Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ben: Figyelj én is így voltam vele és még gyakran most is. Még egyetemen elején is én voltam a legkisebb, legvékonyabb, pattanásos, szemüveges gyerek, akinek nem sok csaj jutott. Aztán találkoztam egy régi haverommal, aki szintén ilyen volt, de teljesen megváltozott és ez adott nekem is erőt hozzá. Elkezdtem edzeni, sportolni minden mennyiségben. Ez teljesen új irányt ad az embernek és idővel annál több önbizalmat. Közben megismerkedsz új emberekkel, haverokkal, talán barátokkal akikkel majd együtt jártok el. Ezt most saját példámból mondom. A külsődért is rengeteg mindent lehet ma már csinálni ha nem tetszik. Nem tudom hogy nézel ki, de biztos vagyok benne, hogy ezek csak kifogások, mert sok mindent lehet tenni. Ebbe most nem akarok belemenni, hanem maradnék inkább a lelki részénél, hogyha ez az önbizalom megvan, minden más lesz. És ha eljársz sokkal nagyobb az esély a becsajozásra ha ez a fő cél. De ehhez is minél inkább ragaszkodsz annál nehezebben fog menni. Engedd el magad és hagyd kicsit. Én ezt tudom ajánlani. Mutatnék képeket, hogy miből mi lettem, de még a végén páran elpirulnának. :D :D Szal kapd össze magad. Amúgy már az is jó, hogy itt vagy, és van egy közösség akikkel jóban lehetsz. :) Hajráf! :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben: Pedig te is hasonló vagy egy kicsit, mint az elutasító szép lányok. Mint ahogy Karrde is írta, mindig a szép, helyes lányokról írsz.

A szép, helyes lányok pedig mondjuk ki, szép, helyes pasikat akarnak.

Mindenkinek más a szép. :) És a 2. kijelentés sem 100%ig helytálló. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben: Pedig te is hasonló vagy egy kicsit, mint az elutasító szép lányok. Mint ahogy Karrde is írta, mindig a szép, helyes lányokról írsz.

A szép, helyes lányok pedig mondjuk ki, szép, helyes pasikat akarnak.

 

Most őszintén szólva mindenki szép párt akar magának, ennek oka pedig hogy az ember egészséges, szép utódot akar magának. Persze ha az ember párja hibátlan attól még nem biztos hogy a gyerek is az lesz, de az ember természete ilyen. Ilyen alapon megy a társkeresés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most őszintén szólva mindenki szép párt akar magának, ennek oka pedig hogy az ember egészséges, szép utódot akar magának. Persze ha az ember párja hibátlan attól még nem biztos hogy a gyerek is az lesz, de az ember természete ilyen. Ilyen alapon megy a társkeresés.

Naná, ez így van. Én csak azt mondtam, hogy szerezzen egy nem egy szép lányt, aki tapasztalatot tud nyújtani neki a párkapcsolat terén és növelné az önbizalmát. Direkt le is írtam, hogy nem ezzel a lánnyal kell összekötnie az életét, ez csak amolyan próba, tanuás lenne számára. Ehhez meg megfelelő egy ilyen lány. Aztán meg bármi kialakulhat ebből a kapcsolatból is.

Tehát ne úgy induljon párt keresni magának, mint egy kezdő vadász, hogy a nagy oroszlánt akarja becserkészni, elégedjen meg egy sünnel vagy vaddisznóval először, ami könnyebb falat még neki, aztán ebből levon egy tanulságot és ennek fényében majd elgondolkodik, hogy már van-e elég kurázsi benne az oroszlánra (szép lányra, aki eddig elutasította) menni vagy még tanulnia kell, de egy kicsivel magasabb szinteken (pl. őz - nem is a legszebb, de nem is ronda lány).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naná, ez így van. Én csak azt mondtam, hogy szerezzen egy nem egy szép lányt, aki tapasztalatot tud nyújtani neki a párkapcsolat terén és növelné az önbizalmát. Direkt le is írtam, hogy nem ezzel a lánnyal kell összekötnie az életét, ez csak amolyan próba, tanuás lenne számára. Ehhez meg megfelelő egy ilyen lány. Aztán meg bármi kialakulhat ebből a kapcsolatból is.

Tehát ne úgy induljon párt keresni magának, mint egy kezdő vadász, hogy a nagy oroszlánt akarja becserkészni, elégedjen meg egy sünnel vagy vaddisznóval először, ami könnyebb falat még neki, aztán ebből levon egy tanulságot és ennek fényében majd elgondolkodik, hogy már van-e elég kurázsi benne az oroszlánra (szép lányra, aki eddig elutasította) menni vagy még tanulnia kell, de egy kicsivel magasabb szinteken (pl. őz - nem is a legszebb, de nem is ronda lány).

 

Na igen ez nem hülyeség :) Csak a sün meg ne szúrja :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ben: Ez az örök kérdés. Mondd már meg miért kell ennyire neked a barátnő, Mi az oka? Mi ez az elkeseredtség? Csak te látod magad csúnyának. MINDENKINEK meg van a párja csak még nem találta meg. Ha én ennyire komolyan venném már rég a kötélen lógnék. Tudod mennyi szép dolog van még a hölgyen kívűl? MIért annyira fontos hogy barátnőd legyen? Bele fogsz bolondulni. Nem vagy nőcsábász, Tudomásul kell venni és annyi. De nem ebből világfájdalmat csinálni.

Az utolsó pár mondatoddal tökéletesen egyetértek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kinek mi a fontos. Nem sokkal idősebbként én teljesen megértem Bent, nekem is voltak ilyen periódusaim, és engem is baromira frusztrált, hogy nem akarok egyedül lenni, mégis egyedül vagyok. Ahogy Phobos is írta: az önbizalom baromi sokat számít. Nyilván nem leszel tőle Brad Pitt, de ha a külsőd befolyásolja az egész életedet, a magatartásod, a beszéded, stb., akkor halmozottan hátrányból indulsz.

 

Van a karon egy tanárom, nagyon kövér. Jó, nem ő a legkövérebb ember, akit valaha láttam, de az. A fickónak olyan dumája van, hogy behalnátok, ha hallanátok. Egyrészt van benne egy vicces önirónia a saját kövérségével kapcsolatban (nyíltan vállalja és viccesen adja elő), másrészt elképesztő milyen beszólásai vannak. Na ez a fickó összejött egy teljesen vékony testalkatú, tök jól kinéző kari oktatóval, aki ráadásul fiatalabb is nála. Az oktatónak nincs sok pénze (semmivel sem több, mint a másiknak), nem a külső, nem az anyagiak befolyásolták a csajt, hanem gondolom az, hogy a fickó szerethető és fantasztikus az egyéniség. Ben, az ilyesmihez érettség kell. Nem várhatod el, hogy a veled egykorú lányok ne a külsőre harapjanak rá egyből, mikor minden média forrásból orrba-szájba ez megy.

 

De lesznek köztük érettebbek is, és ha tudsz mutatni nekik valamilyen szerethető, különleges egyéniséget, akkor ezeknek nem fog számítani a külső. Vagy csak kevésbé. Nem mondom, hogy minden ilyennel össze fogsz tudni jönni (arról nem is beszélve, hogy abba még bele se gondoltál, hogy milyen érzés lenne, ha összejönnél valakivel, aztán rájössz, hogy neked meg ő nem kell), de egyértelműen jobbak lesznek az esélyeid.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom azért keresi görcsösen mert azt látja hogy mindenkinek van már nője, csak neki nincs.

Szét kell nézni kicsit a világban, sok embernek nincs párja.

 

:lol: Ez nagyon jó szöveg. :lol:

Szerintem is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde es a tobbiek nagyon jol leirtak a lenyeget. Kicsit ironikus ugy arrol beszelni hogy miert csak a kulso szamit a masik nemnek, ha te magad is csak a szepeket latod meg, es a csunyabbakat kirohogot. Ez via versa mukodik. En pedig egyaltalan nem azt mondtam hogy nekem csak a kulso szamit, mert messze nem, viszont az egyik legfontosabb. Egy kapcsolatban fontos a testi vonzalom, en nem tudnam enelkul elkepzelni a kapcsolatom. Persze ha kiderul hogy pszicho a csaj akkor nem tartana sokaig, de kell valami ami elsore megfog egy lanyban. Valoszinuleg te is a rondabbat valasztanad, mert tobb a kozos bennetek. Ugyan kit akarsz becsapni? Kepmutatas felsofokon.Es igen, a kiallas az az egyik legfontosabb. Magabiztossag. En se tartom magam tul jokepunek, de van bennem annyi onhittseg hogy vele nem telik ugy el nap hogy ne szemezzek egy lannyal a metron, flortolve. Azert mert olyan szep vagyok? Ugyan. Mert sugarzik belolem a magabiztossag. Meg ha alaptalanul is, de az osszkep sikert arat. Regebben pl nem szerettem sok mindent magamon, de mar kibekultem magammal es megtanultam imadni magam, meg ha ez bekepzelten is hangzik. De mukodik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom volt-e már, de LOL:

index.hu/belfold/2011/11/20/feluvoltenek_a_szirenak_a_galaktikus_birodalomban/

 

Ááá szirénák... imádom a hangjukat :yes:

 

Hallottam már erről 1-2 hete, nekem olyan ötleteim voltak hogy Kaminon szárazság, Tatooineon cunami pusztítson, Geonosison még egy erdőtűz esetleg :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hallottam már erről 1-2 hete, nekem olyan ötleteim voltak hogy Kaminon szárazság, Tatooineon cunami pusztítson, Geonosison még egy erdőtűz esetleg :D

A bespini földrengést és az endori atomerőmű katasztrófát se felejtsd ki :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes dolgokat írtál, ahogy a többiek is. Épp ez az, hogy te legalább megtaláltad, ahogy sokan mások is. De nekem ezek a szerencsés véletlenek valahogy nagyon nem akarnak összejönni. Pontosan erről van szó: a magány és az ebből fakadó elkeseredettség, önbizalomhiány nem túl szép dolgokra sarkalt, ahogy az olvashattátok is a fórumon. Persze nem vagyok büszke ezekre, de nem hiszem, hogy közületek sokan tudnák, hogy PONTOSAN mit is érzek. Eleve az, hogy ocsmány vagyok... ezen nincs mit szépíteni, ez van, és tisztában is vagyok vele. Ebből fakad minden. Emiatt nincs önbizalmam, emiatt nem járok el gyakorlatilag sehova, ezért alig ismerkedek emberekkel, ezért rettegek odamenni lányokhoz, mert egyszerűen előre tudom a reakciójukat. Meglátnak és kész. Akármit csinálok, nem érdekli őket, mert gagyi a csomagolás. Így nem olyan nagy csoda, ha magányos vagyok, és kábé az emberek le se szarnak, eseleg lenéznek, szánnak, ami hosszú távon nagyon frusztráló, és elkeserítő tud lenni. Persze lehet, hogy így leírva ez másoknak piti problémácskának tűnik, aminél leszenek majd sokkal nagyobbak is az életemben... de én nem hiszem. Van fogalmatok róla milyen szar érzés, amikor az ember megy az utcán és magán érzi a sok tahó szemét, akik érezhetően nem a szépségemben gyönyörködnek? Vagy milyen érzés az, hogy ha ránézel egy szép lányra, az is rádnéz, majd a barátnőihez szólva mondja: "de csúnya az a srác"... és társai. Mert ez utóbbi mellesleg a héten esett meg velem. Nem érdekel, hogy ez mennyire gáz vagy sem, ha már úgy döntöttem belemegyek, akkor belemegyek. Ezek után hogy találjak bárkit is? Hogyan? Suliban is van egy tök helyes csaj, akivel hasonlóképp volt már szemezés, de ő nem szólt be, mint a fentebb említett trágyahalom... szóval ilyenkor is az a gond, hogy az első gondolat, ami szöget üt a fejemben az az, hogy biztos nem azért néz, mert tetszem neki, hanem az ellenkezője miatt, vagy mert nem tudja, miért nézem. Ebből kifolyólag parázok odamenni, megszólatni is, mivel valószínűleg tudnám, mit reagálna. Most őszintén... ti mégis mit tennétek a JELEN helyzetemben? Tényleg igyekszem én a 'fel a fejjel', 'pozitív hozzállás' dolgokkal, de nem könnyű. ÍGY nem. Lehet, hogy mindenki megtalálja előbb utóbb a helyét, a blodogságát valahol. De én így egész biztos nem fogom, akárhogy is állok hozzá.

Pont ebben a cipőben jártam én is, de már csak azért sem tudhatom PONTOSAN, hogy mit érzel, mert nem vagyok te és emiatt soha nem is fogja senki megérteni. Én valamelyest közel állok hozzá, mert ahogy olvaslak tök olyan, mintha kvázi az én múltamból szemezgetnél. Nem is próbállak meg meggyőzni arról, hogy legyen pozitív a hozzáállásod, mert annak idején engem sem lehetett SEMMIVEL sem meggyőzni arról, hogy pozitívan lássam a világot, igazából még a mai napig sem. Mert az optimistáknak megvan az az elcseszett tulajdonságuk, hogy pesszimistáknak állítják be azokat, akiknek igaza van és meglátja azt, hogy a világ mennyire sz*r. Persze az ő gondolkodásmódjukban is van valami, bár én személy szerint önámításnak találom. Csajozási tanácsokat nem adok, mert a mai napig nem tudok és nem értek hozzá, sosem értettem. >.< Egy idő után már leszartam ezt, egyedül voltam, tény, de inkább igyekeztem másra koncentrálni. Hobbik, sorozatok, játékok, haverokkal ökörködés a suliban, stb. Igyekeztem annyira lekötni magam, hogy ne maradjon időm gondolkodni. Az más tészta, hogy a depresszió mindig megtalálja a módját, hogy utolérjen, de legalább valamelyest "kellemesen" telik az egyedüllét. Én eljutottam arra a szintre, hogy sz*r volt egyedül lenni, de feladtam. Egyáltalán nem foglalkoztam vele, aztán csak egyszer összefutottam valakivel, akivel az első talin összejöttünk és azóta együtt vagyunk. Nem lennék egy jó Ted Mosby, annyi szent. :)

 

De, egy hasznos tanács és nem kioktatásképpen mondom. Ne az legyen az első prioritás, hogy "barátnő, barátnő, barátnő..." Tudom, piszkosul nehéz dologra kérlek, de megoldható, ha nekem sikerült, neked is menni fog. És egy kérdés: Vannak barátaid? Mármint olyan igazi, akivel akármit meg mersz osztani, aki nem csak olyan "hát szoktam vele ökörködni a suliban" stílusú. Haver és barát között nagy különbség van ám. De a haverok is jók, csak érezzétek jól magatokat.

 

Ja és még valami, ha azért nem jössz össze egy lánnyal, mert neki nem tetszik a te külsőd, akkor jobb is, ha nem vagytok együtt. ;) Sokszor mondták már neked, hogy "fel a fejjel cimbora", én is ezt mondom, csak ezúttal másfele nézz, amikor felnézel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert az optimistáknak megvan az az elcseszett tulajdonságuk, hogy pesszimistáknak állítják be azokat, akiknek igaza van és meglátja azt, hogy a világ mennyire sz*r. Persze az ő gondolkodásmódjukban is van valami, bár én személy szerint önámításnak találom.

A pesszimistáknak is megvan az az elcseszett tulajdonságuk, hogy azt hiszik, a világon minden szutyok. ;) Egyik fél sem jobb, és egyiknek sincs igaza. A realista az egyetlen, akinek igaza van és ami életképes. Aki nem csak a két végletet látja, hanem mindkét oldalt egyformán észreveszi és tudja azokat kezelni. Persze mindez csak a végletes optimistákra és pesszimistákra igaz, amilyen ember meg nincs. Aki azt hiszi magáról, na az már tényleg önámító.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pesszimistáknak is megvan az az elcseszett tulajdonságuk, hogy azt hiszik, a világon minden szutyok. ;) Egyik fél sem jobb, és egyiknek sincs igaza. A realista az egyetlen, akinek igaza van és ami életképes. Aki nem csak a két végletet látja, hanem mindkét oldalt egyformán észreveszi és tudja azokat kezelni. Persze mindez csak a végletes optimistákra és pesszimistákra igaz, amilyen ember meg nincs. Aki azt hiszi magáról, na az már tényleg önámító.

Igen, de nem erre gondoltam. Hanem hogy aki realistán megítéli egy adott helyzetről, hogy sz*r, erre egyből rávágják sokan, hogy "ne légy már ilyen pesszimista." :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, de nem erre gondoltam. Hanem hogy aki realistán megítéli egy adott helyzetről, hogy sz*r, erre egyből rávágják sokan, hogy "ne légy már ilyen pesszimista." :)

Én meg arra gondoltam, hogy a pesszimisták meg mindenre rávágják, hogy rossz, észre sem véve a mellette lévő jót, vagy még azt is rossznak állítják be (van barátnőm, de...). Például, XY állandóan csak amiatt károg, hogy hű de pocsék melója van, és észre sem veszi az ebben rejlő jót: van munkája. Ez távolról sem egészséges vagy valós életszemlélet.

Az ilyenekből lesznek a megkeseredett vénemberek, akik mindenért jönnek a "bezzeg az én időmbennel", akiket én fix, hogy lecserélnék a mindent bubirózsaszínben látó végletoptimistákra. Mert bár ők is kitudnának kergetni a sírból, vígnak lenni ezerszer jobb, mint állandóan keseregni, ön marcangolni, mindenben csak a rosszat keresni és látni. Ennek mi értelme? A saját lelketeket tépitek szét és tapossátok meg, aztán csodáljátok, hogy semmi örömötök nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes ember vagy, Obi1. Mindegy, nem akarom újra elkezdeni a régi stílusban való magyarázkodást. Ha szerinted képmutató vagyok, hát ez van. Nem kell engem se sajnálni, se megérteni, eddig is megvoltam valahogy nélküle, ezután is menni fog. (legalábbis egy ideig). Persze könnyebb lenne, ha nem lennél ilyen ellenséges, de senkitől nem várhatok el semmit ugyebár...

Szerkesztve: - Ben
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben Obi1, legyen neked igazad, hisz addig úgysem nyugszol. ;)

Egyébként megfigyeltem, még ha olykor igazad is van, olyan bosszantó stílusban adod elő magad, hogy az hihetetlen. Szerintem sokan látják még így, max nem merik beírni. Mivel a kedveltségi mutatóm nem túl magas itt, engem ez nem zavar. Ody Mandrellenk is olyan stílusban szóltál vissza a kritikás topicban, hogy csak néztem. De azon is felkaptam a fejem, amikor az Ahsoka-s topicban írtad, hogy akinek bejönnek a csápok, tegyen magáévaá egy polipot. Nem szó szerinti, de valami ilyesmi volt. És még engem szóltatok le, hogy cseszegetem Darth Skyt? Na mindegy, mellesleg csodálom a hidegvérét és persze Ody Mandrellnek is, én a helyükben nem tudtam volna ilyen nyugodt maradni. Azért, mert nem szólnak vissza mindig durvább és durvább hangnemben a te hozzászólásodra, mgé nem jelenti azt, hogy nem zavarja vagy bántja őket. Ha nem így van, szóljanak. Na de részemről ennyit a személyeskedésből, azt hiszem veled végeztem. Ha lehet, ne szóljunk egymáshoz többet, ne reagáljunk a másik posztjára, stb. Remélem meg fogunk férni egymás ellett ezen a fórumon, az igazat megvallva nem sok ember váltott ki belőlem ekkora ellenszenvet. Tudom hogy nem lesznek álmatlan éjszakáid miattam, csak leírtam, hogy mi a tényállás. Nyilván erre is fogsz írni valami frappánsat (vagy ha nem, akkor azért nem nehogy igazam legyen) de részemről tényleg ennyi... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ob1 legalább nem a másik stílusán rugózik és érdemben szól hozzá. Neked is normálisat reagált, de te csak azt látod benne hogy úristen rossz jelzőt ragasztottak rám. Pedig ha neki futsz még egyszer láthatod, hogy sok igazság van abban amit írt. Mások nevében pedig nem beszélhetek, de szerintem az égatta világon semmi baj nincs a stílusával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem miért kell ez a folyamatos támadás mindenki irányába.

Köszönöm az önismereti órát. Lehet hogy rossz a stílusom, megfigyeltem már ezt magamon, de elfogadom magam ilyen baromnak. Viszont szerintem már hozzászoktak ehhez, mint ahogy én is szeretek itt mindenkit minden hibája ellenére. Néha nekem is van hogy rosszul esik valami, de a következő témánál már nem is emlékszem az egészre, mert jó a közösség. Rengetegszer szólalkoztam már össze Odyval az SW miatt, vitatkoztam a filmekről Dzséjttel, Riddickkel az ízléseken, Oldie-val a nézeteinken, de sose maradt meg semmi rossz érzés, és szeretném azt hinni hogy az ők és az összes többi tag oldaláról sem. És szerintem mindenki így van ezzel ha egy kialakult nézeteltérésről van szó.

 

Viszont ahogy észrevettem, ezek a nézeteltérések sose a vitában szereplő személyekről szólnak, hanem a konkrét vélemények ütköztek. És te meg ott állsz rosszul az egészhez, hogy az érvek nem érdekelnek, a vélemények csak eszközök, téged csak maga a szembenállás érdekel, azt fogod fel az egészből.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz Obi1! :rock:

 

Ben, ez nem s*ggnyalás vagy bármi hasonló... egyszerűen csak ismerjük már annyira egymást, hogy tudjuk kinek milyen a stílusa. És ahogy Obi1 is írta, itt nem személyek ellen beszélünk, amikor össze is zördülünk, hanem véleményeket és meglátásokat ütköztetünk illetve beszélünk meg. A személyeskedésnek sohasem lesz jó vége!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi1-el értek egyet, idővel majd megismered itt a különböző emberek stílusát és megtanulod elfogadni. Lehet néhányan ellenszenvesnek tűnnek első látásra de hidd el hogy ez csak a látszat, idővel rájössz hogy itt mindenki szerethető :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Márpedig én nem kedvelem Obi1-t. Nem én! Mindenről véleménye van, amit nem rest elmondani egy fórumon (mintha azt hinné, hogy ez a felület erre való... bah...), ráadásul megátalkodott módon poénos nicknevet használ, ami a hely komolyságát is rontja. Mert ide kérem tisztelettel bólogatós, komoly Matyik kellenek, nem ilyen Obi1-ok, meg Obi2-k. Obi1, te vagy a leggyengébb láncszem! :D

Anne_Droid.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.