Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Tény, én sem terveztem még meg az életemet hosszú évekre előre a párommal, de bizakodva tekintek a jövő felé. :) Meg szerintem nem érdemes már a kapcsolat legelején arra gondolni, hogy ez nem tart örökké, mert akkor akaratlanul is arra fogsz gondolni, hogy meddig fog tartani, mikor lesz vége. Aki már eleve úgy megy bele egy kapcsolatba hogy majd idővel le akar lépni annak mi értelme van? Persze, van, akinek az igényeit az egyéjszakás kalandok teljes mértékben kielégítik, de én azt akkor sem nevezném teljes értékű kapcsolatnak.

Persze, így kell ezt. :)

 

Hát kit mi szórakoztat. Nekem se volt régebben szükségem komoly kapcsolatra, mert egyszerűen nem éreztem magam elég érettnek hozzá, viszont némi kavarás kellett. Aztán mikor olyasfajta igényem is lett, akkor lett barátnő. Megspóroltam így a lányoknak pár hónap felesleges toporgást, úgy se lettem volna jó barát-alapanyag.

 

Szerintem az sokkal mókásabb amikor 14 évesen forevertogether meg halálos szerelmek vannak, meg amikor a 12 éves énekesek a hatalmas szerelmi tapasztalataikról énekelnek. Hagyjuk már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az sokkal mókásabb amikor 14 évesen forevertogether meg halálos szerelmek vannak, meg amikor a 12 éves énekesek a hatalmas szerelmi tapasztalataikról énekelnek. Hagyjuk már.

Naja, aztán egy, vagy két hét múlva Facebookon mindenki meglepődik, hogy átváltotta magát egyedülállóra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"De mivel van más rengeteg öröm is az életben azokkal foglalkoztam. "

 

Na ezt én is írhattam volna. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Nincs ebben semmi hókuszpókusz. El kell fogadni, hogy egy anyagias világban a párkapcsolatok sokszor ezen múlnak. Már ha az ember kinézete ugye megengedi neki ezt a luxust, hogy eljusson oda, hogy csórisága miatt boruljon a bili. Sok más hasznos dolog van a világban amit célul tűzhet ki maga elé még az ember. :) Majd ha nem lesz pénzed kajára, se rezsire, na akkor pánikolj be Ben. Azt meg tényleg nem bunkóságból írtam, hogy hagyd a fenébe az "észt osztókat". Ez nem érzéketlenség -bár vehetjük annak is, de ezt majd később megérted- hanem, hogy sokkal inkább bízz magadban, bízz abban, hogy saját erődből, akaratodból juss túl a nehezén. Lesznek még a csajoknál sokkal sz*rabb "pofonvágások" is az élettől, nyugodj meg. De akkor már vérprofi leszel abban, hogy túléld a megpróbáltatásokat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Boldog születésnapot, Mihi! party0036.gifparty0027.gifparty0037.gif

 

Én meg végre pihenhetek. A hétvégén túl vagyok egy pesti kiállításon (most én állítottam ki), egy baromi jó bulin, ma kiderült, hogy egy pályázaton benne van az első háromban a novellám (de azt majd csak szombaton tudom meg, a dobogó melyik fokán áll), és ez már elég komoly, nem csak megjelenéssel jár, de pénzzel is (de fő a megjelenés, a megjelenés és a megjelenés :D). Összességében baromi jó hetem volt, mi több, hónapom, hiszen volt itt AirSoft, fórumtalálkozó, kaptam egy Amazon Kindle e-könyv olvasót is vagy harminc könyvvel (köztük pár még meg sem jelent), meg egyéb jóságok. Rég éreztem ilyen jól magam egy komplett hónapon keresztül (amit még a szokásos rossz dolgok sem tudtak beárnyékolni). Remélem így is marad! :clap2: Most már csak a TCW-t kéne megnézni, meg a Doctor Who 4. évadát befejezni. Ja, meg feladni egy újabb pályázatot éjfélig.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, úgy látom, eléggé hasonló elveink vannak. :)

 

Azért a lányokat se kell félteni, úgyhogy ne sajnáld annyira, hogy fiú vagy. Ma már sokan csak "divatból" járnak valakivel, a szexről nem is beszélve. Az esetek többségében szó sincs itt szerelemről vagy mélyebb érzelmekről (már amennyire egy tizenéves mélyen tud érezni)... egyszerűen csak "el kell veszteni, különben kiutálnak a közösségből" alapon csinálják... mondjuk az ilyen közösségekről meg is van a véleményem, de azt most hagyjuk. A kis 13-14 éves lányok azzal versenyeznek, hogy ki veszti el előbb? Ez miért jó, azon kívül, hogy divat? Elve... miért kell mindig menni a divat után? Mindenki tegye azt, hordja azt, stb., ami az ő egyéniségét legjobban kifejezi, vagy az ő stílusa és válasszon ennek megfelelően közösséget.

Nem is annyira a pénz az akadálya egy kapcsolatnak (ezt a bátyám első kézből tanúsíthatja - ha két ember szereti egymást, ez nem lehet gond), hanem az, hogy legtöbb esetben a borító alapján ítélik meg a könyvet. Az első benyomás a mérvadó, utána akár le is hozhatod a csillagokat az égről a csajnak, ha nem azért szeret, aki és amilyen vagy. Én ezt látom a fő problémának, és szerintem Ben is erre próbált utalni, bár ezt ő tudja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

KisKósa, úgy látom, eléggé hasonló elveink vannak. :)

 

Azért a lányokat se kell félteni, úgyhogy ne sajnáld annyira, hogy fiú vagy. Ma már sokan csak "divatból" járnak valakivel, a szexről nem is beszélve. Az esetek többségében szó sincs itt szerelemről vagy mélyebb érzelmekről (már amennyire egy tizenéves mélyen tud érezni)... egyszerűen csak "el kell veszteni, különben kiutálnak a közösségből" alapon csinálják... mondjuk az ilyen közösségekről meg is van a véleményem, de azt most hagyjuk. A kis 13-14 éves lányok azzal versenyeznek, hogy ki veszti el előbb? Ez miért jó, azon kívül, hogy divat? Elve... miért kell mindig menni a divat után? Mindenki tegye azt, hordja azt, stb., ami az ő egyéniségét legjobban kifejezi, vagy az ő stílusa és válasszon ennek megfelelően közösséget.

Nem is annyira a pénz az akadálya egy kapcsolatnak (ezt a bátyám első kézből tanúsíthatja - ha két ember szereti egymást, ez nem lehet gond), hanem az, hogy legtöbb esetben a borító alapján ítélik meg a könyvet. Az első benyomás a mérvadó, utána akár le is hozhatod a csillagokat az égről a csajnak, ha nem azért szeret, aki és amilyen vagy. Én ezt látom a fő problémának, és szerintem Ben is erre próbált utalni, bár ezt ő tudja.

Ez igaz és egyúttal eléggé elszomorító, hogy idáig jutottak az emberek. Helytálló szerintem az, hogy gyakran a birkákhoz hasonlítják őket. Nem azért, mert én olyan hű de különlegesnek érzem magam, de általában amerre a tömeg megy én nyílegyenesen az ellenkező irányba tartok. >.<

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem jutottak szerintem sehova, az ilyen dolgok nem változnak. A legtöbb ilyen "bezzeg régen" érv egyszerűen nem igaz. Régebben se volt kevesebb k*rva, se kevesebb meleg, de a szexuális szokások se változtak.

 

Pár hete dumáltam egy öreggel a kocsmában, mesélt azért ő is szaftos sztorikat hogy milyenek voltak a fiatalok 50-60 éve. Az amit tapasztalunk az ugyanúgy jelen volt régen is, csak más formában.

 

Elve... miért kell mindig menni a divat után? Mindenki tegye azt, hordja azt, stb., ami az ő egyéniségét legjobban kifejezi, vagy az ő stílusa és válasszon ennek megfelelően közösséget.
A divat az arról szól hogy beilleszkedjünk egy közösségbe, hogy jobban elfogadtassuk magunkat. Ilyenek kisgyerek korban is ugyanúgy előfordulnak, mondhatni természetes emberi tulajdonság. Szintén nem mai találmány.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Ebben kérdésben igaz a "bezzeg régebben". 25 éve teljesen mások voltak a fiatalok szokásai mint ma. Pl este 8 után hétköznap a kutya nem járt az utcán. A legtöbb lány meg nem adta magát oda aznap este, haveromnak is hónapokig udvarolni kellett , míg egyáltalán lefeküdtek egymással.

Azaz óriási a különbség. Tizenéves lányokat simán ágyba lehet vinni manapság 1 óra alatt.

Baromi nagy erkölcsi züllés következett be az elmúlt 25 évben. Legalábbis szerintem aki megéltem azt a kort is meg a mát is látom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Ebben kérdésben igaz a "bezzeg régebben". 25 éve teljesen mások voltak a fiatalok szokásai mint ma. Pl este 8 után hétköznap a kutya nem járt az utcán. A legtöbb lány meg nem adta magát oda aznap este, haveromnak is hónapokig udvarolni kellett , míg egyáltalán lefeküdtek egymással.

Azaz óriási a különbség. Tizenéves lányokat simán ágyba lehet vinni manapság 1 óra alatt.

Baromi nagy erkölcsi züllés következett be az elmúlt 25 évben. Legalábbis szerintem aki megéltem azt a kort is meg a mát is látom.

 

Frenkie, én csak 26 vagyok, de elképesztő amit megtapasztalatm én is e téren. Szóval osztom a véleményed, én is abszolút így látom, pedig fiatalabb vagyok nálad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A divat az arról szól hogy beilleszkedjünk egy közösségbe, hogy jobban elfogadtassuk magunkat.

Igen, ez az, amit baromi gáznak tartok. Miért kéne mindenáron megfelelni valakinek/valakiknek és elfogadtatni magam? Ha valaki kedvel, az azért kedveljen, amilyen vagyok, ne azért mert fila táskám van, vagy azért, mert egy 13 éves ribi vagyok.

Én biztos nem akarok egy olyan közösségbe tartozni, ahonnan kiutálnak, ha nem vagyok ilyen meg olyan...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, én csak 26 vagyok, de elképesztő amit megtapasztalatm én is e téren. Szóval osztom a véleményed, én is abszolút így látom, pedig fiatalabb vagyok nálad.

Én csak 19, már majdnem 20, de már én is csak lesek... Okkal nem nézek tévét sem, mert az elég szemléletes példa az ilyesmire. Akárhányszor leülök tévét nézni úgy érzem, hogy ömlik a sz*r a pofámba, már bocsánat a kifejezésért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nem rég tapasztaltam meg itt a kollégiumban, amikor a szobatársam nekiállt Counter-Strike-ozni és így utólag eszébe jutott, hogy "basszus, megígértem annak a csajnak, hogy átmegyek hozzá 8-ra... Na mindegy." Mondta ezt másfél órával később... Az ígéret mint olyan ma már ennyire nem jelent semmit? Én még olyan világban nőttem fel, ahol ha valaki valamit megígért az számított valamit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg végre pihenhetek. A hétvégén túl vagyok egy pesti kiállításon (most én állítottam ki), egy baromi jó bulin, ma kiderült, hogy egy pályázaton benne van az első háromban a novellám (de azt majd csak szombaton tudom meg, a dobogó melyik fokán áll), és ez már elég komoly, nem csak megjelenéssel jár, de pénzzel is (de fő a megjelenés, a megjelenés és a megjelenés :D).

Drukk megy a pályázatokhoz, szombatra meg ami még van. Tényleg jó hét volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg nem rég tapasztaltam meg itt a kollégiumban, amikor a szobatársam nekiállt Counter-Strike-ozni és így utólag eszébe jutott, hogy "basszus, megígértem annak a csajnak, hogy átmegyek hozzá 8-ra... Na mindegy." Mondta ezt másfél órával később... Az ígéret mint olyan ma már ennyire nem jelent semmit? Én még olyan világban nőttem fel, ahol ha valaki valamit megígért az számított valamit.

 

Amikor egy kézfogás szerződésnek minősült, mert volt bizalom a másik ember felé, és viszont. Ma már hol van ez? Köthetek akármilyen és akármennyi hiper-szuper szerződést, még közjegyző is hitelesítheti, mégis átverhetnek mint a sz*rt.

 

De ezer példát lehetne hozni. Amit Sky írt, abból a közösségből menekülni kell, ahol csak akkor vagy "valaki" ha asszimilálódsz. Stb...

 

Dzséjt, innen is megy a drukk! Hajrá! ;)Allons-Y!! :)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1: Ebben kérdésben igaz a "bezzeg régebben". 25 éve teljesen mások voltak a fiatalok szokásai mint ma. Pl este 8 után hétköznap a kutya nem járt az utcán. A legtöbb lány meg nem adta magát oda aznap este, haveromnak is hónapokig udvarolni kellett , míg egyáltalán lefeküdtek egymással.

Azaz óriási a különbség. Tizenéves lányokat simán ágyba lehet vinni manapság 1 óra alatt.

Baromi nagy erkölcsi züllés következett be az elmúlt 25 évben. Legalábbis szerintem aki megéltem azt a kort is meg a mát is látom.

Ez valóban igaz, de emögött nem züllés van szerintem, hanem hogy a fiatalok tényleg azt csinálják amit szeretnének. Tegye fel mindenki a kérdést magában hogy mit szeretett volna gimnazistaként igazán csinálni... nyilván van aki erre nem azt mondja hogy szexelni a lányokkal, de saját tapasztalat szerint ez elenyésző kisebbség. A többség ezt akarta. És a fineszesek -ahogy Obi1 írja- már régen is így éltek. A nagypapa korúak sztorijaiba néha én is belepirulok. Ahogy azon is ledöbbennek amikor hallom hogy ezek a visszasírt régi értékek mennyi borzasztó helyzetet szültek. Nem volt divat a válás, muszáj volt elvenni akinek gyerek csinált az ember fia, cserébe tragikus házasságok születtek amik a legjobb esetben megszokássá váltak. Vagy lett olyan mint az én dédnagyapámnál aki titokban egy másik családot is fenntartott pár faluval arrébb egy asszonnyal akit -a dédnagyanyámmal ellentétben akit muszájból elvett- tényleg szeretett.

Meglepne ha igaz szerelemből több vagy kevesebb lenne manapság mint bármikor. Másképp -öszintébben?- csajozunk, de a komoly érzelmek voltak, vannak és lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: Igaz, de csak a lehetőség lett több. Persze, 20 éve nem volt annyi tini az utcán, de ez betudható annak hogy a szórakozás formája változott. Ha akkor is lett volna minden sarkon dizsi akkor ment volna a wc-ben reszelés ugyanúgy.

 

És ma is hónapokig tart normális(?) esetben a fiataloknál amíg eljutnak az ágyig, és ezt meg én mondom a saját környezetem alapján. De régebben is odadobták magukat a lányok fiatalon, illetve nem volt éppen ritka.

 

Az meg hogy a tizenéves lányokat 1 óra alatt ágyba lehet vinni, az egy szép nagy sarkítás. Egyik havercsajt kérdeztem egyszer erről, és azt mondta hogy mikor kilencedikbe mentek 1 lány volt az aki nem volt szűz, és 11-ben is csak a harmada-fele esett túl rajta. És nem egy apácazárdáról van szó, hanem egy több ezres létszámú budai középiskoláról. Te ugyanúgy csak a kirívó példákat látod meg, akik az utcán vonaglanak, pedig nem azok alapján kell megítélni egy egész generációt. Hidd minél kirívóbban öltözik egy csaj, annál kevesebb tapasztalata volt.

 

Bomarr: +1 :D

Szerkesztve: - Obi1
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is sok Boldog Születésnapot Kívánok az ünnepelteknek, és még vagy 100-t. :)

 

Másodszor, ismét bebizonyosodott az amit sejtettem és amit azt hiszem már tudtok, itt mindenki nagyon rendes és jó fej!

Eme igaz szavakat azért használom rátok, mert egyszerűen így van. Akik eddig előttem írtak, mind nagyon jó hozzászólást

vetettek a képernyőre, amikkel részben azonosulni is tudok. Ráadásul úgy látszik, hogy egy olyan tag is

kezd magára találni a segítségünkkel, akit eddig vajmi kevésre tartottunk. Hajrá Ben! :)

 

A lányokról magam is azon a véleményen vagyok, hogy egyáltalán nem jó az ahogy most viselkednek. Persze nem mind ilyen de a nagy többség sajnos igen. Például az egyik lány ismerősöm most vágatta félbe a nyelvét, úgy néz ki mint ahogy a kígyók nyelve. Nem tudom, hogy neki legbelül valóban tetszik e, de az biztos, hogy nekem nem. Persze ez az én véleményem. Bár erős a gyanúm, hogy csak azért tette ezen "szép" cselekedetet, hogy az a társaság, amelynek tagja, még jobban bejöjjön. Nem hiszem, hogy gondolt a jövőre. Mert el hiszem, hogy most a bulizás a fontos, meg a sok élmény, de azért mindennek van határa és mértéke, mert amit most nagyon elrontunk annak később megihatjuk a levét. Ami elég keserves lesz! Az is bánt a mai korombeli lányok viselkedésében, hogy az értelmes fiúkat nem akarják elfogadni, mert az szerintünk uncsi és ratyi. Egyszer egy lánnyal sétálgattam a városban, és megkérdezte, hogy mi a hobbim, mondtam neki, hogy olvasás, írás, filmek, zene, foci illetve amihez kedvem van. Ezután kapásból a filmen és a zenén kívül mindent leszólt, mondván, hogy az tök fölösleges, meg hülyeség. Szerintem ti is tudjátok, hogy mi lett a séta vége. Mint ahogy azt már korábban említettem, nem vagyok egy húú de top 1. Dadogok, rossz a térdem, a külső is hagy kivetnivalót maga után és még sorolhatnám azokat a hibákat, amik miatt sajnos nincs barátnőm, mert ugye az a bizonyos első benyomás. Jelenleg végzős érettségis vagyok, suli után olyan terveim vannak, hogy megműttetem a térdeimet, és szeretnék vagy boxolni, vagy focizni. De sajnos elég nagy rá az esély, hogy ez a két sportág, csak álom marad. :(

 

Végszóként még annyit szeretnék kérdezni Dzséjt-től, hogy mi a titka a novellái befejezését illetően?

Mert én akárhányat elkezdek, sosem tudom őket befejezni.

Előre is kosss a választ! :)

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább KisKósával és Darth Sky kolégával értek egyet, de mélységesen! :)

Egyet értek, én sem vagyok valami népszerű a közösségben amiben vagyok, de megmondom őszintén nem is akarok!

Akik megérdemlik azokkal jóban vagyok akik meg üres ribik azokat kerülöm, hiába néznek ki jól valahogy mindig visszataszítanak :para:

És jó látni hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Szerkesztve: - misi920
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek... nem kell betojni... egyszerűen most csak ilyenem van, szóval:

 

Kicsit elgondolkodtam (ezt is szoktam néha :P) és rájöttem a nagy igazságra, amit már korábban is tudtam csak elhalványult előttem. Ez egy hihetetlenül jó közösség és MEGTISZTELTETÉS ide tartozni. Még ha olykor összezördülés is történik közöttünk. Az elmúlt 5 év és 9 hónap alatt, mióta tagja vagyok a fórumnak Ody jóvoltából ... rá kellett jönnöm, hogy sok dolgot veszítettem volna, ha ez nem így alakul akkor 2006. február 20-án. (Köszi Ody!) Ha valakivel össze is kaptam valamin mégis visszahúzott ide a szívem, és azt kell mondanom, hogy csak részben a Star Wars miatt, de nagyobb részben a szuper közösség miatt. :)

 

És itt most mindenkinek a nevét felsorolhatnám, de legyen elég csak ennyi: Szeretlek Saga Fórum! :D

 

Őszinteség roham: OFF :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.