Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Pont most beszéltem Mártival telefonon, ő is ezt mondta ;) Beszéltük is, hogy beírom a fórumba, hogy ezért eltűnik majd pár napra.

Reméljük, hogy a baj megtalálásával és orvoslásával jobban lesz Noel! Jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár nap kihagyás után végigolvastam ezt a topikot is, és az alábbiakra feltétlenül szeretnék reagálni - bár ez így egy kicsit hosszú lesz. :D

 

Pár embert bejelöltem iwiw-en. Ha gáz akkor szólni. :D
Engem pl. nem. :P Na de sebaj, akkor majd én megkereslek. :P

 

 

Srácok, előkerültek a macsekjaink, az anyjuk az éjjel előhozta őket. 4 van, egy szürke, egy szürke-csíkos, egy vörös meg egy halvány zsemleszínű, nagyon extrém a színe. Még elég picikék, de legalább már nem kell találgatunk, hogy mennyi és hol vannak.
Idén nem tudunk elhozni belőlük, bár jó lenne megint néhány aranyos kiscica. Viszont most a szomszédunkban van kettő tündéri, azok gyakran átjönnek játszani, így megint nagy élet van a kertben. :D

 

 

Szerintem itt is megvan a választási lehetőség, hogy mihez kezdesz az életeddel, nem kötelező a "normáknak" megfelelni :P Ahogy kb. Dzséjt mondaná, nem állnak puskával a hátad mögött, hogy mit vegyél, tegyél :D
Azért én remélem, hogy az emberek értelmesebbje nem a reklámokból tanulja meg az igazi értékrendet. Nekünk sincs pl. BMW-nk, de azért nem érzem magam csalódottnak. :P

 

 

Az adójóváírás kivezetésének menetétől függ, de lehet 5 számjegyű is az összeg (tekintve azt is, hogy a családin kívül minden más kedvezmény megy, nekem meg van olyan, ami eddig járt). De erről többet nem igazán szeretnék írni, eléggé elkeserít így is, mert most az lesz, hogy aki keveset kapott, az még kevesebbet fog, aki meg sokat, az most még többet fog hazavinni.
Ez két hónapja megy, nem évek óta! Közvetlen vesznek ki pénzt a zsebemből. Nyolc évvel ezelőtti szintre lökik vissza a bérem.
Sajnálom, hogy ez a helyzet. :clap2: Én még nem is számoltam utána, nálunk mi fog változni, bár mivel két kereső lábon állunk, és mindkettőnknek stabil állása van, így nincs annyira kicentizve a jövedelmünk. Bele sem szeretnék gondolni, mihez kezdenénk három gyerekkel máskülönben. Bár én is most váltáson gondolkozom, mert hiába a stabilitás, de a rengeteg stressz és a túlórák már megint kezdenek a család rovására mennek, pedig már csak 6 órás vagyok - elvileg. Valami mást kellene csinálnom...

 

 

2. A MÁV őrzési cége mindent fizet, a törvény betűjének teljes betartása mellett. Egyik haverom ott melózik évek óta. Még étkezési jegy is van. :D Ha nem veszed ki a szabid, elküldenek, hogy menj haza szabadságra. A fizetés is sokkal jobb.
Remélem, összejön ez a másik állás a MÁV-nál, mert a fentiek nagyon jól hangzanak. :)

 

 

És van gond a fiúval, anyatej ide vagy oda, a bölcsi első két hónapjában nem volt beteg, ahogy beszokott azóta nem volt egészséges. A beszokásban vannak visszaesések, nem betegség "utáni" visszatéréskor, hanem vannak hetek amikor, megint úgy kell betuszkolni az ajtón mint az elején, ha odajön érte valaki és kézbe veszi akkor elfogadja egyébként eldobja magát és üvölt. Most bárányhimlőből felgyógyulva egyből tüszős mandulagyulladás miatt nem is mehet vissza.

 

Mondják hogy egy 4-5 évesnél fiatalabb gyerek "immunrendszere" nem tolerálja a közösséget. A betegség a gyerekek lehetősége, arra hogy otthon tölthessenek több időt anyával, apával, nagyszülőkkel.

Biztos az a helyzet, hogy a kisfiad az átlagnál érzékenyebb lelkileg, aminek megvannak a testi kihatásai. De ha megkapja a neki szükséges szeretetet otthon, akkor ezt is ki fogja nőni, hidd el. :D

 

 

Már majdnem lefoglalóztuk a lakást.

Jelzálog van rajta, a pár (két gyerekkel) hitelt vett föl a családi házhoz, ennek a terhére. Svájci frankban. Múlt héten még OK volt, amikor a férj kérdezte. Ma a hitel nagyobb mint a lakás értéke, vagyis nem lehet eladni. Hiába lennénk rá vevők. A bankjuk meg persze nem fogja átszabni a hitelt a kedvükért, hogy eladhassák.

 

 

No komment.

Nagyon sajnálom azokat, akik ilyen helyzetbe jutottak. :P Feleősek a bankok, a pénzügyi felügyelet, hogy nem korlátozta a devizában eladósodást, és sajnos azok is hibásak, akik hagyták magukat rábeszélni az "olcsó" CHF és EUR hitelekre, és ráadásul sokszor teljesen kicentizve az erre eső forrásaikat vettek fel lakáshitelt.

 

 

Nah...

 

Noel bent maradt a Heim Pál kórházban, úgy néz ki a cécót az orrmandulái csinálják. Hajnali fél egyre értem haza. Márti ott van vele folyamatosan. Valószínűleg műtét lesz belőle. De az a lényeg hogy minél hamarabb legyenek túl rajta... Majd még jelentkezem.

Jobbulást! Remélem, tényleg ez a gócpont, és akkor végleg megszabadultok a nyavalyáktól. Jókat hallottam ismerősöktől, akiknél kivették a gyerek orrmanduláját, ott sikerült a visszatérő betegségeket minimalizálni. Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot!

 

 

Ma (vagyis hogy tegnap :)) voltam egy helyi krisnás összejövetelen. Érdekes volt. Először kb fél órán át énekeltük hogy Hare Krisna, aztán pár szónyi bemutatkozás az újak részéről/kedvéért, aztán mantrázás (egy kör.... kb olyasmi mint a katolikusoknál a rózsafüzér) aztán egy verset olvasott föl a "főnök" a hivatalos magyarázatával együtt, aztán azt jóóóól megvitattuk.

Úgy érzem, legalább ennyit mindenkinek érdemes lenne egyszer, látókör-tágításnak. Aztán el lehet dönteni hogy kinek mennyire tetszik. Nekem kissé idegen volt, hogy a legfontosabb dolgunk a mantrázás és ezáltal a lélek erősítése, hogy aztán a következő életünkben még tovább erősítsük..... Egy kicsit úgy éreztem, hogy nem csak a katolikus szenteknek mutat magára a keze, de ők legalább nem a Vatikán javára gyűjtenek, hanem tényleg segíteni próbálnak a maguk módján (ételosztást pl rajtuk kívül csak civil szervezetektől láttam. Most azért hasonlítom főleg a katolicizmushoz , mert azt ismerem. Semmi sértő szándékom arrafelé sem.)

 

Egyébként nagyon szimpatikus, relatíve önzetlen vallás, ha sikerülne az összes politikust megtéríteni, sokkal békésebb lenne az élet.

 

Nem mellesleg, laktovegetáriánus társaság, remek ételekkel :clap2:

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idén nem tudunk elhozni belőlük, bár jó lenne megint néhány aranyos kiscica. Viszont most a szomszédunkban van kettő tündéri, azok gyakran átjönnek játszani, így megint nagy élet van a kertben. :D

 

Sajnálom, hogy ez a helyzet. :clap2:

 

Jókat hallottam ismerősöktől, akiknél kivették a gyerek orrmanduláját, ott sikerült a visszatérő betegségeket minimalizálni.

Ajaj, el tudom képzelni :D Mi lesz, ha ezek is elkezdenek mászkálni, bele se gondolok még :D Tegnap eltűntette őket az anyjuk, de megtaláltuk a garázsban lévő szerkény tetején :D

 

Köszi :) Azért reménykedem, hogy nem a legvérmesebb számaim jönnek be, vagyis mégsem teljesen így valósulnak meg a változások. Nagyobb mértékű fizetésemelésben nem is reménykedem.

Sajnálom, hogy a munkahelyeden ennyi zűr van, folyton agyalok én is a váltáson, de sajnos egyelőre nem látom a kiutat :D Remélem, Neked sikerül valami.

 

Nekem is kivették kicsi gyerekkoromban az orrmandulám, mert állandó középfülgyulladást okozott, utána meg is szűnt a probléma, csak 2-3-szor fordult elő azóta is, annyi meg belefér.

 

Ma (vagyis hogy tegnap :P) voltam egy helyi krisnás összejövetelen. Érdekes volt.

 

Nem mellesleg, laktovegetáriánus társaság, remek ételekkel :P

Valóban érdekese lehetett :D

Ha van valami jó recepted, ne kímélj, jöhet :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma (vagyis hogy tegnap :D) voltam egy helyi krisnás összejövetelen.

Egyébként nagyon szimpatikus, relatíve önzetlen vallás, ha sikerülne az összes politikust megtéríteni, sokkal békésebb lenne az élet.

Nem mellesleg, laktovegetáriánus társaság, remek ételekkel :)

Az ételeiket én is kóstoltam már, tényleg finomak. Ugyan én abszolút húsevő vagyok, de szeretem a zöldségeket is, így alkalmanként szívesen kipróbálom a vegetáriánus fogásokat. :D

 

 

Köszi :P Azért reménykedem, hogy nem a legvérmesebb számaim jönnek be, vagyis mégsem teljesen így valósulnak meg a változások. Nagyobb mértékű fizetésemelésben nem is reménykedem.

Sajnálom, hogy a munkahelyeden ennyi zűr van, folyton agyalok én is a váltáson, de sajnos egyelőre nem látom a kiutat :clap2: Remélem, Neked sikerül valami.

Tudod, nekem az a tapasztalatom, hogy az élet időnként megcsillant valami új utat, amin el lehet másfelé indulni - remélem, Neked is lesz majd ilyen hamarosan. Én is gondolkodom most valamiben már, csak még sok a bizonytalanság, de mindenesetre én megrpóbálom, ha kapok lehetőséget. Viszont konkrétabbat most még nem írnék róla, mert lehet, hogy nem jön össze mégsem.

 

 

Köszönöm szépen mindenkinek! :D És nem kell öregbíteni :D Még mindig nem vagyok 23, majd csak este 9 és fél 10 között :D
Szerintem nem lehet senkit 23 évesre öregbíteni. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj engem a krisnásoktól kiráz a hideg. Van egy csaj, aki a Szent István téren szokott gyüjteni és a többi társához hasonlóan képtelen felfogni ha az ember nem ad semmit. "Oh csak egy kevés is elég... a rászoruloknak minden számit". Vajon hogy kell artikulálni egy krisnásnak a nemet, hogy felfogja? A minap meg be is kopogtatott hozzánk az egyik, egy olyan dumával, hogy hallja hogy itt kedves emberek laknak. Mondtuk hogy mi nagyon kedvesek vagyunk de egy forintot se adunk. Erre ez is elkezdett kérdezösködni, persze kedvesen, mosolyogva, de valahogy olyannak tünnek mint akik nagyon keményen belennének tépve vagy csak nehezen értenének magyarul. Még be is akart jönni a házba és mikor jeleztük hogy nem kéne akkor még ő mondta hogy: de hát nem vagyok betörő. És? Ez már azt jelenti hogy be is ülhet a fotelbe vagy mi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a kéregetők egyre mennek, hogy honnan vannak. Én azt bírom amikor ugyanannak a két és féléves, rákos kisfiúnak mutatják a fényképét akinek már öt éve gyűjtenek a fontos műtétjére. Szánalmasak. Hitgyülis, jehovista, krisnás.....errefelé ne jöjjön mert megjárja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Misskarrde ismerősei között keresgéltem fórumtársakat, és te nem voltál ott(vagy én voltam figyelmetlen). A kereséssel meg azért nem próbálkoztam, mert nem tudtam a mostani neved(a leánykorit igen). De most már ok, megjött az értesítő.

 

Lara: Boldog szülinapot.

 

 

Marha jó story Bomarr. Nekem azzal van bajom, hogy nem lehet nyugodtan várni barátomat metróaluljáróban mert állandóan odajön valami csöves, vagy kérdőíves csaj. Nem akarok én senkivel beszélgetni. A csöveseket sajnálom, de a pénztárcám mindíg a táskámban van és mire onna kikotrom az sokáig tart. Adnék én neki szívesen max egy 100-ast, mert úgy gondolom, hogy nekem ez az összeg nem olyan sok, neki viszont a prémiumot jelentheti. Persze a pofátlanonakt én sem bírom, mikor látja, hogy van nálam 200-as akkor mondja, hogy azt add ide.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, már kérdezn9i akartam....nem tudom mennyire ismered az észak-pesti bringautakat. A Megyeri-híd felé szoktál járni? Ott ha jól tudom át lehet menni a szentendrei oldalra, csak azt nem tudom, hogy mennyire vannak ott kiépítve a kerékpárutak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.