Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...

A Dűne színészei jól elvannak itt Budapesten (Oscar Isaac is megérkezett nemrég, Momoa jó kis városnézős sztorikat oszt meg, amelyben ő is szerepelt): 

 

 

Egyik kedvenc képem:

 

 

 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Momóval szemben még közömbös vagyok de hátha pozitív irányú változás áll be nálam vele szemben és akkor legalább mint színészt megkedvelem. Bajom csak akkor lenne vele ha a valóságban csúnya dolgokat művelne és tudnék róluk. Nemtom hogy van-e már vaj a fején. Eddig csak Stallone "Lövés a fejbe" (Majd utánanézek a címének mert nem biztos hogy jól tudom.) muvijában láttam. Abban nem volt sok gondom vele. Az Aquamanusos eresztést is meg kéne már nézni mert érdekel mit alkotott hozzá.

 

A városos fotó nagyon szupi. :cool:

 

A Brolin-os kép a meghittsége ellenére már kevésbé jön be mert azt a komát egy ideje nem csípem igazán. A színészkedésével nincs különösebb bajom bár Az árnyék nélkül után jó néhány muviban (Nem vénnek való vidék, Terrorbolygó, MIB 3, Thanos-os muvik, Sin City: Ölni tudnál érte, Sicario - A bérgyilkos, Deadpool 2, Sicario 2: A zsoldos) láttam, de egyik ottani alakítása sem volt rám nagy hatással. Plusz a szerintem gonosz kinézetű fejzete miatt meg nem is tartom igazán szimpinek.

Az árnyék nélkül-ben nagyon bírtam. A bizalomgerjesztőbb arculata és a bejövős alakítása miatt akkoriban sokkal jobban bírtam..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

https://hu.ign.com/dune-the-sisterhood/49797/news/bejelentettek-a-dune-spinoff-sorozatat-aminek-pilotjat-denis-villeneuve-rendezi

 

Nagyon kezdenek beindulni. Csak tényleg az lesz a kérdés,hogy az első film bevétele mennyi lesz mert ahogy a hsz-ben is írják Denisbá intelligens filmeket rendez csak ugye a nézőközönségnek ez sokszor nem begyere sajnos főleg ugye egy Szárnyas 2. 

Pedig most ő korunk olyan embere aki tényleg kreatív sajnálom, hogy valahogy a siker többször elmarad. Remélhetőleg hoz majd annyit,hogy ne csak egy rész legyen. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tartok attól, hogy anyagilag nem lesz sikeres, jobban mondva, nem hozza be a költségeket a film, vagyis két film. Két rész lesz, jövőre csak a "könyv" első fele kerül moziba, utána jön a második fele. 

Spinoff-ból több is jöhet, van hozzá elég alapanyag. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Hans Zimmer a Dűne mjuzikjának megkomponálása miatt lemondott Nolan Kristóf "Tenet" című új művének megzenésétíséről. Helyette a Ludwig Göransson nevű haverja kapta meg a melót.

Zimmer döntésének hátterében az áll hogy tizenéves kora óta oda van Herbert könyvéért (Lynch feldolgozását nem látta.) és jó viszonyban van Villeneuve-vel plusz a film Joe Walker nevű vágójával.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

2020, de csak egy hónappal helyezték át novemberről decemberre. Mivel nemrég kiderült, hogy nem sokkal előtte jön az egyik következő Marvel-film, talán ez lehetett az egyik oka. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Nagyon várom Denis Villeneuve filmjét (jelenleg ő az egyik kedvenc rendezőm) és elhatároztam, hogy a jövő évi premierig elolvasom a könyveket. Korábban csak a Dűnét olvastam az összes közül egyedül, de már azt is elég régen, viszont azt tudom, hogy elég kiterjedt az univerzum. Úgyhogy ehhez kérnék egy kis segítséget azoktól, akik nagyon benne vannak ebben a franchiseban is (talán @MissKarrde :?), hogy kronológiai sorrendben pontosan hogyan követik egymást a Dűne könyvek... illetve magyarul hogyan jelentek meg (feltett szándékom lenne magyarul olvasni, de ha más nincs akkor maradok az angolnál)?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 kiegészítőnek mondható könyv kivételével megjelentek magyarul, szóval lényegében nem hiányos a sorozat.

A kronológiai sorrend nem csak a megjelenési, de talán az írási sorrenddel sem egyezik meg. A Frank Herbert által írt 6 alapkönyvet - A Dűne, A Dűne messiása, A Dűne gyermekei, A Dűne istencsászára, A Dűne eretnekei, A Dűne káptalanház - követi időrendben a Brian Herbert és Kevin J. Anderson által írt A Dűne homokférgei és a A Dűne vadászai, amelyek közvetlen folytatásai, egyben befejezése az egész Dűne-ciklusnak. BH és KJA az író halála miatt fejezték be, állítólag FH jegyzeteiből, a történetet. És írtak az univerzumhoz egyéb sztorikat, de sajnos ezeket csak időrendben tudom, a pontos megjelenési és írási időpontjuknak utána kellene néznem - pláne ha az eredeti és a magyar eltér, de ennek sosem jártam utána. Két összefüggő könyv, A Dűne fia, Paul és a A Dűne szelei A Dűne időpontja körül játszódik - előtte, utána, kicsit sok az időugrálás bennük. Aztán írtak két trilógiát, az időrendben közvetlenül A Dűnét megelőző Az előjáték a Dűnéhez - Az Atreides-ház, A Harkonnen-ház és a Corinno-ház - valamint A Dűne legendái - A Butleri Dzsihad, A gépirtó hadjárat és A corrini csata - című trilógiákat. És ott van még A Dűne ösvényei kiadvány, amiben elolvasható A Dűne eredeti szövege, meglepően eltér a végső változattól, valamint FH levelezése. 

A helyedben az alap 6 könyvvel kezdeném, utána a két folytatással, aztán pedig szabadon választható. Persze úgy is teljesen rendben van, ha időrendben olvasod őket, akkor legalább már ismerni fogod a háttértörténetet nevekhez, mondásokhoz, amikor A Dűnét olvasod. Rövide ennyi :)

  • Meglepő 1
  • Köszönöm 1
  • Tetszik 1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Letisztultabb formában az időrend (amit magyarul írtam, az jelent meg idehaza, zárójelben az eredeti megjelenési dátum):

 

Vadászat a Harkonnenekre (2002)

A Dűne: A Butleri Dzsihad (2002)

Ostorozó mek (2003)

A Dűne: A gépirtó hadjárat (2003)

Egy mártír arcai (2004)

A Dűne: A corrini csata (2004)

Sisterhood of Dune (2012)

Mentats of Dune (2014)

Navigators of Dune (2016)

A Dűne: Az Atreides-ház (1999)

A Dűne: A Harkonnen-ház (2000)

A Dűne: A Corrino-ház (2001)

A Dűne (1965)

A Caladan tengereinek suttogása (2001) - A Dűne alatt játszódik

A Dűne ösvényei (1985)

A Dűne fia, Paul (2008)

A Dűne messiása (1969)

A Dűne szelei (2009)

A Dűne gyermekei (1976)

A Dűne istencsászára (1981)

A Dűne eretnekei (1984)

A Dűne Káptalanház (1985)

Sea Child (2006)

A Dűne vadászai (2006)

Treasure in the Sand

A Dűne homokférgei (2007)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, JakeSully írta:

2020 legjobban várt filmje egyértelműen. Pláne hogy végig néztem  a filmes kínálaton, és semmi nagy szabású sci-fi / fantasy nem érkezik rajta kívül. ( Ami azért szomorú)

 

 

Avatar2?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Levetítettek egy kis promo anyagot a minap a Dune filmből., és el kezdték isteníteni az emberek.

A képsorok láttán az első reakciók ilyen jók.  Annyira nagy hatású filmnek néz ki, mint a Gyűrűk ura, és 40 évvel ezelőtt a Star Wars. 

Valami elképesztő jó lesz ez!

 

Akkor egy újabb Dune Istenítés. Újra írja  filmekről alkotott fogalmunkat. 2020 végén már máshogy tekintünk a világra, ha megnéztük a Dune-t.  Új időszámítás kezdődik a történelemben.  Minden megváltozik körülöttünk, minden Is!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem  mindig egy kicsit óvatosságra int, ha valamit ennyire istenítenek már jó előre, de őszintén remélem, hogy tényleg ennyire jó lesz. :) Decemberig mindenképpen szeretném elolvasni legalább az első könyvet is, hogy legalább megismerjem előre ezt az univerzumot. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 01. 19. - 14:34, Pildi írta:

Decemberig mindenképpen szeretném elolvasni legalább az első könyvet is, hogy legalább megismerjem előre ezt az univerzumot. 

Én most olvasom az első könyvet. Egyébként tavaly novemberben jelent meg az első könyv új kiadásban a Gabo kiadó gondozásában és a tervek szerint két-három havonta jelennek meg az új kiadások a további öt Frank Herbert által írt könyvből (elvileg most január-február környékén kellene megjelennie a második résznek).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.