Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Voltam a 3D-s Avataron, szuper volt. Nem lélegzetelállító, de azért jól nézett ki eléggé. Pandora élővilága még mindig túl meseszerű és színes nekem, hiába van jól megcsinálva. Vicces hogy az első levetített jelenetben elkezdi mondani az őrmester hogy a Pandora bolygó az minden ember rémálma, a pokol legmélyebb bugyraiban se találnak ilyen szörnyű helyet, aztán lemennek és minden rózsaszín csili-viliség.

A jelenetekben volt 1-2 sablon, de nem vészes.

 

Ami külön meglepett hogy nem csúszott el a kép és nem volt annyira homályos mint egy éve a dínós filmen, ami szinte élvezhetetlen volt. Mondjuk a gyorsabb akciójeleneteknél kellett azért hunyorítani mert egy paca volt az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan: ezek szerint felkeltette az érdeklődésedet a film? :)

Igen. Időközben felhomályosítottak persze, hogy fél évre előre nem lehet foglalni, de december 18-án ugrásra készen fogok állni(remélhetőleg).

 

Nehogy avatárnak fordíts, mert szerintem az emberek 99%-a felköti magát.

--

Szóval nem látom értelmét, hogy az idegen "Avatar" (pl. a fórumos Avatarokra, ha gondolunk) szót egy ékezettel lássuk el, ezzel magyarosnak tekintve (avatár brrr... a hideg kiráz). Avatar az avatar, akár magyar, akár angol, kár egy ékezettel "nemesíteni".

„A hinduizmusban az avatár egy Halhatatlan Lény inkarnációja (megtestesülése), vagy magáé a Legfelsőbb Lényé. A szanszkrit Avatāra szóból ered, amelynek jelentése „földreszállás”, mint ahogy rendszerint a halandó világba való leereszkedést is jelent valamilyen különleges céllal.”

 

Gondolom, nem véletlenül van ott az a makron(vagy hogyishívják) a harmadik a-n.

 

Dzséjt: ez nem angol kifejezés. :o

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szinkronos volt?
Nem, feliratos. De ez olyan felirat volt hogy nem csupa fehér mint a hagyományosban, hanem sötétszürke és árnyékolt, alig olvasható.
Szóval az állad ezek szerint nem koppant. Nem volt moziforradalom, meg megújhódás.
Szép volt, nagyon várom már a decembert meg minden, de el nem tudom képzelni hogy hol láttak az emberek ebben forradalmat. Talán IMAX-ben valamivel jobb lesz, ki tudja.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

IMAX-ban állÍtólag jobban üt. Csak mert olvasom a külföldi véleményeket és egytől egyig pozitív,

De végeredményben Obi1 is pozitívan nyilatkozott.

És a marketing dolog elérte a célját. Az ember kíváncsi rá, Elmegy rá szépen decemberben, és hozzá segíti a sikerhez.

Még most is dicsérem az ILM-t és Wetat

Az ILM meg már egy éve ezen dolgozik. Szép ILM :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alfaomega blogról

nagyon pozitív benyomás

 

http://alfaomega.blog.hu/2009/08/21/camero...y_tapasztalatai

 

idézet hardwiredről

Na, hát gyerekek. Hazafelé kicsit gondolkodtam, hogy mit is írjak majd, de nem tudtam semmit kitalálni. Ezért most csak úgy írkálok, ami épp eszembe jut. Ezt látni kell!! A trailer után bevallom kissé elvakult voltam, mert tetszett, de ez után az a 0,0001% kétségem is elszállt. Nem is emlékszem már, mikor fordult elő utoljára, hogy libabőrösen néztem végig egy bemutatót. Ezek a kis rövid részletek iszonyatosan jól meg voltak csinálva. Így utólag ward szerintem iszonyat szerény és visszafogott volt. Akiknek nem teszettek a na'vik, azok majd télen üljenek be a moziba és garantálom, hogy nem csak az álluk, de az arcuk is leesik. És a táj, a színek... A büdös kurva életbe. Rohadt messze van még a december és aki nem látta ezt a bemutatót, az higygen nekem; jobban járt, mert nekem ez a pár hónap kínszenvedés lesz... Ha ez a film nem nyeri el a nézők elismerését, és bukta lesz, akkor tényleg meghal a mozi. És ezt komolyan gondolom.

 

Ja, és a sztori. Cameron a kis szösszenetében(amiben én azért grandiózusabb köszöntőre számítottam...) elmondja, hogy nem lőnek le semmi spoilert. Viszont ezekből a kis film részletekből azért sejteni lehet egy csomó kis ici pici apróságot, amiket mosolyogva néztem.

 

Neytiri első találkozása Jake-el, aminek kb. a felénél kapcsolódtunk be, vagy Jake első találkozása a 'sárkányával' egy lebegő szikla tetején, amiről vízesések formájában hull alá a víz a szó szerint szédítő mélységbe. Még ezeket a kis, spoilernek sem mondható dolgokat sem akarom lelőni, de lesz itt sztori kérem szépen, ami minden apró részletében ki van dolgozva!

 

Nem kellett volna megnééééézniiiii...

 

Tegnap a trailert megnéztem kb. 10-szer. Ezt a bemutató napjáig elnézegetném!

 

ward basszus, le a kalappal!!!!! És ne szerénykedj!:DD

 

 

18as teremben volt taps miután felfogta mindenki hogy mi történt velük :o

Tapsoltak a végén!! Ez már jelent valamit :)

Két éve olvasom a topicot, de csak most írok először. A trailert nem néztem meg a 15 perces bemutató előtt, így a moziban, 3D-ben az egész hatalmas élmény volt. Az egész egy vizuális orgia és ha ehhez még hozzáadjuk, hogy a rendező egyben zseniális forgatókönyvíró is, akkor garantált mesterművel van dolgunk. És ez bizony garantált mestermű. Gyerekek, fél év múlva Cameroné lesz az all time box office toplista első két helye, ez tuti biztos.

 

Egyelőre nem térek magamhoz.

http://www.hardwired.hu/forum/forum.phtml?...d=20075&p=2

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vicces hogy az első levetített jelenetben elkezdi mondani az őrmester hogy a Pandora bolygó az minden ember rémálma, a pokol legmélyebb bugyraiban se találnak ilyen szörnyű helyet, aztán lemennek és minden rózsaszín csili-viliség.

Egy régebben írt Alien fan-ficemben (amit sosem fejeztem be, de a csonkja fellelhető az AVPU-n) én is dzsungelbe tettem a poklot. Szerintem újító ötlet, hogy egy veszélyes bolygó nem úgy fest, mint az LV-426, a Fury-161 vagy a Mustafar. Egy dzsungel sokkal pokolibb hely lehet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Avatarról inkább nem írok véleményt, csak annyi, hogy lefoglaltam a film fordítását... :o

Remek, ha sikerül majd lefordítanod, és a feliratod megy ki a feliratos oldalakra :o

 

Öööö... miért fikáz szívesen egy CG filmet az ember? Sőt, miért fikáz EGYÁLTALÁN az ember?

Csak és azért, értelem nincs benne.

 

?A hinduizmusban az avatár egy Halhatatlan Lény inkarnációja (megtestesülése), vagy magáé a Legfelsőbb Lényé. A szanszkrit Avatāra szóból ered, amelynek jelentése ?földreszállás?, mint ahogy rendszerint a halandó világba való leereszkedést is jelent valamilyen különleges céllal.?

Igen alapos voltál, hogy így utánanéztél :o Bár mi megszoktuk az avatar írásmódot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan lent idézett magyarázata alapján én támogatom az ékezetes változatot, mivel Az avatárról legalább senkinek nem ezek a kis általunk is használt azonosító képek jutnak majd az eszébe, hanem a cím igazi jelentése, ami gondolom meg is lesz magyarázva a filmben.

 

Letölteni nem fogom az Avatar trailert, nekem jó lesz moziban valamelyik film előtt a pár perces változat, aztán majd decemberben az egész film. :hmm:

Viszont a kikockázott változatot megnéztem, és ami ebből leszűrhető, az alapján érdekesnek ígérkezik, én bizalmat szavazok neki. Tetszik ez a kékes színvilág, ad egyfajta különleges hangulatot, a n?avik is egyediek, s bár a kinézetük elsőre engem sem bűvölt el, de el tudom képzelni, hogy az egész filmet megtekintve belopják majd magukat az ember szívébe. :(

Annak ellenére, hogy az eddigi tapasztalataim a 3D-vel kapcsolatosan nem igazán pozitívak, de ezzel a filmmel teszek még egy kísérletet, hátha?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor, itt van ide belinkelem, ha Ody-nak is kell, megtalálja.

 

Spoiler:

 

Amúgy a Gettó Milliomos jó film? Megéri megnézni? Gondoltam, hátha megnézem, csak előbb szeretném kikérdezni a véleményeteket, mivel nem akarom az időmet csak úgy elszúrni.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy a Gettó Milliomos jó film? Megéri megnézni? Gondoltam, hátha megnézem, csak előbb szeretném kikérdezni a véleményeteket, mivel nem akarom az időmet csak úgy elszúrni.

Túlértékeltnek túlértékelt, de amúgy jó film. Nézd meg nyugodtan, nem időpazarlás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem olyan nehéz a nyelvezete, (angol) felirat nélkül is nagyon élveztem, megértettem.
Én is felirat nélkül néztem tegnap este és nagyrészt sikerált megérteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Túlértékeltnek túlértékelt, de amúgy jó film. Nézd meg nyugodtan, nem időpazarlás.

Oké, kösz, megnézem.

 

 

Én is felirat nélkül néztem tegnap este és nagyrészt sikerált megérteni.

 

Néha a négerek akcentusát nem értettem, de azon kívül minden, jó volt. És tetszett a film?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tetszett a film?
Kicsit nehezen emészthetőnek találtam de attól függetlenül tetszett bár nem hiszem hogy sokszor meg fogom nézni.

Az eleje tényleg lassan csorog de egy ponttól eléggé felpörög.

 

Néhány dolog azért veregette a biztosítékot:

Spoiler:

Az energiaforrástól mutálódik a pasas. Legalább valami gyilkos vegyi fegyver lenne amivel az idegenek az embereket akarták volna kicsinálni.

Krisztofer azt mondja a pacáknak hogy már elkésett azzal hogy segítsen neki erre mégis megígéri hogy három év után sort kerít rá. De végül is az ígéret szép szó és viszonozni is kell valamivel azt hogy a manusz segített visszaszerezni a tégelyt. Ha lesz kövi rész akkor gondolom az lenne benne hogy az idegen visszatér és meggyógyítja a pasast.

A kis idegent nagyon bírtam. Vagány gyerek. :hmm:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: tegnap mondták a többiek, hogy a kék lények cgik.Elképesztő a látvány így.Tökéletesen élethűek.

 

barnez: távolra nem látok jól.Köszi az infot, akkro az Avatart mindenképp iMAX-ben nézem meg.

 

Egy kérdés.Wortinghton akkor alig lesz benne a filmben?Hisz ha kék lény lesz belőle, akkor onnantól kezdve már cgi van.Gondolom ez az átalakulás már a film elején végbemegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wortinghton akkor alig lesz benne a filmben?Hisz ha kék lény lesz belőle, akkor onnantól kezdve már cgi van.Gondolom ez az átalakulás már a film elején végbemegy.
Nem Jake-ből lesz na'vi hanem a srác befekszik egy kütyübe aztán rákötnek egy csomó érzékelőt és az idegpályái összekapcsolódnak a na'vi-klónnal amit onnantól ő irányít.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.