Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

Nálam látszódtak mikor beraktam őket és most is látszódtak.
Beraktam őket egy másik képmegosztóról hátha úgy jó lesz nálad a dolog. Plusz még egy linket is az egyik oldalhoz ahol mindhárom kép fent van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Warner stúdió alatt lévő TENET USA-ban mindössze 20 millió dollárt kapart össze a hétvégén de úgy, hogy ott most 3 napos hosszú hétvége van.

Már most beszélik, hogy a Wonder Woman 1984-et lehet elpakolják gyorsan máshová..

A Dune is nagy veszélyben van, mivel december csak rosszabb lesz vírus szempontból. 

Egyszerűen a mostani világjárvány közepette hatalmas rizikó 200 millió dolláros blockbustereket küldeni a mozikba.. 

A Dune amúgy is rizikó, mert csak a könyv első felét forgatták le. Nem tudom mi lesz, ha látja a Warner majd a siralmas box office számokat.. Azért jó lenne, ha befejeznék a könyv második felét is...ehhez viszont hozni kéne pénzt a konyhára... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én remelem, hogy elhalasztják a megjelenést, mert amíg a járvány tart, én nem megyek moziba, és szerintem rajtam kívül sokan így vannak vele. Ez egy olyan film lesz, amit a moziban kell látni, de hatalmas bukás lesz ha a járványhelyzet alatt kerül moziba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Whill írta:

Én remelem, hogy elhalasztják a megjelenést, mert amíg a járvány tart, én nem megyek moziba, és szerintem rajtam kívül sokan így vannak vele. Ez egy olyan film lesz, amit a moziban kell látni, de hatalmas bukás lesz ha a járványhelyzet alatt kerül moziba.

Dettó! Remélem átteszik jövő tavaszra vagy nyárra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Warner stúdió alatt lévő TENET USA-ban mindössze 20 millió dollárt kapart össze a hétvégén de úgy, hogy ott most 3 napos hosszú hétvége van.

Már most beszélik, hogy a Wonder Woman 1984-et lehet elpakolják gyorsan máshová..

A Dune is nagy veszélyben van, mivel december csak rosszabb lesz vírus szempontból. 

Egyszerűen a mostani világjárvány közepette hatalmas rizikó 200 millió dolláros blockbustereket küldeni a mozikba.. 

A Dune amúgy is rizikó, mert csak a könyv első felét forgatták le. Nem tudom mi lesz, ha látja a Warner majd a siralmas box office számokat.. Azért jó lenne, ha befejeznék a könyv második felét is...ehhez viszont hozni kéne pénzt a konyhára... 

Ezt mondom tavasz óta. Öngyilkosság bármilyen blockbustert idén bemutatni. Télen majd még rájön a megfázás és az influenza is. Jövő nyár lesz már szrintem mikor mindenki odamegy ahova akar.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utoljára talán a TFA idején izgultam ennyire mikor megnyitottam egy előzetest. 
Ennyiből nehéz kihámozni azt, hogy mennyire találták el a Dűne esszenicáját (a látványvilágra valószínűleg nem lesz panasz), de itt az előzetesben is látható, Paul és a Tisztelendő anya között elhangzó beszélgetés - ahol nagyon szépen követték a könyv szövegét - bizakodásra ad okat, az ott elhanzó dolgok a Dűne szellemiségének a magját hordozzák magukban.


A sardaukarok baromi jól nézteki, úgy általánosságban a formatervezés, a dizájn nagyon tetszett (főleg a topterek). A monumentalitást, a grandiózusságot jól ábrázolták néhány jelenetben, ahol láthatjuk az Arrakist, a hadseregeket és a végén a féreg, az valami gyönyörű volt. A Caladan is jól meg volt csinálva, de az Arrakis lesz a fő helyszín. A fremenek ábrázolása nekem jobban tetszett már a korábban kikerült fotókon is, mint a korábbi adaptációkban, leginkább az ibad szem miatt, hogy nem világít annyira az a kék. 


A szereplőket lesz kicsit nehéz megszokni, kifejezetten Pault, aki nem az életkora, sokkal inkább a karaktere miatt kissé kilóg nekem. Az ő karaktere ugye átmegye egy elég komoly fejlődési/változási folyamaton a történet során és arra nagyon kíváncsi leszek, hogy a későbbi Pault, hogyan fogja megformálni Timothée Chalamet. Mindenesetre nagyon izgatott vagyok az egész projekt iránt, remélem sikeres lesz és, ha várni is kell rá, ahogy Jake írta mivel ez csak az első könyv első fele és nagyon nem örülnék, ha félbemaradna az egész, mert megbukik a film. Úgyhogy szurkolok neki, hogy jól teljesítsen, jöjjön a már korábban bejelentett Bene Gesserittel foglalkozó TV sorozat is és lendüljön fel a Dűne adaptációk sora. Az alapanyag és Villeneuve is megérdemelné, akin nagyon látszott, hogy igazán fontos számára ez a projekt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis előzetes és a film továbbra is nagyon várós. Viszont a látványvilág nekem meglepően szegényesnek tűnik egyelőre. Szépnek szép, de egyelőre ezen a téren semmi különöset nem tudtak mutatni, pedig azt hittem ez lesz majd az egyik nagy erénye.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangulat ott van a porondon, és szerintem a látvány is tökéletes, pont a könyvhöz igazodva. És, a "próba" jelenet snittjei alapján iszonyúra jól átvették a könyv szellemiségét. De, ami engem mégis megfogott, azok a testpajzsok. Nem tudom miért, de ez egy olyan nüansz, amit emlékeim szerint se a fos adaptáció "film", se a tévés adaptációban nem vettek át (vagy nem volt jelentősége), pedig a könyvekben sokszor előtűnik. És itt is itt van, ráadásul a trailer alapján nem is csak egy snittben lesz használva.

 

 

14 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Tucat sci-finek tűnik. Ha nem tudnánk milyen műnek a feldolgozása ez, max. ásítunk egyet és 10 perc múlva elfelejtjük.

És, ha a mamámnak kéménye lenne, akkor ház lenne. Tudjuk, hogy milyen műnek a feldolgozása, innentől marhaság arról beszélni, hogy mi lenne ha... ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

De, ami engem mégis megfogott, azok a testpajzsok. Nem tudom miért, de ez egy olyan nüansz, amit emlékeim szerint se a fos adaptáció "film", se a tévés adaptációban nem vettek át (vagy nem volt jelentősége), pedig a könyvekben sokszor előtűnik. És itt is itt van, ráadásul a trailer alapján nem is csak egy snittben lesz használva.

 

Ez nagyon jó észrevétel, a pajzsokat egyik adaptációnál sem sikerült tökéletesen eltalálni. A Lynch féle változatban azért figyelembe kell venni a technikai korlátokat is az adott korhoz kötötten, de azért ez még így is megmosolyogtató:

A TV sorozat ennél mindenképpen jobban sikerült, de itt nem igazán volt pénz úgy megcsinálni, hogy sokkal dinamikusabb legyen, leginkább olyan, mintha ott sem lenne. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.