Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is megveszem majd, de szerintem megvárom a második részt, hátha lesz egy egybecsomagolt, díszdobozos vagy hasonló változat.

Az nálam is instant lenne! Főleg 4K-ban! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én is megveszem majd, de szerintem megvárom a második részt, hátha lesz egy egybecsomagolt, díszdobozos vagy hasonló változat.

 

Akkor várj még egy kicsit a 2. rész után, mert DV nagyon szeretné a Dűne Messiását is vászonra vinni. 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

20 perccel korábban, MissKarrde írta:

Akkor várj még egy kicsit a 2. rész után, mert DV nagyon szeretné a Dűne Messiását is vászonra vinni. 

Egyrészt tudod, hogy engem a folytatások már nem igazán érdekelnek. Másrészt, a Dűne Messiása már egy másik, új sztori sztori, nem pedig a Dűne Part 3. A BD-nél meg pont az lesz a lényeg, hogy a Dűne egészben legyen, a két film, ami együtt tesz ki egy sztorit, a Dűnét. Majd a Dűne Messiásánál várok, ha azt is két részben csinálja meg, mert akkor az meg úgy fog egy sztorit alkotni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
2021. 11. 08. - 19:19, Dzséjt írta:

Egyrészt tudod, hogy engem a folytatások már nem igazán érdekelnek. Másrészt, a Dűne Messiása már egy másik, új sztori sztori, nem pedig a Dűne Part 3. A BD-nél meg pont az lesz a lényeg, hogy a Dűne egészben legyen, a két film, ami együtt tesz ki egy sztorit, a Dűnét. Majd a Dűne Messiásánál várok, ha azt is két részben csinálja meg, mert akkor az meg úgy fog egy sztorit alkotni.

Szerintem van értelme a trilógiának. Egyrészt a Dűne Messiása fele olyan hosszú sincs, mint a Dűne, másrészt pedig a két könyv együtt meséli el Paul Atreides történetét. A második kötet után továbbmenni már tényleg nem lenne sok értelme, de a Messiás sokkal jobban kapcsolódik az alapműhöz, mint az utána érkező könyvek. A Dűne Gyermekeiben már generációváltás van, és ott kezdődik Leto II története.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Whill írta:

Szerintem van értelme a trilógiának. Egyrészt a Dűne Messiása fele olyan hosszú sincs, mint a Dűne, másrészt pedig a két könyv együtt meséli el Paul Atreides történetét. A második kötet után továbbmenni már tényleg nem lenne sok értelme, de a Messiás sokkal jobban kapcsolódik az alapműhöz, mint az utána érkező könyvek. A Dűne Gyermekeiben már generációváltás van, és ott kezdődik Leto II története.

Ez oké és nem is vitatom, de az idézett rész nem arról szólt, hogy mennyire összetartozók a könyvek történetei, hanem, hogy én meddig várjak a BD megvásárlásával. A Dűne messiása egy másik könyv (ami nem is érdekel), és nem fogok rá várni. Csak az első könyv megfilmesített változatait akarom most/majd megvenni, de azt egészben, vagyis kivárom a könyv második felét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Tíz Oscar jelölést kapott a muvi.

 

Best Picture
Best Adapted Screenplay
Best Cinematography
Best Production Design
Best Visual Effects
Best Film Editing

Best Original Score
Best Makeup And Hairstyling
Best Costume Design
Best Sound

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Florence Pugh aki például a Fekete Özvegy muvi és a Sólyomszem sori Yelenáját játszotta mostanában tárgyal a folytatás Irulan Corrino hercegnőjének eljátszásáról.

 

073.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Austin Butler, az új Elvis muvi Elvis-e és a Volt egyszer egy... Hollywood Tex Watson-ja mostanában tárgyal a folytatás Feyd-Rautha Harkonnen-jének eljátszásáról.

 

0432.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a srác nem lenne rossz Feyd-Rautha szerepére, de Florence Pught nem tartanám igazán jó választásnak Irulan eljátszsára. Kedvelem a színésznőt, de egy "arisztokratikusabb" vonásokkal rendelekző, kicsit magasabb jelölt kellene, ha Cate Blanchett fiatalabb lenne 20 évvel rábíznám a karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Villeneuve elárulta hogy a második részhez már van egy "majdnem" kész forgatókönyv és hogy megkezdődtek a forgatás előkészületei.

 

"The screenplay is finished mostly, but it's always a work in progress. It'll be a work in progress until final cut, but I will say it's solidified. I have a script in my hands. We are in prep right now."

 

Collider

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap megvolt az 1984-es Dűne. Valamennyire bejött. Vannak elemei amiknek az abban levő verziója jobban bejön de olyanok is amiknek a tavalyi eresztésben levő verziója jön be jobban.

 

Spoiler

Például a régiben jobban bejön hogy Leto a fogas gázt nem a báróra hanem "Kígyónyelvűre" eresztette mert a másikban nem sok értelme volt közvetlenül a báróra lehelni ha az túlélte a dolgot. Ellenpéldának ott van hogy jobban bejön az újban hogy a vívás gyakorláskor nincs a teremben plusz két fő.

 

Plusz egyebek mellett az is bejövős a régiben hogy a bárót gonoszabbnak ábrázolták. A kinézetét és a zakkantságát már nem bírtam annyira. Gondolom az új második részében már aktívabb lesz mint az elsőben.

Az is nagyon bejött hogy néhány ismerős színész is játszott hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Rog írta:
Spoiler

mert a másikban nem sok értelme volt közvetlenül a báróra lehelni ha az túlélte a dolgot.

 

Spoiler

De Leto pont a Bárót akarta megölni, így logikus, hogy őt célozza, és nem az egyik random csicskáját.

A régi filmet még nem láttam, de a könyvben azért fújja Piterre, mert a begyógyszerezett állapotában azt hitte róla, hogy ő a Báró.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Nabopolasszar

Ezek már a muvi nézése közben lejöttek.

 

Spoiler

A fog rendeltetésével már korábban az új muvi nézése közben tisztában lettem így lejött hogy a báró ellen kellett. A régiből meg simán lejön hogy "Kígyónyelvű" véletlenül lett kinyírva mert néhány dolog Leto szemszögéből is látható így az is hogy a gáz kilehelése előtt a csicskát egy pillanatra a bárónak látja.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hat Oscart díjat kapott a muvi.

 

Cinematography
Original Score
Production Design - A két díjazott közül Sipos Zsuzsanna az egyik.
Visual Effects
Film Editing
Sound

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 1 hónappal később...
1 órával korábban, MissKarrde írta:

És szerintem piszok nehéz Fenring gróf szerepére megfelelő színészt találni. Erre külön kíváncsi vagyok. 

Én az utolsó pár újraolvasáskor (nagyjából, amióta tudom, hogy film készül belőle) Ralph Finnest képzeltem a helyére. Nem tudom, miért, de ő jutott eszembe róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Léa Seydoux-nak nagyon örülök, tökéletesen fog illeni ebbe a szereplőgárdába (bár őt Irulannak is el tudtam volna képzelni, inkább, mint Florence Pught). Fenring grófra pedig én is nagyon kíváncsi leszek, számomra ő volt az egyik legérdekesebb mellékes karakter a könyvből, aki ugyan nem szerepelt sokat, de egy igazán figyelemreméltó figura volt. A kedvenc jellemzésem is hozzá kapcsolódik Herbert tollából: "nyuszimodorú ragadozó, az ilyen a legveszélyesebb fajta".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én az utolsó pár újraolvasáskor (nagyjából, amióta tudom, hogy film készül belőle) Ralph Finnest képzeltem a helyére. Nem tudom, miért, de ő jutott eszembe róla.

 

Igen, ő abszolút jó ötlet. Én meg valamiféle abszurd módon Matt Smith-t is el tudom képzelni :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.