Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A kő természetes szűrőként viselkedik. :)

A barátunk helyi lakos és azt mondta igyunk belőle nyugodtan. Mondjuk elég magasan is voltunk már, plusz az az igazi klasszikus patak volt. Úgy ittam mint az ősemberek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma érdeklődtem vizekről melóhelyen érdekességképpen. Kolléganő: Erdélyben fent a Havasokban (Fogaras környékről van szó) a források fölé építették a nyilvános kétbetűst, mert alatta a patak el- és levitte a szennyvizet, aztán levont róla a gond (lehet, hogy csak egy eset, de fene tudja). Egyetlen román származású ismerősük mesélte el, amikor ott jártak.

Másik: Cegléd mellett élő bevizsgáltatta a vizüket céggel, kiderült, hogy tisztább és jobb minőségű, mint a legtöbb ásványvíz! Igaz, nálunk nem huszonméterről, hanem mélyebbről jön a saját kutas víz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amikor valaki arról beszél, hogy a forrásvíz milyen tiszta az nem úgy értendő, hogy a felszínre kerülésétől kiskétszáz métere kortyolgat bele. ;) Sok helyen nagyon szépen felszereltek un. kiömlő csöveket ahonnét könnyebb vizet meríteni. Ennyi erővel a Duna is ugye forrásvíz, max nem a Fekete-tengernél kell megkóstolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma érdeklődtem vizekről melóhelyen érdekességképpen. Kolléganő: Erdélyben fent a Havasokban (Fogaras környékről van szó) a források fölé építették a nyilvános kétbetűst, mert alatta a patak el- és levitte a szennyvizet, aztán levont róla a gond (lehet, hogy csak egy eset, de fene tudja). Egyetlen román származású ismerősük mesélte el, amikor ott jártak.

Másik: Cegléd mellett élő bevizsgáltatta a vizüket céggel, kiderült, hogy tisztább és jobb minőségű, mint a legtöbb ásványvíz! Igaz, nálunk nem huszonméterről, hanem mélyebbről jön a saját kutas víz.

Azért észrevenném, ha a forrásvíz sz*ros meg hugyos. :D Amiből ittam az tökéletes volt. :P

 

A ceglédi vizet pedig épp ezzel reklámozták a lakosoknak amit Te is írsz. Jobb mint sok ásványvíz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokszor iszom itt Pesten csapvizet, és már annyira megszoktam, hogy nem veszem észre, hogy nem túl jó ízű. :D Persze az ásványvíz jobb lenne, de abból akkora mennyiség kellene nálunk, hogy nem győznénk venni, így abból csak mértékkel fogyasztunk (üdítő helyett :D). Rászokni majd akkor fogunk, ha tényleg nagyon nagy gáz lesz a vízzel.

 

Egyébként nem tudom, arányaiban mennyi igaz abból a propagandából, ami a palackos ásványvizek ellen szól, de annyi biztos, hogy ha már a vizet is palackból isszuk, azzal PET palackok tömegét szabadítjuk a természetre, és ezek egy jó része továbbra sem kerül újrahasznosításra (arról nem is beszélve, hogy az újrahasznosítás is igényel energiát, ha mást nem is, vagyis nem tökéletesen környezetkímélő). A legjobb lenne továbbra is a vezetékes vizet inni, és azt elérni, hogy az legyen finom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy igazi fan...

 

" Megfojtotta nejét, mert az összetörte Star Warsos játékait

 

Star Warsos játékai összetörése miatt fojtotta meg feleségét egy brit férfi. A 30 éves Rickie La Touche ügye bírósági tárgyalásán azt vallotta, hogy 28 éves neje Darth Vaderben és Luke Skywalkerben okozott kárt, amelyek gyermekkorába visszanyúló igen kedves emlékek.

A rongálás után heves veszekedés következett, amelynek végén a férj megfojtotta nejét, majd zokogva átrohant szomszédban lakó anyjához.

A gyilkosság még áprilisban történt, a férfit a héten ítélte el a bíróság. Életfogytiglan tartó börtönbüntetés kapott, ám már akár 12 év múlva is szabadulhat - adta hírül a The Daily Telegraph című brit lap. "

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy igazi fan...

 

" Megfojtotta nejét, mert az összetörte Star Warsos játékait"

 

Ááááá :lol: :lol: :lol: Ezen most jót röhögtem :D Tudom más halálán nem szép de ez inkább komikus. Mondjuk megértem a palit, helyében lehet én se cselekedtem volna másképp. Azért mindennek van határa :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sokszor iszom itt Pesten csapvizet, és már annyira megszoktam, hogy nem veszem észre, hogy nem túl jó ízű. :D Persze az ásványvíz jobb lenne, de abból akkora mennyiség kellene nálunk, hogy nem győznénk venni, így abból csak mértékkel fogyasztunk (üdítő helyett :D). Rászokni majd akkor fogunk, ha tényleg nagyon nagy gáz lesz a vízzel.

 

Egyébként nem tudom, arányaiban mennyi igaz abból a propagandából, ami a palackos ásványvizek ellen szól, de annyi biztos, hogy ha már a vizet is palackból isszuk, azzal PET palackok tömegét szabadítjuk a természetre, és ezek egy jó része továbbra sem kerül újrahasznosításra (arról nem is beszélve, hogy az újrahasznosítás is igényel energiát, ha mást nem is, vagyis nem tökéletesen környezetkímélő). A legjobb lenne továbbra is a vezetékes vizet inni, és azt elérni, hogy az legyen finom.

Ittam már Pesten több helyen csapvizet, eddig még mindenhol jó íze volt. Pestiek szerint a mi fúrt kutas vizünk nem jó, mivel túl vastartalmú, van, akinek a gyomra se bírja, van, aki az ízétől is frászt kap. Mi megszoktuk, és igazából a kemény víz a jó ivóvíz.

Egyetértek, a sok PET palack halmozása nagyon sokat árt a környezetnek. Persze a csomagolóanyag szektornak az a jó, ha sokat kell gyártani, munkahelyek, stb. szóval bonyolult egy probléma ez, de a legfontosabb mégis csak a környezet óvása volna. Igyekszem minél kevesebb műanyagot "beszerezni" otthonra (pl. bevásárló tasakok). És igen, a legjobb, ha a vezetékes víz iható :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk annyira kemény a víz, hogy anno viszonylag hamar tönkretett minden háztartási berendezést. Azóta felszereltünk egy kütyüt, ami az egész házban lágyitja a vízet, így viszont a víz nem iható (veszélyes az egészségre). Ezért mi csak és kizárólag palackos vizet fogyasztunk.

 

PET palack témában: épp mostanság volt egy nagyobb áttörés: pár hete beszéltem egy feltalálóval, aki a csapatával rájött, hogy mint lehet növényekből italos palackot készíteni (ezzel az eljárással korábban az volt a baj, hogy a növényből kialakított "műanyag" túl hamar, már használat közben bomlásnak indult, amit nekik viszont sikerült kiküszöbölniük). A nagy üzemi gyártás másfél hónapja kezdődött meg, a hazai italgyártókkal pedig már tárgyalnak. Remélhetőleg eredményesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

PET palack témában: épp mostanság volt egy nagyobb áttörés: pár hete beszéltem egy feltalálóval, aki a csapatával rájött, hogy mint lehet növényekből italos palackot készíteni (ezzel az eljárással korábban az volt a baj, hogy a növényből kialakított "műanyag" túl hamar, már használat közben bomlásnak indult, amit nekik viszont sikerült kiküszöbölniük). A nagy üzemi gyártás másfél hónapja kezdődött meg, a hazai italgyártókkal pedig már tárgyalnak. Remélhetőleg eredményesen.

 

Éljen :D Ezt is nekünk köszönhetik majd :) Gratula nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk annyira kemény a víz, hogy anno viszonylag hamar tönkretett minden háztartási berendezést. Azóta felszereltünk egy kütyüt, ami az egész házban lágyitja a vízet, így viszont a víz nem iható (veszélyes az egészségre). Ezért mi csak és kizárólag palackos vizet fogyasztunk.

 

PET palack témában: épp mostanság volt egy nagyobb áttörés: pár hete beszéltem egy feltalálóval, aki a csapatával rájött, hogy mint lehet növényekből italos palackot készíteni (ezzel az eljárással korábban az volt a baj, hogy a növényből kialakított "műanyag" túl hamar, már használat közben bomlásnak indult, amit nekik viszont sikerült kiküszöbölniük). A nagy üzemi gyártás másfél hónapja kezdődött meg, a hazai italgyártókkal pedig már tárgyalnak. Remélhetőleg eredményesen.

Hát ha muszáj, akkor muszáj. :)

 

A palackos hírnek pedig örülök, remélem, sikeres lesz a találmány. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátyám kérdését tolmácsolom laptop ügyben...

 

A gépe minden bekapcsolásnál behozza a szokásos, helytelenül történt leállás után ismert képernyőt, hogy csökkentett módban való indítás, stb. Miután rámegy bármelyik lehetőségre, a gép elkezdi tölteni a Windowst, majd újraindul és kezdi az egészet elölről. Van valami tippetek, hogy mi lehet a gond?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátyám kérdését tolmácsolom laptop ügyben...

 

A gépe minden bekapcsolásnál behozza a szokásos, helytelenül történt leállás után ismert képernyőt, hogy csökkentett módban való indítás, stb. Miután rámegy bármelyik lehetőségre, a gép elkezdi tölteni a Windowst, majd újraindul és kezdi az egészet elölről. Van valami tippetek, hogy mi lehet a gond?

 

1. Lehet hogy beragadt az a gomb(reset) mellyel újrainditható a gép.

2. Az alaplapon az a modul romlott el mely az újraindításért felel.

 

A lényeg hogy állandóan restart parancsot kap a gép.

 

Pc-n találkoztam már ilyennel, haver ideges lett hogy lefagyott a játék és olyan erővel nyomta meg a reset gombot, hogy a belső érintkező úgy maradt és állandóan újraindult a gép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk annyira kemény a víz, hogy anno viszonylag hamar tönkretett minden háztartási berendezést. Azóta felszereltünk egy kütyüt, ami az egész házban lágyitja a vízet, így viszont a víz nem iható (veszélyes az egészségre). Ezért mi csak és kizárólag palackos vizet fogyasztunk.

Melyik ujjam harapjam-effektusnak tűnik, de ilyenkor nincs mit tenni sajnos. A palackos történet pedig érdekesen hangzik, kíváncsi vagyok a folytatásra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. Lehet hogy beragadt az a gomb(reset) mellyel újrainditható a gép.

2. Az alaplapon az a modul romlott el mely az újraindításért felel.

 

A lényeg hogy állandóan restart parancsot kap a gép.

 

Pc-n találkoztam már ilyennel, haver ideges lett hogy lefagyott a játék és olyan erővel nyomta meg a reset gombot, hogy a belső érintkező úgy maradt és állandóan újraindult a gép.

A reset gombot már ellenőriztem, de nem volt vele gond. Akkor ezek szerint az alaplappal lehet a gond. :hmm:

Köszi a választ!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lett volna a B tervem. Köszi a tippet! :)

 

Sky még valami.

 

Érdekes, de néha beválik... bár egyáltalán nem garantált megoldás:

 

A BIOS-ban állítsd DEFAULT-ra a beállításokat majd mentsd és indítsd újra a gépet. Egy próbát megér.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky még valami.

 

Érdekes, de néha beválik... bár egyáltalán nem garantált megoldás:

 

A BIOS-ban állítsd DEFAULT-ra a beállításokat majd mentsd és indítsd újra a gépet. Egy próbát megér.

A BIOS-t már próbáltam, de az a gond, hogy alapból a lentebb említett képernyőt hozza be, ott pedig nem reagál más billentyűre, csak a fel-le nyilakra és az enterre.

Sok más ötletem nekem sincs, így marad az újratelepítés.

 

Köszi a tippet, még egyszer.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog szülinapot Obi1. Szombat is van, születésnapod is, hát akkor csak le kell gurulnia pár sörnek. :D

 

Sky: Nem hinném hogy ezt a problémát egy reinstall megoldja, hacsak nem egy vírus csinálja, bár ilyet még nem hallottam.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg fogja oldani, magam is több hasonló problémával találkoztam már és az esetek majd 100%-ában az újratelepítés megoldotta.

Mindenesetre Sky szólj majd, hogy mi a helyzet a géppel!

 

Obi1 boldog születésnapot! :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.