Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egy szó mint száz, engem a Jurassic World úgy letarolt, mint az Indominus a Jurassic Wolrdöt.

Anyám rágja a film miatt a fülemet, mondtam neki, hogy megvárjuk a véleményedet, és annak függvényében vagy megnézzük vagy nem :) Ezek szerint kénytelenek leszünk a hétvégén moziba menni :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fogtok csalódni benne. Talán kritikus pontja a filmnek, hogy a dinoszauruszoknak vannak új viselkedési mintái az előző részekhez képest - ezek közül a legjelentősebb benne van a trailerben. Ha el tudjátok fogadni, hogy vannak barátságosabb vonásaik is, nem csak eszetlen gyilkológépek (már amelyik éppen nem az), akkor máson már nem valószínű, hogy fennakadtok. Na jó, talán az Indominus néhány képessége még meredek lehet elsőre, de az, ahogy belemesélték, úgy a JP univerzum keretein belül biza nemhogy működik, de még nem is az első eset - és ezt Wu még le is közli.

 

Én balga meg azt hittem, mára leülepszik, de nem. Folyamatosan a filmen kattogom. Utoljára ilyet az ep3-on éreztem. Hiába, ilyen, amikor új és jó filmet kapsz egyik legkedvesebb filmuniverzumodban (a JP3 anno nem gyakorolt ilyen hatást, de hát az csak új volt, jó már nem igazán). :) Ha az ep7 is hozza minimum ezt a szintet, legyen majd valaki kedves szivaccsal felitatni azt, ami a film végére marad belőlem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem járok sűrűn moziba, de a Jurassic World-ön most gondolkodom, felkeltette az érdeklődésem. Az első részt nagyon szeretem, a második nem igazán fogott meg, kissé unalmas, a harmadikat nem láttam, de ez a negyedik rész ígéretesnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is az első a kedvencem. A második már nem jön be annyira de még mindig jobban komálom mint a harmadikat. Valami azt súgja hogy az új is be fog jönni valamennyire.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem fogtok csalódni benne.

Nem csalódtunk :) Végül is amit ma megtehetsz... Megnéztük, és nagyon tetszett. Az első részre viszonylag jól emlékszem, elvégre tavaly megnéztük, mindjárt 3D-ben. A második annak idején nagyon nem jött be, ezért soha többé nem néztem meg, a harmadik pedig nem hagyott maradandó nyomokat, azt pedig azért nem néztem meg azóta sem. Ezeknek az előzményekhez köszönhetően nem vártam, hogy valahogyan viselkedjenek a dinoszauruszok, legfeljebb az első részhez viszonyítottam őket. A filmen belül nem lógott ki a lóláb sehol, ez volt a lényeg.

Nagyon szórakoztató volt, végig pörgött, és hát az eleje valóban óriási nosztalgiafaktor, főleg azzal a zenével :) A karakterek, valamint színészeik is rendben voltak, a történet is korrektül működött, egyszóval nagyon élveztem, jobban, mint az Avengers2-t.

 

Ami számomra kicsit fura volt először, hogy a laborosok miért nem gondoltak arra, hogy ha pótolják valami más élőlény dns-vel a dinókét, akkor az esetleg miféle változást okozhat (főleg az előzmények ismeretében), persze kiderült, hogy nem h*lyék, csak "félredolgoznak", már megint. Nem mintha ezzel bajom lett volna, pedig általában az ilyen ismétlésszerűségekért nem vagyok oda, de ez esetben egész jól működött. Aztán elnézve az új egyedet, hirtelen felmerült bennem a raptorjelleg, kiderült, hogy én sem vagyok h*lye :)

Egyébként biztosan nem hagytam volna mindenféle holmival tele egy 20 éves épületet úgy korhadni a dzsungel közepén, mint ahogy a park üzemeltetői, de hát ez egy film, nem a valóság, és azok a régi kocsik megint csak bővelkednek nosztalgiában. Sőt, abban a jelenetben, ahogy Howard és Pratt karaktere elbújik a nosztalgiakocsi mögött, ott marad a puska a kocsinak támasztva, az IR pedig onnan szimatol körbe, aztán csodák csodája, a puska még mindig a helyén áll, miután az IR arrébb mozdul... eh, ne kötözködjek már ilyeneknek, igaz? :)

Azért a végén egy kicsit rossz volt nézni, ahogyan az állatok harcolnak egymással, de sajnos egy ilyen szitut ne ember rendezzen el, nem illik ezekhez a szépségekhez, hogy holmi semmi kis emberek lerendezzék őket.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic Wolrd

 

Hehe, nekem nem tűnt fel a raptorjelleg, de még a T-rex jelleg sem, totál bevettem a félrevezető marketinget ezen a téren. Bár azért valahol a közepén, mielőtt ráuszították a raptorokat, felmerült bennem, hogy talán nem véletlen van titkosítva, és ha van benne raptor, akkor bizony kommunikálhat velük. Nem tévedtem végül. :D

A hivatalos háttérsztori szerint a Nublarra csak fél évvel később ment vissza az InGen csapata, hogy amennyire lehet, leszereljék a parkot és katalogizálják az állatokat - meg kiderítsék, hogyan tudnak szaporodni és miért nem pusztultak bele a lízinfüggőségbe. Szóval a Látogatóközpont már akkor eléggé gazos lehetett, és ne feledjük, a Jurassic Parkban az épület még nem volt kész, az egyik fele teljesen hiányzott (azon át trappolt be a Rex a film végén raptorvacsizni). Utána Hammond meg az InGen minden forrását arra fordította, hogy megvédje és titokban tartsa a B helyszínt. Mire a Masrani Global felvásárolta a szigetet, eltelt majdnem öt év, már nem sok használható maradhatott az eredeti parkban.

Amúgy, megjegyzem, az a jeepszerelés szerintem ritka nagy baromság volt. Hol a bánatban találtak a kölykök működő akkumulátort. Nincs olyan aksi, ami 22 évig üzemképes marad, pláne nem a párás, nyirkos dzsungelben. És ez csak az aksi, mi a helyzet az üzemanyaggal, az eddigre valószínűleg rozsdaette motorral? Ez az InGen azért tudott valamit. Persze, a korábbi részekben is akadtak ilyen marhaságok, szóval annyira nem akadtam fenn ezen, csak úgy megvonta a szemöldököm - mint amikor négy év után bekapcsolták a rádiót a Sorna-szigeten. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon élveztem a Jurassic World-öt.

Minden a helyén van, minden működik, nagyszerüen bántak a lehetőségekkel.

Korai aggodalmaink teljesen alaptalanok, a film mindet jól oldja meg.

 

 

Nagyon tetszett az állatsimogató és tricera-goltatás. Halál-cuki, és abszolut elképzelhető!

A jeep aksiját jól megoldhatták volna giro-gömbével, csak necces lett volna visszamenni érte.;)

 

 

De ahogy a nosztalgiával és az utalásokkal bántak..mesteri. Profi, nem tolakodó, csúcs.

Idei legjobb filmélményem.

Csak azt nem tudom ,hogy mit lehetne folytatásba rakni, -ha lesz- mert ez film minden eddigi kihagyott ziccert berúgott. 10/10!!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kingsman

 

Remek kikapcsolódás volt! Igaz sok filmet vettek alapul (az alap az egyértelmű MIB volt), de azokat eléggé egyedi módon gyúrták egybe. Az akció jelenetek voltak a legjobbak. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, nehezen - tényleg nehezen, először írtam egy elfogult megakritikát a rajongói feszkó levezetésére (majd azt kiteszem a blogomra) -, de elkészült a Jurassic World kritikám. Ezután remélem, hogy az ep7-ről nem nekem kell majd írnom. Ezzel megszenvedtem, ha az jó lesz, vagy ne adj isten sz*r, akkor abból semmi jó nem sülne ki. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, akkor én is megnéztem a Jurassic Wörld-öt még pedig Imax-ben! :D ( én nagyon ritkán járok moziba, általában inkább megnézem a kamerás verziót, de ha elmegyek, akkor csak Imax-be! Egyszer megnéztem a Thor: sötét világot 4D-ben, nem igazán voltam elragadtatva a 4D-től. A székek soha nem voltak szinkronban, a szagok meg ezer év volt mire felértek, így elhatároztam, hogy a Jurassic Wörldöt inkább Imax-ben nézem meg és nem 4D-ben és nem csalódtam az Imax-ben! Sokkal jobb, mint a 4D)

Na, szóval. Igazából én nem vagyok nagyJP rajongó, számomra csak az SW létetik. :D De Imax-ben csodás látvány volt!

Spoilermentesen annyit tudok mondani, illetve írni, hogy aki még nem látta, először csak Imax-ben nézze a látvány miatt!

 

először is azt tudnám megemlíteni, hogy a T-Rex-nek adhattak volna (jóval) több szerepet is. A végén tűnt fel, mikor "ráuszították" az Indominus Rex-re. Különben a T-Rex&Raptorok vs Indominus nagyon tetszett, leesett az állam Imax-ben. Hú, de előre szaladtam. :D

Mikor először "mutatták be" az Indominunsot, tudtam, hogy vele lesz valami gubanc. :D

Én arra számítottam, hogy akkor fog elszabadulni, mikor a kifutóra engedik. De nem, ez a lény annyira intelligens, hogy karmolásokat vés fel a betonra csapdát állítva, hogy azt hidjék kiszabadult, miközben bent bújócskázott és az alkalmat kihasználva kisétált az ajtón. :D Aztán ahogy az a csávó megemlítette (bocsi, de nem emlékszem a nevekre) hogy ez a lény sportból öl. És tényleg. NEm ette meg őket. De miért nem? Különben szerintem h*lye ötlet volt ilyen lényt csinálni. Oké, hogy a látogatottságot akarták növelni, de nem kellett volna alábecsülni az Indominunsot. Amikor ellezde keresni a helyét a táplálékláncban, arra gondoltam, bárcsak sikerült volna neki, mert az embernek jár a bünti! Ennek nagyobb hangsúlyt fektettem volna a filmbrn. Hisz a mai nap a valóságban az emberiség eléggé egoista. Pl.: folyamatosan csapoljuk le az olajmezőket, holott már réges rég van hidrogén, aminek az égetése nem jár CO2-vel. De nem. És hát miért nem? Hát azért nem hidrogénnel működnek gépjárműveink hidrogénnel, mert ne hogy már a "nagyok" akik az olajből élnek tönkremenjenek. Oersze, nem gond, hogy tönkretesszük a bolygót, csak nemünk legyen jó. Azzak vigasztalom magam, hogy mikkr az uccsó csepp olaj elfogy, kénytelenek leszünk a hidrogénre áttérni. Persze szó szerint gázos annak a tartása, léghajókatasztrófák pl., de inkább erre kellene költeni, hogy hogyan lehet biztonságosan tárolni, nem stadionokra. Itt a filmben is ilyesmi egoistaság van. Az ember teremtett egy olyan lényt, amiről azt hitte, hogy tud rajta uralkodni. De csak azt hitte! Az a gond, hogy az ember ezt a valóságban is megtenné, ha vissza lehetne keresni a dns láncokon keresztül a dínók dns-ét és így feléleszteni őket, akkor ez a h*lye emberiség tényleg csinálna egy ilyem szörnyet. (De hála Istennek nem lehet a dínók dns-ét visszakeresni, bebizonyították)

Na szóval, aki teremt egy ilyen lényt, az számoljon a következményekkel. Ennek a filozófiai gondolatmenetnek, hogy az emberiség egoista, több hangsúlyt femtettem volna bele a filmbe, mert hisz ez az Indominunsz is egy példa erre. Remélem értitek miről írogatok.

Amikor jöttek először a befogók hogy befogják az Indominunszot akkor ott volt egy kínai csávó, aki nagyon kemény akart lennei. :D de csak akart lenni, a dínócska megette. :D

Aztán persze a befogók kábítólövedéke meg sem kottyant neki. Aztán szép lassan ballagott tovább.

Az a gömb, amiben gurultak, az tetszetős nagyon. Meg az a kis humor a bemutató videóban. Meg fogja az 50 kaliberű golyót. Meg persze. :D ott egy kicsit paráztam, mikor a szájában szorította a gömböt, mert Imax-ben olyan volt, mint ha engem akart volna a székben megenni. :D akkor is paráztam, mikor azt a vízi dínót etették. A kamera direkt felülről mutatta, hogy emgem egyen meg. :D

Tetszett a sok Jurassic Parkos utalás a filmben. A póló a csávón, a régi kocsiban a logók, ilyenek.

Sejtettem, hogy az Indominunszban van egy kis raptor rész is, ami be is igazolódott, mikor kommunikáltak egymással.

Mikor a madárházból (milyem találó név :D ) kirepültek a madarak, olyan volt Imax-ben, mint ha a hátam mögül jönne és engem akarna elkapni. Be is húztam a vállam. :D

Mikor azt a csajt elkapta a repülődínó, annyiszor dobálták szegénykét, hogy azt hittem, túl fogja élni. De nem. Jött ki a vízből a vízi dínó és bekapta a csajt a madárral együtt. A másik ilyen hosszas halál a helikoptervezető halála volt. Mindenkit kinyírtak csak őt nem. Szegényke kénytelen volt várni míg becsapódik a gépe.

És akkor végre elértünk a T-rex & raptorok vs Indominuszhoz. Imax-ben nagyon jó.

Keveseltem a T-rex szereplését, még pedig azért, mert a végén mutatták őt király ként, hogy jöhet bármilyen Indominusz, akkor is ő a király.

 

 

 

Jurassic World

 

U.i.: két jelenet viszont nem volt benne a filmben, az egyiket így utólag, most hiányolom.

 

Az első jelenet, amikor Owen mondja Hoskinsnak, hogy az ő módszerével csinálják, amit csinálni akarnak. Ez mondjuk nem hiányzott.

A másik, amikor Claire bekeni magát dínóganéval. Ez sem hiányzott a film nézése közben, csak így utólag visszagondolva tűnt fel a hiánya, és tetszett a poén. Emiatt hiányolom, amúgy abszolúte nem hiányzik magából a filmből.

 

Én Imax-ben láttam és nekem úgy rémlik, mint ha benne lett volna. Persze lehet rosszul emlékszem.

 

A film előtt az előzetesek között mi volt ott? Na mi? :D hát a 2. teaser. Gyerkek, a 2. teasert látni Imax-ben! Nem találok szavakat. Nem tudom, hogy fogom kibírni decemberig! Hihetetlen látvány.

 

U.i.: bocsi a sok helyesírási hibáért, de telóról írok!

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Imax-ben láttam és nekem úgy rémlik, mint ha benne lett volna. Persze lehet rosszul emlékszem.

Biztos nem volt benne, mert már több interjúban is rákérdeztek az alkotóknál, miért nem volt benne.

Mindezt telefonról legépelni? Wow! Maxi tisztelet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos nem volt benne, mert már több interjúban is rákérdeztek az alkotóknál, miért nem volt benne.

Mindezt telefonról legépelni? Wow! Maxi tisztelet. :)

Köszi. :D

Meg van mivel kevertem össze. :D

mikor a kocsi alatt volt a csávó mellette meg az indominusz akkor levágta a kocsi aljáról a benzincsövet és azzal locsolta magát, hogy ne érezze a dínócska a szagát.

 

Csak még mindig az Imax lenyűgöző hatásától vagyok beállva és kevertem a jeleneteket. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JW:

Nekem, nem tűnt fel bevallom, de lehet, hogy másoknak evidens, hogy állítólag

 

a T-rex ugyanaz az állat, ami az első részben volt. Állítólag még a raptorok ejtette sebek is megvannak rajta.

Nekem nem tűnt fel..Eufóriában voltam..

 

Szóval Rajmesz nem király, hanem királynő! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jurassic Parkban és a Jurassic Wolrdben amúgy is minden dinoszaurusz nőstény. Legalábbis addig, amíg nemet nem váltanak. :D

 

Amúgy nem csak állítólag, Rexy visszatérése részben a reklámkampánynak is része volt, a Jurassic World hivatalos honlapján ott van a leírásban. És valóban látni a sebhelyeket is, a legjobban a film legvégén figyelhető meg (az új sebhelyek mellett :)). Itt egy szép kép őnagyságáról:

T-Rex.png

T-Rex_3.png

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, nehezen - tényleg nehezen, először írtam egy elfogult megakritikát a rajongói feszkó levezetésére (majd azt kiteszem a blogomra) -, de elkészült a Jurassic World kritikám.

Olvasva, jól sikerült :)

A tegnapihoz:

 

Nekem ez a 20 éves aksi dolog eszembe sem jutott, de valóban gázos.

Az új Rextől nem vártam semmit, mivel talán egyetlen trailert sem néztem meg, vagy talán egyet még régebben. Lusta vagyok trailereket sasolni :)

Nem mellékesen, agyalok azon, hogy végig kellene nézni az összes filmet. Utólag :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jurassic Parkban és a Jurassic Wolrdben amúgy is minden dinoszaurusz nőstény. Legalábbis addig, amíg nemet nem váltanak. :D

 

Amúgy nem csak állítólag, Rexy visszatérése részben a reklámkampánynak is része volt, a Jurassic World hivatalos honlapján ott van a leírásban. És valóban látni a sebhelyeket is, a legjobban a film legvégén figyelhető meg (az új sebhelyek mellett :)). Itt egy szép kép őnagyságáról:

T-Rex.png

T-Rex_3.png

 

 

JP-JW(spoilerbe rakom hátha van egy újszülött):

 

Igen, márpedig nemet váltottak és szaporodtak már az első részben! A kis ügyesek! ;)

Amúgy nem lehetett egyszerű rendet rakni a Nublar-szigeten. Nem csak az építményekre gondolok, de az állatok befogására is. -már amelyeket be kellet fogni..

Bizonyára ekkor már sok hím is volt.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

JP-JW(spoilerbe rakom hátha van egy újszülött):

 

Igen, márpedig nemet váltottak és szaporodtak már az első részben! A kis ügyesek! ;)

Amúgy nem lehetett egyszerű rendet rakni a Nublar-szigeten. Nem csak az építményekre gondolok, de az állatok befogására is. -már amelyeket be kellet fogni..

Bizonyára ekkor már sok hím is volt.

 

 

Nem feltétlen.

 

Rexy például tuti nőstény maradt, hiszen a nemváltás csak akkor fordulhatott elő, ha egynemű környezetben vannak a dínók. Rexy egyedül volt, a Velociraptorok kihaltak, a ragadozók közül egyedül a Dilophosaurusok, a Troodonok és a Herrerasaurusok kezdhettek szaporodni. Utóbbi kettő mondjuk csak a Jurassic Park: The Game-ben szerepelt, amit a JW lehet, hogy most kizárt a kánonból, bár csak annyi ellentmondást észleltem, hogy a játékban a Látogatóközpont ajtaját Rexy szétverte. Akárhogy is, azért nem lehetett olyan nehéz újra elfogni őket. Az InGen már bizonyította a Sorna szigeten, hogy nem esik nehezükre dínót fogni. A Nublar meg harmadakora, mint a Sorna, szóval hiába születnek új dínók, nincs akkora területük és annyi táplálékuk, hogy vadon sokáig húzzák.

Amúgy csak most realizálódott bennem, hogy a Gallimimusok a JP-ben már egy ideje szaporodhattak (mint a könyvben), mert amikor Granték futnak előlük, látni kicsiket is. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No, nehezen - tényleg nehezen, először írtam egy elfogult megakritikát a rajongói feszkó levezetésére (majd azt kiteszem a blogomra) -, de elkészült a Jurassic World kritikám.

 

 

Jó írás, az utolsó két bekezdéseddel maxi egyetértek. :clap:

 

Jó film a Jurassic World, de nekem csak szimplán jó. Hűha nélkül...

 

Mondjuk azt még nem igazán tudom elképzelni, hányszor tudják HITELESEN eladni a közönségnek ezt az ember dínókat teremt, de dínók megeszik embert dolgot... :pfff:

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk azt még nem igazán tudom elképzelni, hányszor tudják HITELESEN eladni a közönségnek ezt az ember dínókat teremt, de dínók megeszik embert dolgot... :pfff:

Amíg a Jurassic World minőségében prezentálják, felőlem jöhet 38-szor is. :D Amúgy, még anno trilógiában gondolkodtak, vagyis úgy gondolkodtak, hogy ha sikeres lesz, akkor kap még két részt. Nem tudom, ez változott-e a forgatókönyv megírásának tizenegynéhány éve alatt. Bár a JW-ben maradt egy-pár elvarratlan szál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap én is letudtam a Jurassic Világot. Egész jóra sikerált darab. Arra jutottam hogy az első marad nálam a favorit és utána pedig következik emez. Kábé erre számítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is -mint lejjebb írtam- tetszett, de megint az alapkoncepció ami kicsit felcseszett hogy

 

létrehoznak egy 15 méter magas, iszonyúan félelmetes gyilkológépet a 10 éve üzemelő szigeten ahol azért már volt egy két incidens, ám mégis az össz biztonság amit tesznek egy sokkolókkal felszerelt "kommandós" egység, meg egy hálóvető ami kb a fejére elég a dinónak. :D Ja meg van még egy gépágyú is. hát azon annyira nevettem...omg :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Nublar-szigeten eddig össz-vissz egyetlen egy incidens volt. Minden más a Sorna-szigeten történt. ;)

 

Ezen kívül nem csak egy sokkolóval felszerelt kommandós egység volt az összes biztonsági intézkedés. A nyomkövető, a böszöm nagy kerítések, az I-rex esetében az iszonyú vastag, acélrudakkal megtámasztott falak, ezek is hozzátartoztak. És ugye az Indominus nem szabadult volna ki, ha a dagi biztonsági őr nem nyitja ki a kaput (megjegyzem, a JP3 az egyetlen epizód, ahol a dínók és nem az emberek miatt történtek a bajok).

Harmadrészt, az ACU egységek többségénél nem sokkoló volt. A lemészároltak többsége carfentaminnal töltött szubszónikus légpuskát használt. Ez az anyag és ezek a fegyverek a The Lost World: Jurassic Parkban elégnek bizonyult több tucat dinoszaurusz - köztük egy Tyrannosaurus rex - befogására. És valószínűleg elegek voltak ahhoz is, hogy az eredeti parkból megmaradt állatokat újra befogják, így ez esetben egy második Rexet is sikerült megállítaniuk ezekkel, és Rexy sem volt kisebb az I-rexnél. Mégis, miért kellett volna azon agyalniuk, hogy kevés lesz mindez az Indominus ellen? A fegyverek és a kábítószer remekül bevált a Nublaron és a Sornán is. Te ezután valóban elgondolkodnál azon (a helyszínen, átélve a tíz évet, ismerve az addigi eredményeket, nem pedig a kényelmes karosszékben :) ), hogy ami húsz éve működik, hirtelen nem fog? A méretnek és a gyilkolási hajlamnak ehhez semmi köze. Utóbbinak annyira nincs, hogy nem is értem, miért került szóba.

Persze, elgondolkodnál ezen, ha tudnád, amit elhallgattak előled. Nevezetesen, hogy katonai célokra készült, és szándékosan nem csak ellenálló, de speciális képességekkel is fel lett ruházva. Ha ezt tudják, akkor talán mindjárt komolyabb tűzerőt visznek, mert sajnos, a bőréről lepattant az a tű, ami a második részben a Rex vagy éppen a filmben a Pacycephalosaurus és a szárnyas dögök bőrét lazán átszúrta. És nagyon jó látható a filmben, hogy pattog le róla a rá kilőtt tucatnyi tű. Megjegyzem, valószínűleg az ösztökékben sem egy-két volt, hanem pár ezer volt szaladgált, és gyanítom, a háló szakítószilárdsága sem annyi volt, hogy egy csecsemő is széttéphette volna. De sajnos Wu és Hoskins kussolt arról az apróságról, hogy ezt a dinoszauruszt ők nem az állatkertbe, hanem a csatatérre tervezték.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jurassic Wolrd

 

Hehe, nekem nem tűnt fel a raptorjelleg, de még a T-rex jelleg sem, totál bevettem a félrevezető marketinget ezen a téren. Bár azért valahol a közepén, mielőtt ráuszították a raptorokat, felmerült bennem, hogy talán nem véletlen van titkosítva, és ha van benne raptor, akkor bizony kommunikálhat velük. Nem tévedtem végül. :D

 

 

 

Pedig a film közepe táján, ha jól emlékszem a laborban, van róla szó, miből áll az egyveleg.

 

A Nublar-szigeten eddig össz-vissz egyetlen egy incidens volt. Minden más a Sorna-szigeten történt. ;)

 

:D Hehe... egy incidens... igaz.

 

Bár abba is belahalt néhány ember, no meg az egész őslénypark koncepciót lenullázta (egy időre)... :peace:

 

 

Amúgy, marketing csillagos ötös: Jurassic World Mintha igazi lenne... :clap:

 

 

 

.

Szerkesztve: - R2-D2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig a film közepe táján, ha jól emlékszem a laborban, van róla szó, miből áll az egyveleg.

Ott csak két dolgot említenek meg.

 

A T-rexet Claire említi még az elején, a Velociraptort meg Owen a vége felé. Wu a laborban csak valami békáról meg azt hiszem, egy polipfajtáról beszél.

 

 

Hehe... egy incidens... igaz.

 

Bár abba is belahalt néhány ember, no meg az egész őslénypark koncepciót lenullázta (egy időre)...

Csak négyen haltak meg, de azok közül is csak háromról tudtak, és azok közül egy ügyvéd volt. :evil::D

A koncepciót szvsz. nem bukott meg, hiszen az egész park csak azért ment tönkre, mert egy idióta szabotálta. Ez azért nem olyan dolog, amivel egy állatkertben számol az ember.

 

Ha nincs Nedry, a Jurassic Park simán üzemképes marad. Vagy ha az a hígvelejű nem téved el, akkor sincs baj, hiszen a terve szerint amint leszállította volna a DNS-csomagot, visszatér és sity-suty visszaállította volna a parkot - egyáltalában nem állt szándékában tartósan fenntartani azt az állapotot. De leginkább, ha Hammond rendesen megnézi, kit alkalmaz, vagy a "nem spóroltam semmin" szlogent nem Nedry-n alkalmazza, nincs gond. A park koncepciójával és biztonsági intézkedéseivel nincs gond, amíg az emberek szándékosan nem csinálnak valamit, amire az eredeti tervekben nem készültek.

Tulajdonképpen, a négy filmből háromban emberi szándékosság vagy mulasztás okozta a haláleseteket. Az elsőben először nem rögzítették rendesen a raptor ketrecét (ebbe belehalt Josephy), aztán Nedry szabotálta a rendszert (ebbe belehalt Gennaro), végül Arnold lekapcsolta az áramot (amibe belehalt ő és Muldon)

A The Lost Worldben odamentek vadászni, de a poén, hogy az InGen figurái valószínűleg nem is lettek volna gondba. A hősök, Sarah és Nick voltak azok, akik kinyitották a befogott állatok ketrecét, ezzel életveszélybe sodorva az embereket, majd annak ellenére, hogy Sarah vagy ezerszer elmondta, nem avatkozhatnak be, magukkal hurcolták a bébi Rexet (ebbe halt bele Eddie). Aztán meg Sarah szépen megint megfeledkezett a saját szavairól, miszerint a T-rexnek baromi nagy a szagláskörzete, és szépen magával hurcolta a kis Rex vérétől lucskos dzsekijét, maga után vonzva a szülőket (ebbe halt bele Carter, Burke és közvetve pedig a vadászok java, a hajó legénységének egy része, és az a szerencsétlen flótás San Diegóban, azaz a film forgatókönyvírója). És hát ugye Peter Ludlow és Tembo voltak azok, akiknek hála egy Rex randalírozhatott a Sornán kívül.

A Jurassic Worldben meg a kis dagi biztonsági őr szépen kiengedte az Indominust, amit emberek tettek olyanná, amilyenre a park dolgozói és tervezői nem készültek.

Az ember a legnagyobb állat a szériában. Építenek valamit valami ellen, aztán csinálnak valamit, ami ellen az építmény nem tudja megvédeni őket. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.