Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

19 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Már gondoltam én is arra, hogy felhozom a topikot :)

Akkor mindjárt itt van egy interjú, aminek a második felében a főszerepet játszó Timothée Chalamet beszél a Dűnéről is. Többek között annyit, hogy 6 hónapra jön forgatni a filmet Budapestre - miután az idei nyár nagy részét is nálunk töltötte egy másik film kapcsán :D :rock:

https://entertainment.inquirer.net/295431/timothee-chalamet-talks-beautiful-boy-dune

 

Jelenleg úgy néz ki, hogy jövő márciusban kezdik a forgatást, de ehhez hirtelen nem tudok forrást biztosítani. 

 

Valaki tervezi elolvasni, vagy újraolvasni a könyvet? 

 

 

Szeretném majd folytatni ezt az univerzumot is. Annak idején a Butleri dzsihádot olvastam.

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

Én meg rituálisan elégetek egy példányt belőle. :) :evil: Életem egyik legszörnyűbb filmélménye volt az a sz*r.

Az a Lynch-féle változat a 80-as évekbeli? Ennyire rossz? Sokat kihagytak a könyvből?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

39 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Sokat kihagytak a könyvből?

Rengeteg mindent kihagytak vagy megmásítottak, de nem az a baj, hanem az, hogy amit megvalósítottak, az a könyv meggyalázása. Szerintem az a mozi egy förtelem. A Prometheusszal kapcsolatos ellenérzéseim szeretetteljes megnyilvánulások ahhoz képest, ahogy Lynch Dűne-filmjével kapcsolatban érzek.

 

@Ody Mandrell ha hinnék istenben, ezért a mai napig hálát rebegnék neki. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen emiatt a stílus miatt nem szabadott volna a Dűnéhez sem nyúlnia. Ahhoz sem illet, a Dűne, legalábbis az első könyv nem egy ilyen elvont valami. Sokkal közelebb áll a Star Warshoz, eleve Lucas rengeteg dolgot a Dűnéből emelt át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Éppen emiatt a stílus miatt nem szabadott volna a Dűnéhez sem nyúlnia. Ahhoz sem illet, a Dűne, legalábbis az első könyv nem egy ilyen elvont valami. Sokkal közelebb áll a Star Warshoz, eleve Lucas rengeteg dolgot a Dűnéből emelt át.

Laurentiis Lynchet akarta. Nyilván nem véletlen. :D A könyvet nem olvastam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Laurentiis úgy gondolta, hogy a Dűnéből lehet az új Star Wars. Ha már szóba került a Prometheus némi érdekesség, hogy amikor először beindultak a Dűne munkálatai még egy elborult művészfilmes Alejandro Jodorowsky kezében volt a gyeplő. Ő H.R. Gigert kérte fel látványtervezőnek, aki később az Alien filmeken dolgozott. A Dűnéhez készült látványtervekből egyet végül jóval később felhasználtak a Prometheusnál. 

Az első munkálatok a Dűnén egyébként 1973-ban indultak: maga a film 11 évvel később készült el. Volt olyan fázis is amikor Ridley Scott volt felkérve rendezőnek és maga Herbert volt a forgatókönyvíró! Viszont a script baromi hosszú volt. Scott két filmre szét akarta bontani, de aztán hagyta a fenébe és ment Blade Runnert forgatni. Végül Lynch nem csak rendezte, de irta is a filmet. A szinészeket egyébként három filmre szerződtették le mert azt hitték hogy Star Wars szintü sikert fognak aratni. Hát ez nem jött össze. Kolosszális bukás volt anyagilag.

Egyébként az hogy az SW babérjaira törnek azért némileg érezni a korabeli előzetesén. Tele van akcióval.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Pildi írta:

Én még egyáltalán nem olvastam. Ha jó lesz a film, utána biztos kedvet kapok hozzá. :)

Mivel a filmig van még legalább 2-2,5 év, szerintem vágj bele előbb :) A Dűne klasszikus sci-fi alapmű. 

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Én meg rituálisan elégetek egy példányt belőle. :) :evil: Életem egyik legszörnyűbb filmélménye volt az a sz*r.

Hasonlóan :D 

Annyira megfeküdte a gyomromat annak idején, hogy már csak erre emlékszem, arra már nem, hogy konkrétan mi került be a filmbe, és mi nem. Képek és érzések magadtak csak utána, de azok elég élénken. 

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Éppen emiatt a stílus miatt nem szabadott volna a Dűnéhez sem nyúlnia. Ahhoz sem illet, a Dűne, legalábbis az első könyv nem egy ilyen elvont valami. Sokkal közelebb áll a Star Warshoz, eleve Lucas rengeteg dolgot a Dűnéből emelt át.

Meg a Dűne Messiásából is (vagy esetleg az egész univerzumra gondoltál?), az univerzumok szempontjából fontos történeti elemek egyeznek meg a két sztoriban. És igen, Lynchnek egyáltalán nem szabadott volna ehhez a könyvhöz/ történethez nyúlnia. Nem mellékesen, a filmkészítők 99%-a ne is nyújon hozzá. 

Most úgy gondolom, hogy piszok jó kezekbe került :) Villeneuve alapból két filmben - vagy többen - gondolkodik, mert egy film kevés megmutatni a Dűne komplex világát. Alig várom, hogy láthassam. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

vagy esetleg az egész univerzumra gondoltál?

Nem, csak a Dűnére, mert ugye a többit már nem olvastam, és bár láttam TV filmen a Dűne messiását és a Dűne gyermekeit, azokra az alapmű ismerete nélkül (meg a filmekről tárolt megkopott emlékek miatt) már nem akartam hivatkozni. De akkor ezek szerint a többiből is emelt át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Mivel a filmig van még legalább 2-2,5 év, szerintem vágj bele előbb :) A Dűne klasszikus sci-fi alapmű. 

Tudom, csak valahogy nem került a kezembe. :) Pedig szerettem a sci-fi műfajt, az Alapítvány-könyveket többször is elolvastam, annyira bejött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2018. 10. 04. - 13:58, Dzséjt írta:

Én meg rituálisan elégetek egy példányt belőle. :) :evil: Életem egyik legszörnyűbb filmélménye volt az a sz*r.

Csak nem azt akarod mondani hogy az a film köszönőviszonyban nincs a könyvvel? Mert én amiatt a film miatt totálisan kiábrándultam a Dünéből. Fel nem fogtam hogy mitől lett ez ennyire legenda, hisz a filmböl valami az abc utolsó betüjénél is sokkal rosszabb kategóriájú film született. Nemhogy az SW-re nem hasonlított(annak a színvonalához amúgy sem ért fel semmi és a mai napig se), de még az Orion Űrhajó is mérföldekkel jobb volt nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 perccel korábban, Frenkie írta:

Csak nem azt akarod mondani hogy az a film köszönőviszonyban nincs a könyvvel? 

Nagyrészt nincs. Azért mert azonosak a szereplők, a helyszínek és a történet hellyel-közzel, a film még nem adja vissza a könyvet. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy van, ahogy Karrde írja. Nem sok köze van a filmnek a könyvhöz. Nagyon tudom ajánlani a könyvet, nekem a legnagyobb kedvencem, de a film az sz*r. A könyvhöz képest még a TV film is sz*r, pedig az könyvhűbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 A könyvhöz képest még a TV film is sz*r, pedig az könyvhűbb.

Tényleg, a TV-film is rossz, néha ki is megy a fejemből, hogy egyáltalán létezik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
18 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Pár évvel ezelőtt én az ellenkezőjét hallottam. Akkoriban még azt mondták, hogy nem biztos. A legutóbb, pár hónapja mikor rákérdeztem, már azt válaszolták, hogy ki akarják adni az utolsó hármat. Ez egy pozitív változás a korábbi állapothoz képes.t. És még arra is van esély, hogy 2019-ben már sorra kerül valamelyik, - azt hiszem a Sisterhood  -  bár ez még nem biztos.

Annak idején a Dűne fia, Paul és a Dűne ösvényei kötetekben benne volt a regények felsorolásánál, hogy a Sisterhood előkészületben. Csak ezért volt fura, hogy azóta semmi hír róla. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elnézve a mostani rendezőket megmondom őszintén jelenleg a legjobbnak adták oda a projectet. Ő most az aki igazán kreatívabban próbál tevékenykedni nem beszélve a Szárnyas Fejvadász folytatásáról amitől azért nem estem hasra,de méltóan nyúlt a rendező az elődhöz, és a mai világba már ez is ritka szóval nagyon kíváncsi vagyok a filmjére mit hoz össze sőt talán nem is várok mást jobban kivétel Tarantino filmje meg az SW9. Kb ennyi is a kör....na de majd a Pokémon rágom rá körmömet még most is.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, MissKarrde írta:

Annak idején a Dűne fia, Paul és a Dűne ösvényei kötetekben benne volt a regények felsorolásánál, hogy a Sisterhood előkészületben. Csak ezért volt fura, hogy azóta semmi hír róla. 

Igen, azóta is kérdéses, hogy miért nem vágtak még bele az utolsó háromba. A régi Dűne könyvek esetében már nem kötnek újabb hosszabbítást, tehát  ha kifogynak, akkor már nem lesznek a piacon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Kargarosz írta:

Elnézve a mostani rendezőket megmondom őszintén jelenleg a legjobbnak adták oda a projectet. 

Én is hasonlóan gondolom, ez a projekt a legjobb kezekban van. 

4 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Igen, azóta is kérdéses, hogy miért nem vágtak még bele az utolsó háromba. A régi Dűne könyvek esetében már nem kötnek újabb hosszabbítást, tehát  ha kifogynak, akkor már nem lesznek a piacon.

Még jó, hogy megvan mindegyik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.