Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Erről a Halloween ünneplésről meg annyit, hogy nem tudom mikor vettük át, de én még sosem figyeltem fel rá.

Bár itt ahol élek, nem is szokták ünnepelni.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem általánosítok, csak rámutattam arra, hogy az az érv, hogy "okultista ünnep", nem magyarázat arra, hogy miért nem szereted. Ha mindenki így gondolkodna, az ateisták elvből elutasítanák a karácsonyt, pedig az egy szép ünnep, és szerencsére nem teszik. A Halloweennak is adhatnál egy esélyt pontosan emiatt. Ha mondjuk nem tetszenek a jelmezbe öltözött cukorka kéregető gyerekek, az teljesen érthető ok, de elutasítani egy ünnepet csak azért, mert a gyökerei ilyenek meg olyanok engem arra emlékeztet, mint amikor az egyház kategorikusan tiltólistára helyezte a Harry Pottert, csak mert az boszorkányokról meg varázslókról szól...

 

A büdös életben SOHA nem fogok leírni ide mostantól kezdve semmit!

Mert MINDIG beleköttök vagy megpiszkáltok miatta.

 

Ennyi voltam.... csá!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A büdös életben SOHA nem fogok leírni ide mostantól kezdve semmit!

Mert MINDIG beleköttök vagy megpiszkáltok miatta.

 

Ennyi voltam.... csá!

Itt folyton piszkálnak? Ne hülyéskedj már. :) Máig nem értem ezeket a dühkitöréseket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, ha Riddick elutasítja a Halloween-t vagy egész egyszerűen nem ért vele egyet, akkor az az ő dolga.

Ha nem akarod nem fogadod el és ennyi.

Én sem fogadom el például bibert, mert szerintem egy ratyi, de ha valaki szereti, hát szeresse.

Direkt az egyet nem értés miatt színes a világ, az lenne gáz, ha mindenki egyet értene!

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Halloween elleni szent küzdelem jegyében indítványozom, hogy ezentúl minden év október 31-én öltözzünk díszmagyarba. Ki tart velem?

Minek öltözzünk díszmagyarba? :) Tény, hogy nekünk a Helloween semmit nem jelent. Ezzel remélem nem lettem náci, vagy szittya magyar... Ugyanolyan behozott és mű dolog ez is, mint a Valentin nap.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről a Halloween ünneplésről meg annyit, hogy nem tudom mikor vettük át, de én még sosem figyeltem fel rá.

Bár itt ahol élek, nem is szokták ünnepelni.

Nem szokták ünnepelni a legtöbb helyen, ami mostanában átjött belőle hozzánk, az a töklámpás készítése. A mi környékünkön sem foglalkoznak vele, de egyik sulitársam a gyerekeivel készített idén. Ők nagyon élvezték. Kb. ennyi, többet én sem tapasztalok belőle.

 

A büdös életben SOHA nem fogok leírni ide mostantól kezdve semmit!

Mert MINDIG beleköttök vagy megpiszkáltok miatta.

Ha valaki leírja az ellentétes véleményét, vagy kérdez, stb. az nem kötözködés. Túl érzékenyen reagálsz sok mindenre, egy kicsit lazábban kellene kezelned a konstruktív vitákat, beszélgetéseket :)

 

Minek öltözzünk díszmagyarba? :)

Szerintem ironikus hangnemben írta kolmilan :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minek öltözzünk díszmagyarba? :) Tény, hogy nekünk a Helloween semmit nem jelent. Ezzel remélem nem lettem náci, vagy szittya magyar... Ugyanolyan behozott és mű dolog ez is, mint a Valentin nap.

 

Viszont ha valaki be merészel rakni egy nyavalyás tököt ebbe a topikba, utána nem kellene oldalakon keresztül ecsetelni egyeseknek, hogy milyen sz*r ünnep is ez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan nem értem ezt, ha tótágast állok se.

 

Annyit írtam, hogy NEKEM értitek NE-KEM nem jön be ez az ünnep, még azt a szót sem használtam, hogy sz*r. De máris túlköltitek a dolgot.... és ez már nem az első... és nem is a második.

És akkor én vagyok a barom állatja, aki "oldalakon keresztül ecseteli...." ugye kolmilan?

 

Most végülis pofán rúgtam saját magam, mert tegnap azt írtam, hogy ennyi voltam és most mégis újra írtam ide.... de innentől kezdve tényleg ennyi volt.

 

Üdv mindenkinek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint mindenbe belelehet kötni, csak abba nem hogy ki miben hisz, mit ünnepel. És ezalatt értem azt hogy eléggé hidegkirázást kapok az amcsimajmolózásból, főleg hogy tudtommal csak a tökfaragós részét vették át néhányan a Halloweenből, ami egyrészt tök jópofa, másrészt majd akkor amcsizzatok ha elkezdik a gyerekek járni a házakat, trick or treatinget játszva. Sok mindent vettünk át a nyugattól, jót-rosszat, de abban biztos vagyok hogy nem a tökfaragósdi a legalja ezeknek. És tudtommal nem egy másik ünnep rovására megy ez(nem is egy napon van a halottak napjával), hogy ha augusztus huszadikán is júl. 4-ét ünnepelnénk, na akkor lehetne hőbörögni.

 

A Halloween eredete meg engem speciel hidegen hagy, karácsonykor vagy húsvétkor is lesz*rom hogy milyen vallás ünnepe ez. De akkor se kezdem el minden karácsonykor szidni a kereszténységet, mert én nem csípem azt.

 

Riddick, ha meg mindenki lelécelne 1-1 vita után, nem maradna senki se a fórumon. Konkrétan csak arról volt most is szó hogy valaki nem értett veled egyet, és ennek szót is adott. És ahogy jogod van arra hogy leírjad a véleményed, úgy másnak is joga van ahhoz hogy válaszoljon rá. Legalább is egy fórum így működik. Ha írsz valamit, számíts rá hogy reflektálnak rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Komolyan nem értem ezt, ha tótágast állok se.

 

Annyit írtam, hogy NEKEM értitek NE-KEM nem jön be ez az ünnep, még azt a szót sem használtam, hogy sz*r. De máris túlköltitek a dolgot.... és ez már nem az első... és nem is a második.

És akkor én vagyok a barom állatja, aki "oldalakon keresztül ecseteli...." ugye kolmilan?

 

Most végülis pofán rúgtam saját magam, mert tegnap azt írtam, hogy ennyi voltam és most mégis újra írtam ide.... de innentől kezdve tényleg ennyi volt.

 

Üdv mindenkinek!

 

Tudod, hogy hajlamos vagyok a túlzásokra. Ezért elhúzni innen a csíkot szimpla ökörség, már bocs. Viszont a teátrálisságból egy kicsit visszavehetnél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beismerte a csalást a Discovery.

 

Kár, mert bírtam ezt a műsort, így viszont már elég kiábrándító lenne nézni.

 

Én attól még nézni fogom, én eddig is gondoltam hogy nem él el egy tücskön 2 napig. Amúgy is csak azt mutatja be mit hogyan csináljunk, szóval hogy elkap egy nyulat, megeszi, majd utánna leül borozni a kamera mögé az engem nem zavar, mivel az a lényeg hogyan csináljuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beismerte a csalást a Discovery.

 

Kár, mert bírtam ezt a műsort, így viszont már elég kiábrándító lenne nézni.

Számomra mikor belenéztem teljesen egyértelmű volt, hogy ebben a műsorban minden mű és megrendezett. Frei pepitában. Azt hittem hogy ez egy felvállalt ál-doksi, de akkor ezek szerint hivatalosan ez komoly volt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én attól még nézni fogom, én eddig is gondoltam hogy nem él el egy tücskön 2 napig. Amúgy is csak azt mutatja be mit hogyan csináljunk, szóval hogy elkap egy nyulat, megeszi, majd utánna leül borozni a kamera mögé az engem nem zavar, mivel az a lényeg hogyan csináljuk.

De épp ezzel cáfolja meg azt, hogy így túl lehet élni. Ha bogarakon meg vizeleten képes lenne életben maradni napokig, nem enne szakácsok által készített kaját is mellé. Egy átlagos eltévedt turistának, a semmi közepén nem valószínű, hogy lenne a közelében puha ágy egy hotelszobában, vagy szaftos stake.

Szórakoztatni ettől még szórakoztathat a műsor, csak maga a lényege veszti értelmét, hogy hogyan éljünk túl adott szituációkat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mintha a természetfilmek nem csaláson alapulnának. Ilyenekről már számtalan "leleplező" cikk született. Szóval az újdonságfaktor ez esetben is nulla. :)

De egy természetfilmben általában az a csalás, hogy mondjuk nem vadon élő hanem rezervátumban élő állat eszik meg egy másikat. Vagy besegitenek mondjuk a vadászatban és nem azt eszik amit ők kaptak el hanem amit odadobtak. Ez a műsor viszont nem más mint egy rakás hatásvadász kamu, egy one-man show, ahol egy csávó egy csomó marhaságot magyaráz a vadonban élésről és közben az egész csak arra megy ki hogy minél gusztustalanabb dolgot egyen meg ál-veszélyekbe kerüljön. Ehhez képest még a legnagyobb kamu természetfilm is Oscar-halmot érdemel.

 

Természetfilmekből meg jót kell nézni. Vad Magyarországot már ajánlottam korábban, de aki esetleg nem látta: na úgy néz ki egy igényes természetfilm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De épp ezzel cáfolja meg azt, hogy így túl lehet élni. Ha bogarakon meg vizeleten képes lenne életben maradni napokig, nem enne szakácsok által készített kaját is mellé. Egy átlagos eltévedt turistának, a semmi közepén nem valószínű, hogy lenne a közelében puha ágy egy hotelszobában, vagy szaftos stake.

Szórakoztatni ettől még szórakoztathat a műsor, csak maga a lényege veszti értelmét, hogy hogyan éljünk túl adott szituációkat.

 

Értem én. De mondjuk ha én eltévedek az erdőben és visszaemlékszek arra hogy Bear aszonta hogy a tücsköt meglehet enni ha leszeded a lábait és hogy mely bogyók nem mérgezők, hogyan kell éjjeli lakot csinálni akkor ugyanúgy érni fog valamit az amit bemutatott. Nem kell feltétlen úgy lennie hogy ő is tücskön-bogaran él 1 hétig. Már ha megmutatja mit hogyan kell azis segítség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én. De mondjuk ha én eltévedek az erdőben és visszaemlékszek arra hogy Bear aszonta hogy a tücsköt meglehet enni ha leszeded a lábait és hogy mely bogyók nem mérgezők, hogyan kell éjjeli lakot csinálni akkor ugyanúgy érni fog valamit az amit bemutatott. Nem kell feltétlen úgy lennie hogy ő is tücskön-bogaran él 1 hétig. Már ha megmutatja mit hogyan kell azis segítség.

Eszedbe ne jusson eltévedve azt csinálni mint ez a pali: nem kell rábukni a leggusztustalanabb élőlényekre. Erdőben egyél erdei gyümölcsöt. Nem kell szőcskét enni. Ez a műsor csak arra megy ki hogy nagyokat lehessen rajta hüledezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eszedbe ne jusson eltévedve azt csinálni mint ez a pali: nem kell rábukni a leggusztustalanabb élőlényekre. Erdőben egyél erdei gyümölcsöt. Nem kell szőcskét enni. Ez a műsor csak arra megy ki hogy nagyokat lehessen rajta hüledezni.

 

Jó nem azt mondtam hogy csak tücsköt ennék :) De ha éppen nem találok erdei gyümölcsöt vagy bogyót és éhes vagyok csak megpróbálom már a tücsköt. Ha benszülöttek megeszik akk nekem mi bajom lenne tőle :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mindig is tudtam, hogy csalás a műsör, mivel Chuck nem engedné, hogy valaki olyan legyen mint ő! :D

De komolyra fordítva a szót, elég szánalmas, hogy ilyen műsorok akarják az ember felkészíteni a vadon veszélyeire.

A Sky Nagyúr által belinkelt írásban is kifejtette a szerző, hogy ha élőben összefutok egy medvével akkor majd

megkérdek egy szakértőt, hogy mit kell ilyenkor tenni? Na mindegy, eddig sem néztem, ezután sem fogom.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Beismerte a csalást a Discovery.

Csak négy éves a cikk. :D

 

És amúgy mit gondoltak az emberek? Hogy hetekig koplal és csak bogarakat eszik a pali? Hogy a hó alatt tölti az éjszakát a mínusz 20 fokban?

 

Ezen felül csak pár dolgot említek amit a műsorban csinált: bogarak, kígyók, csúszómászók élve megevése, pucérra vetkőzés a mínusz 40 fokban, és átúszás a jeges folyóban, saját vizeletének ivása és arcának ezzel való hűtése, beöntés készítése az óceán közepén, trágyából való víz kinyerés. És ez csak a jéghegy csúcsa. Ezeket nem lehet "megjátszani", ezeket ő megcsinálta. Teljesen mindegy hogy hotelben tölti-e az éjszakát vagy sem.

És nem azért, de SOKKAL nehezebb két marhasült között legyűrni egy élő polipot, mint két hete éhezve.

 

Ráadásul még a műsor előtt is bemondják hogy össze van vágva az anyag, és hogy Beart egy teljes stáb támogatja. De ha azt akarjátok látni a kész filmben ahogy a hoteljében szunyókál és brassói aprópecsenyét eszik, oké.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak négy éves a cikk. :D

 

És amúgy mit gondoltak az emberek? Hogy hetekig koplal és csak bogarakat eszik a pali? Hogy a hó alatt tölti az éjszakát a mínusz 20 fokban?

 

Ezen felül csak pár dolgot említek amit a műsorban csinált: bogarak, kígyók, csúszómászók élve megevése, pucérra vetkőzés a mínusz 40 fokban, és átúszás a jeges folyóban, saját vizeletének ivása és arcának ezzel való hűtése, beöntés készítése az óceán közepén, trágyából való víz kinyerés. És ez csak a jéghegy csúcsa. Ezeket nem lehet "megjátszani", ezeket ő megcsinálta. Teljesen mindegy hogy hotelben tölti-e az éjszakát vagy sem.

És nem azért, de SOKKAL nehezebb két marhasült között legyűrni egy élő polipot, mint két hete éhezve.

 

Ráadásul még a műsor előtt is bemondják hogy össze van vágva az anyag, és hogy Beart egy teljes stáb támogatja. De ha azt akarjátok látni a kész filmben ahogy a hoteljében szunyókál és brassói aprópecsenyét eszik, oké.

 

Teljesen egyetértek :)

Lehet mondani hogy csalás a műsor de ettől független Bear sokmindent elért az életben amiért én mindig is tisztelni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát belőlem egy csepp tiszteletet nem vált ki mert valaki megeszik mindenféle élő állatot meg pucéran uszik a jeges vizben. Egy átlag kétkezi munkás iránt sokkal több tiszteletet érzek.

 

Nem pont ezért tisztelem :)

De tiszteletben tartom a véleményed, nem kezdek el ellenérveket felhozni és vitát generálni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akar ez a műsor senkit se felkészíteni a vadon veszélyeire, egyszerű showműsor. Mindenkit foglalkoztat néha az hogy mit tenne ha egy kietlen sivatagban ragadna, hát emiatt érdekes a műsor. Nem arról szól hogy akkor most készítsünk jegyzeteket arról hogy ha netalántán lezuhannánk a puszta közepén, milyen állatokat ehetünk meg.

 

És igen, hatásvadász a sorozat. De nem hinném hogy sokan kíváncsiak lennének egy olyan műsorra ahol 45 percen keresztül ribizliznek. Inkább szól arról is, hogy a szükség esetén mire vetemedik az ember a túlélésért. És igenis sok érdekességet tud adni, amiket vajmi eséllyel használunk fel, de legalább nem azt tömik a fejünkbe hogy milyen harisnyát hord keddenként Kate Middleton.

 

Azt se felejtsük el hogy a fiatal korosztály nem néz természetfilmeket, és egy Bear Grylls-féle kommersz műsor pont jó ahhoz hogy ne csak két valóságshow között kapcsolgassanak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akar ez a műsor senkit se felkészíteni a vadon veszélyeire, egyszerű showműsor.

Ez így van. Csak akkor ne hangoztatná szinte minden részben, hogy most egy átlagos, eltéved turista bőrébe bújva megmutatja, hogyan éljük túl a vadon veszélyeit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.