Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

Hozzá teszem nem olvastam a könyvet. Ez az előzetes számomra a totális nullával egyenlő. Odyval egyetértve max 10 perc és kiülök inkább egy sörre. Az utóbbi évek bármely sci-fijében százszor jobb a látvány mint ebben. A karakterek meg totál érdektelenek. A '84-es egy iszonyat borzalom volt, de a trailer alapján ez sem lesz jobb. Ez nem fogja velem megszerettetni a könyvet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És mi lenne, ha nem egy filmre várnál, ami megszeretteti veled a könyvet, hanem mondjuk leülnél, és elolvasnád a könyvet, ezzel esélyt adva, hogy a könyv maga szerettesse meg magát veled? ;) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam a 84-es filmet, még alámondással, agyonmásolt VHS kópián. Azt kell, hogy mondjam nagyon, nagyon, nagyon mély nyomot hagyott bennem. Furcsa volt, és idegesítő, néha hányingert keltő, de egy nagyon izgalmas dolog volt. Na mondom ezt el kell olvasni. Elolvastam háromszor legalább, de csak az alapművet és nagyon tetszett. Állandóan a szószedetet lapozgattam, hogy ki kicsoda, mi micsoda, és hasonlítgattam, hogy a filben hogy is volt mindez. Nálam regény bővitette ki a film univerzumát és nem fordítva. (ugyanez volt a Watchmen filmnél is, egyszerűen muszály volt a  képregényeket elolvasni, annyira izgalmasnak tartottam a filmbeli világot) Én nagyra becsülöm az olyan filmeseket, akik a filmjükkel képesek engem arra sarkalni, hogy belemélyedjek az eredeti médiumba (könyv, képregény). Most fordítva lesz a helyzet, ismét elolvasom a régényt, nagyon várom Denis Villeneuve filmjét, ez az ember egy történetmesélő zseni és biztos hogy nem fogok csalódni. Ez a trailer eszméletlenül izgalmas filmet vetít előre számomra (és nem az akcióra gondolok, hanem a filmjeiben megtalálható rejtélyre, titokra, tapintható feszültségre), és jó Oscart újra látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

És mi lenne, ha nem egy filmre várnál, ami megszeretteti veled a könyvet, hanem mondjuk leülnél, és elolvasnád a könyvet, ezzel esélyt adva, hogy a könyv maga szerettesse meg magát veled? ;) 

Ezután az előzetes után esély nincs arra hogy én valaha is elolvassak is egy sort is ebből  könyvből. Egy bizonyos Star Wars ami ma már EP4 néven ismert annyira megszerette velem a világot hogy a film után elolvastam a könyvet.  Ez a borzalom azt sugallja hogy örökre kerüljem el amire az van írva hogy Dűne.

Ez elvileg egy mainstream sci-fi. És ezt kapom? Egy Nicolas Cage zs-filmben több izgalom van mint ebben. Pedig vártam. De rettenetes csalódás. Nemcsak a látvány, hanem a karakterek is.

El nem tudom képzelni hogy ti mit láttok ebben jónak. Tarr Bélának adok 10 000 dollárt ő különbet csinál. Pedig ő aztán a legalja.

Mindegy, nem gond, nézzétek meg, de az évezred rejtélye hogy ti miért nem ignoráljátok.

  • Dühítő 2
  • Nem értek egyet 1
  • Zavaros 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Mert olvasták a könyvet? :D

 

Mondjuk nekem Lynch Dűnéje bejött anno, de azzal kb. egyedül vagyok itt. 

Nem vagy egyedül. Nekem is bejött. Annyira különleges a mai napig a képi világa, hogy egyszerűen még Villeneuve sem hagyhatta figyelmen kívül. Az Atreides ház otthonául szolgáló palota ugyanolyan barokkos mint a Lynch féle eredetiben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Tarr Bélának adok 10 000 dollárt ő különbet csinál.

Látom, ezen a napon ez a csoda 10000 dollár sláger lett. Kaphatok? Eskü megerőszakolom magamat és írok különb sztorit, mint az immár 55 éve a sci-fi műfaj egyik legjeként emlegetett Dűne, amiből még maga George Lucas is bő kanállal és szégyentelenül lopott merített, amikor az említett Star Warst megcsinálta, de a pénzt előre kérem és nincs visszafizetési garancia. :) 

 

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ez elvileg egy mainstream sci-fi. És ezt kapom? Egy Nicolas Cage zs-filmben több izgalom van mint ebben. Pedig vártam. De rettenetes csalódás. Nemcsak a látvány, hanem a karakterek is.

Ja, ugyanilyen "bölcs és átgondolt" véleményt írtál a trailer után a Rogue One-ról is. Azt is mennyire utáltad aztán. :P Mondjuk azért kíváncsi vagyok, hogy a könyv ismerete nélkül egy trailerből hogy tudtál te ilyen messzemenő következtetéseket levonni, de ez csodálatraméltó képesség.

 

10 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Mindegy, nem gond, nézzétek meg, de az évezred rejtélye hogy ti miért nem ignoráljátok.

Mert tizennégy éves koromban nem vártam egy filmre, ami megszerettet velem egy könyvet, hanem fogtam magam, és az iskolába jövet-menet a buszon elolvastam a kölcsönkért könyvet. És tizennégy éves koromban ezzel Dűne rajongóvá váltam, s minden évben elolvasom az első művet (szigorúan csak azt). Talán tudod, hogy milyen rajongónak lenni, úgy hallottam, te is rajongsz egy bizonyos filmsorozatért. ;) 

 

51 perccel korábban, JakeSully írta:

Melyik féreg tetszik jobban?

Egyik sem. :D 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Egyrészt nem örülök, mert az Ep. IX óta nem vártam ennyire egy filmet sem (és amíg nem jön új SW valószínű nem is fogok), másrészt viszont megértem. Azt hiszem valahol számítottam is erre a hírre, elnézve a jelenlegi mozi körülmények alakulását és nem csak ezen film, hanem az esetleges folytatás(ok) miatt is jobb, ha egy olyan időszakban kerül majd be a kínlátba, amikor szélesebb közönséget tudnak elérni vele. Ezzel együtt nagyon szomorú vagyok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Már egy ideje folyamatban van nálam a Dűne-projekt. Akkor vetettem bele magam igazán, amikor kiderült, hogy a Gabo újra kiadja Frank Herbert klasszikus sorozatát. Szépen sorban olvasom a könyveket. Ma fejeztem be a 3. részt, a Dűne gyermekeit. Így a 3 regény után azt kell mondjam, a Dűne univerzum ott van szorosan a Star Wars mögött az én képzeletbeli sci-fi / space fantasy dobogómon. Eddig pont ez a rész tetszett a legjobban, mert részletesebben kibontotta a világot, és a történetben is volt nem egy fordulat. Érdekes volt látni, hogy mennyi az ismerős elem. Tényleg sokat merített a Dűnéből kedvenc franchise-unk. Azonban hangvételében, karaktereiben és írásmódjában merőben eltérnek. Nehéz olvasmány. Nekem legalábbis aki tényleg rengeteg SW regényt olvasott, tehát azokon edződött, tényleg nehéz, és nagyon odafigyelős. Mert néhol filozofikus. Ha kell misztikus. Nagy szerepet játszik a könyvekben a vallás. Rengeteg a politika és az intrika. Jóóval több mint a Star Wars előzményekben például. Pont ez tetszik a Dűne univerzumban, hogy néhol ugyan hasonló, de lényegében mégis teljesen más. Egy egészen újfajta élménnyel ajándékozott meg ez a trilógia. Pláne így, hogy semmit de semmit nem tudtam eddig a világáról, és arról hogy mi fog történni. Alig várom, hogy olvashassam a Dűne istencsászárát! Rákérdeztem a kiadónál: Márciusig kell kibírnom. Aztán 3-3 hónap múlva jön az 5. és a 6. kötet. Mire az új film a mozikba ér, pont befejezem a könyvsorozatot. Kíváncsi leszek Denis Villeneuve filmjére, azonban már most szomorú vagyok, hogy a továbbiakat szinte biztos nem, vagy ha igen, ki tudja mennyi idő múlva láthatom a vásznon/képernyőn a folytatásokat, amik az én véleményem szerint emelnek a téten és azon a bizonyos lécen. Az első könyv csak egy bevezető a világba és a fő családok történetébe, amikkel aztán Herbert merészen bánik. Könyvről könyvre bővül a világ. A Vaják sorozat újrakiadásával ellentétben (csak ami a külcsínt illeti) a Dűnét végtelen odaadással készíti a kiadó. Gyönyörű, keménytáblás kiadások, a borítón Molnár Márk festményeivel, plusz védőborítóval ellátva. Az összes új megjelenés elején van egy szerkesztői jegyzet, ami a régi kiadásokban nem volt, és tisztán látszik, hogy mindenki aki az újrakiadáson dolgozott és dolgozik, annyira szereti a Dűnét mint mi a Star Wars-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 6. könyvvel nincs vége a történetnek, csak éppen F. Herbert már nem tudta befejezni a sorozatot. Végül a fia, B.Herbert K.J. Andersonnal közösen írta meg a befejezést a 7. és 8. kötetben. Ha a 6. könyv végére érsz, látni fogod, hogy nincs vége, mert az 5-8. részek teljesen egybefüggőek.

Ami pedig a nehézséget illeti, az SW "ponyva", a Dűne pedig "szépirodalom" :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy néz ki szeptember 15-én érkezik a Dűne a mozikba, úgyhogy még egy bő fél évet kell már csak várni!

 

A Gabo kiadások nekem is nagyon tetszenek, mondjuk az furcsa volt, hogy az első kötetben volt térkép és egy tartalomjegyzék oldal külön, a két folytatásból ez pedig valamiért kimaradt, de az mindenképpen filgyelemre méltó, hogy nagyon szépen egységesen, a régi fordítások felhasználásával egy egységes rendszerben jönnek ki a könyvekkel. Esztétikailag pedig fantasztikusan néznek ki a kiadványok. Nekem a harmadik könyv volt a kedvencem, és várom az első könyvből készülő filmet, de arra nagyon kíváncsi leszek, hogy a belső monológok adta feszültséget (ami a későbbiekben még hansúlyosabbá válik) hogyan sikerül majd filmre vinni. A Dűne ciklusban sok minden a felszín alatt történik, amikor szinte szavak nélkül is képes az író egy csatát megrendezni a karakterek összeütközésében, ezt érzem a legnagyobb kihívásnak az adaptációnál... azért én bízom Villeneuveben.

 

Korábban volt egy olyan hír is, ha jól emlékszem, hogy tervben van az HBO Max-ra egy Bene Gesserit sorozat is, úgyhogy talán többet is kapunk ebből az univerzumból, mint a Dűne film, de én is örülnék, ha valahogy a teljes történetét megfilmesítenék, még ha erre kevés esélyt is látok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Ez a film elképesztő lesz a moziban. Enyhén szólva is kétségeim vannak afelől, hogy a könyv mekkora részét vitték filmre, a trailer alapján legalább a kétharmadáig eljutottak... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.