Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Remélem a DC filmekbe is lesz egy filmeken átvezető fősodor és nem csak annyiról szól az egész, hogy az MCU sikerét látva bedobunk pár filmet meg egy Justice League-t azt jó napot.

 

A teaser pedig nem igazán keltette fel az érdeklődésem, talán majd a következő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap amikor megnéztem a kamerásat akkor sem ájultam el, de vártam hátha a HD jobb lesz, de nem. Nem vagyok sem Marvel sem DC párti, de az Avengers trailernél volt borzongás, ennél nem. Az előző sokkal rövidebb, amiben Batman meglátja Szupit a levegőben és felvillan a szeme sokkal ütősebb volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapvetően én is jobban szeretem a DC-t a Marvel-nél (ráadásul az X-Men - ami kölökként igazán bejött - nem is része az MCU-nek), de filmek terén azt kell mondanom, hogy az MCU köröket ver a DC-re. Ez az előzetes olyan "nagyot akart, de végül semmi sem lett belőle" kategóriába tartozik nálam, és attól tarok, hogy a film is ebbe a kategóriába fog esni. Zack Snyder kevés ehhez, Nolan meg szerintem a háta közepére sem kívánja ezt az egészet, de ami miatt én már temetem ezt a DC Shared Universe-t, az az, hogy nincs egy Kevin Feige-ük, aki az egészet megkomponálná.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a Superman vegzálja Batmant teaserben legfeljebb annyi mondanivaló van, mint egy bénább pronófilmben - amúgy is, miért kitétel, hogy legyen mondanivaló? Ez nem a Biblia, hanem egy mozifilm. Ne sznobuljunk. Fantasztikusan érdektelenre sikerült eme előzetes. Bár lehet ehhez az is hozzájárult, hogy Bale-Batmanek után nem is érdekel más Batman és a Man of Steel szerintem egy zseniálisan középszerű film az újdonság minimális varázsa nélkül, de legalább számtalan karkteridege és/vagy értelmetlen jelenettel telezsúfolva. Maradok az MCU-nál, az legalább nem akarja magát többnek mutatni, min ami. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszettek az utóbbi MCU filmek (különösen a Galaxis örzői és az Amerika kapitány 2), csak úgy összességében nekem az a világ valahogy műanyag és súlytalan (az Avengers végén lévő invázió az egyik legérdektelenebb űrlény invázió amit valaha láttam). Ezért is várnám, hogy végre valaki mutasson alternativát. Reménykedek ebben a BvS filmben, de sajna tényleg pont az a léleknélküli, lapos komolykodás érződik ki belőle mint a Man of Steel-ből.

Batmannél egyébkén az animációs filmekből is van egy rakás nagyon pazar. Nekem simán jöhet Bale nélkül is, mert rengeteg lehetőség van még ott. Azért még bizok benne hogy most megtáltosodnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem a DC filmekbe is lesz egy filmeken átvezető fősodor és nem csak annyiról szól az egész, hogy az MCU sikerét látva bedobunk pár filmet meg egy Justice League-t azt jó napot.

Alapvetően én is ebben bízom. Jó lenne, ha nem a "konkurenciát" próbálnák másolni, hanem saját univerzumot alkotni (ahogy a tv sorozatokkal teszik). Bár nem szeretem szembeállítani egymással a Marvelt és DC-t (a kettőt együtt is lehet csípni, vagy épp nem csípni), ez utóbbi világa, karakterei jobban tetszenek. Annak ellenére, hogy az MCU egyre javuló minőséget produkál, legalábbis filmes szinten (sorozatok terén egyértelműen a DC-t mondanám), a DC világában több potenciált látok. A Man of Steel számomra is elég középszerű volt, de bízom benne, hogy ami az MCU-nak a The Incredible Hulk volt, az a DCCU-nak a Man of Steel lesz. A lényeg a folyamatos minőségbeli fejlődés... főleg most, hogy zsákszámra jönnek a képregényfilmek.

 

A trailer szerintem nem is akart sokat mutatni. 2016 tavasza még odébb van. Nyilván nem akarnak ellőni minden puskaport az első trailerben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy azt már korábban tárgyaltuk, szerintem érdektelenségben a Men of Steel idegen támadása túlszárnyalja a The Avengersét. Sőt, abban még a főhős sem volt érdekes - Superman a világ legunalmasabb szuperhőse. Baman még lehetne érdekes, de most úgy érzem, Nolan mindent elmondott róla, ami lehetőség volt benne. Sőt, a végén már ő sem tudott mit belevinni, így olyan is lett a történet vége, amilyen. Gáz (ezzoel a béna "meghalt Batman, de mégsem" felállással a mai napig nem tudtam ebben a formában megbékélni - túlságosan a közönség módszeres átb*szására épült ki a jelenetsor, semmint arra, hogy ennek a sztoriban érdembeli helye legyen).

Az MCU eleddig felépítésében és hőseiben is sokkal jobb. Egyrészt, nem ezernyolcáz filmben feldolgozott szereplőket állít középpontba (Batman és Superman, hány rebooton estek már át filmben? hány film is van ezeken kívül?), és sokkal összerakottabb. Még mindig nem érzem, hogy ez nem az MCU sikerének eszetlen meglovaglása, hanem egy előre kigondolt koncepció mentén elkészített lovaglás lenne. Nem, itt kapkodnak, szórják össze a dolgokat, aztán lesz, ahogy lesz. Óne tudatosság. Ez már a Man of Steelből nyilvánvaló volt, ez a trailer is csak erősíti ezt. Persze, ne legyen igazam. Érdekes lenne egy DCCU, és talán a Marvelnek is jót tenne a konkurencia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hogy sokszor volt feldolgozva Bat&Sup, de mégis csak ők a DC legismertebb/legnépszerűbb karakterei nem indíthatnak az utolsó kis hősöcskékkel. A Marvelnak annyiban előnye volt, hogy nem voltak még feldolgozva azok a hősei ennyiszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Baman még lehetne érdekes, de most úgy érzem, Nolan mindent elmondott róla, ami lehetőség volt benne.

Szerintem van pár animációs Batman film is amik sokkal jobbak mint bármelyik Nolan-féle Batman (közülük is magasan viszi nálam a primet a Batman: Year One). Ő lehet hogy kiégett, de ez nem azt jelenti hogy azért mert nincs több mondanivaló. Ő nem tudott többet mondani (most az más dolog hogy szerintem a hármas sem kiégés, legalábbis az MCU filmeknél -leszámitva talán a GotG-ot és az CA2-öt- lazább jobb szerintem a Dark Knight Rises).

Reboot-ból meg azért nem volt sok a Marvelnél mert a legértékesebb figuráikat kiadták a kezük közül. Ha a Marvelen múlna Pókember is ott lenne a brancsban -talán hamarosan ott is lesz- pedig ő aztán túl van egy rakás reboot-on. Ez csak azt mutatja, hogy a figura régen is népszerű volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, hogy sokszor volt feldolgozva Bat&Sup, de mégis csak ők a DC legismertebb/legnépszerűbb karakterei nem indíthatnak az utolsó kis hősöcskékkel. A Marvelnak annyiban előnye volt, hogy nem voltak még feldolgozva azok a hősei ennyiszer.

Az MCU is nyithatott volna Pókemberrel, mégis Vasemberrel kezdett, aki még a képregények közt sem volt közkedvelt. A DC-nél ráadásul csak ezek ketten vannak feldolgozva. Ezerszer. UNALMASAK! Indulhattak volna az utolsó kis hőssel, ha képesek lennének érdekesen előadni egy sztorit. A Warner jelen állás szerint erre nem képes, hisz még a legismertebb hőst is csak unalmasan tudta elmesélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MCU is nyithatott volna Pókemberrel, mégis Vasemberrel kezdett, aki még a képregények közt sem volt közkedvelt.

Nem nyithatott volna. A Pókember megfilmesitési jogai a Sony-nál voltak. A Marvel kényszerből indította a kevésbé ismert figuráit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem van pár animációs Batman film is amik sokkal jobbak mint bármelyik Nolan-féle Batman (közülük is magasan viszi nálam a primet a Batman: Year One). Ő lehet hogy kiégett, de ez nem azt jelenti hogy azért mert nincs több mondanivaló. Ő nem tudott többet mondani (most az más dolog hogy szerintem a hármas sem kiégés, legalábbis az MCU filmeknél -leszámitva talán a GotG-ot és az CA2-öt- lazább jobb szerintem a Dark Knight Rises).

Reboot-ból meg azért nem volt sok a Marvelnél mert a legértékesebb figuráikat kiadták a kezük közül. Ha a Marvelen múlna Pókember is ott lenne a brancsban -talán hamarosan ott is lesz- pedig ő aztán túl van egy rakás reboot-on. Ez csak azt mutatja, hogy a figura régen is népszerű volt.

Nyilván, én is szeretem az Arkham-játékokat, amik szintén Batman-sztorik, és tetszenek. De akkor is, unalmas Batman. Manapság sokszorosan. És most komolyan úgy nézed az eddigi tapasztalatok után, hogy a Warner valami újat és frenetikusat fog letenni az asztalra a témában? Ez a trailer téged erről győzött volna meg? Oké, hogy vannak más médiumokban jó produktumok, de ez itt a filmek világa, és engem egyelőre arról győztek meg, hogy kreativitás szintjén ebben a világban ez a csapat a közelében sincs az MCU-nak. Biztonságos karakterekkel játszanak biztonságos, unalomig ismert történetekkel, miközben magukat valami hűde komoly, mondanivalóval megáldott műalkotásnak akarják beállítani magukat, mintha nem csak együgyű, a szórakoztatásért készült képregényfilmek lennének. Az MCU ezért tűnik jobbnak. Ott új szereplőket hoztak be, mernek kockáztatni, tervszerűen építik az univerzumot, és nem akarnak másnak látszani, ami: egyszerű, szórakoztató látványfilmek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nyithatott volna. A Pókember megfilmesitési jogai a Sony-nál voltak. A Marvel kényszerből indította a kevésbé ismert figuráit.

Egyrészt, kétlem, hogy azért annyira problémás lett volna a Marvelnek visszaszereznie a jogokat, vagy legalábbis kompromisszumot kötnie a Sony-val.

Az Iron Man 1-2 és a The Incredible Hulk sem az ő termékük, az előbbit ugyanis a Paramount, az utóbbit a Universal birtokolta, mégis mindhárom MCU-film. Erősen kétlem, hogy ha nagyon akarták volna, nehéz lett volna tető alá hozni egy olyan Pókember-filmet, ami az MCU részét képezi.

Másrészt, akkor ne legyen a Pókember, Vasembernél nagyjából mindenki híresebb és közkedveltebb volt akkoriban abban az univerzumban. Kezdhették volna akár Hulkkal, Amerika kapitánnyal, Thorral, a Fenegyerekkel. Stb. Amerika kapitány szinte adta magát, népszerűségében Supermannel egyenértékű volt, a sorban mégis csak hányadik film szólt róla? Az ötödik! Hulk is legalább ilyen közkedvelt figura. Mégis egy olyan szereplővel jöttek elő, aki nemcsak népszerű nem volt, de közismert sem. A DC-nek miért fájt volna Villámmal vagy Zöld íjásszal nyitni? A sorozatok is bizonyítják, hogy ha érdekesen mesélik el, az ilyen kevésbé populáris szuperhősök is sikert érhetnek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most komolyan úgy nézed az eddigi tapasztalatok után, hogy a Warner valami újat és frenetikusat fog letenni az asztalra a témában? Ez a trailer téged erről győzött volna meg?

Irtam hogy nem tetszett a trailer. De attól hogy rosszat sejtet egy keveset mutató előzetes attól még szerintem lehet bizni egy pozitiv végeredményben.

Batman kapcsán pedig egyetérthetünk abban hogy nem értünk egyet. Szerintem bármelyik Marvel hősnél érdekesebb.

 

Egyrészt, kétlem, hogy azért annyira problémás lett volna a Marvelnek visszaszereznie a jogokat, vagy legalábbis kompromisszumot kötnie a Sony-val.

Nem tudom honnan gondolod ezt. Én legalábbis a témában amit láttam doksit az arról szólt, hogy a Marvel borzasztó helyzetbe lavirozta magát és nem tudott mást tenni mint óriásit kockáztatni azzal hogy a noname hőseiből csinált filmet. Semmiféle nagy terv nem volt emögött arról hogy majd ilyen sajátos megközelitéssel mesteri módon megreformálják az ipart. Vagy ez volt vagy a semmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom honnan gondolod ezt. Én legalábbis a témában amit láttam doksit az arról szólt, hogy a Marvel borzasztó helyzetbe lavirozta magát és nem tudott mást tenni mint óriásit kockáztatni azzal hogy a noname hőseiből csinált filmet. Semmiféle nagy terv nem volt emögött arról hogy majd ilyen sajátos megközelitéssel mesteri módon megreformálják az ipart. Vagy ez volt vagy a semmi.

De Dzséjt azt is írta alább, hogy még a kisebb nevek közül is választhattak volna biztonságosabb kezdő filmet - pl. Amerika kapitányról, vagy Thorról, ehelyett ők mégis Vasembert választották. Ebből a mondatból is látható, hogy egyetértek Dzséjttel, az MCU-nál sokkal tökösebbek voltak a készítők már az elejétől fogva, hogy azt a tervszerűséget, amit belevittek az univerzum felépítésébe, már ne is említsem.

 

Nem mellesleg azt sem értem, hogy ha van egy lezárt Batman Trilógia és akárhány Superman film az elmúlt évekből, akkor mi szükség van egy Batman v. Superman filmre? Ha valóban egy Avengers szerű univerzumot akarnak felvázolni, akkor sokkal inkább azokra a hősökre kéne koncentrálni (egy, az adott szuperhőst egyedül a történet közepébe helyező filmmel), akikről az elmúlt években, évtizedekben nemhogy 3, de egy film sem született... nekem úgy tűnik ebből a Batman v. Superman koncepcióból, mintha a DC meg akarná lovagolni az Avengers által teremtett "több szuperhőst egy filmbe" hullámot, ezért gyorsan összepakolták egy filmbe a két legnagyobb húzónevüket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Dzséjt azt is írta alább, hogy még a kisebb nevek közül is választhattak volna biztonságosabb kezdő filmet - pl. Amerika kapitányról, vagy Thorról, ehelyett ők mégis Vasembert választották. Ebből a mondatból is látható, hogy egyetértek Dzséjttel, az MCU-nál sokkal tökösebbek voltak a készítők már az elejétől fogva, hogy azt a tervszerűséget, amit belevittek az univerzum felépítésébe, már ne is említsem.

Teljesen oké ha valakinek bejön ez az univerzum, de fölösleges külön mitoszt kitalálni hozzá arról hogy milyen tökös volt a Marvel azzal hogy kifejezetten a noname-ekkel akart menni. Semmi ilyesmi nem történt. Amerika kapitány és Thor pont olyan semmitmondóak voltak a mainstreamben mint a Vasember. Ez volt ezzel kellett valamit kezdeniük. És sikeresen jöttek ki belőle.

 

Nem mellesleg azt sem értem, hogy ha van egy lezárt Batman Trilógia és akárhány Superman film az elmúlt évekből, akkor mi szükség van egy Batman v. Superman filmre?

Spider-man csak az elmúlt évekbe kétfajta verzióban létezett. Mit csinál most az istencsászár Marvel hogy végre megállapodtak a Sony-val a karakterről? Bele fogják rakni az MCU-ba egy harmadik variációját, ami ha az összes Pókember filmet és sorozatot nézzük akkor már ég tudja hányadik inkarnációja lesz a figurának. Döbbenet, de a képregénygyártók szeretik filmen szerepeltetni a legnépszerűbb figuráikat.

A DC-seknek egyébként lesz Wonder Woman meg Aquaman filmje is. Szerintem pont ezek érződnek MCU koppintásnak, hisz a DC is elkezdi előszedni a kevésbé közkedvelt (értsd: kisebb népszerűségű) figuráit és nyomja őket a mozivászonra, mert a Marvelnek bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen oké ha valakinek bejön ez az univerzum, de fölösleges külön mitoszt kitalálni hozzá arról hogy milyen tökös volt a Marvel azzal hogy kifejezetten a noname-ekkel akart menni. Semmi ilyesmi nem történt. Amerika kapitány és Thor pont olyan semmitmondóak voltak a mainstreamben mint a Vasember. Ez volt ezzel kellett valamit kezdeniük. És sikeresen jöttek ki belőle.

 

Remélem nem haragszol, de én viszont Dzséjttel értek egyet. Amerika kapitány pl. sokkal biztonságosabb választás lett volna, mégis Vasemberrel nyitottak. Hogy Pókemberről meg tudtak volna-e állapodni a Sonyval, azt nem tudom, de a többi hős közül is bedobhatták volna rögtön a lovasságot, ha akarják.

 

 

Spider-man csak az elmúlt évekbe kétfajta verzióban létezett. Mit csinál most az istencsászár Marvel hogy végre megállapodtak a Sony-val a karakterről? Bele fogják rakni az MCU-ba egy harmadik variációját, ami ha az összes Pókember filmet és sorozatot nézzük akkor már ég tudja hányadik inkarnációja lesz a figurának. Döbbenet, de a képregénygyártók szeretik filmen szerepeltetni a legnépszerűbb figuráikat.

A Pókember filmet (ami egyébként 2017-ben lesz majd csak, egyébként 16. filmként...) én megértem, mert amellett, hogy a korábbi Pókember filmek minősége finoman szólva is kifogásolható, azokban egyáltalán még csak törekvés sem volt arra, hogy illeszkedjen az MCU-ba. Pont emiatt még egy sima Batman rebootot is jobban megértenék, mint egy Batman v. Supermant, hiszen az előbbit a közös sztorira kéne ráhelyezni.

 

Egyébként pedig nem mondtam, hogy a Marvel minden döntése totális siker volt és lesz, de összességében eddig remek munkát végeztek, és egy sokkal szimpatikusabb úton indultak el anno, mint amin most a DC halad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írta lejjebb, hogy a Vasember 1-2 még a Paramount égisze alatt volt szóval nem azért kezdtek azzal, mert az kevésbé népszerű és most megmutatjuk, hogy mekkora faszagyerekek vagyunk, hogy a kevésbé ismerttel is mekkorát ütünk, hanem mert az volt és kész. Egyébként személyes meggyőződésem, hogy ha Amerika kapitánnyal(aki ezek szerint sokkal népszerűbb) kezdtek volna Chris Evan-sal akkor nem tartanának itt ahol, mert RDJ zseniálisan magáévá tette a szerepet és közkedvelté a karaktert amire Evans nem lett volna képes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azt arra alapozod, hogy.... ?

Arra alapozom, hogy Amerika kapitány az USA-ban jóval népszerűbb, mint Vasember. :) Számokat nem tudok mondani, mert nem vagyok MCU rajongó, de az alapján, amit én eddig különböző médiumokon keresztül magamra szedtem (internet, filmek, sorozatok), ez tűnik validnak. Nekem ezek alapján úgy tűnik, hogy Amerika kapitány ott sokkal inkább beivódott a kultúrába, mint Vasember.

 

Miért, te mire alapozod, hogy Amerika kapitány noname hős?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár érdekes vitákat lehet arról folytatni, miként áll szemben egymással a Marvel és a DC, szerintem nem érdemes ennyire szembeállítani őket, a legfontosabb a filmek minősége, de az érdeklődést úgyis maga a karakter határozza meg. Batman szerintem is az összes hős közül a legnépszerűbb és számomra a Nolan féle trilógia a három legjobb képregény film, Batman amúgy is mindig egy sötétebb figura volt, illeszkedik a világához ez a megközelítés. A világ top 3 legnépszerűbb szuperhőse egyébként mindig is Batman, Superman és Pókember volt, mindenki más másodvonalas hozzájuk képest. Az emberek többsége örül, ha róluk jön ki film, ezért abszolút nem érzem gondnak, ha velük indítanak egy film univerzumot. Más a dolog, ha a rebootok folyamatosan jönnek rövid időközönként az valóban csökkenti a renoméjukat, unalmassá válhat. A Man of Steel szerintem egyébként nem volt rossz film, de egyetértek abban, hogy egy Superman filmet nem kell Batmanhez hasonló sötétebb hangulattal felruházni, ilyen szempontból nem fogták meg jól a lényegét. Amerika kapitány egyébként nem sokkal érdekesebb mint ő, rosszmájúan nevezhetném propaganda kapitánynak is, attól függetlenül, hogy a képregényekbe mindig szerettem mikor feltűnt, de önmagában akkor ütött igazán nagyot amikor megjelent a nácizmus ellenpropagandájaként. Ezután a legemlékezetesebb feltűnései a képregényben azok voltak amikor egy másik hősnek, sokszor Pókembernek volt a segítőtársa, emellett a hálószövő után ő a Marvel második legnépszerűbb egyéni szereplője, viszont a Fantasztikus négyes és az X-men mindig előtte állt népszerűségben, de ezek, főképp az X-men mindig is hullámzó színvonalon teljesített. A Marvelből népszerűségét tekintve még Hulk emelhető ki, de a Vasember és Thor abszolút nem volt egy népszerű karakter, amíg nem jöttek a filmek, sőt Thorrol a bosszúállókig kis túlzással amerikán kívül senki sem hallott. Egyébként a Marvel bár egyre jobb filmeket ad ki volt pár igen gyenge alkotásuk, az Amerika kapitány: Az első bosszúálló pl. szerintem az egyik legrosszabb képregény film, a Tél katonája viszont már kimondottan jó lett. Ezt csak azért mondom mert a Marvel sokkal inkább jelen van az utóbbi időben a filmiparban mint a DC és jóval előrébb járnak egy egységes univerzum kiépítésében, egy ilyen úton pedig bizony becsúsznak hibák és gyengébb alkotások. A DC tény, hogy ugyanilyen babérokra tör, de mivel nagy a lemaradásuk érthető, hogy a két legnagyobb nevet húzzák elő a kalapból, és lehet, hogy tök jó lesz a Batman vs. Superman, nem várok nolani magasságokat tőle, de biztosan megnézem majd. A DC univerzumból még Flash és Wonder Woman az aki ismertebb karakterek, bár közel sem annyira széles körben, sokat ront a helyzetükön, hogy Flash egy jó ideig el volt tűnve, most viszont a sorozatnak köszönhetően nő a népszerűsége, Wonder Womant tekintve pedig nem hímsovinizmus, de logikus következtetés, hogy egy női szuperhős kevesebb embert vonz mint egy férfi, pláne, ha vannak nála jóval népszerűbbek is. Ezzel persze nem zárom ki, hogy az ő saját filmje is sikeres legyen és majd esetleg később a többi szuperhősé akikről nem volt itt szó, és talán majd kapnak saját filmet.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra alapozom, hogy Amerika kapitány az USA-ban jóval népszerűbb, mint Vasember. :) Számokat nem tudok mondani, mert nem vagyok MCU rajongó, de az alapján, amit én eddig különböző médiumokon keresztül magamra szedtem (internet, filmek, sorozatok), ez tűnik validnak. Nekem ezek alapján úgy tűnik, hogy Amerika kapitány ott sokkal inkább beivódott a kultúrába, mint Vasember.

 

Miért, te mire alapozod, hogy Amerika kapitány noname hős?

Egyrészt mint emlitettem megnéztem egy hosszabb doksit az MCU-ról, ahol kifejezetten kiemelték az indulás taglalásánál, hogy "így alakult" nem pedig igy akarták. És ha a készitők ezt mondják akkor lehet hogy úgy van.

Másrészt most csak úgy kiváncsiságból rákerestem Amerika kapitányra és mint kiderült, igazán a világháború meg a hidegháború alatt volt komolyabb népszerűsége. Amikor pedig újra reflektorfénybe került akkor az egyik legismertebb sztorija pont egy olyan volt, aminél együtt szerepelt Vasemberrel.

Harmadrészt úgy vélem, hogy a nagyközönségnek a hófehér, patyolattiszta lelkű jófiút manapság nehezebb eladni mint a piperkőc vagányt. Utóbbi sokkal hálásabb mozifilmes alapanyag, könnyebb vele becsalogatni a nagyközönséget (mert hogy nyilván alap, de azért legyen leírva: egy képregényfilmnek sokkal szélesebb tömegek kell megszólitani mint egy képregénynek; ha csak azok ülnek be rá akik fanok akkor bármilyen franchise-ról legyen szó ott bukás lesz)

 

Egyébként attól hogy valami közismert még nem biztos hogy igaz. Közismert, hogy a struccok a homokba dugják a fejüket. Ettől még nem tesznek ilyet, csak a buherált képeken.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyrészt mint emlitettem megnéztem egy hosszabb doksit az MCU-ról, ahol kifejezetten kiemelték az indulás taglalásánál, hogy "így alakult" nem pedig igy akarták. És ha a készitők ezt mondják akkor lehet hogy úgy van.

 

És ebben a filmben azt mondták Amerika kapitányra, hogy noname hős mondjuk Pókemberhez képest? :o Melyik film volt ez? Érdekel a téma, úgyhogy szívesen megnézném.

 

Harmadrészt úgy vélem, hogy a nagyközönségnek a hófehér, patyolattiszta lelkű jófiút manapság nehezebb eladni mint a piperkőc vagányt. Utóbbi sokkal hálásabb mozifilmes alapanyag, könnyebb vele becsalogatni a nagyközönséget (mert hogy nyilván alap, de azért legyen leírva: egy képregényfilmnek sokkal szélesebb tömegek kell megszólitani mint egy képregénynek; ha csak azok ülnek be rá akik fanok akkor bármilyen franchise-ról legyen szó ott bukás lesz)

 

Karakter oldalról mindenképpen egyetértek, Vasember karaktere hálásabb anyag, viszont márkanév szempontjából szerintem megállapíthatjuk, hogy egy ismertebb brandnév alatt futó filmre könnyebb becsábítani az egyszeri nézőt, mint egy ismeretlenebbre. Egyébként ha a DC-ből indulunk ki: Superman is egy patyolattiszta lelkű jófiú, mégis imádják az emberek.

 

Egyébként attól hogy valami közismert még nem biztos hogy igaz. Közismert, hogy a struccok a homokba dugják a fejüket. Ettől még nem tesznek ilyet, csak a buherált képeken.

 

De én most nem egy városi legendára utaltam, hanem arra, hogy tapasztalataim szerint az Amerika kapitány mint brand bejáratottabb az USA-ban, mint a Vasember brand. Épp ezért ebből a szemszögből könnyebb vele eladni egy filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt írta lejjebb, hogy a Vasember 1-2 még a Paramount égisze alatt volt szóval nem azért kezdtek azzal, mert az kevésbé népszerű és most megmutatjuk, hogy mekkora faszagyerekek vagyunk, hogy a kevésbé ismerttel is mekkorát ütünk, hanem mert az volt és kész.

Ez baromira nem igaz, hiszen a Captain America: The First Avenger és a Thor is Paramount film, tehát Amerika kapitány és Thor is náluk volt. Nem csak Vasember volt, és kész.

Azt meg senki sem írta, hogy emiatt lettek faszagyerekek, ezt sületlenséget kár ismételgetni. Egyszerűen jobb döntés, mint úgy elindítani egy sorozatot, hogy milliomodszorra is feldolgoznak milliószor feldolgozott hősöket. Ráadásul ezek közül legalább egyet még csak jól sem csináltak meg. Szerintem. Engem legalábbis baromira nem érdekel Superman és Batman már. Nem érdekelt volna Pókember sem, és most sem fog különösebben érdekelni, de itt már a közel huszadik filmről, nem a nyitófilmekről van szó. Nem mindegy, hogy unalmasan vagy legalább az ismeretlenség érdekességével nyitnak egy nagyszabásúnak szánt szériát.

 

A Hulk jogai még mindig a Universalnál vannak ezért nincs önálló film.

Ez sem állja meg a helyét. A Hulk jogait a Universal elvesztette 2006-ban. Annak más okai vannak, hogy nem készült új Hulk film: a The Incredible Hulk nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

 

Spider-man csak az elmúlt évekbe kétfajta verzióban létezett. Mit csinál most az istencsászár Marvel hogy végre megállapodtak a Sony-val a karakterről? Bele fogják rakni az MCU-ba egy harmadik variációját, ami ha az összes Pókember filmet és sorozatot nézzük akkor már ég tudja hányadik inkarnációja lesz a figurának. Döbbenet, de a képregénygyártók szeretik filmen szerepeltetni a legnépszerűbb figuráikat.

A 16. filmben, nem az elsőben és a másodikban. Azért szerintem ez nem elhanyagolható különbség. Márpedig ha annyira akarta volna a Marvel és/vagy a Disney, már rég lepaktálhattak volna a Sony-val. Ennek ellenére még a The Avengers idején is csak annyit akartak, hogy szerepeljen az OsCorp épülete New Yorkban. Kizártnak tartom, hogy csak 2015-ben jelent meg valami misztikus dolog, ami lehetővé tette a kooperációt a Sony-val. Mert ugye a jogokról továbbra sem mondtak le, sőt, a filmet még mindig ők készítik el Fiege-ék felügyelete alatt.

 

Nem tudom honnan gondolod ezt. Én legalábbis a témában amit láttam doksit az arról szólt, hogy a Marvel borzasztó helyzetbe lavirozta magát és nem tudott mást tenni mint óriásit kockáztatni azzal hogy a noname hőseiből csinált filmet. Semmiféle nagy terv nem volt emögött arról hogy majd ilyen sajátos megközelitéssel mesteri módon megreformálják az ipart. Vagy ez volt vagy a semmi.

Nyilván nem volt a reform a céljuk, ezt gőzöm sincs, honnan szedted, de nem azért nyitottak noname Vasemberrel, mert nem volt jobb karakterük kéznél. Nem tudom, hogy a producer vagy a rendező mondja-e a BD-n, hogy eleve egy kevésbé ismert képregényhőst akartak filmre vinni, hogy nagyobb mozgásterük legyen, és, hogy a földön tarthassák, valósszerűbb legyen - ugye, meglovagolva a Batman: Begins nyitotta új szemlélet sikerét. És persze, már akkor tudták, hogy meg akarják csinálni az Avengers-filmet, ezért onnan kellett választaniuk. Vasembernél pedig csak egy ismeretlenebb csapattag van: Hangya. Őt viszont még ők sem merték akkor bevállalni. Vasember volt a kézenfekvő választás, hiszen nem voltak csodálatos képességei, csak egy páncélja - mondhatni meg akarták csinálni a Batman: Beginst Marvel köntösben. Mandarin is ezért kapott szerepet a harmadik, nem pedig az első filmben.

Persze a körülmények sem voltak ideálisak, még most sem azok. Viszont nem volt annyira szutyok sem, mint ahogy lefested és ez is a készítőktől származó infó. Tudtak volna kooperálni a Sony-val, ha akarnak, ahogy tudnak most is, ahogy tudtak a Paramounttal és a Universallal is.

 

És azt arra alapozod, hogy.... ?

Hogy Hulk és Amerika kapitány Pókemberhez hasonlóan bírnak saját tévésorozattal, animációs sorozattal és tévéfilmekkel, emiatt popkultúrálisan is sokkal ismertebbek voltak, mint az a Vasember, ami csak két animációs sorozattal bírt, azok közt is vagy harminc év telt el, az első ráadásul bukott is. Én legalábbis erre alapoznám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.