Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Baromi hűvöset ide is küldhetne valaki :)

Én is akarok! Bár ma már nem is volt olyan elviselhetetlenül nagy a hőség. Csupán 31 fok volt. És nem az a durva, hogy ezt már "hűvösnek" gondolom, hanem, hogy annak is érzem. :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezt megbeszéltük. A másikban leírtam hogy legyen, és úgy is lesz. Én nem bántásból vagy kifigurázásból írtam úgy ahogy.

Nem is annak vettem. Elég cefetül venné ki magát az ha a szóhasználat döntené el hogy kit hogyan nevezünk. Akkor inkább nem használnám azokat a szavakat amiket becézgetnék.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is akarok! Bár ma már nem is volt olyan elviselhetetlenül nagy a hőség. Csupán 31 fok volt. És nem az a durva, hogy ezt már "hűvösnek" gondolom, hanem, hogy annak is érzem. :para:

 

 

Érdekes én is. Néztem is milyen jó hűvös van aztán kiderült hogy 30 fok felett volt a hőmérséklet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is akarok! Bár ma már nem is volt olyan elviselhetetlenül nagy a hőség. Csupán 31 fok volt. És nem az a durva, hogy ezt már "hűvösnek" gondolom, hanem, hogy annak is érzem. :para:

Ha jön erre, akkor küldök oda is. Bent melegebb van, mint kint, remélem, a falak lehűlnek egy-két napon belül egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én világ életemben utáltam a nyarat, főleg, mert akkor mindig dolgoztam diák koromban, reggel 4kor kelés, 8ra Veszprém, valami gyárban dolgozás, este 5re hazaérés, és közben izzadás, meg büdös emberek a buszon... A hideg ellen tudok védekezni, a gépek sem indulnak újra, az állatok sem szenvednek annyira a melegtől, mint a hidegtől... meg ha megfagysz, egyerűen elalszol és kész, míg a meleg általi halál a dehidratáció miatt olyan érzés, mint egy másnaposság, ami végül végez veled... Endless Summer? Kell a f*sznak!!! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy ezt itt talán nem kéne, de egy ismerősömről van szó, úgyhogy akinek van facebook-ja, twittere stb. az kérem ossza meg az alábbi linket:

 

Eltűnt!

 

Ha minél többen osztják meg, szerintem, hamarabb kerülhet elő. Legalábbis remélem :(

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lassan vége a melegnek, szerencsére. :) Mi épp kissé nyugatabbra készülünk sátorozni, bicklizni, ahol holnaptól max. 20 fok lesz. Fázni fogunk. :D Most a pakolásnál viszont ezt egyáltalán nem tudom elképzelni. :) Elég nehezemre esik pulóvereket előszedni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pro: Nem kell mindenhova kabátba menni, sok a munka errefele,

Kontra: lejjebb már nem vetkőzhetsz egy bizonyos szintnél, szúnyogok, ha valaki papucsban megy valahova agy-f*sz tudok kapni, mindenki spray vagy izzadságszagú, nem lehet úgy kocsiba ülni hogy ne lenne egy bazinagy izzadságfolt a hátadon

 

Szumma: Hajrá tél

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg megszerettem a nyarat. Gyerekkoromban imádtam(mondjuk akkor nem volt 37 fok), amikor bejöttek ezek a dögmelegek nagyon utáltam, alig vártam a szeptembert. Idén viszont semmi bajom vele tök jól megvagyok úgy hogy a munkahelyemen múlt héten mindennap és tegnap is 45 fok volt. és panelban lakom. Viszont itthon úgy csináltam hogy reggel mikor elmentem dolgozni minden ablakot becsuktam, redőnyt leengedtem, hazatérve jó hűvös fogadott. Igen a nyílászáróról van szó. Elképesztő mennyit jelent a műanyag ablak. Esténként igaz nem járt a levegő de jókat aludtam. Azon is agyalok lehet nem is veszek 2 év múlva légkondit.

 

Különben nem akarok senkit elkeseríteni de egyre több hőhullám lesz nyaranta egyre korábban fog kezdődni, egyre tovább fog tartani és egyre melegebb lesz. Több tanulmány is azt írja hogy 2050-re Magyarországon mát a szeptember is nyári hónap lesz és 2 hónapig folyamatos hőség lesz.

Persze ez nem akkor lesz hirtelen hanem fokozatosan. Gondoljunk abba bele hogy idén ez már a második hőhullám volt ami 10 napig tartott és július közepe sincs. Simán lesz még 2-3 idén.

 

Tényleg csak azt tudom javasolni hogy aki teheti cserélje le a nyílászáróit modern műanyag nyílászárókra redőnnyel, vegyen egy álló ventillátort és simán át fogja ezeket a hőségeket vészelni.

Meg arra is rájöttem hogy ez csak a városban rossz, egy tó partján vagy a strandon jó idő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az túlzás, hogy a ventilátor semmit nem ér. Nálam jócskán enyhíti ezt a mostanság már szokványossá vált, gusztustalan időt, igaz, alig 1 méterről fúj. Ha nem lenne, már tuti felforrt volna az agyvizem, pedig nem is panelban lakom. Igaz, ezen a héten, illetve a jövő héten viszonylagos enyhülés várható, ha hihetünk az előrejelzéseknek, de hogy lesz még idén 38-40 fok, az is biztos. Persze egyik tengerpartól a másikra nyaralgatva, vagy klímával nekem se lenne nagyobb bajom ezzel az évszakkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, haveromék 78.000 vették, 1 éve, azóta 28 foknál nincsen melegebb náluk... jah és ha márkásat veszel, akkor az nem is zabál annyit. Szóval lehet dönteni, félreteszel egy ki pénzt, plusz nem mész nyaralni, aztán míg a szomszédok szénné izzadják magukat, te ülsz a 25 fokos lakásban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

+ én eleve utálom ha egy ventilátor a forró levegőt még meg is forgatja a lakásban de egy dekát nem hűt belőle! :( + 1 a klíma mellett!

 

 

Nem tudom milyen ventid van ,de az enyém simán hűt. A múlt hétvégén 1 órakor bezártam az ablakot redőnyt le és délután ment a venti. Kint dögmeleg itthon meg tök jó idő volt úgy hogy ment a számítógép ami plussz 5 fokot hozzáad a hőmérséklethez.

Természetesen a klima jobb, de annak is vannak hátrányai. Van aki nem bírja és baromira megfázik tőle, a másik hátránya még az hogy így nem szoksz hozzá a meleghez. Gondold el hogy milyen rossz ha ki kell menni egy klímás helyíől. Mivel dolgozol és nem otthon ülsz ezért úgyis a melegben leszel kint. Max este és hétvégén fog otthon menni.

Ahogy írtam egyre több hőhullám lesz egyre hosszabb ideig fognak tartani. Hozzá kell szoknunk. A gatyád rá fog menni ha 1 hónapig mindennap megy a klima.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Különben nem akarok senkit elkeseríteni de egyre több hőhullám lesz nyaranta egyre korábban fog kezdődni, egyre tovább fog tartani és egyre melegebb lesz. Több tanulmány is azt írja hogy 2050-re Magyarországon mát a szeptember is nyári hónap lesz és 2 hónapig folyamatos hőség lesz.

Persze ez nem akkor lesz hirtelen hanem fokozatosan. Gondoljunk abba bele hogy idén ez már a második hőhullám volt ami 10 napig tartott és július közepe sincs. Simán lesz még 2-3 idén.

 

Tényleg csak azt tudom javasolni hogy aki teheti cserélje le a nyílászáróit modern műanyag nyílászárókra redőnnyel, vegyen egy álló ventillátort és simán át fogja ezeket a hőségeket vészelni.

Meg arra is rájöttem hogy ez csak a városban rossz, egy tó partján vagy a strandon jó idő.

 

Sokan riogatásnak tartják de ebben valóban van igazság, édesanyám aki csak a 4. x-ét tapossa, mondogatja hogy ilyen meleg nyáron nem nagyon volt az ő élete során. Nálunk is egésznap jár szinte a mentő, már lassan szokásos háttérzajjá válik :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Errefelé ma jobban beborult és az eső is esett. Pár csepp erejéig. Jobb lenne már ha nem szórakozna tovább az időjárás.

 

Én óránként nézem az Időképet, csomó esőfelhő jön erre, de a szél mindig úgy fúj valamiért hogy pár km híjján elkerül minket. Igazi troll ez az időjárás :D De azért szép volt reggel, fél 6kor felébredek, kinézek ablakon és mit látok? Szivárványt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.