Ugrás a kommentre

Filmek


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

--

 

Edit: Bocsi, de a háromszor is Proxy error-t irt ki és amikor visszaléptem nem láttam a hozzászolásom. Viszont úgy tünik ennek ellenére elküldte. Mivel nemtom, hogy hogyan lehet az üzenetet teljesen letörölni, igy most ez van :)

Szerkesztve: - Bomarr
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig, ha megfigyeled először még olyan igényesek voltak (és később is azok lettek) hogy minden rajzfilmnek teljesen egyedi stilust csináltak. Az, hogy nem egyszerüen átvesznek egy stilust, de még arra is lusták, hogy minden szereplőhöz új rajzot csináljanak, az szerintem elég erős igénytelenséget jelez. Mondjuk a Robin Hood-nál ez csak a sokadik problémám. Sajnos maga a rajzfilm, ugy ahogy van elég bárgyú lett szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát lehet, hogy ez az igényesség, de ha ronda stílushoz ragaszkodnak nálam az az igénytelenség.

Ha a Robin Hood bárgyú, akkor, a maga a Robin Hood történet az, hisz film is volt belőle, meg miegymás.

Szerinted az az igénytelenség, ha hagyományörzően ragaszkodnak a szerintem szép stílushoz, szerintem meg az az igénytelenség, ha az ep23-be becopyzzák az ep1 zenéit.

Van ilyen, mások vagyunk. :)

Szerkesztve: - lokatelli
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két nagyon jól sikerült karaktert átörökítettek egy későbbi filmbe, sőt Balu kapitány még kapott is egy sorozatot is. Ez olyan nagy bűn? Ha még rondák lennének, vagy rosszul sikerültek megérteném.

 

Nem erre a két filmre értettem a hagyományőrzést, hanem az egész korszakra, ami az állatos Disney filmeket illeti. Ez a hagyományőrzés mára már teljesen eltűnt, talán az Oroszlánkirályban láttam utoljára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS mit szóltok a bambi 2-höz? :D

Ezektől a Disney folytatásoktól engem kiver a viz. Ezt még nem láttam, viszont az elözetesében egy nagyot szellent az egyik kis borz :D Egyébként ezeket már nem a Disney stúdióban készitik, mivel ott már bezárt a rajzfilmes részleg. Ezeket már mind ázsiában rajzolják (lehet, hogy mindenki jobban járna, ha a történet irást is rájuk hagynák :))

 

lokatelli: Lehet, hogy velem van a baj, de én Aladdin vagy akár a Micimackó feltünésének se örülnék egy teljesen más témájú filmben. Igenis erőltessék meg magukat... én sokkal inkább azt érzem itt, hogy Disney '66-os halála után nem tudták összeszedni úgy magukat, mert hiányzott Walt zsenije.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami a Disney folytatásokat illeti, hát én is kábé úgy reagálok rájuk, mint Bomarr: kiver a víz.

A legújabb, amin lehidaltam, az a Bambi 2 cím meghallása. Réges-régen, talán ebben a galaxisban láttam, azt se tudom már miről szólt az egy, de az biztos, hogy folytatás nem kellett volna neki. Se az Aladinnak, aminek pláne három nem, ráadsul a kettő később játszódik, mint a három. De ugyanígy nem kellett volna a Mulannak se, amit az első rész után (mivel az egyik kedvenc mesém), a folytatást már csak a romboló hatás miatt se mertem volna megnézni. De sorolhatnám még az Oroszlánkirály után II. Simbát és 3-ra preferált Timon vs Bumbat; vagy az A szépség és a szörnyeteg 2-t vagy kiegészítő eizódját, vagy mi a nyavajának keresztelték el. Ami meg a legjobban irritál az általam kifejezetten utált Micimaci 88-dik bőre, amit lenyúznak szegény kóccal töltött eszetlen mézescsuporról.

Mondjuk, a folytatások korában miért pont a meséknek ne legyen folytatása? Amikor már a megbukott filmek is folytatást kapnak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

E rajzfilmek közül nekem e négy a kedvencem(nem sorrendben):

 

-Százegy kiskutya

-Micimackó(Csak is szinkronnal!!)

-Aladdin

-Oroszlánkirály

 

Persze a többi is nagyon jó.

 

Én valahogy utálom a 3D animációs filmeket.A történetük se eredeti.A régi rajzolt forma sokkal jobban bejön... :) :metal:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pixar megvásárlásával azért van némi remény végre, hogy a Disney ismét elkezd minőségi munkákat kiadni a kezéből, mert a Pixar főnökök nagyon komoly beosztásokat kaptak. John Lasseter azt nyilatkozta, hogy a 2D filmeket vissza kell vinni a mozikba-a megszokott szinvonallal (mind a story mind a kivitelezés szempontjából).

 

Oscar 78.: nagyjából bejött amire számítottam. VFX na ez 100% az amit képzeltem: Narnia, Kong, War of the Worlds. Make-up nagyon örülök, hogy csak a prostetic maszkok versenyeznek egymással, így legalább azonos kritériumoknak kell megfelelniük! :metal:

 

Akit érdekel itt a teljes lista: http://oscar.com/nominees/list.html

 

Még egy kis filmajánló a végére: Zathura- nagyon nem volt kedvem megnézni, de a lányom kiharcolta és nagyon kellemessen csalódtam benne, már allig várom, hogy jöjjön a DVD!!! Köröket ver a Jumanjira kivitelezés és hangulat szempotnjából+ nincs benne se ellenszenves Robin Williams se Kristen Dunst. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Priest! Gratula az OSCAR jelöléshez. :) Ez az első nektek? Remélem megdobja majd a cég forgalmát ez a siker. :)

Oh köszönjük! :D Igen ilyen felállásban ez az első! A cég forgalmát hál istennek már maga a film is nagyon megdobta, nem beszélve a Farscape-röl! :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Pixar megvásárlásával azért van némi remény végre, hogy a Disney ismét elkezd minőségi munkákat kiadni a kezéből, mert a Pixar főnökök nagyon komoly beosztásokat kaptak. John Lasseter azt nyilatkozta, hogy a 2D filmeket vissza kell vinni a mozikba-a megszokott szinvonallal (mind a story mind a kivitelezés szempontjából).

Számomra ez a hónap híre! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Kirsten Dunst-ot és Robin Williamset is imádom :P csak úgy, mint a Jumanjit. Nagyon kíváncsi vagyok a Zathurára!

 

 

Donát.

Hát Donát, én Kirsten Dunst-ot annyira nem csípem :D

De Robin Williams azért cool :)

 

Ja, és a Zathura-t nem csípem.Egyszer láttam csak eddig, de nem tett rám nagy benyomást.Az egyetlen pozitív dolog a filmben számomra Tim Robbins :D

A Jumanji sokkal jobban bejött, talán pont Robin Williams miatt.

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap volt alkalmam megcsodálni két filmet, amik nekem újak voltak. Az egyik a Volt egyszer egy Mexikói. A Desperado után kicsit lassú tempojú és uncsi filmnek igérkezett, ráadásul elég sok szereplőt vonultat fel, akik közül sokkal nem igazán lehet megismerkedni. Sokak motivációja kétes, vagy ismeretlen, ráadásul Antonio Banderas háttérbe szorult. Johny Depp és Mickey Rourke viszont kellemes meglepetést okoztak, jól jétszottak. Összességében nem nagy szám a film, de ha nincs jobb a tévében, be lehet tenni a lejátszóba.

 

A második film a Gorilla bácsi. Tipikusan kiszámítható, amerikai családi film, amiből ezer számra látni ilyet. Kezelhetetlen gyerekek, kiknek valamelyik szüleje elhunyt a másik meg így vagy úgy életveszélybe kerül(t) és a nagydarab bébicsősznek kell megküzdenie a gonosztevőkkel és a gyerekekkel. De ezeregyszerre is tetszik ez a koncepció, és rengeteget röhögtem rajta. Vin Diesel nagyon szimpatikus fickó, szerintem simán lehetne az új Schwarzenegger vagy Stalone és jól elboldugult ebben a humoros filmben. Riddick bébicsőszködése nekem bejött, még akkor is, ha sablonfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hétfőn és kedden Pesten jártamban láttam három filmet, ezek voltak:

 

Hotel Ruanda

Hála érte a kis moziknak, ahol még hónapok után is lehet látni filmeket.

Remek film, az 1994-es ruandai népírtásról szól, visszafogottabb stílusban, mint a Schinler listája, nem túl hatásvadász, remek színészi alakításokkal, és a főszereplő részéről "happy enddel" (ha lehet ilyenről beszélni ennél a filmnél), mert ugyan honnan máshonnan ismernénk a történetét, ha nem tőle, és azoktől, akik ott voltak :D Jean Reno kis epizód szerepe a belga hotel igazgató vagy tulaj szerepében is jó volt. Voltak megható (torokszorító) és megrázó pillanatai.

 

München

Szintén remek volt, nekem tetszett. Nem igazán tudok ellene semmi negatívot felhozni, de nem is nyűgözött le. Ez az egyetlen "hibája" :D Zene nem volt tolakodó, vagy nagyszabású, de helyenként nagyon szép. Nem JW legjobbja. Színészek itt sem voltak rosszak.

 

Az elszánt diplomata

Adaptáció, ez volt a három közül, ami nem valós eseményeken alapul, de a film végén az írótól elhangzik egy mondat, hogy minél többet tud meg a gyógyszeriparról, annál biztosabb benne, hogy a történetében írtak még a közelében sem járnak a valóságnak (nem pontosan írtam, nagyjából erre emlékszem). Vagyis a valóság még rosszabb.

Egy angol diplomata feleségét megölik és a férj elkezd nyomozni utána. Egymás mellett látjuk a kapcsolatuk fő eseményeit, és a nyomozást. A feleség egy gyógyszeripari cég afrikai embereken végzett kísérleteire "jött rá", erről írt egy jelentést, és ezért eltették láb alól. Sztoriról többet nem írok, hátha megnézi valaki :D Zenéje csodálatos volt, nem csodálkozom rajta, hogy Oscarra jelölték, sokkal jobbnak találtam, mint a Münchenét. Színészek zseniálisak (feleség Rachel Weisz szintén jelölt, ha jól emlékszem, a forgatókönyv is, a többit nem tudom ). Szép pillanatokkal, hangulattal.

Összességében ez a film tetszett a legjobban a három közül.

 

Kicsit tömény volt két napra ez a három véres, mészárlós, stb. film, de megérte.

Terveim között drogos zenész, McCarthy korszak és olajbiznisz áll. Ha lenne rá időm, akkor lazításként jöhetne valami könnyedebb is már, mondjuk, Büszkeség és balítélet, de azt hiszem, ez kimarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most azt hallottam, hogy csak akkor fognak belevágni az Indi 4 forgatásába, ha a Bourn Ultimatum (valami ilyesmi volt a címe) forgatása befejeződik. Tehát valószínűleg csak jövőre.

 

 

Donát.

Pedig jó lenne ha végre elekezdődne mert arra nekem szerződésem van és nem igazán szeretnék lemaradni semmilyen nagy show-ról miatta!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.