Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Szó mi szó elég ramaty az a Leto-féle Joker. Nekem is "Merülő" Manson ugrott be róla. Még egy kis deja vu-m is van mert annak idején az alábbi képről szintéln Manson ugrott be.

 

403Gueo.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarom tovább védeni, mert fölösleges, de ja, annó mindenki húzta a száját HLre is, hogy ő lesz a Joker még az első képnél is kb. Aztán mi lett belőle. JL egy nagyon jó színész, és persze, teljesen más lesz mint a korábbi Joker, Jokerek, de talán ez nem is baj. A promo képen nekem se tetszik annyira, picit túlzásnak érzem, de a kiszivárgott kép alapján imádom. :D Igazi Pszihopata akiről kinézem, hogy poénből vág egy mosolyt az arcomra egy szikével. :D Kíváncsian várom mozgásban. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emlékeim szerint nekem soha nem volt bajom Ledger Jokerével, már az elején sem. Főleg, mert Nicholson Jokerét nem különösebben komálom. De ennél jelenleg még ő is jobban fest - de majd végleges ítéletet a film megtekintése után mondok, de az biztos, hogy most eggyel kevesebb okom van megnézni. :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na itt egy újabb kkiszivárgott kép. Nagyon beteg. :D

Mondhat akárki akármit, nekem ezen a képen egyelőre bejön.

 

JL egy nagyon jó színész, és persze, teljesen más lesz mint a korábbi Joker, Jokerek, de talán ez nem is baj.

Sőt, szerintem kifejezetten előny lenne. JL valóban jó, kíváncsi vagyok, mit fog kihozni a figurából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a baj hogy Ledger csúcsra vitte Joker figuráját. Őt überelni, szerintem lehetetlen, mert ő maga volt Joker. A forgatás alatt még Bale is megrémült tőle néha és, állitólag amikor veri akkor tényleg nagyon kihozta a sodrából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a baj hogy Ledger csúcsra vitte Joker figuráját. Őt überelni, szerintem lehetetlen, mert ő maga volt Joker. A forgatás alatt még Bale is megrémült tőle néha és, állitólag amikor veri akkor tényleg nagyon kihozta a sodrából.

 

Mivel szerintem egy másabb karakterű Jokert fog alakítani, így nem is kell überelni Ledgert. Úgy ahogy Ledger is különbözött Nicholsontól, mégis mindkettőnek megvolt a maga zsenialitása, Leto is fog mindkettőtől különbőzni, kérdés, hogy jól játssza el avagy sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg ilyen variálás szokott menni a százalékok körül. A nagyfilmeknél általában az a forgalmazó indoka, hogy ilyenkor sokkal telitettebbek a mozitermek, több haszonnal megy le egy-egy vetités, ezért szeretnék ha ezzel nem csak a mozi járna jól. Csak sokszor kis moziknál ez a logika nem feltétlenül ül, mert mondjuk kicsi a terem és az egyébként is tele lenne. Most is a kisvárosok érintettek. A UIP vezetője mondta nekem hogy minden filmnél külön megállapodás van, nincsenek fix arányok, ráadásul ezek az idő függvényében is változnak (ahogy egyre jobban fut ki egy film egyre kisebb a forgalmazó részesedése). Ettől még a jegyárak nem szoktak egy-egy produkció miatt változni. Most is arról van szó, hogy mivel ezek a mozik csak jegyárnöveléssel tudtak voln kijönni a dologból inkább be se mutatták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rengeteg ilyen variálás szokott menni a százalékok körül. A nagyfilmeknél általában az a forgalmazó indoka, hogy ilyenkor sokkal telitettebbek a mozitermek, több haszonnal megy le egy-egy vetités, ezért szeretnék ha ezzel nem csak a mozi járna jól. Csak sokszor kis moziknál ez a logika nem feltétlenül ül, mert mondjuk kicsi a terem és az egyébként is tele lenne. Most is a kisvárosok érintettek. A UIP vezetője mondta nekem hogy minden filmnél külön megállapodás van, nincsenek fix arányok, ráadásul ezek az idő függvényében is változnak (ahogy egyre jobban fut ki egy film egyre kisebb a forgalmazó részesedése). Ettől még a jegyárak nem szoktak egy-egy produkció miatt változni. Most is arról van szó, hogy mivel ezek a mozik csak jegyárnöveléssel tudtak voln kijönni a dologból inkább be se mutatták.

 

 

Nekem olyan mohóságnak tűnik... meg tudod: hol érdekli az a nézőt, hogy a forgalmazó és a mozi miben nem képes megállapodni? Neki csak az számít, meg tudja-e nézni, vagy nem. Most gondolj bele: ha a Disney mondjuk dupla pént fog kérni a hazai CC-től, arra föl az nem mutatja be az EP VII-et, nem lennél mérges?

 

Azt hiszem, ilyesmi lehetett itthon a Majmok bolygója: Forradalom is..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ne túlozzunk, a korábbiakon felül a jegyár 5,3 százalékát szeretnék még. Ez azért nem duplázás. És nyilván azért merik ezt meglépni, mert tudják, hogy sokat ér a mozijuk és erre tényleg tömegek kiváncsiak nem úgy mint mondjuk az X-edik vígjátékra vagy a sokadik középszerű blockbusterre.

Természetesen mérges leszek ha nem tudnak megegyezni a budapesti mozikkal, bár ezt nem igen tudom elképzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem olyan mohóságnak tűnik... meg tudod: hol érdekli az a nézőt, hogy a forgalmazó és a mozi miben nem képes megállapodni? Neki csak az számít, meg tudja-e nézni, vagy nem. Most gondolj bele: ha a Disney mondjuk dupla pént fog kérni a hazai CC-től, arra föl az nem mutatja be az EP VII-et, nem lennél mérges?

Érdekli, hisz te is most hirtelen nagy lendülettel linkelted. A baj az, hogy ez csak akkor szenzáció, amikor valami felkapott film megy. Tudod hány filmet nem mutatnak be emiatt a veszprémi moziban? Nem egyet, nálunk szinte csak a biztos sikerfilmek mennek, de néha még azok sem. 2009-ben például ezen a megyeszékhelyen nem lett bemutatva a Star Trek, de például a The Expendables első része sem, vagy a Jurassic Park 3D. Ebben SEMMI új sincs, és SEMMI szenzáció, SEMMI meglepő és SEMMI furcsa, csak az Avengers 2 miatt megint elővettek valamit és úgy állítják be, mintha az lenne, újfent közellenségnek állítva be a Disney-t, mintha ezt ők találták volna ki frissen, melegében most helyben. Frászt! De kérdem, miért nem volt itt háborgás, amikor a Star Treket nem mutatták be kis hazánk felében ugyan emiatt az indok miatt?

 

Az meg teljesen kizárt, hogy legalább a budapesti mozik ne mutassák be a Star Warsot. Akkor már tényleg Abszrurdisztán lennénk, olyan messzire kerülve a nyugattól, amennyire csak lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a baj hogy Ledger csúcsra vitte Joker figuráját. Őt überelni, szerintem lehetetlen, mert ő maga volt Joker.

Csatlakozom a lentihez, nem kell überelni, neki inkább mást kell mutatnia, az adott filmhez leginkább illőt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekli, hisz te is most hirtelen nagy lendülettel linkelted. A baj az, hogy ez csak akkor szenzáció, amikor valami felkapott film megy. Tudod hány filmet nem mutatnak be emiatt a veszprémi moziban? Nem egyet, nálunk szinte csak a biztos sikerfilmek mennek, de néha még azok sem. 2009-ben például ezen a megyeszékhelyen nem lett bemutatva a Star Trek, de például a The Expendables első része sem, vagy a Jurassic Park 3D. Ebben SEMMI új sincs, és SEMMI szenzáció, SEMMI meglepő és SEMMI furcsa, csak az Avengers 2 miatt megint elővettek valamit és úgy állítják be, mintha az lenne, újfent közellenségnek állítva be a Disney-t, mintha ezt ők találták volna ki frissen, melegében most helyben. Frászt! De kérdem, miért nem volt itt háborgás, amikor a Star Treket nem mutatták be kis hazánk felében ugyan emiatt az indok miatt?

 

Az meg teljesen kizárt, hogy legalább a budapesti mozik ne mutassák be a Star Warsot. Akkor már tényleg Abszrurdisztán lennénk, olyan messzire kerülve a nyugattól, amennyire csak lehetséges.

 

Szerinted Szombathelyen mennyivel jobb a helyzet??? Semmivel... max annyival, hogy van egy "art"mozink is, számomra rossz vetítési időpontokkal.

 

Hát persze, hogy ebben SEMMI újdonság nincs - nekünk, magyaroknak. Csak azt gondoltam, hogy egy akkora piac, mint Németország, elég "nagy" ellenfél/partner/piac a Disneynek, hogy figyelembe vegye érdekeiket... de nem. Nekem ebből az jön le, hogy a Disney szimplán erőből és csökönyösségből tárgyal a világon mindenkivel, nem csak velünk.

 

Ebből kifolyólag viszont számomra igazolást nyert az is, hogy kár bízni bármilyen petícióban mind a jövőbeni BD megjelenés, mind a premierdátum előrehozása miatt. Majd ha a nagyhatalmú Disney úgy gondolja, akkor lesz változás az üzletpolitikában, egyébként nem.

 

Természetesen én is úgy gondolom, hogy a SW bemutatója igazándiból nem forog veszélyben - maximum a magyar mozihálózat majd megemeli a jegyárakat, ha szükség lesz rá. De ne úgy legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát persze, hogy ebben SEMMI újdonság nincs - nekünk, magyaroknak. Csak azt gondoltam, hogy egy akkora piac, mint Németország, elég "nagy" ellenfél/partner/piac a Disneynek, hogy figyelembe vegye érdekeiket... de nem. Nekem ebből az jön le, hogy a Disney szimplán erőből és csökönyösségből tárgyal a világon mindenkivel, nem csak velünk.

A németeknek sincs ebben semmi újdonság, az ottani Veszprémek és Szombathelyek lakói nem most szembesültek először azzal, hogy valamit nem vagy csak késve adnak le náluk. És ezt nem csak a Disney csinálja, ne kövessük a hatásvadász újságírót és állítsuk már be úgy a dolgot, mintha ők lennének a sátán, mert követnek egy mások által is bevett szokást.

 

Ebből kifolyólag viszont számomra igazolást nyert az is, hogy kár bízni bármilyen petícióban mind a jövőbeni BD megjelenés, mind a premierdátum előrehozása miatt.

Petíciókban bízni bármikor bárkivel szemben nagyon-nagyon fölöslegese.

 

Mellesleg a magyar cikk azt már nem közölte le, hogy a német kis mozik baromi nagy bajban vannak anyagilag - valószínűleg ezért ütötte most szíven őket az, ami tucatnyi más forgalmazóval, ezer más filmmel szemben nem (valahogy kétlem, hogy ez lenne az első film, ahol emelték a részesedést). 2015 van, és rengeteg kis mozi Németországban még csak tavaly(!!!) állt át digitális vetítésre. 3,4 milliárd eurót költöttek erre! És ott van még a modern marketing stratégiák bevezetése, az alapból emelkedő fenntartási és személyi költségek (most emelték meg náluk a minimálbért). A kis mozik alapból a halálukon vannak Németországban. A kormány vért izzad, hogy életben tartsa a azokat.

A haldoklás egyik oka pedig nem más, mint hogy nem járnak oda az emberek. Mindenki a nagyvárosokba megy, mert eme technikailag a XXI. századtól lemaradt mozikban hónapokat kell várni, mire eljut hozzájuk egy premierfilm, mert ugye még tekercset kérnek!

Akkor nézzük, mi előzte meg ezt a sírás-rívást. Legalább tíz éves technikai lemaradás. Még mindig tekercsen kérték a filmeket, amik nemhogy hónapokkal a filmpremierek után érkeztek meg (amikor talán már DVD/BD-n is kapható volt a film), de az elavultsága miatt további költségekkel járt, és nem mellesleg, a minősége már a házimozikat is alulmúlja. Mindezek miatt a mozilátogatók inkább elmentek a közeli nagyvárosokba, ahol időben és jobb minőségben nézhették meg a filmet. Ezzel halálra ítélve a kis mozikat, amiknek most valószínűleg a kegyelemdöfést adja meg az idei év.

Megjegyzem, ez még csak nem is az első ilyen eset. 2003-ban a Hulk filmet bojkottálta 200 német mozi, amikor a Universal emelte meg a részesedését.

Az egyetlen dolog, ami érthető a hápogásban most az, hogy eme kis mozik idén már nem hónapos csúszással tudták volna nyomatni a filmet, hanem egyből a premier napján. Ez ugye nekik baromi sokat számít, hiszen alapból spóroltak azon, hogy most már nem kellett fizikai adathordozó a filmhez, premier napon fogadhatják a nézőket és valószínűleg a film is jól termelne - elkezdhetnének rendbe jönni anyagilag. De azt viszont már a Disney-től sem várhatjuk el, hogy a világ minden egyes mozijára személyre szabott árakat hozzon vagy számoljon olyan mozikkal, amik évek óta csak veszteséget termelnek.

S bár nem vagyok ebben szakember, szóval lehet, hogy baromság a feltételezés, de ahol ilyen sok mozi haldoklik, onnét túl sok pénz sem folyik be a stúdiók kasszájába, ami már meglátszódhat a Disney és más stúdiók pénzügyi jelentésein - ez pedig ok lehet a részesedés emelésére, hiszen ha teszem azt, száz kis mozi nem tudja visszafizetni azt az alaprészesedésben, amit a Disney beleölt, hogy meglegyen nekik a tekercsük, meg stb. akkor céljukká válik az emelés. Elvégre - tetszik vagy sem -, ezek a stúdiók nem jótékonysági szervezetek, ha valahol nem térül meg a költség, ott változtatni kell.

Több, mint valószínű, hogy mi is emiatt estünk el a Blu-ray megjelenésektől, mert nem hoztuk annyi pénzt, ami haszont vagy legalább megtérülést jelentett volna Disney-nek. És ezt én őszintén szólva nem csak elképzelni tudom, de meg is értem. Csak tipp, de nem lepne meg, ha kiderülne, hogy e fórum aktív tagjai közül mi ketten vagyunk a legnagyobb BD-gyűjtők. És én még gyűjtő sem igazán vagyok, csak hazai tekintetben átlagos BD-fogyasztó, hiszen 1-2-3 havonta veszek 1-2 lemezt. Az utolsó kettőt ráadásul Angliából rendeltem. És ez az arány szerintem rávetíthető az egész országra, nem hiszem, hogy lenne idehaza tízezer csak hozzám hasonló átlagos BD-vásárló, hát még olyan nagy gyűjtő, mint te. Ezen pedig semmilyen petíció nem segít. Ezen a hazai vásárlói felfogás megváltoztatása segítene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, győztél. Lehet, tényleg átéltek már a németek is hasonlót, nem tudom. Nekem akkor is fura, valahogy úgy gondoltam (és gondolom ettől függetlenül ma is), hogy ott nagyjából minden rendben van... Heti szinten járok a szomszédba és az ottani kínálat alapján mást lát az ember. Na, mindegy.

 

A hazai BD meg nem jelenésről egyébként az a véleményem, hogy abban a ProVideo épp olyan sáros, mint a Disney. Viszont nem hogy több ezer rendszeres BD vásárló/gyűjtő nincs az országban, hanem szerintem több száz sincs. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.