Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Transformers 2? Ne viccelj már. Az első része egy sima látványos popcornfilm volt, semmi több. Hol van a Transformers a TDK-tól.. A második rész is csak annyival lesz jobb állítólag, hogy több lesz az akció. Az biztos hogy nem fog se ez, se a Terminator se az imdb első helyén landolni, és az ekkora bevétel is felejtős. Az Avatar az lehet annyira jó mint a TDK, azt csiripelik hogy korszakalkotó lesz.

 

És tavaly nem volt olyan film amit mindenki ennyire istenítene mint a TDK-t. Azelőtt se. És azelőtt se. És így tovább.

De nem is minőségről, hanem mediafelkapottságról volt szó :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nehezen hiszem hogy rajta kívül ne készült volna dírjra érdemes film....

Én sem. De azok egy részét még be sem mutatták :D

Na jó, itt csak bizonyos kategóriákról van szó, szóval egyáltalán nem az egész filmtermés :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kíváncsi voltam arra a veszett nagy tarolásra. Erre egészen mást kaptam a listából. Nálam a tarolás a díjak kb. nagyját jelenti, de itt szó sincs erről :) Szóval csak a legtöbbet kapta, de nem tarolt :D Meg aztán tényleg nem voltak valami nagy vetélytársak, leginkább a Vasember.

Annak nem volt akkor marketingje és médiahisztériája :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem is minőségről, hanem mediafelkapottságról volt szó :)

Jó, ez igaz. Az Avatart pedig biztos hogy felfogják kapni, bár van egy olyan érzésem hogy ez a "korszakalkotó istencsászárság" duma csak egy ügyes marketingfogás a részükről, aztán kapunk egy közepesen jó filmet. De ne legyen igazam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez igaz. Az Avatart pedig biztos hogy felfogják kapni, bár van egy olyan érzésem hogy ez a "korszakalkotó istencsászárság" duma csak egy ügyes marketingfogás a részükről, aztán kapunk egy közepesen jó filmet. De ne legyen igazam.

A sztorit elnézve nem sok eredetiség van benne... Ellenben a technikai oldala már lehet olyan, ami forradalmi dolgokat hoz be. Konkrétan a 3D -s technológiára gondolok, de ez meg szerintem nem elég egy igazán nagy bevételhez. Meg aztán sci-fi sose fogja megdönteni a Titanic rekordját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már kíváncsi voltam arra a veszett nagy tarolásra. Erre egészen mást kaptam a listából. Nálam a tarolás a díjak kb. nagyját jelenti, de itt szó sincs erről :) Szóval csak a legtöbbet kapta, de nem tarolt :D Meg aztán tényleg nem voltak valami nagy vetélytársak, leginkább a Vasember.

Annak nem volt akkor marketingje és médiahisztériája :D

 

Dehogynem tarolt.

Ezekre jelölhették:

Ultimate Scream

Best Superhero

Best Fantasy

Best Actor in a Fantasy Movie or TV Show

Best Actress in a Fantasy Movie or TV Show

Breakout Performance

Best Villain

Best Supporting Performance

Most Memorable Mutilation

Best Sequel

Holy S@#$! Scene of the Year

Best Director

Best Screamplay

Best F/X

Best Line

 

15-ből 12-t megnyert. Ez tarolás. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, ez igaz. Az Avatart pedig biztos hogy felfogják kapni, bár van egy olyan érzésem hogy ez a "korszakalkotó istencsászárság" duma csak egy ügyes marketingfogás a részükről, aztán kapunk egy közepesen jó filmet. De ne legyen igazam.

Ugyanígy voltam a Sötét Lovaggal. :) Nagyot vártam eleinte, aztán csak nagyokat pislogtam mikor kiderült, hogy közelébe sincs az első résznek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztorit elnézve nem sok eredetiség van benne... Ellenben a technikai oldala már lehet olyan, ami forradalmi dolgokat hoz be. Konkrétan a 3D -s technológiára gondolok, de ez meg szerintem nem elég egy igazán nagy bevételhez. Meg aztán sci-fi sose fogja megdönteni a Titanic rekordját. :)

Én el se tudom képzelni, hogy mi forradalmasító lehet majd benne. Elvégre vannak marha jó kis 3D-s filmjeink már. Van full CGI-os technikára épülő mozi is, lásd Sky kapitány.... . Ezek után nem tudom mi jöhet még, de én tényleg annak örülnék, ha Cameron kitalált valami újat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyanígy voltam a Sötét Lovaggal. :D Nagyot vártam eleinte, aztán csak nagyokat pislogtam mikor kiderült, hogy közelébe sincs az első résznek. :P

No...a múltkor még nem voltál ennyire szókimondó. :) A maga nemében sokkal jobb mint a Begins. Másik aspektusból meg gyengébb. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak személyes vélemény, de szerintem már jó ideje nem a blocbuster filmektől és újabban nem is igazán Amerikától kell várni az igazán jó alkotásokat. Én idén a legjobban az "In Bruge"-on szórakoztam, ami ugyan szintén nem korszakalkotó (jelentsen ez a szó bármit is), viszont elképesztően szórakoztató és sokkal szinvonalasabban eljátszott/megirt, mint bármi ami idén az óceán túlvégéről jött.

De azért remélem nem ez lesz az idei csúcs: elvileg az ősz a legerősebb filmes szezon, már ami az igényes cuccokat illeti. Remélem még becsuszik egy-két érdekesebb alkotás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

No...a múltkor még nem voltál ennyire szókimondó. :) A maga nemében sokkal jobb mint a Begins. Másik aspektusból meg gyengébb. :D

Dehogynem voltam. :D Kaptam is tőletek. :P

 

Arra viszont kíváncsi leszek, hogy a DVD megnézése után mennyivel változik az arány. :D Anno az első rész se jött be igazán elsőre. Másodjára viszont élveztem, de....De én csöppet sem tartom többre mint más szuperhero filmeket. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak személyes vélemény, de szerintem már jó ideje nem a blocbuster filmektől és újabban nem is igazán Amerikától kell várni az igazán jó alkotásokat. Én idén a legjobban az "In Bruge"-on szórakoztam, ami ugyan szintén nem korszakalkotó (jelentsen ez a szó bármit is), viszont elképesztően szórakoztató és sokkal szinvonalasabban eljátszott/megirt, mint bármi ami idén az óceán túlvégéről jött.

De azért remélem nem ez lesz az idei csúcs: elvileg az ősz a legerősebb filmes szezon, már ami az igényes cuccokat illeti. Remélem még becsuszik egy-két érdekesebb alkotás.

Azért az igazi potenciál valahogy mindig a blockbusterek felé billenti a mérleg nyelvét. Ugyan a személyes kedvenceim ezekből kerülnek ki, de bőven akadt idén is olyan film amit szívesen néztem meg a kevésbé támogatott repertoárból. Eddig például még mindig a Cloverfield a nyerő nálam, pedig asszem húsz millánál többet nem költöttek rá közvetlenül. :) Másrészről meg ha szuperhero meg blockbuster, akkor Vasember. De mellettük még sok-sok kevésbé ismert film is úgy ahogy elnyerte a tetszésemet. :D Ja és még itt vannak a DVD-imen a meg nem nézett idei filmek népes csoportja még amin át kéne rágnom magam :P Szóval még nincs vége az idénynek. Max Payne, Amikor megállt a Föld....satöbbi,satöbbi...:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sztorit elnézve nem sok eredetiség van benne... Ellenben a technikai oldala már lehet olyan, ami forradalmi dolgokat hoz be. Konkrétan a 3D -s technológiára gondolok, de ez meg szerintem nem elég egy igazán nagy bevételhez. Meg aztán sci-fi sose fogja megdönteni a Titanic rekordját. :)

- Újfajta térhatású filmezés.

- Új animációs technológia, a Motion Capture új szintre emelése.

Ha ezt a kettőt sikerül beváltania, akkor technikai részről eljöhet az a bizonyos "forradalom".

Történet szempontjából viszont tényleg nem nagy durranás, nekem erősen Aliens utánérzetem van (gonosz vállalat; tengerészgyalogosok) nyakon öntve némi Star Trekkel (idegenek). Az már más kérdés, hogy attól, hogy még egy egyszerű történetet kapunk, azt el lehet mesélni úgy, hogy attól sokan lebabáznak, lásd: Star Wars ep4.

Viszont, ha bukik, az gáz lesz, mert jelenleg már 300 milliónál jár a költségvetése, és ebben még nincs benne a marketing. Ez már 100 misivel több, mint amennyibe a Titanic került. Szóval, nagyon nagyot kell kaszálnia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak személyes vélemény, de szerintem már jó ideje nem a blocbuster filmektől és újabban nem is igazán Amerikától kell várni az igazán jó alkotásokat. Én idén a legjobban az "In Bruge"-on szórakoztam, ami ugyan szintén nem korszakalkotó (jelentsen ez a szó bármit is), viszont elképesztően szórakoztató és sokkal szinvonalasabban eljátszott/megirt, mint bármi ami idén az óceán túlvégéről jött.

De azért remélem nem ez lesz az idei csúcs: elvileg az ősz a legerősebb filmes szezon, már ami az igényes cuccokat illeti. Remélem még becsuszik egy-két érdekesebb alkotás.

Az In Bruge tényleg nagyon jó és hangulatos film, de nem tudnám annyiszor újranézni mint a TDK-t.

Lehet kövezni, de én alapból nem szeretem azokat a filmeket ahol nem értem hogy mit mondanak, szóval az európai filmek többsége nálam kiesett(ahol nem angolul beszélnek), aztán én kedvelem a szürreális amerikai filmeket sziruppal leöntve, elég dráma van már így is az életemben. Nálam a legfontosabb a filmeknél talán az hogy legyen hangulata, a többi már részletkérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak személyes vélemény, de szerintem már jó ideje nem a blocbuster filmektől és újabban nem is igazán Amerikától kell várni az igazán jó alkotásokat. Én idén a legjobban az "In Bruge"-on szórakoztam, ami ugyan szintén nem korszakalkotó (jelentsen ez a szó bármit is), viszont elképesztően szórakoztató és sokkal szinvonalasabban eljátszott/megirt, mint bármi ami idén az óceán túlvégéről jött.

De azért remélem nem ez lesz az idei csúcs: elvileg az ősz a legerősebb filmes szezon, már ami az igényes cuccokat illeti. Remélem még becsuszik egy-két érdekesebb alkotás.

 

Az In Bruge valóban cseszett jó. Nagyon egyedi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is érdekelne ez az In Bruge. Mikori film? Művész mozik játszák esetleg, vagy valami hasonló? (Nem szoktam letöltögetni...)

Idei filmről van szó. Nálunk az elképesztően gagyi "Erőszakik" cimmel mutatták be a mozik, ami asszem a hazai cimválasztás abszolut mélypontja. Sajnos a mozik már nem játszák. A DVD valamikor decemberben jön majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja tudom.Collin Farrell meg egy ír faszi bérgyilkosok a filmben.Na majd megnézem magam is.

 

 

Idén a tdk mindent vitt ez egyértelmü.Akár marketing akár nem ez van.Bár szerintem nem a marketing hozott neki ekkora sikert.A trailert látták az emberek, aztán megnézték páran ,ledöbbentek és ajánlották ismerősöknek.Sőt maguk is megnézték párszor.

Teljesen kizártnak tartom, hogy akár a Terminator, akár a Cameron-film elérjen 400 millió dollárnál több bevételt.Ami ugye kevesebb mint a TDK-é.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj hát, volt még ott pár másik kategória is :)

Ja tényleg.. Volt még a legjobb horror, és a legjobb képregény kategória is.

 

Vagy rójuk fel a filmnek hogy nem vitte haza a legjobb képregény-író, vagy a legjobb remake díját?

 

Nem volt több megnyerhető kategória. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhányszor én is láttam régebben, klasszikus :) Ötödéven a film témájával kapcsolatban kellett egy oldalas fogalmazást írni angolul. Nem is az angol volt a fő gond, hanem, hogy mi legyen a tartalma, mert nem volt olyan egyszerű azért ezt megírni :D Az utolsó nap reggelén fogtam hozzá, mert akkor már muszáj volt . De azért ez is filmhez kapcsolódó érdekes élmény volt :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez a film jó pár érdekes dolgot vet fel (meddig kell egy gyereknek tiszteletben tartania a szülői akaratot, és meddig kellene erőltetnie egy szülőnek a saját akaratát a gyermeke sorsa felett, hogyan érdemes tanulni és tanítani, merjünk-e kockáztatni, ha fontos dolgokról van szó, és még sorolhatnám), és nagyon meg tudja dobogtatni az ifjú szíveket. :) Számomra egyébként a "Ragadd meg a napot!" volt a legmaradandóbb üzenete, amelyet a mai napig igyekszem fejben tartani. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.