Ugrás a kommentre

A Rebels animációs sorozat


gunji

Ajánlott hozzászólás

A 2,5 millió tényleg sok de a Trónok harca több mint 10 millióból készül részenként (a még jóval szerényebben kinéző kettes évad volt 6 millió per epizód).

 

Na igen, de a TCW még a szerényebb, átlag 6 millióból készülő első, második, harmadik GoT évadokkal ment egyszerre, nem a tavalyi finálé-felvezetővel! :P

 

Egyébként igen, én is reménykedem, hogy a Marvel mintájára lesznek Netflixes Star Wars sorozatok. Pláne mivel amikor a TCW felkerült a Netflixre, valami két hétig lista vezető volt, pedig ha jól emlékszem a House Cards-al egyszerre debütált. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda, hogy a TCW-nek nagyobb volt a nézettsége, ott (majdnem) minden rész aranyat ért. De a Rebels ezzel szemben megragadt egy szinten, ami sokakat nem hoz lázba. Egy kezemen meg tudom számolni, hány maradandó Rebels részt kaptunk, míg a TCW esetében Krell összes ujja sem lenne elég. Ettől függetlenül várom az új részt, mert jónak tűnik :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda, hogy a TCW-nek nagyobb volt a nézettsége, ott (majdnem) minden rész aranyat ért. De a Rebels ezzel szemben megragadt egy szinten, ami sokakat nem hoz lázba. Egy kezemen meg tudom számolni, hány maradandó Rebels részt kaptunk, míg a TCW esetében Krell összes ujja sem lenne elég.

Szerintem ez azért erős túlzás. Sőt, szerintem pont inkább a TCW volt, ami összességében egy adott (nagyon jó) színvonalon mozgott végig. Leszámítva a filmet. Nyilván voltak ott is gyengébb és kiemelkedő részek, de a legtöbb belesimult egy sorozaton belüli átlagba. A Rebels-nél erősebbnek érzem a hullámzást. Vannak részek, amik fantasztikusak, amiknek bizonyos elemei még a filmeket vagy a teljes TCW-t tekintve is a legjobbak között vannak. Ugyanakkor pár filler epizód már-már bántóan semmilyen tud lenni és gyakorlatilag hatás nélkül léphetünk túl rajtuk.

 

Pl. Ahsoka berobbanása hatalmas érzelmi töltettel bír számomra. Vagy a párbaját Vaderrel majdhogynem jobban vártam, mint az Ep.7-et. Most is az a helyzet, hogy a Kenobi-Maul csörte nagyon várós és alighanem epic lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez azért erős túlzás. Sőt, szerintem pont inkább a TCW volt, ami összességében egy adott (nagyon jó) színvonalon mozgott végig. Leszámítva a filmet. Nyilván voltak ott is gyengébb és kiemelkedő részek, de a legtöbb belesimult egy sorozaton belüli átlagba. A Rebels-nél erősebbnek érzem a hullámzást. Vannak részek, amik fantasztikusak, amiknek bizonyos elemei még a filmeket vagy a teljes TCW-t tekintve is a legjobbak között vannak. Ugyanakkor pár filler epizód már-már bántóan semmilyen tud lenni és gyakorlatilag hatás nélkül léphetünk túl rajtuk.

 

Pl. Ahsoka berobbanása hatalmas érzelmi töltettel bír számomra. Vagy a párbaját Vaderrel majdhogynem jobban vártam, mint az Ep.7-et. Most is az a helyzet, hogy a Kenobi-Maul csörte nagyon várós és alighanem epic lesz.

Ez természetesen csak az én véleményem. A TCW nagy kedvencem volt, de a Rebels nagy része érdektelen szamomra, annak ellenére, hogy valóban vannak kiváló részek is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csoda, hogy a TCW-nek nagyobb volt a nézettsége, ott (majdnem) minden rész aranyat ért. De a Rebels ezzel szemben megragadt egy szinten, ami sokakat nem hoz lázba. Egy kezemen meg tudom számolni, hány maradandó Rebels részt kaptunk, míg a TCW esetében Krell összes ujja sem lenne elég. Ettől függetlenül várom az új részt, mert jónak tűnik :P

A kettőt nem igazán lehet így összevetni. A TCW akkoriban az SW zászlóshajója volt. Ráadásul egy hat évadot megért sorozatot állítunk szembe egy két és fél évadnál járó sorozattal. A Rebels is jó, csak másképp. Más korszak. Egyébként nem árulok el titkot azzal, hogy nekem is a TCW az etalon. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez természetesen csak az én véleményem.

Amit lazán rávetítettél az átlag nézettségre... :roll:

 

Nálam eléggé vegyes a megítélése a Rebelsnek. A TCW első két és fél évadánál sokkal jobban szeretem. Az első évad elment, mint újdonság, de tudjátok jól, hogy a második évadért már nem rajongtam, és a mai napig nem szeretem. A harmadik évad első felét is csak azért kedvelem, mert betömte az első két évadban hagyott lyukakat. Szerintem, ha a TCW azt az utat követte volna, amit az első két és fél évadban követett, én elkaszáltam volna a harmadik évad végén.

Az irányváltás után viszont a TCW (egy-két botlást leszámítva) sokkal jobb történetekkel tudott szolgálni, és epikusabb is volt. Ugyanakkor az előbbinél nagyon sokat számít, hogy kisebb, 4-5 részes csomagokkal dolgozott, és a csomagok között nincs igazi kötődés. Így könnyebb évadra elegendő sztorit írni (hiszen lényegében nem egy nagy összefüggőt, hanem 3-4-5 különállót kell összehozni), és láthatóan ez sokkal jobban megy Filoniéknak, mint egy egész évadon átívelő sztori. Szerintem jobb lett volna, ha a Rebels is így épül fel, vagy kevesebb epizódszámot kap évadonként.

 

Szóval, ha csak a TCW első két és fél évadát vetem össze a Rebels jelenleg meglévő két és fél évadával, akkor gondolkodás nélkül a Rebelsre voksolok. A következő évadokban viszont a TCW magasan veri a Rebelst. Ugyanakkor ezt meg nem tartom igazságos összevetésnek. Pláne, hogy érzésem szerint a Rebels is most talál magára. A részek kezdenek egyre epikusabbak lenni (szerintem ebben a fél évadban már most több bolygóra szálltunk le, mint az előző kettőben összesen), egyre merészebbek az írók, és itt részben a Birodalom kegyetlenségének megnyilvánulására is gondolok. Szóval még simán lehet, hogy a Rebels ugyanúgy a harmadik évadban talál magára, mint a TCW.

Ugyanakkor karakterek terén szintén jobban csípem Ezráék történetét, pont azért, mert bár eddig úgy tűnik, a szereplők biztonságban vannak, azért fejlődnek és nem tudni, mi lesz a sorsuk. Ugyanezt a TCW-ben legfeljebb Ahsokáról és Rexről mondhattam el. Tetszik, hogy ezek a karakterek tartanak valahová, ráadásul az ismeretlen felé (hasonlóan tetszett anno Asajj története). Az első évad cowboy Jedije mára vak bölcs lett, a másodparancsnok pilótából a lázadás egyik vezéralakja, a visszahúzódó csajszi meg talán nemsokára egy nép vezérévé lép elő. A TCW főszereplői ilyen utat nem jártak be - érthető okokból, hiszen fixált jövőjük volt. De sajnos Ahsoka és Rex sem tudott igazán fejlődni a TCW felépítése miatt. Szinte már vicces, hogy pont a mellékszereplők, mint Fives vagy Asajj azok, akik tényleg átívelő sztorikat kaptak, amin át fejlődhettek.

 

Szóval, így leírva, magam előtt is realizálódott: a TCW-nek is megvoltak az erősségei, de amiben igazán jó volt, az a harmadik évad második felétől jött, és az első két és fél évadban számomra mindenben alulmúlta a Rebelst. Az TCW mádosik feléhez viszont nem ér fel Ezráék története, de még így is vannak olyan elemei, ami nekem jobban tetszik, mint a TCW-ben a hasonló elemek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Rebelsben a lineritás és a szereplők viszonylagos állandósága miatt talán nincs annyi kraft. Ez néha látszik is.

A linearitást én pont dicsértem például. A szereplők..Állandóak ez igaz, de van egy előnyük is. A legtöbbjüknek ismeretlen a sorsa és ez nagy különbség a tcw-szal szemben.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez önmagában kevés, hogy érdekessé tegyen egy sorozatot. Kellenek jó sztorik is bele. A Rebels nincs ezeknek híján, de mintha az első évad után fékeztek volna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én minden részt végig vigyorgok mint a vadalma :D, szerintem az egyes epizódok baromi jók, a második évadban pedig egy-egy "filler" egyesen jobban bejött, mint a fősztori-szál, például a Calling-ot (szerintem egyébként ne legyünk meglepve, ha a bálnák egyszer csak fontossá válnak :P) és a Legends of the Lasat-ot csak a Twilight of the Apprentice veri nálam. A harmadik évad első fele tényleg elég lapos lett, de a legutóbbi három rész baromi ütős volt.

 

A probléma szerintem pont az átívelő sztorikkal van: nagyon minimális alapozás után, csakúgy átrohannak a lépéseken, pl

 

Kallus a Honorable Ones-ban elkezd kételkedni, aztán minden átmenet nélkül mikor legközelebb látjuk már át is állt és ő az egyik Fulcrum, igaz ekkor még titkolja a lázadók elől, aztán következő epizódjában már be is avatja őket. És ahogy elnézem legközelebb meg már egyből Tua miniszter sorsára fog jutni. Itt minden két lépés közül hiányzik egy-két epizód, ami mutatja hogyan jut Kallus a Birodalomban kételkedéstől a lázadás támogatásáig, stb.

 

 

Az Obi-Wan vs Maul-t pedig én például rohadtul nem várom. Nem véletlenül hittem azt, hogy a Holocrons of Fate-ben Maul Savage-ra gondol. Egész egyszerűen annyira rühellem ennek az összecsapásnak a gondolatát, hogy tudat alatt kapásból elutasítottam, hogy tényleg meg fogják csinálni, még ha egy totál röhejes teóriát is kellett elővennem helyette. Háromszor láttuk már, tudjuk mi lesz a vége, és ráadásul ez visszalépés Maul karakterére nézve: a Lawless-ben maga mondta, mikor megölte Satine-t, hogy betelt a bosszúja Obi-Wan-on, és valóban a Son of Dathomir-ban szinte le sem csokizta Obi-Wan-t. Mikor behozták a Rebels-be, és megszállottjává vált annak, hogy Ezrát a tanítványává teszi, reméltem, hogy ez lesz a fősztori velük, mert az legalább érdekes és kiszámíthatatlan lett volna, nem pedig fanservice a fanservice kedvéért.

 

A TCW-nek meg szerintem pont hogy az első két és fél évada volt jobb. A harmadik évad második felétől az egy Ventress-Maul sztoriszál, a két Fives-arc a sorozat záró Yoda-ark meg egy-két Padmé és Jar Jar epizód kivételével, egyre inkább beszűkült az Anakin-Obi-Wan-Ahsoka trióra. Ez nem feltétlenül baj, csak az első kettő sorban nyomta ki az emlékezetes mellék karakterekre fókuszáló epizódokat, és ezek egy kicsit hiányoztak.

 

És igen a harmadik évadtól minden sokkal epikusabb lett, de cserébe sokkal kevesebb figyelmet fordítottak arra, hogy ne keveredjenek ellentmondásba önmagukkal. A Mortis-szál jó példa erre: egyrészt egy gigászi fantasy-eposz. Másrészt a Fiú azzal tölti a második epizódot, hogy meg akarja ölni az Atyát, aztán a harmadik epizód végén kiderül, hogy ha az Atya meghal, a Fiú elveszti a hatalmát? Most akkor mi van? Jó, okoskodhatunk úgy, hogy a Fiú nem tudott erről, de akkor meg miért esett kétségbe, mikor az Atya ledöfte magát? És mi van azzal, hogy elvileg csak a Tőrrel lehet megölni az Egyeket, aztán Anakin-nak valahogy mégis sikerült fénykarddal ledöfnie a Fiút? Anakin átállásáról és visszafordulásáról a Sötét Oldalról meg ne is beszéljünk, mert az így visszatekintve nagyon gáz volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam az a legnagyobb baja a sorozatnak, hogy a Birodalom mint ellenfél meglehetősen súlytalan. Bevallom mikor indult az évad öt perc után kikapcsoltam és hetekig nem is volt kedvem folytatni. Mert mivel kezdődött ez is? Hogy teljesen lazán különösebbe erőlködés nélkül már megint elbánnak a főhösök a Birodalommal. Persze örülök hogy aztán folytattam és megnéztem a részeket, mert vannak érdekes momentumok meg ez az évad már kifejezetten szép is. De pont az alapkonfliktus szerintem nincs normálisan bemutatva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A linearitást én pont dicsértem például. A szereplők..Állandóak ez igaz, de van egy előnyük is. A legtöbbjüknek ismeretlen a sorsa és ez nagy különbség a tcw-szal szemben.

A linearitás önmagában nem gond, de sokszor nem vezetik túl jól a történetszálakat. Több szálon fut a sztori, de akadásokkal. Szerintem jobb lenne, ha egy-egy konkrét szálat inkább végigvinnének egyben és nem csak csepegtetnének belőle. Pl. ott volt Ahsoka esete. Fulcrumként tökéletesen működött a felvezetése és nagyot is ütött a belépője. Utána viszont szétdarabolták a történetét, ami nem használt. Főleg amikor már tudtuk, hogy ott a kapuban a nagy találkozás Vaderrel, elég nehéz volt élvezni az átlagosabb vagy harmatosabb töltelékepizódokat.

 

Aztán azóta Ahsoka eltűnt, a szerepét átvette Maul. Ő is előkerül időnként, de már mindenki rá és Obi-ra kíváncsi igazán, helyette megint kapjuk a fillereket. Meggyőződésem, hogy jobban működnének ezek a "laposabb" részek is, ha közben nem lógna a háttérben valami sokkal nagyobb és érdekesebb. Pont elég tudni, hogy szerveződik a lázadás. Igazából maguknak nehezítik meg a dolgot azzal, hogy elhúzzák a mézesmadzagot, majd jegelik a nagy kaliberű témákat.

 

Az ismeretlen sors pedig akkor számít igazán, ha kezdenek is vele valamit. Az inkvizítoroknál pl. kifejezetten jól sikerült. Kanan megvakulása is ide sorolható. Thrawn alighanem újabb nagy áldozatot fog elhozni, ahogyan a Kenobi-Maul párbaj is kecsegtet veszteséggel. Csak néha úgy gondolom, lehetnének bátrabbak is a készítők. Nagyon ritkán kezdek tényleg aggódni egy-egy karakter miatt, hiába lehetne velük bármi. Most leginkább Kallus vesztét érzem körvonalazódni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Star Wars Lázadók 3.évad 14.rész Angol Szinkron 720p

Megtekintés: http://kisscartoon.se/Cartoon/Star-Wars-Rebels-Season-3/Episode-14?id=73223

Letöltés: http://citytorrents.com/Star-Wars-Rebels-S03E14-720p-HDTV-x264-BATV[ettv]-torrent-8582437.html

Szívesen :):rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ez önmagában kevés, hogy érdekessé tegyen egy sorozatot. Kellenek jó sztorik is bele. A Rebels nincs ezeknek híján, de mintha az első évad után fékeztek volna.

Én a töltelék epizódokkal vagyok haragban. Ezen a téren biztos, hogy több van ebben a sorozatban.

Az első évad nagyon ott van. És valamiért az epizódszámra tudok csak gondolni. Ha második évadból is kivonjuk az olyan sztorikat, mint a Blood Sisters, The Call, és összevonnánk egy két epizódot ami egybn is elég lett volna pl.: The Lost Commanders/Relics of the Rapublic.

Már a 3.-évadnál is le tudnék írni ezekkel egyenrangú példákat, de az még nem teljes így nem piszkálom.

 

A linearitás önmagában nem gond, de sokszor nem vezetik túl jól a történetszálakat. Több szálon fut a sztori, de akadásokkal. Szerintem jobb lenne, ha egy-egy konkrét szálat inkább végigvinnének egyben és nem csak csepegtetnének belőle. Pl. ott volt Ahsoka esete. Fulcrumként tökéletesen működött a felvezetése és nagyot is ütött a belépője. Utána viszont szétdarabolták a történetét, ami nem használt. Főleg amikor már tudtuk, hogy ott a kapuban a nagy találkozás Vaderrel, elég nehéz volt élvezni az átlagosabb vagy harmatosabb töltelékepizódokat.

 

Aztán azóta Ahsoka eltűnt, a szerepét átvette Maul. Ő is előkerül időnként, de már mindenki rá és Obi-ra kíváncsi igazán, helyette megint kapjuk a fillereket. Meggyőződésem, hogy jobban működnének ezek a "laposabb" részek is, ha közben nem lógna a háttérben valami sokkal nagyobb és érdekesebb. Pont elég tudni, hogy szerveződik a lázadás. Igazából maguknak nehezítik meg a dolgot azzal, hogy elhúzzák a mézesmadzagot, majd jegelik a nagy kaliberű témákat.

 

Az ismeretlen sors pedig akkor számít igazán, ha kezdenek is vele valamit. Az inkvizítoroknál pl. kifejezetten jól sikerült. Kanan megvakulása is ide sorolható. Thrawn alighanem újabb nagy áldozatot fog elhozni, ahogyan a Kenobi-Maul párbaj is kecsegtet veszteséggel. Csak néha úgy gondolom, lehetnének bátrabbak is a készítők. Nagyon ritkán kezdek tényleg aggódni egy-egy karakter miatt, hiába lehetne velük bármi. Most leginkább Kallus vesztét érzem körvonalazódni.

 

Minden szóval egyetértek.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rebels vs TCW

 

Rebels bizonyos dolgokban jobb de nálam is összességében elmarad a TCW-tól.

 

Pro: Az amit Dzséjt leírt a karakterek és az ívük, plusz a lazább viccesebb hangulat, és néhol nekem a design és egyes effektek is jobban tetszenek mint a TCW-ban annak ellenére hogy összeégéseben azért elmarad tőle.

Kontra: Amit lejjebb írtatok.

 

Összességében nekem egy erős közepes kategória, a TCW pedig jó.

 

Szerk: Rajmesz csak hármat kellett volna vissza görgetned.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno én is jobban odavoltam a TCW-ért (ezt a régi epizódértékeléseim hossza szerintem alá is támasztja), de a Rebels stábja is igyekszik a kedvünkre tenni, ezt nem tudom nem észrevenni. A rengeteg visszatérő karakter, a kohézió megteremtése a filmtrilógiák és a sorozatok között, utalások tömkelege és a nagybetűs SW hangulat atmoszférájában történő univerzumbővítés. Így én nem tudok haragudni a sorozatra. Nyilván akadnak üresebb töltelékrészek, vannak hibái és hiányosságai, de ezeket a TCW-nek is felróhatnánk. A grafikai különbségeket pedig nem igazságos összehasonlítani a költségvetésbeli eltérések miatt. Én mind a TCW-t, mind a Rebelst az SW univerzum teljes értékű tagjának tekintem, és minden hibája ellenére érdeklődve ülök le valamennyi rész elé, és az esetek többségében sikerül jól szórakoznom. Ahogy a PT és OT közt, úgy a TCW és a Rebels közt sem szeretnék "győztest" választani. Számomra mindegyik Star Wars. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rengeteg visszatérő karakter, a kohézió megteremtése a filmtrilógiák és a sorozatok között, utalások tömkelege és a nagybetűs SW hangulat atmoszférájában történő univerzumbővítés.... Én mind a TCW-t, mind a Rebelst az SW univerzum teljes értékű tagjának tekintem, és minden hibája ellenére érdeklődve ülök le valamennyi rész elé, és az esetek többségében sikerül jól szórakoznom.

Én is így vagyok ezzel és hiányozna ha nem lenne. Azt se felejtsük el, hogy amíg a TCW anno egyedül volt, most minimum három aktualitás is van a sorozat mellett (rouge,epvii,epviii). Megoszlik a figyelem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.