Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én azt nagyon remélem, hogy a trailer-el ellentétben a film nem lesz ilyen kapkodós. Nagyon jó lenne viszontlátni az Alien-re és az Aliensre jellemző lassú kameraúsztatásokat. Üres folyosók, egy-egy felvillanó fénypászma......totál borzongás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kudar: nálam megint megvolt a virrasztás, mint anno az ep3 trailernél :D

 

Az a jó, hogy a trailer alapján semmi köze sem lesz az előző filmhez. Ez engem nagyon feldob. Ráadásul úgy tűnik, lehet tényles senki sem éli túl, így meg az Alien kronológiája sem sérül (Lex meg úgyis megfagyott :D )

Amúgy, a filmben a kamerakezelés, a rendezők elmondása szerint, egyaránt idézi majd az Aliens-t (sőt, a sisakkamerák által közvetített képre is lehet számítani elméletben), illetve a Ryan közlegény megmentését.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem igazán jön be ez a trailer. Hol a régi idők feelingje? Ez totálisan a látványra megy, semmi feszültség keltés nincs benne. Legalábbis nem érzem... A nyolcadik utas a halál az etalon számomra. Ott alig láttuk az Alient, de ha mégis, akkor összesz*rtuk magunkat. Ez valami más.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma a legbelealvósabb filmnek is igyekeznek agyonpörgősre vágni a trailerét, ezen kár aggódni.

Ahogy a 200. csillagkapu részben mondták:

Minél több robbanás van a filmben, annál jobb trailert lehet összevágni, és minél jobb a trailer, annál több a néző. :D, ugye Dzséjt? ^^

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem igazán jön be ez a trailer. Hol a régi idők feelingje? Ez totálisan a látványra megy, semmi feszültség keltés nincs benne. Legalábbis nem érzem... A nyolcadik utas a halál az etalon számomra. Ott alig láttuk az Alient, de ha mégis, akkor összesz*rtuk magunkat. Ez valami más.

Na ja, de mint ahogy az ep1-2-3 is más szellemben készült kb 30 évvel az ep4-5-6 után, úgy azért az AVP2-től sem szabad elvárni 28 évvel később ugyan azt a szellemet. Tény, hogy látványosabb, és sokkal véresebb, mert ez kell a népnek. Ma már sajnos az Alien a maga nyugodtságával, lassúságával, kimértségével megbukna :D Már abba félelmetes belegondolni, hogy Scott kivágott jeleneteket az Alien rendezői változatából, hogy gyorsabb legyen (megjegyzem, nem lett, viszont a film csonkult, és ez kicsit megbiocsáthatatlan...).

Az is tény, hogy az Aliens óta a nagyközönség azt várja vissza (vagy a stúdió szerint, azt várja vissza a nagyközönség, de mivel nekem az Aliens a kedvencem, így én ezzel egyet értek). Az pedig látványos és akciódús volt. Mondjuk ott Cameron képes volt emellett a feszültségkeltésre. A rendezők szerint ez a film az Alienst idézi majd (szvsz Aliens klón film lesz). Ha ezt tudnák tartani, én elégedetten jönnék ki a moziból. Viszont sajnos az is tény, hogy bár a rajongók nagyobb része utálja az AVP-t, az egyszeri nézők nagyobb részének tetszett, ami annyira volt feszültségkeltő, mint a Power Rangers jobbik részei... meg kb olyan szintű is volt, csak kicsit jobb látvánnyal...

S mint alien rajongó, nekem igencsak számít, hogy mennyit láthatok kedvenceimből :D Mindnél többett, annál jobb (na jó, azért ne, ha bámulni akarom őket, ott vannak a figuráim).

Viszont, ez csak egy trailer, két perc a film százegynéhány percéből. Abban van még mit belezsúfolni feszültség terén. Legalábbis, a rendezők ezt igérték. Nagyon remélem, hogy tudják tartani.

 

kudarmubat: bezony, és valami olyat is mondtak, hogy az sem baj, ha a filmben csak annyi lesz, mint amennyit a trailerben láttunk. Hát, az AVP-vel ez volt a helyzet, remélem az AVP-R-rel nem ez lesz :D:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt a szentségit neki.Végre megjött.A trailer nézése közben egyből az Aliens jutott eszembe.Annál nincs jobb Alien film.Nagyon tetszik, hogy nincs pofázás hanem jön a hadsereg ,elő a gépfegyvert aztán adj neki.A trailer alapján lesz benne feszültség rendesen.Persze a realisztikusság is tetszik, például amikor premier plánban mutatják ahogy a faszi fejét szétmarja a sav, vagy amikor a gyerekek sincsenek kímélve.Ez tűník hitelesnek, mert ugye a lényeknek nincsenek érzelmeik.Hab a tortán, hogy még predatorok is lesznek benne.Már most szeretem ezt a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát szerintem ettől nem realisztikusabb hanem hatásvadászabb, de táény hogy vannak ilyen snittek.

Hát realisztikusabb a gyerek arcára tapadó arctámadó, mint a ggyerekeket gondosan kímélő Tyrannosaurus.

 

Ma megnéztem ezt a Sunshine című sci-fi-t. Hát, a trailer alapján egy The Core 2.0-t láthatunk, csak lefele helyett fölfelé mentek. Kellemeset csalódtam, bár azért volt benne néhány meredek dolog. A kamerakzelés, képtorzítás pedig igencsak érdekessé tette a képi világot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát realisztikusabb a gyerek arcára tapadó arctámadó, mint a gyerekeket gondosan kímélő Tyrannosaurus.

Hát ömmmmm... szerintem egy digitális T-rex akkor még nem tudott volna digitálisan széttépni egy embert, viszont egy arcugró ebből a szempontból nem valami nagy kihívás. Főleg manapság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ömmmmm... szerintem egy digitális T-rex akkor még nem tudott volna digitálisan széttépni egy embert, viszont egy arcugró ebből a szempontból nem valami nagy kihívás. Főleg manapság.

Nem azért nem esznek a dínók gyerekeket a filmben mert megvalósíthatatlan, ez badarság.Egyébként is a többi embert vígan felfalták az állatok, ugyanígy belerakhatták volna a gyerekek halálát.

A JP egy kalandfilm, megnézném hogy mi lenne ha beletennék mondjuk a Tim fiú halálát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ömmmmm... szerintem egy digitális T-rex akkor még nem tudott volna digitálisan széttépni egy embert, viszont egy arcugró ebből a szempontból nem valami nagy kihívás. Főleg manapság.

Ehe, ahogy Obi1 is írta, beztos ez volt a kifogás. Nem mintha szegény Gennarro nem lett volna ketté harapódva már az első filmben. Nem, mintha Eddie-t nem kapták volna két felé, majd kicsit később a forgatókönyvírót is lazán elkapta a városban... neeeeem... digitális dínók kavalkádja, de gyereket nem tudnak digitálisan szétszedni. De ha még ez reális is lett volna, a filmtörténelem trükkjei nem a CGI-vel kezdődtek, hanem a bábokkal... az arcmászó sem volt mindig CGI, 6-ból 3 filmben végig báb, a maradék háromban pedig csak részben CGI :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én megnéznék egy olyan jelenetet amikor a pókesz az egyik emberke felé repül és erre a manusz lelövi és a savas vére szétfröccsen a többi pacákra.

Az előző AvP-ben volt egy hasonló de azt a pókuszt nem sikerált lelőni pedig szurkoltam hogy összejöjjön a dolog.

Tudom hogy a pókriknak az a dolguk hogy arcra tapadjanak és petézzenek de azért egy kicsit csalódtam hogy nem kapott golyót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző AvP-ben volt egy hasonló de azt a pókuszt nem sikerált lelőni pedig szurkoltam hogy összejöjjön a dolog.

Pedig kapott golyót. Miller (a családi fotót mutogató balfék) röptében lekapott egyett. Bár ott nem voltak mások, illetve akik voltak, nagyon ragaszkodtak a falhoz. Mondjuk az is egy méltán értelmes jelenet. Egyet lelő, hopp, az összes tojás kinyílik. Aztán mikor ott jár a tökös Lex, meg Predacs cimbije, már újra mind zárva... és aztán, révén csak két keltető van jelen, hát újra kinyílik mind. Kevés arcmászó törekszik ennyire az öngyilkosságra :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy a T-Rex az első részben nem szedi szét a gyerekeket, de "családi kalandfilmhez" képest meglepően jól épiti fel Spielberg a suspense-t abban a bizonyos autós jelenetben (föleg a szörnyi felbukkanása: észreveszik, hogy eltünt a kecske, majd a láb az autó-tetején, s aztán jöhet a kerités-vágás és az első nagy-totál... én anno 10 évesen láttam elöszőr és nagyon ütőtt :(). Sosem volt 'hiányérzetem' a gyerekek életben maradása miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sosem volt 'hiányérzetem' a gyerekek életben maradása miatt...

Természetesen nekem sem, pláne nem az első filmben. Csak hát mégis, azért a JP filmek gyermeki báját az is adja, hogy a dinók gondosan kerülik a gyerekek fogyasztását, még ha meg is kergetik/reptetik őket :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen nekem sem, pláne nem az első filmben. Csak hát mégis, azért a JP filmek gyermeki báját az is adja, hogy a dinók gondosan kerülik a gyerekek fogyasztását, még ha meg is kergetik/reptetik őket :(

Akkor ezek szerint kerülik a Sam Neillek fogyasztását is a dínók, mert őt se ették meg.Sőt Jeff Goldblum sem lehet akkor egy finom darab.

 

Ezt nemlehet hibának tekinteni, mivel minden filmre elmondható ez a dolog.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig kapott golyót.

Én arra gondoltam amikor kiemelkednek a tojcsik a hullás teremben az asztalokból.

Az egyik pókri lassan előbújik aztán lassításban előrerepül a pajtijaival és a szőke csaj csak áll és néz amíg rá nem tapad. Aztán lődöz egy kicsit majd a haverjaival elkezd fetrengeni de azt már látni is alig lehet mert kívülről mutatják valami hülye kinézetű ablakon keresztül.

Egyetlen nézésből csak ez az egy pókeres szitu maradt meg. Amit te írsz az totál kiesett.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezek szerint kerülik a Sam Neillek fogyasztását is a dínók, mert őt se ették meg.Sőt Jeff Goldblum sem lehet akkor egy finom darab.

 

Ezt nemlehet hibának tekinteni, mivel minden filmre elmondható ez a dolog.

Most mondjam, hogy végül Ripley-ből is kibújt egy királynő, és Nyuszit is eltemették (hogy az LV-426-on lévő fészek falára függesztett gyrekekeről már ne is beszéljek)?

De nem is hibának volt feltűntetve, ha jól láttam, egyikünk sem használta ezt a szót. Azt írtuk frenkie-vel, hogy reálisabb, hogy az alienek a gyerekeket sem kímélik. Erre hoztam példának, hogy ellenben a dínókkal, akik szereposztásgól függetlenül is megkímélik a gyerekeket (Elveszett világ, a blöki gazdiját sem hiszem, hogy megcsócsálta). Persze, valószínűleg a főhős lánya az AVP-R-ben is megmenekül (gondolom, bár egy főszereplőnek vélt emberkét már most láttam meghalni :) ).

 

Rog: igen, miután leírtam, már gondoltam rá, hogy arra gondoltál :D

Azon meg nem csodálkozom, hogy elfelejtettél belőle dolgokat. Nem egy maradandó alkotás... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ami a filmes közhelyeket illeti jópár nyüzsög az AvsP 2 trailer-ben is... a modell alkatú csaj, aki ujjatlan polóban gépfegyverez... nem probléma, hogy ilyen is van, de azért egy ilyen filmben inkább ne dobálozzunk a 'realitás' szóval imho.

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ami a filmes közhelyeket illeti jópár nyüzsög az AvsP 2 trailer-ben is... a modell alkatú csaj, aki ujjatlan polóban gépfegyverez... nem probléma, hogy ilyen is van, de azért egy ilyen filmben inkább ne dobálozzunk a 'realitás' szóval imho.

Nemtudom, nekem csak az a bajom hogy sima akciófilm jellege van a trailer alapján, nyoma sincsen a régi Alien filmek hangulatának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.