Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

Január vége felé kezdtem el érezni, hogy ismét kezdek kiégni a Star Wars-al kapcsolatban a több hónapnyi hype után. Úgy döntöttem, hogy kipróbálok valami újat, ezért a mai nap megvettem a Dűne könyvet. Nem láttam még a filmet sem, ez lesz az első találkozásom ezzel a világgal. Izgatottan várom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Whill írta:

Január vége felé kezdtem el érezni, hogy ismét kezdek kiégni a Star Wars-al kapcsolatban a több hónapnyi hype után. Úgy döntöttem, hogy kipróbálok valami újat, ezért a mai nap megvettem a Dűne könyvet. Nem láttam még a filmet sem, ez lesz az első találkozásom ezzel a világgal. Izgatottan várom. :D

Érdekes, kicsit én is hasonlóan éreztem, és én is pár napja vettem meg a Dűne 1-et. Nagyon szép ez az új keménytáblás-védőborítós kiadás, és szépen lassan jön majd a többi kötet is! Én láttam a filmet, de úgymond elég rosszul öregedett, nekem nem annyira jött be a stílusa (de a zenéje igen). Dennis Villeneuve 2020-as moziját viszont epekedve várom, úgy érzem nagy dobás lesz.

Szerkesztve: - mui-ruy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, JakeSully írta:

És hogy tetszik? :)

 

Azt nem mondom, hogy nem olvasmányos, de nem is olyan könyv, amit kis túlzással egy ültő helyemben végigolvasok. Az első 150 oldal után kezd igazán beindulni és az nagyon tetszik, hogy milyen részletességgel megírt és felépített világot alkotott meg Frank Herbert ezzel az univerzummal. Ha megjelenik a második könyv, valószínű azt is megveszem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most tartok kb. a könyv negyedénél, de már most teljesen beszippantott a hangulata. Ráadásul mindenki azt mondja, hogy itt fog csak igazán beindulni a cselekmény.

 

A folytatások és prequelek közül melyik az, amelyiket érdemes lesz elolvasnom, ha a Dűne végére érek? Láttam, Dzséjt elég sok művet felsorolt, a továbbiakban is tartják az első rész színvonalát?

Szerkesztve: - Whill
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
1 órával ezelőtt, Darth Revan9 írta:

Valahogy olyan taszítóan hatnak rám az erőltetett, hype-olt istenítések a készítők részéről. Persze, hogy rosszat nem fognak mondani róla.

Én ezeken mindig csak mosolygok ugyanezen okból. Jah mit mondjon szerencsétlen? "Sz*r lesz gyerekek, be ne üljetek rá!" :lol: 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Ma sikerült a Dűne végére érnem. Több mint 2 hónapja kezdtem el olvasni, de ebben a stresszes időszakban nem mindig volt hangulatom az olvasáshoz. Többször volt olyan, hogy 1-2 hétig rá se néztem a könyvre, illetve volt, hogy részeket újraolvastam.

 

Egy nagyon szépen megírt, egyedi hangulatú könyv. Nem volt egy könnyű olvasmány, rengeteg filozofálgatás volt benne, illetve sokszor volt olyan érzésem, hogy a közepébe csöppentünk a dolgoknak és nincs minden rendesen elmagyarázva. Később rájöttem, hogy a könyv szépsége pont ebben rejlik, hogy Paul-al együtt ismerjük meg az idegen világot, és a végére a kirakós minden darabkája a helyére került.

 

A könyv első fele jobban tetszett, egészen odáig, hogy megismerkedtünk Stilgarral, Csanival és a fremenekkel. Ott nekem egy kicsit zavaros lett a sok látomással és a jóslatokkal, de aztán ott is helyre kerültek a dolgok. Az utolsó pár fejezet pedig nagyon izgalmas és akciódús volt, és felkeltette az érdeklődésemet a folytatások iránt.

 

A könyv mondanivalójáról előttem már megírtak mindent, nagyon sok értékes gondolat van benne az ember és a környezet viszonyáról, a vezető-beosztott dinamikáról, vallásról, civilizációról. Mindenképpen újra fogom még olvasni, mert sok dolog van benne, ami első olvasásnál elkerülte a figyelmemet. A Gabo által kiadott kötet nagyon jól néz ki, remélem a folytatás is hasonlóan igényes lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én kb. egy hónapja olvastam, mondjuk én 3-4 nap alatt kivégeztem, annyira lekötött. 

28 perccel korábban, Whill írta:

sokszor volt olyan érzésem, hogy a közepébe csöppentünk a dolgoknak és nincs minden rendesen elmagyarázva.

A második felénél én is így éreztem, aztán mindig jött a magyarázat szerencsére. A következő kötet sajnos viszont csak májusban jön, a tervezett április helyett (de legalább jön).

 

Ha már Dűne, akkor megjött az első kép Paulról. További képek elvileg várhatóak

dune_movie_screenshot_20200413142832_1_o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, luke19 írta:

A következő kötet sajnos viszont csak májusban jön, a tervezett április helyett (de legalább jön).

Azt lehet tudni, hogy meddig fogják kiadni a sorozatot? Gondolom a Frank Herbert-féle 6 könyv mindenképp jönni fog, de a Brian Herbert/KJA-könyvek is?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Whill írta:

Azt lehet tudni, hogy meddig fogják kiadni a sorozatot? Gondolom a Frank Herbert-féle 6 könyv mindenképp jönni fog, de a Brian Herbert/KJA-könyvek is?

A második résznek márciusban kellett volna megjelennie a Gabo kiadásában, de most az láttam, hogy ugyan már előrendelhető, de csak május 6.-án fog megjelenni. Eredetileg ebben az évben megjelent volna a 6 könyv, de szerintem erre idén már nagyon kicsi az esély, szóval, ha ezeket az új kiadásokat akarod összegyűjteni, az lehet, hogy át fog nyúlni 2021-re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira különösen nem mozgat a franchise, láttam az eddigi film feldolgozásokat a 84-est és a TV mini sorit is, ezt is meglesem majd. Először megrökönyödtem az első képen. nem tudtam, hogy ilyen tejfeles szájú "tini" arcok lesznek a főszereplők, aztán megnéztem, hogy az eredeti filmben is ennyi idős volt MacLachlan, de mégis sokkal érettebbnek tűnik nekem, mint akit a fenti képen láthatunk, csak nekem? Amúgy hasonló többször is előfordult már velem, régen érettebbnek néztek ki az emberek X idősen, mint most vagy csak nálam van ez? :hmm:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Amúgy hasonló többször is előfordult már velem, régen érettebbnek néztek ki az emberek X idősen, mint most vagy csak nálam van ez? 

Nálam is van ilyen sokszor, meg sok tanártól is hallottam olyat, hogy régen az emberek érettebben kerültek be a felsőoktatásba, mára pedig az érettségi elveszítette a szelektáló jellegét :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Először megrökönyödtem az első képen. nem tudtam, hogy ilyen tejfeles szájú "tini" arcok lesznek a főszereplők,

Mivel a sztori kezdetén a főszereplőnk 15 éves, aztán meg 17, így bármely színész 20 felett túlkoros a szerepre... De Csani is hasonlóan fiatal, szóval nem lehet 30+ éves a színésznő, aki eljátssza.

 

A képek forrása a pontosság kedvéért

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik az új színész, szerintem jó választás volt Paulnak (eddig mindenkivel elégedett vagyok). Mondjuk Kyle MacLachlan után nagyjából bárki jó lenne. Az a csávó legalább akkora mellékasztingolás volt mint Emilia Clarke Sarah Connor szerepére. Mondjuk a Dűne is legalább akkora trágya, mint a Terminator Ganyézis, szóval nem csoda.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, MissKarrde írta:

Mivel a sztori kezdetén a főszereplőnk 15 éves, aztán meg 17, így bármely színész 20 felett túlkoros a szerepre... De Csani is hasonlóan fiatal, szóval nem lehet 30+ éves a színésznő, aki eljátssza.

 

A képek forrása a pontosság kedvéért

Nekem mindegy, ahogy írtam, nem vagyok nagyon benne a Dűne világában, láttam azt a 2 feldolgozást aztán jóccakát, csak azért furcsálltam, mert mindkettőben idősebbnek néznek ki a főkarakterek, és azt hittem csak ebben a feldolgozásban viszik el ilyen young adult irányba, de ha már alapból az akkor áldásom rá :D 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.