Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Így igaz. Jó lenne újra lendületben látni a sci-fiket. :)

Na igen. A Gyűrűk ura sikere után a haldokló fantasy szépen beindult, és egyre másra készültek e stílusú filmek, több kevesebb sikerrel..

 

Ha az Avatar sikeres lesz, akkor lehet megint jönnek a nagy költségvetésű űrbéli eposzok, aminek én nagyon örülnék :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen. A Gyűrűk ura sikere után a haldokló fantasy szépen beindult, és egyre másra készültek e stílusú filmek, több kevesebb sikerrel..

 

Ha az Avatar sikeres lesz, akkor lehet megint jönnek a nagy költségvetésű űrbéli eposzok, aminek én nagyon örülnék :)

Én nagyon sajnálom, hogy a Halo nem kapott zöld utat. Remek sztorija van és másrészről piszok látványos az egész. Persze ismerni kell hozzá a játékot is, hogy hiányolni tudjuk az esetleges filmes karrierjét. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt jó pár sci-fi az utóbbi években ami nekem eléggé bejött. Elég ha csak a Solarist említem. Egyik kedvenc filmem.

A Solaris szerintem még a sci-fi múfaján belül is elégé rétegfilm. Nem is volt túlzottan nagy sikere ha jól emlékszem. Sajnos a legtöbb irodalmi műből nehéz filmre adaptálni bármit is, hogy az sikeres legyen a nagyközönség előtt. Inkább a látvány az ami megfogja az embert ha sci-fiért a moziba megy, a Solaris meg éppenséggel elégé elvont történettel rendelkezik. A Gömb is remek sci-fi volt ( csak, hogy valami személyes kedvencet mondjak) de mégse tudta felrézni a halodó műfajt a vásznokon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azaz. Sodebergh amúgy is kíváló rendező, de amit ezzel művelt az valami csoda. Annyira hangulatos scifi-t azóta se láttam.

Szerintem az eredeti verzió jobban sikerült, ha még nem láttad volna, pótold be :)

http://www.imdb.com/title/tt0069293/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Solaris szerintem még a sci-fi múfaján belül is elégé rétegfilm. Nem is volt túlzottan nagy sikere ha jól emlékszem. Sajnos a legtöbb irodalmi műből nehéz filmre adaptálni bármit is, hogy az sikeres legyen a nagyközönség előtt. Inkább a látvány az ami megfogja az embert ha sci-fiért a moziba megy, a Solaris meg éppenséggel elégé elvont történettel rendelkezik. A Gömb is remek sci-fi volt ( csak, hogy valami személyes kedvencet mondjak) de mégse tudta felrézni a halodó műfajt a vásznokon.

És az eredeti Solaris-sal mi a helyzet? Mert úgy tudom a George Clooneys változat remake volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az eredeti verzió jobban sikerült, ha még nem láttad volna, pótold be :)

http://www.imdb.com/title/tt0069293/

Nem-nem, az nem igazán érdekel. Lem szinte letagadta az egészet ,annyira nem jött be neki a ruszki megvalósítás. Ő nem ezt írta a könyvébe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Solaris szerintem még a sci-fi múfaján belül is elégé rétegfilm. Nem is volt túlzottan nagy sikere ha jól emlékszem. Sajnos a legtöbb irodalmi műből nehéz filmre adaptálni bármit is, hogy az sikeres legyen a nagyközönség előtt. Inkább a látvány az ami megfogja az embert ha sci-fiért a moziba megy, a Solaris meg éppenséggel elégé elvont történettel rendelkezik. A Gömb is remek sci-fi volt ( csak, hogy valami személyes kedvencet mondjak) de mégse tudta felrézni a halodó műfajt a vásznokon.

Valóban nem egy agyatlan film, én szeretem az ilyeneket. Főleg az atmoszféra az, ami sokat számít a megítélésemben. Ezért szeretem a 2001 -et is, pedig az még szürreálisabb és nehezebben emészthető mint a Solaris.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom itt a történet folytatására gondolsz, mert alapjába véve, a Dűnének már van két változata.

Az HBO-s és a 80-as évekbeli a 2 változat ha jól tudom, ugye?

És azt tudtátok-e hogy a 3. részt A Dűne gyermekeit is megcsinálták? Én azt láttam, és nagyon cool volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az HBO-s és a 80-as évekbeli a 2 változat ha jól tudom, ugye?

És azt tudtátok-e hogy a 3. részt A Dűne gyermekeit is megcsinálták? Én azt láttam, és nagyon cool volt. :)

A David Lynch féle Dune az igazi. Na az az igazi groteszk és elvont alkotás, de annyira , hogy azt látni kell :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Superman filmben végre nem Lex Luthor lesz a főgonosz. :)

Szupi valami igazán kemény ellenfelet kapna, mint pl. Darkseid vagy Doomsday.

Én reboot-ot akarok, nehogy már folytassák azt a vér gagyi Superman Visszatér-t. Remélem hogy kiadó fog győzni ez ügyben, mert ők is a reboot mellett állnak.

 

A Solarist én is tervezem hamarosan megnézni, már csak Jeremy Davies miatt is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért volt jó pár sci-fi az utóbbi években ami nekem eléggé bejött. Elég ha csak a Solarist említem. Egyik kedvenc filmem.

De igazi, űrhajókkal telerakott, idegenektől hemzsegő, sci-fi környezetben játszódó film olyan 1997 óta nagyon nem volt moziban. '97 volt az utolsó, szé év, akkor olyan filmek mentek, mint Men In Black, a Starship Troopers, az Alien Resurrection, a Star Trek First Contact, a The Fifth Element... aztán az elmúlt tíz évben már csak éppen, hogy csurrant-cseppent, ebből három Star Wars volt, kettő nagyon közepes AVP (és valahogy a megszokott sci-fi környezet elmaradt), egy a Man in Black, kettő Trek folytatása, önálló mű meg talán csak a Galaxy Quest (sorozatok terén durvább a helyzet, mert már csak a Stargate Atlantis képviselteti magát, illetve még pár óra, és már az sem...). Egy évben öt, amiből három önálló volt, aztán több, mint tíz év alatt kilenc, amiből egy önálló...

 

Gondolom itt a történet folytatására gondolsz, mert alapjába véve, a Dűnének már van két változata.

Készül a harmadik. Nem folytatást akarnak.

 

Az HBO-s és a 80-as évekbeli a 2 változat ha jól tudom, ugye?

És azt tudtátok-e hogy a 3. részt A Dűne gyermekeit is megcsinálták? Én azt láttam, és nagyon cool volt. :)

Meg is van.

 

A David Lynch féle Dune az igazi. Na az az igazi groteszk és elvont alkotás, de annyira , hogy azt látni kell :D

Nekem sokkal jobban tetszett az HBO-s Dűne. Hűbb a könyvekhez, és szerintem a történetnek is jobb, hogy három részben mesélik el.

 

Én reboot-ot akarok, nehogy már folytassák azt a vér gagyi Superman Visszatér-t. Remélem hogy kiadó fog győzni ez ügyben, mert ők is a reboot mellett állnak.

Én meg egyáltalán nem csinálnék több Superman. A leggagyibb szuperhős az egész univerzumban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ebben az évben hány űrben játszodó, űrhajós sci-fi kapunk?

Star Trek és Avatar?

Ja meg még lesz a Pandorium sci-fi, a mit korábban belinkeltem, és Dennis Quaid játszik benne.Egy űrhajón játszódó sci-fi horror.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem-nem, az nem igazán érdekel. Lem szinte letagadta az egészet, annyira nem jött be neki a ruszki megvalósítás. Ő nem ezt írta a könyvébe.

Szvsz sokkal jobb, mint az új, és egyik sem követi pontosan a könyvet... :) Egyébként olvastad?

 

(Lem pedig az újat tagadta le(hivatalosan még nem is látta, csak a kritikákat olvasta el, ezek alapján pedig úgy döntött, hogy a filmnek a "Szerelem az űrben" címet kellett volna adni...) a régi pedig azért nem tetszett neki, mivel nem követte a könyvet. Ezt leszámítva pedig szerintem mestermű.)

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.