Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

A Prometheus 4-ben végre fény derül az alienek eredetére!!!

Sajnálattal kell tudatnom a fórum közösségével, hogy a köznyugalom megtartása érdekében e hír hallatán Dzséjt egy másik bolygóra emigrált. Én Dzséjt klónja vagyok, aki majdnem teljesen megegyezik az eredeti Dzséjttel, de a tudatomat célzottan az ilyen és ehhez hasonló hírek ignorálására kondicionálták, szintén a köznyugalom megtartása érdekében. Remélem a közösség engem is úgy elfogad majd, mint az igazi Dzséjtet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eddigi eresztés nem igazán jótt be de ennek ellenére engem is érdekelnének a folytatások.

 

 

Sajnálattal kell tudatnom a fórum közösségével, hogy a köznyugalom megtartása érdekében e hír hallatán Dzséjt egy másik bolygóra emigrált. Én Dzséjt klónja vagyok, aki majdnem teljesen megegyezik az eredeti Dzséjttel, de a tudatomat célzottan az ilyen és ehhez hasonló hírek ignorálására kondicionálták, szintén a köznyugalom megtartása érdekében. Remélem a közösség engem is úgy elfogad majd, mint az igazi Dzséjtet.

Jó tudni hogy a kaminoiak még mindig aktívak. Üdv a fedélzeten! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick-nek örömteli hírek a Prometheussal kapcsolatban.

 

A Prometheus 4-ben végre fény derül az alienek eredetére!!!

 

A rendező a német FilmFutter nevű oldalnak adott interjújában kifejtette, hogy a Prometheus 2 több lesz, mint egy átlagos folytatás. Aztán jöhet a Prometheus 3. Természetesen kapcsolódni fog az Alienhez, de igazán csak a Prometheus 4-nek lesz köze az Alien franchise-hoz. Scott szeretne mindent megmagyarázni a szériával kapcsolatban, így arra is választ kapunk többek közt, hogy hogyan és miért teremtették az Alient, amit a rendező mindig is egy biológiai fegyvernek tartott. Szerinte az eredeti űrhajó, amit ő csak Croissantnak nevez, egy hadihajó volt, és az szállította ezeket a biomechanikus lényeket, amelyeket a pusztításra teremtettek.

Érdekesen hangzik. Bár én még mindig jobban várom a Predator-Alien The Rage War regénytrilógiát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Prometheus ha úgy vesszük nem lehet, mivel a hajó felrobbant (bár éppenséggel maradhatna az a cím is, vagy csak simán Paradise Lost). Mivel NEM Alien film (csak a világ azonos) nem értem az Alien szó szerepeltetését a címben. Oké, a Mérnökök is idegenek, de bakker. Akármennyire is szeretem a Prometheust, ez a cím most nem tetszik. Csak az Alien szóval van bajom, a többivel nem. Persze a filmeket továbbra is ISZONYATOSAN várom! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nézem A Mars mentőakciót.

Jövő héten jön A marsi ugyebàr..

Most tudatosult bennem, hogy bàr nyilvàn nagyon màs a stílus, a lényeg és minden, de akkor is van hasonlósàg a történetben. Egy marsi beleset utàn egy túlélőért kell menni.

Nem mondom, hogy plàgium, de a béna magyar cím is elősegíti, hogy két produkció hasonlítson egymàsra nyomokban.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a Marsi egyáltalán nem arról szól, hogy egy marsi baleset után a túlélőért kell menni. ;) Plusz, a Mars mentőexpedíció egy ritka sz*r film (hogy a Marsi milyen, azt természetesen nem tudom, de a könyv és az említett film sztorija közti minőségbeli különbség még leírva is ég és föld).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a Marsi egyáltalán nem arról szól, hogy egy marsi baleset után a túlélőért kell menni. ;)

 

 

Nem??? Hát akkor miről? Az előzetes is azt sugallja hogy ottmarad és addig kell túlélnie amig érte nem mennek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem??? Hát akkor miről? Az előzetes is azt sugallja hogy ottmarad és addig kell túlélnie amig érte nem mennek.

A könyv pont arról szól, hogy Watney hogyan éli túl addig. A mentőexpedíció csak egy mellékszál volt, amivel alig pár fejezet foglalkozott. Tulajdonképpen az egész könyvet le lehet úgy írni, hogy Robinson Crusoe a Marson. Mondjuk félek attól, hogy Scott a látványra építő mozi kedvéért az arányokat eltolja, legalábbis a trailer szerintem is túlságosan a mentési expedícióra koncentrált, nem pedig Watney életére a Marson.

 

Amit sajnos az is bizonyít, hogy a filmben teljesen máshogy tudja meg a NASA, hogy Watney él, mint a könyvben. Ez a változtatás egyértelműen a drámát és a látványt szolgálja, és nekem a trailerben nem is nyerte el a tetszésemet. De félek attól is, hogy a mentőexpedíció körüli kálváriát is drasztikusan és sziruposan ki fogja forgatni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyv pont arról szól, hogy Watney hogyan éli túl addig. A mentőexpedíció csak egy mellékszál volt, amivel alig pár fejezet foglalkozott. Tulajdonképpen az egész könyvet le lehet úgy írni, hogy Robinson Crusoe a Marson. Mondjuk félek attól, hogy Scott a látványra építő mozi kedvéért az arányokat eltolja, legalábbis a trailer szerintem is túlságosan a mentési expedícióra koncentrált, nem pedig Watney életére a Marson.

 

Amit sajnos az is bizonyít, hogy a filmben teljesen máshogy tudja meg a NASA, hogy Watney él, mint a könyvben. Ez a változtatás egyértelműen a drámát és a látványt szolgálja, és nekem a trailerben nem is nyerte el a tetszésemet. De félek attól is, hogy a mentőexpedíció körüli kálváriát is drasztikusan és sziruposan ki fogja forgatni.

 

 

De vajon Watney tudta-e hogy érte mennek vagy úgy rendezkedett be hogy sose mennek érte? Nem mindegy ám. Természetesen a könyvet nem olvastam és nem is fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De vajon Watney tudta-e hogy érte mennek vagy úgy rendezkedett be hogy sose mennek érte? Nem mindegy ám. Természetesen a könyvet nem olvastam és nem is fogom.

Pedig csak ajánlani tudom a könyvet, mert marha jó, de ha véletlen kihagynád, akkor a válasz a kérdésedre a a spoiler mögött ott van. Spoilermentesen annyit mondhatok, hogy tudta, hogy nem fogják megmenteni, de biztos volt abban, hogy megy majd valaki.

 

Azt kezdetben nem tudta, hogy érte fognak menni, és a NASA sem tudta, hogy él. Sokáig nem is terveztek mentőexpedíciót - sőt, egyáltalán nem tervezett a NASA mentőexpedíciót egy percig sem! Amikor megtudták, hogy Watne él - nagyjából másfél hónap telt el (a 49. Solon vették észre teljesen véletlenül, nem pedig ő reklámozta azt) -, Watney akkor sem tudta, hogy a NASA tud róla, mert sokáig nem tudott kommunikálni a Földdel. Arra rendezkedett be, hogy két évig ott kell élnie, mire az őket követő marsmisszió, az Ares 4 megérkezik. És ennek úgy vág neki, hogy mindössze egy hónapra elegendő élelme van.

Mire Watney először tudott kommunikálni a NASA-val, eltelt 94 Sol, azaz kis híján 100 nap, ami ugye több, mint egy negyed év. De a NASA nem megmenteni akarta, hanem életben tartani az Ares 4 megérkezéséig. Csak a 192. Solon (ez nagyon közelít a 200. naphoz) tudta meg, hogy valódi mentés indul, de addigra már elég sok gondon túl volt, azért is döntenek az Ares 3 expedíció tagjai úgy, hogy nem törődve a NASA utasításaival, fellázadnak és visszafordulnak. Szóval Watney nagyjából 200 napot annak tudatában töltött el, hogy két évig embert nem fog látni, mert nem indul érte mentés. És a 192. sol a 16. fejezetben van, túl a könyv felén - összesen 26 fejezetes. Az Ares 3 küldetés 687. napján (549. Sol után) mentették ki.

Megjegyzem, a tényleges mentőexpedíció elindulása és folyamata alig pár fejezetet ölel fel - meg-megszakítva Watney életével -, amíg megfordítják a hajót, a Hermest (itt is inkább a számítgatáson és a legénységen volt a hangsúly), meg eljuttatja a NASA az ételcsomagot a Hermesre, illetve amíg a csapat kidolgozta, hogyan lassítsák le a hajót és mentsék ki Watney-t a Marsról leszállás nélkül.

Szóval látható, hogy a trailer és a film magyar címe is nagyon rossz irányba mutat, hiszen, ha a film követi a könyv arányait, akkor rég túl leszünk a felén, mire tényleg elindul a mentőexpedíció és a teljes játékidőnek is csak a töredékét fogja kitenni.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig csak ajánlani tudom a könyvet, mert marha jó, de ha véletlen kihagynád, akkor a válasz a kérdésedre a a spoiler mögött ott van. Spoilermentesen annyit mondhatok, hogy tudta, hogy nem fogják megmenteni, de biztos volt abban, hogy megy majd valaki.

 

Azt kezdetben nem tudta, hogy érte fognak menni, és a NASA sem tudta, hogy él. Sokáig nem is terveztek mentőexpedíciót - sőt, egyáltalán nem tervezett a NASA mentőexpedíciót egy percig sem! Amikor megtudták, hogy Watne él - nagyjából másfél hónap telt el (a 49. Solon vették észre teljesen véletlenül, nem pedig ő reklámozta azt) -, Watney akkor sem tudta, hogy a NASA tud róla, mert sokáig nem tudott kommunikálni a Földdel. Arra rendezkedett be, hogy két évig ott kell élnie, mire az őket követő marsmisszió, az Ares 4 megérkezik. És ennek úgy vág neki, hogy mindössze egy hónapra elegendő élelme van.

Mire Watney először tudott kommunikálni a NASA-val, eltelt 94 Sol, azaz kis híján 100 nap, ami ugye több, mint egy negyed év. De a NASA nem megmenteni akarta, hanem életben tartani az Ares 4 megérkezéséig. Csak a 192. Solon (ez nagyon közelít a 200. naphoz) tudta meg, hogy valódi mentés indul, de addigra már elég sok gondon túl volt, azért is döntenek az Ares 3 expedíció tagjai úgy, hogy nem törődve a NASA utasításaival, fellázadnak és visszafordulnak. Szóval Watney nagyjából 200 napot annak tudatában töltött el, hogy két évig embert nem fog látni, mert nem indul érte mentés. És a 192. sol a 16. fejezetben van, túl a könyv felén - összesen 26 fejezetes. Az Ares 3 küldetés 687. napján (549. Sol után) mentették ki.

Megjegyzem, a tényleges mentőexpedíció elindulása és folyamata alig pár fejezetet ölel fel - meg-megszakítva Watney életével -, amíg megfordítják a hajót, a Hermest (itt is inkább a számítgatáson és a legénységen volt a hangsúly), meg eljuttatja a NASA az ételcsomagot a Hermesre, illetve amíg a csapat kidolgozta, hogyan lassítsák le a hajót és mentsék ki Watney-t a Marsról leszállás nélkül.

Szóval látható, hogy a trailer és a film magyar címe is nagyon rossz irányba mutat, hiszen, ha a film követi a könyv arányait, akkor rég túl leszünk a felén, mire tényleg elindul a mentőexpedíció és a teljes játékidőnek is csak a töredékét fogja kitenni.

 

 

Hát akkor ez nem az én filmem. Előre lehet tudni mi lesz. Így nem jó. Azaz már lehet tudni hogy ...

 

 

kimentik.

 

Így nálam bukás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, sajnos a könyvadaptációknak, amiket elolvasol vagy elolvasod a spoileres leírását, ez a hátránya, tudod, miről fog szólni. De ezek szerint nálad az ep3 is kolosszális bukás volt, mert van egy olyan sanda gyanúm, hogy tudtad, mi lesz a vége...? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

T5 - Hát ez sajna olyan gyenge lett mint amilyenre számítottam. Egy B múvinak elmegy...egyszer. De kb már most totál elfelejtettem pedig tegnap néztem. Sajna a forgatókönyv annyira gyenge lett és néhol totál érthetetlen, hogy az már fájt. Ők maguk is totál belekeveredtek ebbe az időutazásba már. Az összes menő jelenet a régi filmekből lett összelopkodva, kb semmi újat nem mutatott és ez marhára idegesített. Az új ellenség pedig egyáltalán nem volt se eredeti, se félelmetes és egy pillanatra sem hittem el hogy tudna kb bárkinek is ártani. Még az elején lévő T1000es is jobb volt. Matt Smithnek örültem, de ennyi szerep miatt aztán full kár volt promózni őt a posztereken. És mikor egy filmen belül kb már 4x játszák el az Armour up jelenetet, akkor estem le a székről... (ugyanígy az időgéppel...) Schwarzi tényleg jó volt benne, de ő is sok volt néha már a mosolygással, stb. Nem az ő hibája a forgatókönyv, de rá is rányomta a bélyegét.

MIÉRT???

Szerkesztve: - kudar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor ez nem az én filmem. Előre lehet tudni mi lesz. Így nem jó. Azaz már lehet tudni hogy ...

 

 

kimentik.

 

Így nálam bukás.

Ettől függetlenül nézd meg a filmet (még inkább olvasd el), mert ennél a sztorinál nem a vége a lényeg, hanem ami addig történik :) Nagyon élvezetes olvasnivaló (egyébként már a könyv elején lehet tudni/sejteni, hogy mi lesz a pasas sorsa, csak ennek mikéntjét nem, szóval nem volt meglepetés a vége, de közben azért az ember szíve majdnem leállt párszor, hogy akkor most hogyan tovább?) :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A The Martian lábrázósan és tenyérizzadóan izgalmas volt. Ritkán vált ki belőlem ilyen érzéseket egy könyv. Alig tudtam letenni, ha meg mégis be kellett valami miatt fejeznem az olvasását, alig vártam, hogy folytathassam. Csak és kizárólag szuperlativuszokban tudok a könyvről beszélni, és mindenkinek ajánlom, aki nem mindennapi könyv-élmény részese akar lenni!!! Biztos vagyok benne, hogy neked is nagyon tetszene, Frenkie! (Hamar el lehet olvasni azt a - aszem - 372 oldalt, mert egyszerűen olvastatja magát!)

 

T5 - Hát ez sajna olyan gyenge lett mint amilyenre számítottam. Egy B múvinak elmegy...egyszer. De kb már most totál elfelejtettem pedig tegnap néztem. Sajna a forgatókönyv annyira gyenge lett és néhol totál érthetetlen, hogy az már fájt. Ők maguk is totál belekeveredtek ebbe az időutazásba már. Az összes menő jelenet a régi filmekből lett összelopkodva, kb semmi újat nem mutatott és ez marhára idegesített. Az új ellenség pedig egyáltalán nem volt se eredeti, se félelmetes és egy pillanatra sem hittem el hogy tudna kb bárkinek is ártani. Még az elején lévő T1000es is jobb volt. Matt Smithnek örültem, de ennyi szerep miatt aztán full kár volt promózni őt a posztereken. És mikor egy filmen belül kb már 4x játszák el az Armour up jelenetet, akkor estem le a székről... (ugyanígy az időgéppel...) Schwarzi tényleg jó volt benne, de ő is sok volt néha már a mosolygással, stb. Nem az ő hibája a forgatókönyv, de rá is rányomta a bélyegét.

MIÉRT???

 

Számomra az év egyik legkellemesebb meglepetése eddig. Természetes pozitív értelemben. A rettenetesen rossz marketing és a lesújtó kritikák miatt valami rohadt sz*rra számítottam, de mégis érdekelt a film, de nagyon kellemesen csalódtam. És nem csak én, hanem az a 8 komám is, akikkel együtt néztem moziban. Mozis megtekintések száma (sajnos csak) 2. 3D Blu-ray vétel borítékolva. ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra az év egyik legkellemesebb meglepetése eddig. Természetes pozitív értelemben. A rettenetesen rossz marketing és a lesújtó kritikák miatt valami rohadt sz*rra számítottam, de mégis érdekelt a film, de nagyon kellemesen csalódtam. És nem csak én, hanem az a 8 komám is, akikkel együtt néztem moziban. Mozis megtekintések száma (sajnos csak) 2. 3D Blu-ray vétel borítékolva. ;)

Sajnos nem tudok ettől elvonatkoztatni... (lásd videó) lehet azért tűnik számomra szörnyűnek. Itt még új volt minden, Nem 100x-ra akarták kinyírni Saraht meg Johnt, és még volt súlya az egésznek...ebben már minden csak lerágott csont. Mindent láttunk legalább 2x. Egy újdonságot hozott az egész, számomra az is totál érdektelen. :(

http://www.youtube.com/watch?v=1Smp2vlX41I

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kudar, nyilván! Embere válogatja. Én sem azt mondtam, hogy lealázta a T1-2-t! :) Erről szó sincs. Csupán maximálisan egyetértek James Cameron véleményével a Genisys-t illetően ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy a Marsi egyáltalán nem arról szól, hogy egy marsi baleset után a túlélőért kell menni. ;) Plusz, a Mars mentőexpedíció egy ritka sz*r film (hogy a Marsi milyen, azt természetesen nem tudom, de a könyv és az említett film sztorija közti minőségbeli különbség még leírva is ég és föld).

Utaltam rà, hogy tisztàban vagyok màr most a különbségekkel.

És ahogy Luke túlél a mentésig, arról alig van pàr szó, míg Mark esetén remélem hogy erről szól majd a film.

Nagyon érdekel ez!

De íràsaidból is érződik màr, hogy Scott elég szabadon adaptàl..

És a magyar cím...Àltalàban a kreativitàs vezeti a csúcsbénàzókat, de ez is elgondolkodtató.

Felteszem làtta a filmet, aki àtkeresztelte..

Vajon miért erre? Az "A marsi" cím a túlélést\túlélőt helyezi középpontba.

"A mentőexpedíció" meg nyilvàn a kimentést. A címvàltàs két homlokegyenest ellentétes oldalàn fogja meg a történet lényegét, màr csak az a kérdés, hogy a film a marsiról szól, vagy a megmentéséről?

Remélem előbbi!!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.