Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Amerikai gengszter

 

Hű, ma néztem meg és nagyon jó kis film volt. Rögvest a New York bandái jutott eszembe. :D Egymás után érdekes megnézni őket.

A New York Bandáit nem láttam, de az Amerikai gengszter nekem is nagyon tetszett. Denzel Washington remek volt!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A New York Bandáit nem láttam, de az Amerikai gengszter nekem is nagyon tetszett. Denzel Washington remek volt!

 

 

Akkor mielőbb nézd meg, mert nagyon sok a hasonlóság a kettő között.

Én azért ötültem, hogy olyan színészek is feltűntek, mint Josh Brolin vagy pl Armand Assente. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Attól amitől minden bizonnyal más szörnyfilmek. Godzilla, King Kong....:)

Hát azokat is el kéne magyarázni, mégis mi az az elem bennük, amitől sci-fivé vállnak... mondjuk elnézve a jelölteket, hát nem csodálkozom. A Dexternek is jó sok köze van a sci-fihez, a fantasy-hez vagy a horrorhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát azokat is el kéne magyarázni, mégis mi az az elem bennük, amitől sci-fivé vállnak... mondjuk elnézve a jelölteket, hát nem csodálkozom. A Dexternek is jó sok köze van a sci-fihez, a fantasy-hez vagy a horrorhoz.

 

 

Nem tudom, én műfajilag mindenesetre több sci-fi elemet látok bennük, mint romantikát, vígjátékot, rajzfilmet, thillert......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja. Többek között. :)

Tudom hogy benne van csak hirtelen beugrott ez az idézet a Télapuból. Direkt azért is írtam simán idézőjelbe a HSz-ed részletét mert az enyémet nem neked hanem csak poénnak szántam. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, én műfajilag mindenesetre több sci-fi elemet látok bennük, mint romantikát, vígjátékot, rajzfilmet, thillert......

Ezért találták fel a horror (Cloverfield), és a kaland (Godzilla, King Kong) kategóriákat. De akár vegyíthető is, mint horror-kaland, katasztrófa-kaland. Ezekbe illenek ezek a filmek, nem a sci-fibe.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom hogy benne van csak hirtelen beugrott ez az idézet a Télapuból. Direkt azért is írtam simán idézőjelbe a HSz-ed részletét mert az enyémet nem neked hanem csak poénnak szántam. :D

 

 

Oks, csak én nem ismerem Télaput. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért találták fel a horror (Cloverfield), és a kaland (Godzilla, King Kong) kategóriákat. De akár vegyíthető is, mint horror-kaland, katasztrófa-kaland. Ezekbe illenek ezek a filmek, nem a sci-fibe.

 

 

Szerintem ez nem oszt nem szorozz. Nálam meg a horror kezdődik teljesen máshol. :)

Amibe szörny van az lehet fantasztikus film és horror is, csak a horror az durvább.

No mindegy. Lényeg, hogy bezsebelte a díjat, sőt egy másikat is asszem a rendezői megvalósításért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dexternek is jó sok köze van a sci-fihez, a fantasy-hez vagy a horrorhoz.

Hát jah, manapság úgy sorolják be műfajilag a filmeket, hogy égnek áll tőle a hajam :)

Abszolút nem lehet bízni egy film műfaji besorolásának, annyira megtévesztő lehet azoknak, akik szinte semmit nem tudnak az adott filmről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez nem oszt nem szorozz. Nálam meg a horror kezdődik teljesen máshol. :D

Jó, csak éppen ez nem egyéni ízlés kérdése. Mert ennyi erővel akkor már a Karib-tenger kalózai is lehet sci-fi, mert van benne szörny. Vagy a Holtak Hajnalát, sci-fi-horror.

 

Hát jah, manapság úgy sorolják be műfajilag a filmeket, hogy égnek áll tőle a hajam :)

Abszolút nem lehet bízni egy film műfaji besorolásának, annyira megtévesztő lehet azoknak, akik szinte semmit nem tudnak az adott filmről.

Besorolják, ahogy eladhatóbbnak gondolják...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát jah, manapság úgy sorolják be műfajilag a filmeket, hogy égnek áll tőle a hajam :)

Abszolút nem lehet bízni egy film műfaji besorolásának, annyira megtévesztő lehet azoknak, akik szinte semmit nem tudnak az adott filmről.

 

 

Jaja. Régebben tök jó volt, mert nem volt ennyire szétszelektálva a filmek. Volt tudományos-fantasztikus, kaland, western, vígjáték, akció. Ennyi. Így nézett ki egy moziplakáton a filmcímek alatt a besorolás. Még az Alient se rakták horror alá, az is sci-fiként ment.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még az Alient se rakták horror alá, az is sci-fiként ment.

Ja, egyszerűbb is volt az mozis élet. És pont az Alien volt az egyik ilyen vízválasztó, mely megeteremtette a sci-fi-horror műfajt.

A Cloverfield is beleférne mondjuk a sci-fi-horror műfajba, amennyiben a szörnyedvénynek legalább valamivel több (ál)tudományos magyarázata vagy megjelenése lenne, mint Godzillának, de ennek a monsztának semmi nem jutott. Sőt, baromi fantasztikus jószág lett, mivel semmi sem képes elpusztítani. A science-fictionból csak a fiction van meg, a science sehol sincs benne. Horror, kaland, fantasztikum, szörny-film, katasztrófa-film... ezekbe lazán belefér, mondjuk horror/thriller-kaland-fantasztikum-katasztrófa-akció. De a sci-fibe nem igazán tudnám belepaszírozni, holott ez a legtágabb műfaj, ami széles e világon létezik.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Willie-hez annak a csákónak a hangja jobban illik amelyik az ID4-ben meg az "Men In Black"-ben is szinkrózta.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.