira tetszene, ha igaz lenne, mert szépen bővítené az Alien-univerzumot, ami annak ellenére, hogy öt filmet tartalmaz, rendkívül zárt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt most nem értem. Az egész film a Nostromón játszódik, azon az egy hajón, amit alább a képen láthatsz. Ez szállt le az LV-426-ra, ennek a talpát láthatjuk a Zééé által linkelt képeken. A tornyos részre, ami a vontatmány, amit az LV-426 körül hagytak, abba soha senki nem ment bele. Nem is tudnak, az nem a Nostromo. Az egy automatizált finomító állomás. Beletöltöttek 20 millió tonna nyer ércet, amit a Theduson bányásztak ki, hozzákapcsoltál a Nostormóhoz a filmben látható csatlakozórendszerrel, és az úton, amíg a Nostromo eljut a Thedusról a Földre, végbemegy a finomítás, így már azzal a Földön nem kell bajlódni. De ez a vontatmányban van. A talp, ahogy az a képen is látszódik, a Nostromón van, amit az űrben behúzva tart.

Aham, így már értem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hunger Games III/I

 

Szóval szerintem megéri megnézni, aki szereti ezt a világot, annak mindenképpen ajánlott, aki nem olvasta a könyvet annak is. Ahogy az Interstellart, ezt is olyan 7-es/8-as közé lőném be, mivel az jobban megmozgatott, ezért ennek 72%-ot adok.

 

 

Érdekes, mennyire máshogy közelítettük meg az értékelést - mégis ugyanaz a végeredmény jött ki... :yeah:

 

A Kiválasztott Pt.I.

 

... megtennéd, hogy leírod azt is, hogyan fejezték be pontosan az filmet?

 

 

Katniss nyakmerevítővel bemegy megnézni Peetát, aki lekötözve hánykolódik az ágyon, a szerek hatása után.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jurassic World teaser trailerének második teaser trailere, ami legalább már a filmből mutat jeleneteket, nem a Jurassic Parkból. A teljes trailer hálaadáskor jön (kellemes desszert lenne egy esetlege ep7 trailer mellé :D).

http://www.youtube.com/watch?v=bvu-zlR5A8Q

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, megtennéd, hogy leírod azt is, hogyan fejezték be pontosan az filmet?

 

 

Úgy, ahogy R2 írta, annyit tennék még hozzá, hogy akkor lettek volna igazán gátlástalanok, ha úgy van vége, hogy Peeta neki esik Katnissnek, utána Boggs leüti... ott elsötétült a kép, én már azt hittem, hogy vége, de nem. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Úgy, ahogy R2 írta, annyit tennék még hozzá, hogy akkor lettek volna igazán gátlástalanok, ha úgy van vége, hogy Peeta neki esik Katnissnek, utána Boggs leüti... ott elsötétült a kép, én már azt hittem, hogy vége, de nem. :)

 

 

:)

 

Igazán gátlástalanok akkor lettek volna,

ha úgy van vége, hogy Peeta nekiesik Katnissnak...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp csak belepillantottam a másodikba, és előugrott az egyik jelenetnél belőlem a gyerek. :yeah:

 

VELOCIRAPTOR RÉGI DIZÁJNNAL!!!!!!!!! :rock: :rock: :rock:

 

A többit majd inkább HD-ban, de lehet, hogy akkor a bokám lefosom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes, mennyire máshogy közelítettük meg az értékelést - mégis ugyanaz a végeredmény jött ki... :yeah:

Köszi neked és Wilde-nak is, hogy leírtátok a végét :)

Elolvastam az írásodat, a filmet nem látva, de ismerve az első kettőt, valami olyanra számítok, amit leírtál róla. Az írásodhoz:

 

Jól gondolom, hogy nem olvastad a könyveket?

És nem derül ki semmi a 13-as körzet előzményeiről? Ha már ketté vették a 3. részt, legalább szántak volna erre időt. Ajaj, nagyobbak a történeti lyukak (vagyis inkább szakadékok), mint az első két film esetében voltak...

Elnézést, hogy írok erről, de már az első könyv úgy van megírva, hogy női szemmel olvasva tudjuk, kit választ a végén Katniss.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi neked és Wilde-nak is, hogy leírtátok a végét :)

Elolvastam az írásodat, a filmet nem látva, de ismerve az első kettőt, valami olyanra számítok, amit leírtál róla. Az írásodhoz:

 

Jól gondolom, hogy nem olvastad a könyveket?

És nem derül ki semmi a 13-as körzet előzményeiről? Ha már ketté vették a 3. részt, legalább szántak volna erre időt. Ajaj, nagyobbak a történeti lyukak (vagyis inkább szakadékok), mint az első két film esetében voltak...

Elnézést, hogy írok erről, de már az első könyv úgy van megírva, hogy női szemmel olvasva tudjuk, kit választ a végén Katniss.

 

 

 

A 13-as körzetről kiderül, hogy egy korábbi lázadás során a Kapitólium szinte teljesen elpusztitotta őket. Ezután költöztek a föld alá. A film egyébként decens darab lett. Nekem nem volt vele komolyabb bajom

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi neked és Wilde-nak is, hogy leírtátok a végét :)

Elolvastam az írásodat, a filmet nem látva, de ismerve az első kettőt, valami olyanra számítok, amit leírtál róla. Az írásodhoz:

 

Jól gondolom, hogy nem olvastad a könyveket?

És nem derül ki semmi a 13-as körzet előzményeiről? Ha már ketté vették a 3. részt, legalább szántak volna erre időt. Ajaj, nagyobbak a történeti lyukak (vagyis inkább szakadékok), mint az első két film esetében voltak...

Elnézést, hogy írok erről, de már az első könyv úgy van megírva, hogy női szemmel olvasva tudjuk, kit választ a végén Katniss.

 

 

 

Jól gondolod, tényleg nem olvastam. :)

 

 

A 13-as körzetről annyi van, ami már a korábbi filmekben elhangzott: lebombázták. Pont az volt a bajom, hogy egy demoralizáló vereség után/közben hogy volt lehetőség egy ekkora mértékű bázis kiépítésére és fenntartásásra...

 

Na ja, női szemmel... istenem, ez a női lélek. Tippelhetek: Gale?

 

 

 

A 13-as körzetről kiderül, hogy egy korábbi lázadás során a Kapitólium szinte teljesen elpusztitotta őket. Ezután költöztek a föld alá. A film egyébként decens darab lett. Nekem nem volt vele komolyabb bajom

 

 

Igen, de ezt már tudtuk korábban is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól gondolod, tényleg nem olvastam. :)

 

 

A 13-as körzetről annyi van, ami már a korábbi filmekben elhangzott: lebombázták. Pont az volt a bajom, hogy egy demoralizáló vereség után/közben hogy volt lehetőség egy ekkora mértékű bázis kiépítésére és fenntartásásra...

 

Na ja, női szemmel... istenem, ez a női lélek. Tippelhetek: Gale?

 

 

Tudom, hogy ennyi kiderült, de a valóság ennél sokkal bonyolultabb, ami megmagyarázza a technikai felszereltségüket is. Ha gondolod, leírom, mert úgy tűnik, a filmből ez kimarad.

Tippelhetsz, de majd jövőre meglátod :P

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Na ja, női szemmel... istenem, ez a női lélek. Tippelhetek: Gale?

 

 

Könyves spoiler (csak saját felelősségre)

 

Látszik, hogy nem női lelked van... mert pont nem Gale lesz a befutó. :lol: Hozzáteszem én sem tudtam, de annak örültem, hogy végül választott Katniss és az írónő, mert eredetileg azt gondoltam, hogy a végén nem fogja választani egyiket sem...

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.