Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

Nagyon jók a képek, a könyv után iszonyúan várom ezt a filmet, meg eleve Villeneuve miatt is. A szereplők teljesen rendben vannak és jó látni Csani fotóján, hogy a fremeneknek nem világít a szeme, hanem csak szimplán kék!

 

Itt van egy videó arról, hogy mi lehet a film sorsa az idei filmévben tapasztalható csúszások, tologatások tekintetében: (egyébként akit mélyebben is érdekel a Dűne univerzum - és egyébként a Trónok Harca, annak nagyon tudom ajánlani ezt a csatornát)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Nagyon jók a képek, a könyv után iszonyúan várom ezt a filmet, meg eleve Villeneuve miatt is. A szereplők teljesen rendben vannak és jó látni Csani fotóján, hogy a fremeneknek nem világít a szeme, hanem csak szimplán kék!

Ez nekem kifejezetten tetszik! Szerintem a leírás szerinti szem kicsit rémisztől lenne mozgóképen.

 

Némi info azoknak, akik nincsenek igazán képben és esetleg összehasonlítgatnak: a Dűne 1965-ben jelent meg, szóval... :P De gondolom, ezt sokan tudjátok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam IGN-en: A Vanity Fair kísérőcikkében Villeneuve elmondja, hogy soha nem bólintott volna rá Frank Herbert könyvének adaptálására, ha azt csakis egyetlen szimpla film erejéig vihette volna vászonra, hiszen a világa ehhez túl komplex, ereje pedig annak részleteiben rejlik. A 2020. december 18-án debütáló film az első regény felét fogja elmesélni, a Warner ugyanis rábólintott a kétfilmes megvalósításra.

 

Gondolom akkor le lett forgatva mind a két film egyszerre, vagy csak ketté lett vágva. Speciel örülök ennek a hírnek, mert így nem lesz megcsonkítva a könyv története.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , luke19 írta:

Most olvastam IGN-en: A Vanity Fair kísérőcikkében Villeneuve elmondja, hogy soha nem bólintott volna rá Frank Herbert könyvének adaptálására, ha azt csakis egyetlen szimpla film erejéig vihette volna vászonra, hiszen a világa ehhez túl komplex, ereje pedig annak részleteiben rejlik. A 2020. december 18-án debütáló film az első regény felét fogja elmesélni, a Warner ugyanis rábólintott a kétfilmes megvalósításra.

 

Gondolom akkor le lett forgatva mind a két film egyszerre, vagy csak ketté lett vágva. Speciel örülök ennek a hírnek, mert így nem lesz megcsonkítva a könyv története.

 

Helyes. A Gyűrűk Ura trilógia is egy nagy filmként lett forgatva, ezért is tudták három filmen át megtartani a magas színvonalat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Mondjuk én pont a könyv első felét szeretem (van egy tippem, hol ér véget majd a film - ugyanott, ahol a TV film első része, a bukás után).

A könyv első fele nekem is kimondottan tetszett. De a második fele viszont annyira nem fogott meg, hogy hetekbe telt elolvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

48 perccel korábban, Pildi írta:

A könyv első fele nekem is kimondottan tetszett. De a második fele viszont annyira nem fogott meg, hogy hetekbe telt elolvasni.

Én is ugyanígy voltam vele. Az eleje nagyon tetszett, aztán nekem kicsit vontatottá vált amikor Paul és Jessica csatlakoztak a fremenekhez. Az utolsó pár fejezet viszont nagyon jó volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 14. - 18:14, Iqvi írta:

Tatooine te vagy az?:P

Tatooine apukája, Lucas elég látványosan lenyúlt dolgokat a Dűnéből, a Tatooine le sem tudná tagadni arrakisi felmenőjét. :) 

 

3 órával ezelőtt, Brodie írta:

Imádom David Lynch filmjeit, de ezt az egyet képtelen voltam végignézni. Az mennyire tükrözte az eredeti könyvet? 

A történet nagyvonalakban, a szellemiségében köze sincs a kettőnek egymáshoz, és mint korábban írtam, nagyjából mindenki castingját elszúrták. Szerintem egyenesen borzalmas filmnek és könyvadaptációnak is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk én pont a könyv első felét szeretem (van egy tippem, hol ér véget majd a film - ugyanott, ahol a TV film első része, a bukás után).

Szerintem is ott ér véget, valószínűleg a fenti képek közül a Pault és Jessicát ábrázoló lesz az utolsó jelenet a filmből.

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Tatooine apukája, Lucas elég látványosan lenyúlt dolgokat a Dűnéből, a Tatooine le sem tudná tagadni arrakisi felmenőjét. :) 

A családi párhuzamokról nem is beszélve. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 13. - 16:51, Whill írta:

Ma sikerült a Dűne végére érnem. Több mint 2 hónapja kezdtem el olvasni, de ebben a stresszes időszakban nem mindig volt hangulatom az olvasáshoz. Többször volt olyan, hogy 1-2 hétig rá se néztem a könyvre, illetve volt, hogy részeket újraolvastam.

 

Egy nagyon szépen megírt, egyedi hangulatú könyv. Nem volt egy könnyű olvasmány, rengeteg filozofálgatás volt benne, illetve sokszor volt olyan érzésem, hogy a közepébe csöppentünk a dolgoknak és nincs minden rendesen elmagyarázva. Később rájöttem, hogy a könyv szépsége pont ebben rejlik, hogy Paul-al együtt ismerjük meg az idegen világot, és a végére a kirakós minden darabkája a helyére került.

 

A könyv első fele jobban tetszett, egészen odáig, hogy megismerkedtünk Stilgarral, Csanival és a fremenekkel. Ott nekem egy kicsit zavaros lett a sok látomással és a jóslatokkal, de aztán ott is helyre kerültek a dolgok. Az utolsó pár fejezet pedig nagyon izgalmas és akciódús volt, és felkeltette az érdeklődésemet a folytatások iránt.

 

A könyv mondanivalójáról előttem már megírtak mindent, nagyon sok értékes gondolat van benne az ember és a környezet viszonyáról, a vezető-beosztott dinamikáról, vallásról, civilizációról. Mindenképpen újra fogom még olvasni, mert sok dolog van benne, ami első olvasásnál elkerülte a figyelmemet. A Gabo által kiadott kötet nagyon jól néz ki, remélem a folytatás is hasonlóan igényes lesz.

Most újra elolvastam a korábbi hsz-eket, és újra megfogott, amit írtál. Igen, mindezek az erényei megvannak, s nem is értem, miért nem ragadott meg jobban. Talán nem voltam ráhangolódva eléggé.

(Az elképzelésekkel (a sajátjaimmal is) ellentétben nekem a home office egy rémálom, teljesen összefolyik a szabadidő és a munkaidő, semmit nem lehet teljes odafigyeléssel csinálni, és a vége az, hogy alig marad időm zavartalanul olvasni. :( Egy vicc, de amikor a napi munkába járás során tudtam csak olvasni, sokkal jobb volt, mert akkor legalább bele tudtam mélyülni, mert csak arra koncentráltam, bármily hihetetlen is ez.) Szerk: tudom, sokkal rosszabb lenne, ha egyáltalán nem lenne munkám, vagy ha ápolónő lennék, szóval helyesbítek, ez nem rémálom, csak apró kellemetlenség azokhoz képest, amivel mások szembesülnek manapság.

 

Ezért szeretném én is, hogy a film varázslatos legyen. Jó lenne folytatni az olvasást...

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Pildi írta:

Most újra elolvastam a korábbi hsz-eket, és újra megfogott, amit írtál. Igen, mindezek az erényei megvannak, s nem is értem, miért nem ragadott meg jobban. Talán nem voltam ráhangolódva eléggé.

(Az elképzelésekkel (a sajátjaimmal is) ellentétben nekem a home office egy rémálom, teljesen összefolyik a szabadidő és a munkaidő, semmit nem lehet teljes odafigyeléssel csinálni, és a vége az, hogy alig marad időm zavartalanul olvasni. :( Egy vicc, de amikor a napi munkába járás során tudtam csak olvasni, sokkal jobb volt, mert akkor legalább bele tudtam mélyülni, mert csak arra koncentráltam, bármily hihetetlen is ez.)

 

Ezért szeretném én is, hogy a film varázslatos legyen. Jó lenne folytatni az olvasást...

Ez egy olyan könyv, aminek időt kell adni, és át kell érezni a hangulatát. Most ez mindannyiunknak nehezebb a körülmények miatt, nekem legalábbis most 10x annyit kattog az agyam más dolgokon mint általában, ezért is tartott két hónapnál is tovább az olvasás. Ha mondjuk 1 hét alatt, egy nyugodt utazás közben olvassa el valaki, akkor sokkal nagyobb hatással van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Whill írta:

Ez egy olyan könyv, aminek időt kell adni, és át kell érezni a hangulatát. Most ez mindannyiunknak nehezebb a körülmények miatt, nekem legalábbis most 10x annyit kattog az agyam más dolgokon mint általában, ezért is tartott két hónapnál is tovább az olvasás. Ha mondjuk 1 hét alatt, egy nyugodt utazás közben olvassa el valaki, akkor sokkal nagyobb hatással van.

Én is azt gondolom, hogy nem véletlenül van ekkora kultusza, és szolgált Lucasnak is ihletforrásul. Mindenképpen kap még esélyt ez az univerzum, csak lehet, nem most. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Én is azt olvastam, hogy két filmben jön az első könyv. De az új, hogy csak az első felét forgatták le. Nem fog jól kinézni, ha megbukna ez a film, mert akkor kvázi csak a könyv első felét kapnánk meg.

Hihetetlen csillagállások kellettek ahhoz, hogy mondjuk anno Peter Jackson 3 hatalmas filmre kapjon pénzt, mikor a  LOTR filmeket elkezdte előkészíteni. Kb egy tehetséges horror rendező volt, de semmi több. Kis költségvetésű filmeket készített. 

És akkor itt van Dennis  Villeneuve , akinek a Warner egyelőre csak egy filmre adott pénzt...  Hmm kár :(

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, JakeSully írta:

Hihetetlen csillagállások kellettek ahhoz, hogy mondjuk anno Peter Jackson 3 hatalmas filmre kapjon pénzt, mikor a  LOTR filmeket elkezdte előkészíteni. Kb egy tehetséges horror rendező volt, de semmi több. Kis költségvetésű filmeket készített. 

És akkor itt van Dennis  Villeneuve , akinek a Warner egyelőre csak egy filmre adott pénzt...  Hmm kár :(

 

Eleve nem szerencsés egy történet közepén befejezni egy filmet, nem véletlenül írta az írója egy könyvbe azt a történetet. Bár gondolom, a közül a két lehetőség közül lehetett választani, hogy egy film, de elnagyolva a sztorit, vagy két film, de a második az első sikerének a függvénye... Ha így volt, akkor biztosan a jobbik lehetőséget választotta Villeneuve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Pildi írta:

Eleve nem szerencsés egy történet közepén befejezni egy filmet, nem véletlenül írta az írója egy könyvbe azt a történetet.

Ami azt illeti, Herbert eredetileg maga is két részben jelentette meg a könyvet az Analog magazinban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Hihetetlen csillagállások kellettek ahhoz, hogy mondjuk anno Peter Jackson 3 hatalmas filmre kapjon pénzt, mikor a  LOTR filmeket elkezdte előkészíteni. Kb egy tehetséges horror rendező volt, de semmi több. Kis költségvetésű filmeket készített. 

És akkor itt van Dennis  Villeneuve , akinek a Warner egyelőre csak egy filmre adott pénzt...  Hmm kár :(

 

Ettől függetlenül reméljük, hogy be tudja fejezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maga könyv szerintem sem egy könnyű olvasmány, legalábbis én sem úgy estem neki, mint anno a Trónok Harcának és rövid idő alatt átrágtam magam rajta. Van egy speciális hangulata az egész műnek, talán, mint az Arrakisnak, hogy idő kell ahhoz, hogy hozzászokjon az ember. Ami nekem még nehezítette egy kissé a befogadást, hogy Frank Herbert amellett, hogy egy távoli jövőben játszódó világot épített fel, mindezt olyan részletességgel tette, hogy az erőviszonyok, a frakciók, a galaxis helyzete és az olyan finomságok, hogy ki hol helyezkedik el ezen a sakktáblán csak idővel bomlik ki, addig meg (legalábbis nekem) sokszor nem volt könnyű eligazodni és rendesen átlátni a helyzetet, hogy az adott szervezetek, csoportok, szereplők hogyan hatnak egymásra. Viszont miután ez megvan szerintem egy zseniális történet kerekedik ki belőle és megéri rásszánni az időt, bár nem felétlenül az a könyv, amit csak úgy egy lazulós félórára elővennék, ha éppen olvasni akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.