Ugrás a kommentre

Frank Herbert - Dűne


Forceuser

Ajánlott hozzászólás

18 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Melyik előadásra mentek és hova?

Az Arénába megyünk, 19:40-re. :) Sok előadás van, még vannak szabad helyek, de most néztem, hogy a miénken már alig van üres szék. A jó helyeken meg már az IMAX is tele van, csak a szélekre lehetne jegyet venni. Sokan várták ezt a filmet, az tisztán látszik. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hatásos film. :) Szerintem a szereposztás tök jó, Paul Atreides szerepére mást nem is tudnék elképzelni, de a legjobban az tetszett, ahogy a film teljesen beszippantott. Nemcsak elmesélte a történetet, hanem a részesévé tett, és számomra teljesen megidézte a könyv hangulatát. Úgy néztem volna még tovább! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyik első gondolat a vetítés végén: már véget is ért? 2,5 óra, de annyira magába vonz, hogy gyorsan eltelik a filmidő. A tegnap esti 6 órás feliratos vetítésen a Westendben is nagyon sokan voltak, meg úgy általában tele volt a mozi környéke emberekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma délután én is láttam a Dűnét, majd összehozok egy részletesebb írást is a film kapcsán, ha lesz időm, mert van miről írni, de így elsőre ez egy megrengető filmélmény volt. Jodorowsky mondta azt a soha el nem készült adaptációjáról, hogy egy már-már pszhidelikus élménynek szánta azt a víziót, amit ő akart kihozni a Dűnéből. Amikor Villeneuve azt nyilatkozta, hogy a nagyvásznon úgy elevenedik meg ez az eposz, hogy az már "physical experience", akkor egy kicsit szkeptikus voltam, de azt kell mondjam, igaza volt! Voltak ugyan részletek, amelyek nem annyira tetszettek ebben az adaptációban, dolgok amiket nagyon sajnáltam, hogy kimaradtak, de összességében ilyen meghatározó filmélményt én eddig csak Star Wars kapcsán éreztem, hogy olyan intenzív az az érzés, amit ki tud váltani, annyira a hatása alá tud keríteni, hogy hiába ért véget a film, még mindig egyszerűen nem ereszt. A hangulat, az atmoszféra, a képi világ (egy-egy snittnek konkrétan múzeumban lenne a helye bekeretezve a falon), a látványtervezés, a zene, a rendezés és a színészi alakítások is egymásra licitálnak... és ez még csak egy fél film. Olyan érzésem van, mintha belepillanthattunk volna egy készülő filmnek a felébe, még az előtt, hogy befejezték volna... ha nem készül el a folytatás, ez akkor is egy örökre velem maradó élményként rögzül, de ahhoz, hogy lássuk Villeneuve vízióját mindenképpen kell a második rész, abban fognak történni a legfontosabb dolgok, ami a Dűne esszenciáját adja. Még biztos sokszor megnézem, de ezt így 2021-ben szinte ki merem jelenteni, hogy nálam ez nem csak az év, de könnyen lehet, hogy az évtized filmje lesz, ha ilyen minőségben készül el a film második része is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek volt a Dűne. A főszereplő gyereket nem ismertem eddig, de nagyon jól játszott. Csak úgy repült a játékidő. Kíváncsi leszek a folytatásra.

 

Villenuve nagyon érti a sci-fi-t, csodálom, hogy még nem vonták be a Star Wars világába. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

 A főszereplő gyereket nem ismertem eddig, de nagyon jól játszott.

 

Pedig láttad már filmben, csak nehéz rá emlékezni egy idő után :) Örülök, hogy tetszett a Dűne. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szombaton néztük két haverral. Az egyik semmit nem tudott a Dűnéről, könyveket se olvasta, és neki is tetszett. A másik barát, és én olvastuk, és imádtuk az egészet. Vasárnap egy újabb "Dűne szűzzel" újrázom a filmet. Remélem jó sok pénzt termel majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Miben játszott amit én is láttam? :)

 

Interstellar, végülis nem rossz Nolannál kezdeni még akkor sem, ha a szerep nem volt nagy és emlékezetes (fiatalabb Tom). 

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
2021. 10. 18. - 20:11, Bomarr írta:

Kiváncsi vagyok mit fognak itt szólni az emberek a Dűnéhez. Nekem voltak fenntartásaim. Az előzetes nem annyira jött be, a kritikák picit lehúzták vagy legalábbis vegyesek voltak, úgyhogy túl sok jóra nem készültem, ehhez képest lenyűgözőtt. Minden egyes percét imádtam. Nem tökéletes de azon ritka alkotások egyike amit nagy filmnek érzek. Az a fajta filmeposz ami ritka mint a fehér holló. Tuti hogy jópárszor megfogom nézni.

Én konkrétan semmit nem tudtam semmiről, még egy trailert se láttam. Úgy 1 órája néztük már a filmet a moziban, mikor mondtam a barátnőmnek: "ez egy jó film!". És tényleg.

 

2021. 10. 27. - 19:56, MissKarrde írta:

 

Én meg azt hittem, hogy Nick Nolte. Basszus.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttam a filmet pár napja én is. Jól meg van csinálva, meg tele jól ismert színészekkel, de nálam akkora katarzist nem okozott. Túl komor, nyomasztó a világ amiben játszódik, hogy maradéktalanul élvezzem, ennek ellenére, majd megnézem a folytatást is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.