Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Nekem meg ideje lenne már letudnom a negyediket.

Hát az valamiért nekem is rohadt nehezen ment. Talán 3. nekifutásra..

Először nem is kötött le, aztán belezavartak, végül azért megvolt. Egyszer egyben is meg kellene néznem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Űr, űr, nekem csak az űrös sci-fi az igazi sci-fi, a többi csak sci-finek hazudott olcsó vacak.

Ezt a felszínes, anyagias ostobaságot már megint... :facepalm: Mátrix, Jurassic Park, Mad Max, Monority Report, Terminator, Back to the Future, E.T., Harmadik típusú találkozások, Blade Runner, Metropolis, The Thing, Predator, A légy, Time Machine, Fantasztikus utazás, A majmok bolygója... hát igen, mindegyik egy olcsó sz*r és valami semmi, de nem sci-fi, mert nem az űrben játszódik. Mert csak az lehet sci-fi, ami az űrben játszódik és méregdrága. Épp csak a sci-fi filmek legmeghatározóbb művei a felsoroltak és egyik-másik háromszor többe került, mint némelyik Star Trek film, de oda se neki, ezek csak olcsó vacakok. Úr isten, inkább eregetnél buborékokat... :facepalm:

(Amúgy megjegyzem, a Star Trek kifejezetten olcsó műsor... Gondolom így máris vacak lett az is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igéretes. Van benne űrhajó. Űr, űr, nekem csak az űrös sci-fi az igazi sci-fi, a többi csak sci-finek hazudott olcsó vacak. Hiába na a ST a második kedvencem, az űr miatt is.

Ismerős érzés...régen én is így gondoltam. Miután láttam a CSH -t, a sci-fi -ről mindig az űrhajós filmek ugrottak be és csalódtam ha nem az volt. 10 éves voltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a felszínes, anyagias ostobaságot már megint... :facepalm: Mátrix, Jurassic Park, Mad Max, Monority Report, Terminator, Back to the Future, E.T., Harmadik típusú találkozások, Blade Runner, Metropolis, The Thing, Predator, A légy, Time Machine, Fantasztikus utazás, A majmok bolygója... hát igen, mindegyik egy olcsó sz*r és valami semmi, de nem sci-fi, mert nem az űrben játszódik. Mert csak az lehet sci-fi, ami az űrben játszódik és méregdrága. Épp csak a sci-fi filmek legmeghatározóbb művei a felsoroltak és egyik-másik háromszor többe került, mint némelyik Star Trek film, de oda se neki, ezek csak olcsó vacakok. Úr isten, inkább eregetnél buborékokat... :facepalm:

(Amúgy megjegyzem, a Star Trek kifejezetten olcsó műsor... Gondolom így máris vacak lett az is.)

 

Nana. Saját magadnak mondasz ellent, az említett filmek majdnem felében van űrhajó, így vagy úgy. De nem igen érdekel, hogy kinek mi a sci-fi, nem érdekel a kifejezés, hivatalos jelentése. Ez az én véleményem, én nem vagyok egy világot formáló tényező, nem tartom a kezemben a Föld fundamentumát, úgyhogy megengedem magamnak, hogy ne illessem sci-fi jelzővel azon filmeket, amik szerintem nem az űrben játszódnak. Csak meg akartam jegyezni, hogy a filmesek manapság mennyire kerülik az ürben játszódó sztorikat, bár a jelek bíztatók pl: Passengers. Nem nyitok vitát, és nem igénylek viszontválaszt. Köszönöm.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerős érzés...régen én is így gondoltam. Miután láttam a CSH -t, a sci-fi -ről mindig az űrhajós filmek ugrottak be és csalódtam ha nem az volt. 10 éves voltam.

 

Egyébként jó volt akkoriban 10 évesnek lenni, nem vitás. Valóban annak idején a SW volt az ami sci-fi-ként égett be az agyamba és nem a Kincs, ami nincs. Nem volt nagy választéjk űrhajós filmekből, a mozikban, bezzeg a tv-ben: Pirx, Alfa holdbázis, Orion űrhajó, ezek is mind "űrös" sorozatok voltak, hát persze hogy gyerekként a két fogalom egy és ugyanazt jelentette.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igéretes. Van benne űrhajó. Űr, űr, nekem csak az űrös sci-fi az igazi sci-fi, a többi csak sci-finek hazudott olcsó vacak. Hiába na a ST a második kedvencem, az űr miatt is.

Én értem, hogy hogy érted. Érthető a lelkesedés. Az én hitem most a Passengers-ben van!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nana. Saját magadnak mondasz ellent, az említett filmek majdnem felében van űrhajó, így vagy úgy.

És? Egyik sem az űrben játszódik, az űrhajók jószerivel csak cameóznak. Ja, vagy ez is elég, hogy ne legyen valami "olcsó vacak"? Akkor ki is mond ellent önmagának? Mert ilyenekkel tele van a padlás még most is.

Te nem a sci-fit definiálod rosszul, te egyszerűen szarnak neveztél minden sci-fit, ami nem 150 millióból készült, és nem űrhajós-űrös (megjegyzem, jó szokásodhoz híven). Ez baromság, akkor is, ha csak magánvélemény.

Valóban hanyagolják az űrhajós témát (bár pont, hogy az utóbbi években már ez sem igaz...), de ez nem azt jelenti, hogy minden vacak, ami nem fedi le ezt, és nem méregdrága. Igenis, vannak jó, nem az űrben, nem űrhajóval megjelenő sci-fik, amik nem olcsóak, és nem is vacakok. De főleg nem vacakok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem, hogy hogy érted. Érthető a lelkesedés. Az én hitem most a Passengers-ben van!

Miért? Hogy érti? :) Tömény hülyeség önmagában amit írt. De ha megmagyarázod nyitott vagyok rá.

 

Dzséjt! Kihagytad a Blade Runnert!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És? Egyik sem az űrben játszódik, az űrhajók jószerivel csak cameóznak. Ja, vagy ez is elég, hogy ne legyen valami "olcsó vacak"? Akkor ki is mond ellent önmagának? Mert ilyenekkel tele van a padlás még most is.

Te nem a sci-fit definiálod rosszul, te egyszerűen szarnak neveztél minden sci-fit, ami nem 150 millióból készült, és nem űrhajós-űrös (megjegyzem, jó szokásodhoz híven). Ez baromság, akkor is, ha csak magánvélemény.

Valóban hanyagolják az űrhajós témát (bár pont, hogy az utóbbi években már ez sem igaz...), de ez nem azt jelenti, hogy minden vacak, ami nem fedi le ezt, és nem méregdrága. Igenis, vannak jó, nem az űrben, nem űrhajóval megjelenő sci-fik, amik nem olcsóak, és nem is vacakok. De főleg nem vacakok.

Respekt :peace: Ody-nak adott válaszom, megmagyarázza torzult lelkemet, amelyet a terhelt múltamnak köszönhetek.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Hogy érti? :) Tömény hülyeség önmagában amit írt. De ha megmagyarázod nyitott vagyok rá.

 

Én mikor elolvastam, abszolúte semmi negatív gondolat nem született meg bennem. Ezért nem úgy reagáltam, mintha minden scif-it elküldött volna a 3,14csába.

Inkább a sorok közt értelmezve úgy jött le, hogy nagyon szereti, ha űrhajóznak egy sci-fiben, számára az az igazi szelete a műfajnak. Belelkesült Besson új művétől.

Sokszor írott formában az ember félreértésbe keveredik, ha tesz egy barokkos túlzást. De ha nem erről van szó Pécsi és leszóltad az egyéb sci-fiket, akkor én értettelek félre.

Biztos vagyok benne, hogy sokat szeretsz azok közül is, ezért tartom kizártnak, hogy általánosságban értelmezendő amit írtál.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mikor elolvastam, abszolúte semmi negatív gondolat nem született meg bennem. Ezért nem úgy reagáltam, mintha minden scif-it elküldött volna a 3,14csába.

Inkább a sorok közt értelmezve úgy jött le, hogy nagyon szereti, ha űrhajóznak egy sci-fiben, számára az az igazi szelete a műfajnak. Belelkesült Besson új művétől.

Sokszor írott formában az ember félreértésbe keveredik, ha tesz egy barokkos túlzást. De ha nem erről van szó Pécsi és leszóltad az egyéb sci-fiket, akkor én értettelek félre.

Biztos vagyok benne, hogy sokat szeretsz azok közül is, ezért tartom kizártnak, hogy általánosságban értelmezendő amit írtál.

 

Dehogy szoltam le a többit. Egy zseniális Vissza a jövőben-t ? Egy E.T.-t? Egy Ragadozót? Nem, dehogyis. Csak nekem kell az a kicsi plusz, kell az ismeretlen, a végtelen, ahol bármi várhatja a felfedezőt. Mondjuk az sem lenne baj, ha a végtelen fagyos űrt végre csatazaj, és fagyott holtestek foszlányai töltenék be újra. Vagy ha merne valaki Hollywoodban végre kitalálni valami újat, vagy megfilmesíteni valami épkézláb már meglévő alapanyagot (pl: Warhammer 40000, Halo, Killzone, Dead Space mindnek van űr aspektusa). Tényleg csak a Paramount erölködik a Trek-kel, az is csúfos bukta volt. Jó, belátom a sci-fi az nem csak az ürről szól, de hiány van az efféle csi-fi-ből az biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogy szoltam le a többit. Egy zseniális Vissza a jövőben-t ? Egy E.T.-t? Egy Ragadozót? Nem, dehogyis. Csak nekem kell az a kicsi plusz, kell az ismeretlen, a végtelen, ahol bármi várhatja a felfedezőt. Mondjuk az sem lenne baj, ha a végtelen fagyos űrt végre csatazaj, és fagyott holtestek foszlányai töltenék be újra. Vagy ha merne valaki Hollywoodban végre kitalálni valami újat, vagy megfilmesíteni valami épkézláb már meglévő alapanyagot (pl: Warhammer 40000, Halo, Killzone, Dead Space mindnek van űr aspektusa). Tényleg csak a Paramount erölködik a Trek-kel, az is csúfos bukta volt. Jó, belátom a sci-fi az nem csak az ürről szól, de hiány van az efféle csi-fi-ből az biztos.

Hogy tetszett az Interstellar?

 

A Trek: Beyond nekem például bejött! Bukás? Nem olvastam utána..Amúgy most néztem újra eredeti nyelven 720p-ben! (mert már van ;) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy tetszett az Interstellar?

 

A Trek: Beyond nekem például bejött! Bukás? Nem olvastam utána..Amúgy most néztem újra eredeti nyelven 720p-ben! (mert már van ;) )

Fúú. Nagyon jó volt, de annyira magam alatt voltam miatta, pedig pozitív volt a végkifejlet. Persze nem a szerencsétlen űrhajósok szempontjából, akik az expedíció során meghaltak. Nolan, a filmjével nagyon beletenyerelt ebbe a csillogó, szuperhősös tendenciába, ami most a vásznakat eluralta. Fajsúlyos, nehéz, kemény film ez. Mondhatnám, aki értelmes sci-fit akar nézni annak ajánlom. A másik ilyen tök világvége hangulatú film az a Napfény Danny Boyle-tól, bár az már bejáratott kliséket is felvonultat. A harmadik, amitől konkrétan félek az a Halálhajó, az több évente vagyok hajlandó csak megnézni, és napalli fényben, mert annyira idegesít. A Beyond is terítéken lesz, de megvenném akár külföldi kiadású BD-n, mert a többi Trek is gyári lemezen van meg. Úgyhogy az még odébb van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy MCU-maraton után kicsit belevetettem magam az idei kínálatba.

 

A Zootopia nagyon tetszett, sok élőszereplős filmet is simán lepipál. Ilyennek kell lennie egy tökéletes mesének, gyerekek és felnőttek számára is tökéletesen élvezhető és tanulságos. A bemutatott világ hangulatos és látványos volt, sikerült ebből az állatos témából extrát kihozni. Különösen tetszett, hogy a méretbeli különbségeket milyen kreatívan használták ki. Szerintem egy ilyen alkotást mindenkinek legalább egyszer meg kellene néznie, kortól függetlenül, mert nem csupán remek filmélmény, de a mondanivalója is fontos.

 

A rendes fickók viszont nálam nagyon mellément. A sok pozitív kritika után ennél sokkal többet vártam. Vagy egy sokkal viccesebb, vagy pedig egy jóval intelligensebb filmet, az alkotóknak nem sikerült dűlőre jutni mennyire is akarják komolyan venni a dolgot.. De legalább a Crowe-Gosling duóról azt hittem, hogy jól működnek majd együtt, ezzel szemben szerintem bántóan rossz volt a "kémiájuk". Keveset nevettem, néha mosolyogtam, de kínos és zavaró jelenetből annál több volt. Angourie Rice alakítása bejött, érdemes lesz rá odafigyelni szerintem. Az már más kérdés, hogy ezt a szerepet nem egy 15 éves lányra kellett volna írni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.