Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Nem semmi milyen idő van itt is. Szakad a hó már vagy 10 órája.

 

Honvédség már T-72 tankokkal meg PTSZ harcjárművekkel indult segíteni, szóval már tényleg komoly a dolog.

 

Mivel II.János Pál óta Ferenc a második pápa, ezzel nem mondtál túl nagyot.

 

Benedek nem volt pápa? Miről maradtam le?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kereszténység meg aztán pláne nem egyenlő az erkölcsösséggel... ;)

 

Van igazság abban, amit írsz ... sajnos! De azért itt sem (mint ahogy máshol sem) kellene általánosítani.

Minden tekintetben elítélem azokat, akik Isten nevében művelnek minősíthetetlen dolgokat és komoly bűnöket és az egyház mögé bújnak. Ezek az emberek hatalmas károkat okoznak a keresztyénségnek, ugyanis a keresztyénség alapvetően NEM ők, csak ezek az emberek valahogy mindig középpontba kerülnek a marhaságaikkal és bűneikkel, a közvélemény pedig azonnal az egész keresztyénséget azonosítja velük. Hát had mondjam, hogy meggyőződéses keresztyénként mélységesen elítélem azt a viselkedést, amikor a bűnöket, erkölcstelenséget, korrupciót, stb... Isten mögé, az egyház mögé, a keresztyénség mögé bújva művelik és még ők állítják be magukat szentnek... határozott tiltakozásom fejezem ki ezen esetek ellen!

 

Plusz azt se felejtsük el, hogy keresztyénség nem egyenlő a katolicizmussal!!

 

Ha Szent Péter tudta volna anno, hogy az emberek fogadnak a pápa választáskor, lehet elgondolkodik a tisztség létrehozásán. Vagy csak szerintem ízléstelen?

 

Mivel nem vagyok katolikus alapvetően nem követtem figyelemmel a pápa választást (evangélikusoknak semmi közük hozzá) így a fogadásokról is csak most hallottam. Hát megáll az eszem. Inkább nem is írok semmit, mert az durva lenne!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap reggel néztük hogy de durva, havaseső esik. Tegnap délben már hó esett (a korábbi havaseső meg frankón lefagyott a betonra, élvezet!) ráadásul vízsintesen, akkora szél jár hozzá. Tegnap este lementem a szomszéd épület (kb 15 méter, bejárattól bejáratig) aljában levő kisboltba tejet venni, elfújt a szél a jégen. Márpedig ennyire azért nem vagyok pehelysúlyú! :D Ma meg echte hóakadályok vannak, ahol úgy fújt a szél, ott térdig ér, ahol nem úgy fújt, ott hótaposóval még lehet közlekedni. Karneol persze élvezi nagyon :):rock:

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég sok emberrel találkoztam már életemben, aki biza ennek nem volt tudatában. Ha te igen (mellesleg gondoltam rá, hogy így van) annak csak örülök.

 

De ha a keresztyénség úgy ahogy van nem erkölcsös (szerinted) akkor én sem vagyok az, és azok az emberek sem, akik a családomat, barátaimat és tágabb közösségemet alkotják, akik szintén evangélikusok és tartják is keresztyénségüket, nem erkölcsösek. Azért ez így ebben a formában marhára nem igaz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Riddick, nem kell elkezdeni önérzeteskedni. Dzséjt egy szóval nem írta, hogy az összes keresztény erkölcstelen, csak azt, hogy "A kereszténység nem egyenlő az erkölcsösséggel.", ami teljesen igaz. Nem attól lesz valaki jó ember, hogy keresztény, viszont a keresztények között is vannak rossz emberek, az meg pláne mindegy, hogy katolikus, ortodox, protestáns, vagy neadjisten szektás.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi milyen idő van itt is. Szakad a hó már vagy 10 órája. Karrde ki bírtál menni az ajtón? :)

Szerencsére, mire felkeltem, család már némileg eltakarította a havat. Kicsit hanyatt vágott, amit az ablakból kifelé nézve reggel láttam. Bár nálunk valamivel jobb a helyzet, mint mondjuk a Dunántúlon, de a 20 centi feletti hótól így is agybajt lehet kapni.

 

Mintha az jobb időszak lett volna, amikor a pápai pozícióért gyilkolták egy mást az emberek ;)

Sok pénz és miegymás is gazdát cserélt, a pápák, stb. gyerekeinek karrierjéről nem is beszélve :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha a keresztyénség úgy ahogy van nem erkölcsös (szerinted) akkor én sem vagyok az, és azok az emberek sem, akik a családomat, barátaimat és tágabb közösségemet alkotják, akik szintén evangélikusok és tartják is keresztyénségüket, nem erkölcsösek. Azért ez így ebben a formában marhára nem igaz!

Igen, Riddick, pontosan így gondolom. Ott is van a posztban feketén-fehéren leírva, hogy Riddick, a családja és a barátai erkölcstelen népség. :facepalm:

Vagy nem is írtam ilyet? Hm... :hmm:

Riddick, nem azt írtam, hogy a keresztény emberek erkölcstelenek. Nem tudom, hogy sikerült ezt kihoznod (illetve...). Azt írtam, hogy az erkölcsösség és a kereszténység között nem lehet egyenlőséget húzni, ezt bizonyítja a történelme. Sajnos a követői irritálóan sok esetben használják ki erkölcstelen dolgokra, és sajnos a világtörténelemben többször tettek így, mint díjazható módon. Ha minden tagja fennállásának évszázadai alatt a nap minden percében erkölcsileg elfogadott dolgokat tett volna, akkor húzhatnánk egyenlőség jelet. Addig meg legfeljebb azt mondhatjuk, hogy nem az egésze, hanem csak egy része erkölcstelen söpredék.

Az meg más kérdés, hogy minden vallást rühellek, mert mindegyike fanatizálja az embert ilyen-olyan mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ami itt van, az így márciusban egy kicsit szürrealisztikus érzést kelt. Eléggé borzasztó a hóhelyzet, már két napja orkánerejű szél van, és a kertben akkora hófalakat csinál, hogy csak na. Az utakon meg végképp durva a dolog, nézem a cikkeket meg a képeket, és hát itt a Dunántúlon ilyet nem nagyon látni, Veszprémet, Pápát és Várpalotát szó szerint bezárták, se ki, se be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megy nálam a Class FM. Állandóan útinformációk mennek és sms-ek akik segítséget ajánlanak fel. Namost akik vidéken írják már meg mi van ott mert itt Bp-es semmi sincs. Max 2 cm hó az utak tiszták egy kis szél van meg elég hideg. Megnéztem a képeket van pár kemény helyzet de én szerintem ez nem akkora hó hogy ekkora káosznak kéne kialakulnia. 30 éve ennél jóval nagyobb havak voltak és több ideig is az autókon meg egyfajta gumi volt, nem volt téli/nyári és mégsem volt ekkora fennakadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ott legalább télen is ez volt a helyzet. Itt déltájon azért meglepőbb. Az biztos, hogy ha a politikusok lefújják az "Emlékezzünk hőseinkre akik egyetértenének a (tetszőlegesen behelyettesíthető) párt jelenlegi céljaival" jellegű beszédeket ott már komoly hóhelyzet van. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megy nálam a Class FM. Állandóan útinformációk mennek és sms-ek akik segítséget ajánlanak fel. Namost akik vidéken írják már meg mi van ott mert itt Bp-es semmi sincs. Max 2 cm hó az utak tiszták egy kis szél van meg elég hideg. Megnéztem a képeket van pár kemény helyzet de én szerintem ez nem akkora hó hogy ekkora káosznak kéne kialakulnia. 30 éve ennél jóval nagyobb havak voltak és több ideig is az autókon meg egyfajta gumi volt, nem volt téli/nyári és mégsem volt ekkora fennakadás.

 

Nálunk udvarban bokáig ér a hó :D. Amúgy nem a hómennyiség a fő baj, hanem a 100km-es szél ami viszi a havat, alig látsz, meg emeli a torlaszokat. Nálunk is vagy 5 más várossal összekötő út van lezárva, szerintem tőlünk egyedül Székesfehérvár fele menni, mert ha jól olvastam már Dunaújváros is elesett, ott csak az M6-os járható. Bár tegnap még durvább volt, este ment volna anyukám dolgozni, azt mondta 63-as főúton teremtett lélek nem volt (gyalogos,kocsi,busz stb...), ami busz meg elindult fordult is vissza, szóval egy éjjelig szerintem minket is elzárt a hó. Ha fúj a szél a hó tényleg vízszintbe esik, tegnap úgy mentem haza mint németek moszkva alatt... Belügyminisztérium legalább gondolt ránk, küldött sms-t :D Ami durva, hogy néhol még a tankok is elakadtak.

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk udvarban bokáig ér a hó :D. Amúgy nem a hómennyiség a fő baj, hanem a 100km-es szél ami viszi a havat, alig látsz, meg emeli a torlaszokat. Nálunk is vagy 5 más várossal összekötő út van lezárva, szerintem tőlünk egyedül Székesfehérvár fele menni, mert ha jól olvastam már Dunaújváros is elesett, ott csak az M6-os járható. Bár tegnap még durvább volt, este ment volna anyukám dolgozni, azt mondta 63-as főúton teremtett lélek nem volt (gyalogos,kocsi,busz stb...), ami busz meg elindult fordult is vissza, szóval egy éjjelig szerintem minket is elzárt a hó. Ha fúj a szél a hó tényleg vízszintbe esik, tegnap úgy mentem haza mint németek moszkva alatt... Belügyminisztérium legalább gondolt ránk, küldött sms-t :D Ami durva, hogy néhol még a tankok is elakadtak.

 

 

Én is kaptam sms-t a belügyminisztériumtól. Ne hagyjam el a gépjárművet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És tegyük hozzá egy nem vallásos ember is lehet erkölcsös, ez fordítva is működik. Egyébként ha végignézem a pápák sorát, szerintem legalább a felük erkölcstelen volt. Invesztitúraháborúk, ellenpápák, orgiázó reneszánsz-pápák, hullazsinat... brr.

 

Egyébként itt, Bp-n egész tűrhető az időjárás, de az M1-esen ezrek fagyoskodták át az éjszakát. Pintér úr (ha már fél napba telt, mire a minisztérium észbe kapott), meg is mondta, hogy az emberek a hibásak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is kaptam sms-t a belügyminisztériumtól. Ne hagyjam el a gépjárművet.

Én is kaptam. Így a bórkóla és Körte Vili mellett nem is szándékozom, bár én a házat nem. :D

 

már két napja orkánerejű szél van

Azért Veszprémben ez nem olyan furcsa jelenség, mivel az év nagy részében általában fúj nálunk a szél. :) Csak az a baj, hogy most hóval társul...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg nagyon segítőkészek, amikor beborultunk az árokba, nálunk is többen megálltak (bár sokan meg úgy húztak tovább, mint a vadlibák, akkor is, amikor még senki sem állt körülöttünk). Az E-Onra ezentúl egy rossz szavam sem lesz, végül ők húzták ki a kocsinkat a terepjárójukkal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nyíregyháza:

 

Este és egész éjjel olyan erős szép fújt, hogy az udvaron álló (igen tekintélyes méretű) fenyőfánkat azt hittem kicsavarja. Recsegett-ropogott kegyetlenül, de nem esett baja végül. Reggel a napot hólapátolással kezdtük. A közvetlen szomszédságunkban lakik nagyapám, a hófal miatt nem tudtunk átmenni hozzá, csak az eltakarítása után. Szóval kemény. A szél mérséklődött reggelre, délelőtt pedig szinte teljesen el is állt, de a hó rendületlenül hullott tovább. Reggel óta 2x voltam még kint havat hányni. Most néztem ki az ablakon és úgy tűnik, hogy a havazás is elállt.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.