Ugrás a kommentre

Boba Fett


Wilde

Ajánlott hozzászólás

Nem találtam külön Boba Fett topic-ot, ha van akkor kéretik oda áttenni. :peace:

 

Olvasgattam a híreket, a közelgő spin-off filmek kapcsán és ott láttam ezt a Kasdan ötletet, hogy nem is Boba volt a páncél alatt a classic képkockáin. Elsőre (meg másodikra is) elég elrugaszkodott - hozzáteszem, ha tényleg a prequel miatti sértettség áll mögötte, akkor még gyerekes is - az ötlet és nem örülök neki. Nagyon erőltetettnek tartom.

Hozzáteszem azért olyan mélységesen nem ütne szíven, ha kiderülne, hogy a 4-5-6. epizódban látott figura, az nem a 'nagy Boba Fett'! Mégpedig azért, mert megmondom őszintén számomra Boba mindig csak egy szimbólum, egy legenda volt - mármint abban a formátumban, ahogy a classic-ban lefestették! A fejvadászok között a non plus ultra, nálam Cad Bane. Ő testesíti meg azt, ami Boba is lehetett volna, csak nem kapott annyi játékidőt, hogy ezt bemutathassa (megjegyzem jogosan mellőzték, nem róla kellett szóljon egyik klasszikus sem). Nekem mindig is Jango volt szimpatikusabb a két Fett közül, mert őt érdemben is megfigyelhettem, hogy mitől van ilyen magasan jegyzett státuszban (nem mellesleg az is jó indikátora a képességeinek, hogy őt választották ki a klónok mintaegyedéül). Bobát ezzel szemben alig láthattuk akció közben, s produkciója akkor sem volt annyira badass, mint önmagában a páncélja, vagy a hírneve! Az, hogy a személyiségét nem ismerhettük meg mellékes, mivel se Jango-t, se Bane-t nem bontották ki annyira, hogy mélységeikbe lássunk. Viszont Bobánál azokat az elemeket sem láthattuk a klasszikusban, mint Bane esetében a TCW-ben, vagy Jango-nál az Ep. II-ben.

Ennélfogva, ha kiderülne, hogy az bizonyos valaki, aki a classic Boba Fettje volt, nem ugyanaz az ember, mint aki Jango nyers klónjaként feltűnt a prequel-ben, illetve a TCW-ben, nem nagyon bánkódnék - ettől persze még mindig nagyon erőltetettnek és gyerekesnek tartom! Egyszerűen nem volt olyan igazi badass megmozdulása, ami miatt bánnám, hogy hát ez mégse a 'nagy Boba Fett', hanem egy másik fejvadász, aki anno megölte a srácot és elvette a páncélját, meg a Slave I-et (ami még Hondo-nál is járt).

Egyébként van egy Jodo Kast nevű EU karakter, lehet ez is belejátszott az ötletbe, bár alapjaiban itt más a story.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is borzalmas ötlet lenne, korábban is írtam és most is tartom, hogy pont egy Boba film az, amit simán meg lehetne csinálni úgy, hogy a teljes sorozatért rajongók és az ortodoxok is ugyanúgy tudnának élvezni, és egy ilyen húzás több mint öncélú lenne, ezért is gondolom úgy, hogy ez kb. az Obi-Wan leszármazott szintű lehetetlen kacsa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt valamelyik prequel fikagép találta ki. Remélem....mert ellenkező esetben engem a készülő film nagyon nem fog érdekelni. Eleve Kasdan prequel utálata is roppant gyerekesen hangzik. Ő nem egy rajongó hanem egy profi író. Éppen Bobáról van remek anyag, tele drámákkal szóval nehogy már ezt húzza keresztül egy ismeretlen f*szkalap kedvéért!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önmagában a spin-off, mint formátum nagyon jó lehetőség lenne Boba karakterének kibontakoztatására. A TCW-ben belementek egy kicsit az érzelmi vonalba is, de itt most a fejvadász oldalát, a kalandjait, hőstetteit, nagy balhéit is bemutathatnák, persze a drámai elemek, visszaemlékezések mellett. Akár Jango múltjába is betekinthetnénk Bobán keresztül, vagy a mandalóriaiak korszerű bemutatása elől se zárkóznék el.

Tehát sok lehetőség van benne és ez tényleg az a platform lehetne számára, amire ő gyakorlatilag született, csak nem az EU-ban, hanem professzionálisabb keretek között, többekhez szólva a filmvásznon kerülne reflektorfénybe. Nagyon tetszik a karakter, de ha kifejezetten a classic-ra gondolok, akkor továbbra is azt mondom, hogy amennyiben kiderül, hogy nem ő volt az (ezt azért továbbra is fenntartásokkal kezelem) nem fogom megsiratni... Nem adott rá ott önmagában okot erre. Ha anno - mikor kb. 5 évesen láttam a klasszikus trilógiát a faterommal - megkérdeztem volna tőle, hogy "Apa, miért ekkora badass ez a fejvadász?", kb. ez lett volna - "Hát nem tudom fiam, mondjuk jól néz ki a páncélja!"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még egy indok (a források színvonalán kívül), amiért valószínűleg ez csak egy klikkvadász hülyeség: Boba Fett legendájának és renoméjának a lehető legnagyobb megcsúfolása lenne, ha kiderülne, hogy valami jóskapista van a páncél mögött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Önmagában a spin-off, mint formátum nagyon jó lehetőség lenne Boba karakterének kibontakoztatására. A TCW-ben belementek egy kicsit az érzelmi vonalba is, de itt most a fejvadász oldalát, a kalandjait, hőstetteit, nagy balhéit is bemutathatnák, persze a drámai elemek, visszaemlékezések mellett. Akár Jango múltjába is betekinthetnénk Bobán keresztül, vagy a mandalóriaiak korszerű bemutatása elől se zárkóznék el.

Pontosan. De ez a lehetőség mind elveszne ha Jóska bácsi Füredről kerülne a páncél alá. Egyébként azt se értem mi baj van Boba történetével. Lehet sok mindenért utálni a prequelt, de pont Boba miatt kb. semennyire. Pont ő kapta a legjobb háttérsztorit, mely totál darkos és lehetne rá építkezni a klasszik b*zik felé is. Ráadásul Daniel Logan pont eltudná játszani az ereje teljében lévő Bobát!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy még egy indok (a források színvonalán kívül), amiért valószínűleg ez csak egy klikkvadász hülyeség: Boba Fett legendájának és renoméjának a lehető legnagyobb megcsúfolása lenne, ha kiderülne, hogy valami jóskapista van a páncél mögött.

Szerintem a legjobb érv ez ellen a hülyeség ellen az, hogy ezzel a felállással Boba Fett nélkül csinálnának Boba Fett filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan. De ez a lehetőség mind elveszne ha Jóska bácsi Füredről kerülne a páncél alá. Egyébként azt se értem mi baj van Boba történetével. Lehet sok mindenért utálni a prequelt, de pont Boba miatt kb. semennyire. Pont ő kapta a legjobb háttérsztorit, mely totál darkos és lehetne rá építkezni a klasszik b*zik felé is. Ráadásul Daniel Logan pont eltudná játszani az ereje teljében lévő Bobát!

 

Az nem is Boba Fett film lenne akkor, hanem csak egy film Bobáról, mint a cool, badass fejvadász szimbólumról szóló spin-off! Azt én se tudom mi baja Kasdannak, vagy a többi prequel ellenesnek ezzel a szállal, mivel nem látok bele senkinek sem a fejébe. Talán azt lehet feltételezni, hogy egyesek szemében az, hogy ő is "csak egy klón", ez ledegradálja, mint egyfajta biológia fasizmus, hogyha ez klón, akkor már nem is ér annyit...

(Kicsit arra emlékeztet egyébként ez a 'nem tetszik, hogy Boba klón' téma, mint a Szárnyas fejvadász esetében - gondolom mindenki látta ezt a filmet, de azért spoilerbe teszem -

állítólag Harrison Ford-nak nem tetszett a Scott általi befejezés, hogy "ne már, egy replikánst játszottam" és erősen ágált ellene...

)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt se felejtsük el, hogy lehet bármi a véleménye, az általa elképzelt ideális történet és hiába vállalt részt korábban is SW-filmek írásában, neki alapvetően ez egy munka, amiben van, ami megköti a kezét, és még mások is bőven beleszólhatnak és nem egy saját fanfilm, amire mellékesen x millió dollárt ad majd a Disney.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ezt egy ritka jó ötletnek tartom!!! Nyilvánvalóan fanyalog rajta mindenki, de gondoljatok bele, az egész Star Wars-saga egyik legnagyobb csodája annak idején pont egy ehhez hasonló fordulat volt, csak persze akkor még nem volt ilyen megszállott, konzervatív rajongótábor. Azóta semmi. Egy ekkora fordulatot személy szerint én el tudok fogadni, ha a film maga is jó, márpedig ha ilyen ötlettel áll elő, elég motivált, hogy valami különlegeset tegyen le az asztalra. Látom, páran már elfogadtátok annyira az új trilógiát (és ez egyáltalán nem baj!), hogy azt mondjátok Kasdanról, bolond, ha nem akarja figyelembe venni. Én rajongóként szeretem a prequel-filmeket, viszont tudom, hogy ezer dramaturgiai hibájuk van. Annak ellenére, hogy mindenki fújolt, hogy dizni, úgy látszik, hogy pont azt az infantilizmust akarják elvágni, ami valljuk be, erősen jellemezte az új filmeket. Én örülnék a változásnak. Szeretném azt érezni, hogy érhet meglepetés a filmek végére! Azt akarom, hogy majd remegjen a lábam a moziban, és a film végére eljussunk valahová, ne csak oda, hogy a jók már megint győztek. Legyen feszültség a Star Warsban, ami megvolt az eredeti filmekben, viszont a prequel-trilógia kiölte a szériából. Erre tett elkeseredett próbálkozást a TCW egy pár új karakter exponálásával, legfőképpen Ahsokáéval, akinek, ha nem folytatják a sztoriját a Rebelsben, esetleg rendes filmekben, így nagyon jellegtelen vége lett, sajnos. Az tetszik a Rebelsben is, hogy itt már végre teljesen új szereplők, helyszínek lesznek, ezáltal még egy nagyon jó sztori is kisülhet belőle. Ha Darth Vader, vagy a többi ismert karakter (pl a két droid) kalandjait kéne néznem, zavarna, hogy tudom, nem eshet bajuk.

 

Ezért nem rajongók készítik a filmeket. Hozzátenném: George Lucas is a saját, hetvenes évekbeli ötletének a rajongója. Nem biztos, hogy ez rosszat tenne a szériának, kérlek legyetek bizakodók, jelen pillanatban csupa borzasztóan tehetséges ember dolgozik a star warson. Elveszik az EU? Mit sajnálunk, a sok ponyvát? Míg a Star Wars a világ valaha volt egyik legfontosabb filmje, addig a regények, amik köré íródtak gyenge sci-fi írók tollából származnak (nyilván akad 1-2 tényleg élvezetes, de azért meg sem közelítik a filmek színvonalát), nem hogy nem szépirodalom, de még a szórakoztató irodalom nagyjaitól is fényévekre vannak. Jobban bízom olyan elismert művészekben, mint amilyen Michael Arndt, Abrams, vagy épp Kasdan. Ezt most filmes szemszögből írtam, nem rajongóként. De rajongóként is csak azt mondhatom: jó filmet akarok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezt valamelyik prequel fikagép találta ki. Remélem....mert ellenkező esetben engem a készülő film nagyon nem fog érdekelni. Eleve Kasdan prequel utálata is roppant gyerekesen hangzik. Ő nem egy rajongó hanem egy profi író. Éppen Bobáról van remek anyag, tele drámákkal szóval nehogy már ezt húzza keresztül egy ismeretlen f*szkalap kedvéért!

 

 

Amúgy még egy indok (a források színvonalán kívül), amiért valószínűleg ez csak egy klikkvadász hülyeség: Boba Fett legendájának és renoméjának a lehető legnagyobb megcsúfolása lenne, ha kiderülne, hogy valami jóskapista van a páncél mögött.

 

Egyetértek. Nagyon remélem, hogy ez nem valósul meg és csak valami elvadult h*lyeség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andris, minden amit elmondtál jót tenne a filmeknek... akarom mondani az epizódoknak, ugye amik a legfontosabbak a SW szempontjából. A spin off-ok szerintem kezdetnek maradjanak a "Marvel filmek" szintjén: legyenek szerethető karakterek, legyen jó humora és legyenek jó akciók, egy szó mint száz: legyenek emészthetőek a nézők számára. Majd ha a "megszerettetés fázis" megvan, és a kívánt szintre ki lesznek bontva a karakterek jöhetnek a drámai szálak, amik mélységet adnak majd az egésznek.

Különben is Boba karaktere jelenleg nem áll olyan szinten, hogy egy ilyen típusú csavar nagyobb megdöbbenéssel járna a nézőknek. Az epV-ös jelenet is azért ütött ennyire, mert addigra már mind ismertük és szerettük Luke-ot, az apja múltját is szinte vele együtt tudtuk meg, és a fordulat minket is annyira sokkolt mint őt. Az ilyen szinten lévő kötödéstől Boba esetében még távol állunk, ezért érzem értelmetlennek ezt az egészet

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Andris, minden amit elmondtál jót tenne a filmeknek... akarom mondani az epizódoknak, ugye amik a legfontosabbak a SW szempontjából. A spin off-ok szerintem kezdetnek maradjanak a "Marvel filmek" szintjén: legyenek szerethető karakterek, legyen jó humora és legyenek jó akciók, egy szó mint száz: legyenek emészthetőek a nézők számára. Majd ha a "megszerettetés fázis" megvan, és a kívánt szintre ki lesznek bontva a karakterek jöhetnek a drámai szálak, amik mélységet adnak majd az egésznek.

Különben is Boba karaktere jelenleg nem áll olyan szinten, hogy egy ilyen típusú csavar nagyobb megdöbbenéssel járna a nézőknek. Az epV-ös jelenet is azért ütött ennyire, mert addigra már mind ismertük és szerettük Luke-ot, az apja múltját is szinte vele együtt tudtuk meg, és a fordulat minket is annyira sokkolt mint őt. Az ilyen szinten lévő kötödéstől Boba esetében még távol állunk, ezért érzem értelmetlennek ezt az egészet

 

De azt ne felejtsük ki, hogy Boba Fettet igazából nem is kéne megszeretni, megsajnálni. Nem feltétlenül illene hozzá a dráma, inkább a misztikum, a rejtélyesség, hogy nem tudod, ki ő valójában, elvégre az eredeti trilógiában az arcát sosem láttuk, és egy jelzőt sem tudnék mondani rá az 5-6 alapján. Ugyanezt a misztikumot akarta Lucas a Baljós árnyakban Maullal elsütni, de nem jött össze neki, felemás hatást váltott ki a nézőkből, ott az egész eltolódott a jelentéktelenség irányába. Na mindenesetre jó ötletnek tartom, hogy Boba Fett csak egy páncél, hogy ki van mögötte, tulajdonképpen mindegy. Elvégre annak idején ezt a dizájnos páncélt szerették meg a rajongók is benne. Hogy a karaktereket hogyan építi fel Kasdan, azt majd úgyis csak a filmen látjuk meg. De lehetne akár az is, hogy csak az áldozatait ismerjük meg részletesen, olyan Predatorosan, vagy hogy egy Expanded Universe-példát mondjak, James Luceno Dark Lord című regénye, ami ugyan Darth Vaderről szól, de ott is azt a bevett feszültségkeltő eszközt használja fel, hogy az áldozataira fókuszál, őt magát pedig csak ritkán mutatja, és még azt se mondhatom, hogy nem tudunk meg róla semmit, mert elég erős képet fest róla. Rengeteg lehetőség van.

Amúgy meg nem szeretném, hogy a bosszúállók-filmekre bármilyen szinten is hasonlítsanak a Star Wars-filmek, akár spin-off, akár nem. Az egész borzasztóan tinglitangli! A Vasember fémjelezte epizódok többsége nézhető, a többi nem. Szerintem mindenki számára nagyot ütne, ha a Boba Fett-film első percében megölnék Boba Fettet. Aki jegyet vált rá, valamennyire csak tudja, hogy ki Boba Fett, meglepő lenne, az biztos. Összenéznének, forgolódnának, mi a szösz van. A legjobb Hitchcock-filmeket idézné. Kár, hogy az egész már most kitudódott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De egy Boba Fett nélküli Boba Fett film úgy elhasalna, mintha csináltak volna a Jedi visszatérből 2 spin off-ot, ahol nem látunk mást, minthogy beszéló ewok macik rohangálnak fel-alá valami boszorkányt üldözve :P

A SW egyik legkirályabb karakterével ezt egyszerűen nem lehet meglépni. És nem, nem mindegy, hogy ki van a páncél mögött, hisz tudjuk, hogy a valaha volt legnagyobb fejvadász pontos mása van mögötte. Bárki más lenne ott, ő nem lenne méltó rá, hogy viselhesse.

Az a megközelítés, hogy csak az áldozatait látjuk, ott hasalna el, hogy az áldozatok senkit sem érdekelnek. Ha én beülök egy Boba Fett mozira, nem egy csapat idiótát akarok nézni, ahogy éppen menekülnek Boba elől, hanem magát a mestert munka közben.

A misztikussághoz még annyit, hogy ez így szép és jó... amíg egy utolsó háttérszereplőről beszélünk, de ha filmet(/filmeket) akarunk ráépíteni akkor ez már édes kevés. Egy idő után kell egy jellem neki, amit jellemfejlődés követ, nehogy egysíkúvá váljon az egész, és megragadjon az általad lenézett marvel karakterek szintjén (,ami mondjuk nem teljesen igaz, mert Thor és Stark is egész szép ívet írt le e téren).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A misztikussághoz még annyit, hogy ez így szép és jó... amíg egy utolsó háttérszereplőről beszélünk, de ha filmet(/filmeket) akarunk ráépíteni akkor ez már édes kevés. Egy idő után kell egy jellem neki, amit jellemfejlődés követ, nehogy egysíkúvá váljon az egész, és megragadjon az általad lenézett marvel karakterek szintjén (,ami mondjuk nem teljesen igaz, mert Thor és Stark is egész szép ívet írt le e téren).

 

Ennek ellenére nem sikerült hitelesen jellenfejlődnie sem a prequel filmek főhőseinek, sem a Marvel-szereplőknek. Azt, hogy Thor megtanult kommunikálni az emberekkel, még nem nevezném jellemfejlődésnek. Nem nézem le a Bosszúállók-filmeket, de jó, ha tudjuk, hogy miért készültek, és mennyit foglalkoztak vele a rendezőik. Az látszott, hogy Shane Black és Joss Whedon egész komolyan vette a feladatot. Megjegyzem, a dráma- és filmírás legnagyobb közhelye a jellemfejlődés. Nem ez kell a jó filmhez, vagy a jó karakterekhez, ez csak egy lehetőség. Arról meg nem akarlak meggyőzni, hogy mit szeretnél látni a filmen. Más kérdés, hogy tényleg jó lenne-e így, ha ez megvalósulna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem ez kell a jó filmhez, vagy a jó karakterekhez, ez csak egy lehetőség.

Viszont egy kifejezetten karakter-filmhez szerintem alapvető. Ha ez már megvan, lehet rá pakolni a többi dolgot is, amiktől igazán jó filmmé válhat. Lehet egy fa akármilyen szép kívülről, ha a közepe kirohadt, akkor soha nem lesz belőle tengerjáró hajó. Egy Boba Fett film soha nem lesz sikeres, ha nem lesz benne Boba, de akkor sem, ha az a Boba unalmas és egysíkú marad a kezdettől a végéig.

Az emberek szeretik Bobát, mert abban a pár jelenetben, ahol szerepel, szűkszavúságának ellenére tekintélyt parancsol a jelenléte, jól végzi a munkáját (leszámítva a halála előtti pár másodpercet) és mert király páncélt hord. És ennyi, ezzel szinte ki is merül Boba jelleme. Nincs az az ember a világon, aki egy ilyen karakterből egy másfél/két órás filmet össze tudna hozni, anélkül hogy kibővítené a jellemvonásait. De egy ilyen bővítéssel is csak azt érnénk el, hogy elmondhatjuk: nem csak egy mozgó páncélt bámultunk a moziban. És azt kell hogy mondjam: ez manapság egy franchise építéshez még mindig vajmi kevés. Talán max. kétszer el lehet játszani azt, hogy ugyanazt a karaktert küldik a moziba, de harmadszorra ez már senkit nem fog érdekelni (legfeljebb a kemény magot), negyedszerre meg már őket sem.

Viszont jogos lehet a kérdés, hogy ki beszél itt rögtön franchise építésről? Látva a marvel filmek tendenciáját én erre számítok: sok karakter franchise, amik egyre több kapcsolatot teremtenek egymással és az epizódokkal. És azt kell mondjam, hogy nem bánnám, hisz ahogy a Disney építi egymásra a filmjeit/sorozatait példaértékű bármely stúdió számára

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Továbbra sem sajnálnám, ha kiderülne, hogy a classic Bobája nem ugyanaz az ember, mint akit az Ep. II-ben, meg az TCW-ben láttunk, de egyáltalán nem is örülnék neki. Továbbra is erőltetett és valamilyen szinten számomra érthetetlen az a gyerekes hozzáállás, ahogy a prequel-t és az ahhoz kapcsolódó ötleteket kezelik bizonyos emberek. Az ilyen agyzsibbasztó mindfuck fordulatokat meg kifejezetten nem állhatom és ugyanolyan olcsó húzásnak tartom, mint a kamu horrorokban a jump scare-eket! Egy fordulatnál nagyon fontos, hogy dramaturgiailag fel legyen építve és ennél a Bobás feltevésnél ez nincs jelen, többek között ezért sem üdvözölném ezt a húzást.

 

Most viszont megnéztem a TCW 2. évadjából a Bobás trilógiát és ez alapján felmerült bennem egy-két ötlet, amit szívesen látnék, ha visszaköszönne az esetleges spin-off-ban.

Először is ott van Boba klón mivolta. A kontinuitás szempontjából remek kapcsolódási pontnak tartom ezt a megoldást. Most csak a classic-ból táplálkozva, homályosan voltak utalások a klónokra... ehhez kötötte hozzá Lucas, hogy Boba - aki egy igencsak rejtelmes, titokzatos figura - is valójában egy közülük. Persze a klón nem jelenti azt, hogy mindenben ugyanolyan, mint az összes többi, akár a katonák. Hiszen a rohamosztagos klónok között is vannak különbségek, Boba pedig egy teljesen más "kiképzés" révén szintén különböző attribútumokkal bír, ami felé emeli az átlag klónoknak. Ezzel nálam el is oszlik az a téveszme, hogy ő is "csak egy klón".

Szóba kerültek itt a klónok (későbbiekben rohamosztagosok), az ő velük való konfrontáció, már itt a TCW történetszálában érdekes elemként jelent meg. Ha jól figyeltem meg, Boba egyetlen klónt sem ölt meg közvetlenül (az, aki felrobbant Windu kabinjában nem volt célpont, csak szerencsétlen áldozat). Ettől függetlenül szinte utálattal viszonyult a klónok felé, mégse ölte meg őket. Egy olyan konfliktust szívesen látnék egy ilyen Boba spin-off-ban, ahol egy rohamosztagossal keveredik összetűzésbe és aztán véletlenül, de mindkettejük számára világossá válik, hogy egy alomból valók. Ez egy érdekes erkölcsi kérdést vethetne fel, amit a TCW-ben is több helyen boncolgattak, de igazán mélyen nem mentek bele. Volt dezertőr (Cut Lawquane), volt kifejezett áruló (Slick), de itt ebben az esetben valamilyen szinten egyik sem, paradox módon azonban, mindkét megállapítás fennállna Boba esetében. Az is érdekes, hogy Boba teljesen másfajta klón, mint a többiek (nem csak a biológia differenciák miatt - gondolok itt fejlődésgyorsítás hiányának létére pl.), hanem a "neveltetése", világnézete is alapjaiban különbözik egy "tenyésztett" klónétól! Felmerülhetnek olyan kérdések is, mint a klónok helyzete a társadalomban. Sokaknak nem jelentenek többet a droidoknál, mivel úgyszintén azért alkották meg őket mesterségesen, hogy harcoljanak és elpusztuljanak, ha kell. Boba, aki szintén klón, azonban ettől mélységesen eltér, itt pedig felmerülhet az, hogy valójában csak azért, mert őt másra rendelték el? Rá Jango azt a szerepkört szabta, hogy legyen a "fia", míg a mellette lévő lombikban tanyázó kis klónra már (közvetett módon) Palpatine osztott szerepet... hogy valahol haljon meg érte! Szóval Boba klón voltában nagyon sok lehetőség rejlik.

A másik dolog, ami felmerült bennem a TCW szál alapján, azok a mellékszereplők. Rendkívül erős crossovereket lehetne Bobával kapcsolatban megvalósítani, már ha csak a filmes karaktereket nézem, akkor ott van Aurra Sing és Bossk is. Közülük inkább Bossk-ot látnám szívesen, ő lehetne akár Boba sidekick-je is. Ők sokáig együtt nyomultak a TCW-ben is, a börtönben is együtt ültek és szoros kapcsolat alakult ki közöttük. Közös kalandok, aztán akár a szétválásuk is egy érdekes mellékszálat jelenthetne. Aurra megtestesíthetne egyfajta ellenfelet, akivel leszámol Boba, Bossk segítségével... van mit törleszteniük. Persze lehetne köréjük írni, úgymond "saját" karaktereket is mellékszereplőnek. A mandaloriai kultúra részletes bemutatása, a sorozatban megismert Mandalore világának az újkori megjelenítés filmes eszközökkel, szintén egy olyan potenciális pont, amit elvesztegetettnek éreznék, ha nem kerülne megfilmesítésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos a Birodalmi rohamosztagosok már nem klónok hanem sorozott katonák, így a remekül felvázolt konfliktusod nehezen megvalósítható.

 

Akadhatnak még klónok közöttük - attól is függően, hogy mikor játszódik a spin-off. Egyébként találkozhatna másik klónnal olyan szituációban is, ahol nem a Birodalommal kerül összetűzésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett-filmet illetően a Kasdan-i fordulat szerintem is sok. Fordulatként én azt is el tudnám képzelni, hogy úgy kezdődne a film, hogy Boba kimászik a Sarlacc gyomrából, valami igen extravagáns módon, s így a Jedi időszakában, s ami még igazgalmasabb a Birodalom bukása alatti káoszban tevékenykedhetne. (Meg szerintem az nem is olyan izgalmas, hogy a főszereplő Boba Fett, aki majd a Jedi-ben igen béna halált hal. Tudom, hogy a Dark Empire-ben feltámad, de az mégis csak EU.... Legyen a filmben izgulnivaló és meglepetés!!!) Boba számomra egy igazi westernhős - mint a Man With No Name a Sergio Leone-féle Dollár-trilógiában. Itt sem beszélhetünk karakterfejlődésről, mégis szenzációs trilógiát láthatunk. Dollár-trilógia Star Wars-köntösben? Na erre vevő lennék!!!! :-)

tumblr_magjsuutlk1rq9l6wo1_500.jpg

the_good__the_bad_and_the_bounty_print_by_dave_acosta-d54aqjp.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett-filmet illetően a Kasdan-i fordulat szerintem is sok. Fordulatként én azt is el tudnám képzelni, hogy úgy kezdődne a film, hogy Boba kimászik a Sarlacc gyomrából, valami igen extravagáns módon, s így a Jedi időszakában, s ami még igazgalmasabb a Birodalom bukása alatti káoszban tevékenykedhetne. (Meg szerintem az nem is olyan izgalmas, hogy a főszereplő Boba Fett, aki majd a Jedi-ben igen béna halált hal. Tudom, hogy a Dark Empire-ben feltámad, de az mégis csak EU.... Legyen a filmben izgulnivaló és meglepetés!!!) Boba számomra egy igazi westernhős - mint a Man With No Name a Sergio Leone-féle Dollár-trilógiában. Itt sem beszélhetünk karakterfejlődésről, mégis szenzációs trilógiát láthatunk. Dollár-trilógia Star Wars-köntösben? Na erre vevő lennék!!!! :-)

 

A Dollár-trilógiában halálosan pontos rendezői és írói fogásokkal, nagyon finoman ábrázolják Eastwood karakterét. Ha valamit érzékeltetnek, pont az, hogy ebben a figurában van jóindulat, alapvetően pozitív hős. Bár tény, hogy eredetileg az ő figurája inspirálta Boba Fett kinézetét (pl az eredeti tervek szerint poncsót is viselt volna), Fett elsősorban antagonista a filmekben, és baromi egyszerű figura. Aminek nagyon örülnék, ha Cad Bane is szerepet kapna valamelyik filmben (na, ő már inkább Lee Van Cleef, mint Fett Eastwood), esetleg a Rebelsben.

Figyeljetek, beszélünk itt mindenféle jellemekről, meg karakterábrázolásról, - fejlődésről, pedig valójában Boba Fett az az egyedülálló figurája a filmtörténetnek, akiről tényleg semmit sem tudunk, mégis mindenki imádja, és külön film készül belőle. Márpedig több, mint 30 éve imádják az emberek. Mondjátok, hogy csak úgy halhat meg, ha át tudjuk érezni a helyzetét, ha mélyen van ábrázolva. Jelen esetben mindez tökmindegy, mert ez abban az esetben igaz, amikor a nézőnek meg kell még kedvelnie az új karaktert. DE! Ezt a karaktert már negyven éve kedvelik, annak ellenére, hogy semmit sem tudunk róla, és az arcát is csak 2002-ben ismerhettük meg. Ez a fordulat továbbra is ütne, egy ilyenre simán lehetne építeni. Viszont! Ettől még továbbra sem lesz jó a film! Ez csak egy támpont arra, hogy látható, Kasdant érdekli a dolog, nem fércmunkát fog kiadni a kezei közül. Amúgy nyugodjatok meg, most már kizártnak tartom, hogy teljesüljön. De azért remélem, legalább ennyire eredeti ötletek kerülnek a kész filmbe.

Hitchcock is csak fél órát építgette a főhősnőt (Hitchcocknál ez bőven elég), és már ment is be a zuhanyzóba a Psychoban. Mellesleg, ha már Dollár-trilógia: eredetileg Leone azt akarta, hogy a Volt egyszer egy Vadnyugat elején Harmonica a Jót, a Rosszat és a Csúfot ölje meg a vasútállomáson, sajnos nem sikerült leszervezni a három színészt. Na, ez akkor ugyanilyen zseniális filmes fricska lett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boba Fett-filmet illetően a Kasdan-i fordulat szerintem is sok. Fordulatként én azt is el tudnám képzelni, hogy úgy kezdődne a film, hogy Boba kimászik a Sarlacc gyomrából, valami igen extravagáns módon, s így a Jedi időszakában, s ami még igazgalmasabb a Birodalom bukása alatti káoszban tevékenykedhetne.

 

Az sok mindent determinálhat Bobával karakterével kapcsolatban, hogy mikorra teszik a cselekményt. Szerintem valószínűbb, hogy a Birodalom érában láthatnánk egy ilyen spin-off-ot, mintsem az Ep. VI eseményei után. Ez a Bobás fordulat a Sarlacc-el meg szintén egy olyan dolog, ami sok rajongónak nem tetszik (úgy, mint másoknak meg az nem, hogy Boba Fett egy klón) és az új kanonizálási rendszer szerint lehet, hogy nem is marad elfogadott. Azt mindenesetre jó lenne tudni, hogy mikor játszódna ez a film, ami egy ilyen - valamilyen szinten felépítetlen - karakternél, mint Boba, inkább eredettörténet kellene hogy legyen. Erre pedig az említett birodalmi korszak lenne a legjobb táptalaj, hiszen ott fejlődött ki, ott szerzett magának igazi hírnevet a fejvadász! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.