Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

Werebazs ugyan megosztotta a Rise of the Old Masters topicjában ezt a cikket, de inkább itt is legyen, mert nagyban tárgyalja a Rebels lehetséges sztoriszáljait. Szóval: Filoni interjú a Rise of the Old Mastersről (értelemszerűen spoileres annak, aki még nem látta e részt).

 

Nem is tudom, miért volt mindig is szimpatikus nekem ez a Filoni:

"A lot has been made of our ties to the original trilogy, but I am not a Star Wars fan that would ever ignore the prequel trilogy. Let’s face it, it’s been my bread and butter for the last decade. I love the prequel era."

 

Az interjú többi része is érdekes dolgokat hint el a Rebels jövőjére nézve.

 

Ahsoka megjelenése újra emlegetve, Palpatine által használt Jedik, kapcsolatok a TCW-vel. Nyami.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5-6-7. részek rövid tartalmai, minimális spoilerrel:

 

1x05 - Out of Darkness

 

 

"Új készletek beszerzése közben Hera és Sabine egy látszólag elhagyatott helyen rekednek, ám nincsenek egyedül..."

 

 

1x06 - Empire Day

 

 

"Egy birodalmi menekült a lázadók segítségét kéri, hogy elhagyhassa a bolygót, fontos információkkal a birtokában..."

 

 

1x07 - Gathering Forces

 

 

"Annak érdekében, hogy megvédjék a császári renegátokat, Kanan és Ezra megpróbálják elvonni a birodalmi üldöző erők figyelmét, tehát konfrontálódnak velük..."

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az új Rebels résznek a csatorna számaihoz képest kifejezetten magas nézettsége volt: 946 ezren látták. A célközönségnél (6-14 évesek) most érték el a legnagyobb nézettséget.

Várhatóan ez csak emelkedni fog a jövőben. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5-6-7. részek rövid tartalmai, minimális spoilerrel:

 

1x05 - Out of Darkness

 

 

"Új készletek beszerzése közben Hera és Sabine egy látszólag elhagyatott helyen rekednek, ám nincsenek egyedül..."

 

 

1x06 - Empire Day

 

 

"Egy birodalmi menekült a lázadók segítségét kéri, hogy elhagyhassa a bolygót, fontos információkkal a birtokában..."

 

 

1x07 - Gathering Forces

 

 

"Annak érdekében, hogy megvédjék a császári renegátokat, Kanan és Ezra megpróbálják elvonni a birodalmi üldöző erők figyelmét, tehát konfrontálódnak velük..."

 

 

Jók lesznek! Remélem az Inkvizítor is tiszteletét teszi akár már valamelyikben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Breaking Ranks-hez vodlocker link:

 

http://vodlocker.com/0jbulkqapor8

 

Ez is egy baromi jó rész!

 

Tényleg baromi jó rész.

Emlékeztetett egy TCW-s 5. évados részre, ahol a fejvadászok Obi-val csapdákkal teli próbatételeket álltak ki. Téged nem?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár, hogy nincs nyitott topic, ahol bővebben is írhatnék róla, pedig lenne miről, mert ez hajszálnyival még az előző résznél is jobban tetszett. :whistle:

Én meg szívesen olvasnám már, de ezek szerint ezt majd csak akkor tehetem meg amikor már arra lennék kiváncsi, hogy hogy tetszett az "Out of Darkness"... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, most már kíváncsi vagyok, hogy azért nem szól hozzá sok ember egy büdös szót sem az adott részhez, mert egy héttel korábban megnyitjuk a topicot (ami röhej lenne a köbön), vagy mert alapból nincs affinitása egy csomó embernek hozzászólni az adott topichoz (ami szomorú lenne). Mert úgy veszem észre, nem a téma megnyitásának az ideje itt a gond, hanem, hogy nincs ember, akivel trécselni lehetne. Három napja van már felirat a Rise of the Old Mastershez, és azóta született a témában öt hozzászólás. Ebből két ember olyan, aki a felirat elkészülte után látta, mindenki más ugyanazok az emberek, akik már az első netes változatot látták. Pedig valahogy kétlem, hogy senkiben nem mozgat meg valami SW-set ez az epizód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom mi lehet a "gond". Lehet, hogy teret kell hódítson magának a lelkekben? A TCW -s topikok elég jól mentek. A Rebels -nél kicsi megtorpanás látszik. Talán nem jön be annyi embernek? De ez se igaz, hisz mindenki csak dicsérte eddig. Talán a hétköznapok lehetnek a ludasak. Hétvégén azért több idő és kedv van szórakozni, mint hétköznap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, most már kíváncsi vagyok, hogy azért nem szól hozzá sok ember egy büdös szót sem az adott részhez, mert egy héttel korábban megnyitjuk a topicot (ami röhej lenne a köbön), vagy mert alapból nincs affinitása egy csomó embernek hozzászólni az adott topichoz (ami szomorú lenne). Mert úgy veszem észre, nem a téma megnyitásának az ideje itt a gond, hanem, hogy nincs ember, akivel trécselni lehetne. Három napja van már felirat a Rise of the Old Mastershez, és azóta született a témában öt hozzászólás. Ebből két ember olyan, aki a felirat elkészülte után látta, mindenki más ugyanazok az emberek, akik már az első netes változatot látták. Pedig valahogy kétlem, hogy senkiben nem mozgat meg valami SW-set ez az epizód.

 

Egyszerűen nincs benne annyi mondanivaló, mint a TCW-ben. Nagyon jó a Rebels, de a TCW-ben olyan erkölcsi töltés, dilemma, vívódás, intrika volt, mint bármelyik Trónok Harca részben.

 

Én sem tudok nagyon mit írni arról, hogy elloptak egy Tie Fightert, mégha a rész egyébként 10/10 is volt.

 

Ez a sorozat még nem hordoz magában annyit, mert alapvetően is rettentően szűkek a keretei. Folyamatosan ugyan azokat látni, ezért nem bővül az univerzum részenként és a történetben is csiga sebességgel mozgunk.

 

Nekem nagyon tetszik a sorozat, de a TCW az annyira tág és szerteágazó volt, hogy minden részről 10 oldalt lehetett írni. Jó lenne, ha a Rebels is kilépne egy picit Lothal világából, mennénk ide-oda, mint a Firefly sorozatban. Szóval a REbels tök jó, csak történetileg szűk és érdemben nem lép előre....nagyon lassan mozog. A TCW-ben nagyon jó volt, hogy minden rész a különböző rendezői stílus miatt valami egészen egyedi élményt kínált.

 

A REbels jó sorozat, de még van hova fejlődnie. Greg Wiseman meg a másik ember abszolút nem hiányzik neki. Szépen hozzák vissza a TCW íróit és rendezőit azt csókolom, de ahogy hallani, Greg Wiseman (vagy a Simon gyerek?) szépen le is lép....ami nagyon helyes.

 

Remélem, hogy a 2. évadban már vége szakad ennek a 2-3 írós baromságnak, és legalább 2 részenként hoznak majd be új írókat és rendezőket, hogy minden rész más dinamikával bírjon. A TCW azért volt piszkosul jól kitalálva, mert nem uralta el egy írópáros, így a részek üteme folyton változott. Mondjuk az inkább volt antológia, de attól még nem bánnám itt sem, ha minden rész más dinamikával és rendezői látásmóddal bírna.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Zééé odáig egyetértek, hogy egy kissé szűk a sorozat világa, és egész egyszerűen nem annyira gondolatébresztő, mint a TCW volt. DE

1: azért nem kell isteníteni a TCW antalógia formátumát sem, mert az minden előnyével együtt bizony csúnyán hátráltatta az egységes narratívát és karakter fejlődést a sorozatban.

2: Ha ismernéd Weisman munkásságát nem mondanál ilyen ökörséget, hogy miatta szűk a világ. Weisman egy zseni világépítésben, ha hagyják dolgozni. Az egész sorozat alapkoncepciója Filoni eredeti 2005-ös TCW vázlatára alapul, vagyis az ami neked itt nem tetszik legalábbis nagyrészt Filoni-tól származik.

 

Szerintem is baromi jó a sorozat, de most még csak alapoznak. Majd akkor lehet róla érdemben sokat társalogni, ha rendesen beindul a szereplők karakterizálása -Sabine például kriminálisan kihasználatlan-, mert ez bizony egy karakter-központú sorozat, és messze nem annyira cselekmény-központú és világépítő jellegű, mint a TCW volt.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én abban látom a különbséget, hogy más szemmel nézzük, mert kénytelenek vagyunk más szemmel nézni.

Ez egy új szereplőgárda a star wars-ban. Nem tudjuk annyira, hogy hova lyukad majd ki, mint a klónháború esetében.

Ha a tcw-ban Anakin, Palapatine vagy bárki csinált valamit, csak az 20 sor pluszt adott egy hsz-hez, hogy meg kellett vizsgálni, hogy ez hogyan illeszkedik a jellemébe és a nagy egészbe.

És ezekből az elemzésekből támadtak nézeteltérések, melyek kitárgyalása csak úgy termelte a hsz-eket.

 

A Rebels új gárdája jó kis kalandokba keveredik, de viszonylag egyszerűekbe (eddig), és részemről csak várom a következő kalandot és megjegyzem,

hogy Jó kis rész volt, de litániákat nem hagy maga után egyik sem.

Mert nem túl bonyolult az elénk tárt világ, minden egyértelmű és most ismerjük meg a szereplőket, nem olyan figurák akiket már 30 éve lefektettek és akiket,

ha mozgatnak azt csak kritikus szemmel lehet nézni.

És megjegyezném, hogy ez nem rossz dolog. Felfedezés alatt van még a sorozat a nézők számára, még nem nőtték ki magukat a figuráik régi ismerőseinkké.. ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folyamatosan ugyan azokat látni, ezért nem bővül az univerzum részenként és a történetben is csiga sebességgel mozgunk.

Van legalább két új droid típusunk, legalább három új bolygónk, öt egymástól homlokegyenest eltérő történetünk, és annyi plusz infónk a Birodalomról, hogy az ep4-5-6 ehhez képest nudli. De tényleg nem bővül az univerzum, mindig csak ugyanazt mutatják.

Ez a "jó lenne, ha kilépnénk Lothal világáról" kijelentés úgy, hogy az eddigi négy epizód és egy film négy új világot mutatott be, azért kicsit nonszensz, még tőled is. Lothal, Kessel, Garel, Stygeon Prime, akárhogy számolom, ez szép teljesítmény, átlagban minden új rész mutatott egy új bolygót. Vessük össze ezt a TCW-vel. Christophsis, Teth, Rogusa - ugyanannyi idő alatt, plusz láthattuk újra Coruscantot és Tatooine-t, hurrá! Szóval a száraz tények alapján a Rebels nem, hogy lemaradva van az univerzum bővítésével, már le is hagyta a TCW-t. Arról nem beszélve, hogy már itt is befigyelt nem egy új droid modell, hajótípus, faj - mikor is futottunk össze a TCW-ben az első új értelmes fajjal? Valamikor az első évad végén, a Blue Shadow Virusban? És azóta mennyit tudunk a faustokról? Őőő... semmit. Mennyit tudunk a lasatokról? Na ugye. Hány a TCW teremtette bolygó kapott olyan kidolgozottságot, mint amit a Lothalon már most ismerünk? Na ugye.

Amúgy meg, ha a TCW-ben annyi időt eltölthettünk a Coruscanton (ami még csak nem is a TCW találmánya), ott is nagyrészt az unalomig ismert Szenátusban és Jedi Templomban, néha egy-egy kitérővel Amidala apartmanjában, amiben aztán baromi sok látnivaló van, engedtessék már meg a Rebelsnek, hogy időzzünk a Lothalon, ahol eddig MINDEN részben valami új helyszínt láttunk. A TCW-ben két évadba került, mire valami újat mutatott Coruscanton.

 

Írni meg csak az nem tud róla, akinek ideje vagy akaratereje nincs hozzá. Nyilván a Fighter Flight-hoz nem lehet sokat írni, de ugyanezt állítani a Rise of the Old Masters-ről és a Breaking Ranks-ről, nettó hülyeség. ha nem hiszed, lépj be a topicba és sasold meg, eddig mennyit írtam róluk. Hidd el, nem erőlködtem.

 

Tény, hogy a Rebels nem olyan epikus, mint a TCW, itt nem függ egy mini-huttól egy hadsereg sorsa, nem vitáznak a hadsereg bővítéséről, és az összecsapások nem döntenek bolygók sorsáról. De nagyjából ennyi a különbség. Meg, amit csoli írt, ezek a szereplők és világok teljesen újak, nem olyanok, amiket 10-30 éve ismerünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is arra tippelek, hogy mivel nem hétvégén adják, emiatt nincs kedve és/vagy ideje az embereknek írni.

Egyikhez sem írtam még, de még csak el sem olvastam a topikokat. Amikor indult, egyáltalán nem szerettem volna erre időt szakítani (mivel nem igazán volt miből), azóta pedig csak gyűlt hozzá, de majd egyszer csak nekiállok, és az elejétől elolvasom mindegyiket. Nem biztos, hogy írok, mert sok mondanivalóm nincs róla azon kívül, hogy szórakoztató sorozat. De hátha írtatok olyat, amire tudok érdemben reagálni, majd kiderül...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ebben is el lehet merülni. Sajnos a TCW -s összehasonlítás ott sántít, hogy egy kész sorozatot hasonlítunk egy éppen most indulóhoz. Megértem, hogy ösztönös az összehasonlítás hisz a Rebels a TCW -ből nőtt ki. Viszont azt se lehet várni, hogy írjon mindenki. Akinek nincs mondanivalója az minek írjon? Sok értelem úgyse fog kisülni belőle. Most azt beírni, hogy "jaj de jó volt" tök felesleges. Én szeretek minden apróságon csámcsogni, főleg ha van érdekesség. Persze jó lenne, ha annyian írnának mint a TFN fórumán, de ez persze lehetetlen. :D Nekem elég a "füttyös" és a többiek társasága is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.