Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát azért most cserélnék veled. :D (mennyi ideig maradsz ott?)

 

Itt is nagyon jó az idő, a kedvenc évszakom a tavasz, félek nem sokáig élvezhetem ki :(

Most érkezünk haza. Remélem a hétre is marad a jó idő, különösen Veszprém felé. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Medvehagyma nélkül (mert az erősen szezonális), más töltelékkel egyszer szívesen megsütöm Nektek, ha lesz rá alkalom. :)

Addig is, ha esetleg van kedved receptet leírni, számomra jöhet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irtózatos szívás ez az álláskeresés. 2005-ben még az volt hogy az ember regisztrált sok álláskereső honlapon, feltöltötte az önéletrajzát, majd beállított keresési feltételeket és naponta jöttek az e-mailre az állasok.

Ma az van hogy nem elég az önéletrajzot megcsinálni hanem minden egyes oldalon a regisztrációnál ugyanazokat kell megadni mint az önéletrajznál. A kérdés az hogy akkor minek az önéletrajz? Ha a munkaadó elolvassa a regisztrációmat az adott munkakereső oldalon akkor tök felesleges elolvasni az önéletrajzomat hisz gyakorlatilag ugyanaz. Sőt ma volt olyan hogy jelentkeztem egy állásra és még a cég honlapján is meg kellett csinálni egy komplett önéletrajzzal egyenértékű regisztrációt ott is.

Szerintem egész héten ezt fogom csinálni csak teljesen értelmetlennek találom. Az önéletrajz pont arra van hogy meg tudják nézni a cégek, ezt meg el lehet küldeni egy sima e-mail címre is.

 

Aki meg kitalálta a motivációs levelet azt meg kéne nyúzni. :evil:

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most már tartósnak ígérkezik, el is raktam minden téli-kora tavaszi cuccot. Valósággal meg lehet sülni délután 1-2 között.

Ti hol laktok? Afrikában? :D Mi az, hogy megsülni? Ne túlozzunk már... MA volt a napon vagy 18 fok, árnyékban meg 14. Ha ezen Te megsülsz akkor a nyáron mi lesz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szép idő volt, de errefelé tényleg nem volt gatyarohasztó meleg. Simán elbírtam a két pulcsit odakint délután, szóval korai még nyárról beszélni.

 

Frenkie, sajnos ma így megy, a motivációs levél pedig eléggé nyűg sok mindenkinek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem vagyok oda a nyári nagyon melegért de ez közel sem az. Hétvégére már 26 fokot mondanak. Ami zavar hogy még mindig megy a fűtés. Már teljesen felesleges. Anno lekapcsolták április 15.-én akármilyen idő volt.

Szóval hozzá kell szokni a szélsőséges időjáráshoz mert áprilisban 26 fok az nem odavaló. Ez inkább május végi hőmérséklet.

Amúgy a 35 fok feletti tartós meleget én nem is hogy utálom hanem már gyűlölöm. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt magányos robbantó lesz az elkövető. Bár ha jobban belegondolok, ma van Kim Ir Szen születésnapja... Majd kiderül.

 

Tökmindegy kik voltak. Ezt meg kell torolni hogy a többinek eszébe se jusson próbálkozni. Lsd Spartacus utolsó rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mikor meghallottam a hírt, gyorsan lementem, bekapcsoltam a CNN-t. Azóta már több, mint 100 sérültről beszélnek, akik közül többen kritikus állapotban vannak (olyat is hallottam, hogy volt akinek leszakadtak a végtagjai a robbanásban). Mutattak itt a közvetítésbe egy képet, amin a földön látszottak a sérültek és még kajak a vérnyom is tisztán kivehető volt az aszfalton. Beszélt a műsorba egy csávó, aki régebben FBI-os volt és azt mondta, hogy valószínűleg egy kisebb robbanóanyaggal hajtották végre az akciót, mert más esetben ilyen szűk térben ott a házak között, már 1000-ek haltak volna meg. Egyébként azt is mondta a faszi, hogy a neten olyan "útmutató" anyagok vannak már fent, amiből bármelyikünk össze tudna állítani egy normál bombát, ha megvannak hozzá a megfelelő összetevők! (ez azért nagyon durva szerintem) Egy nő a műsorban már az Al-Kaidát emlegette, de még nem tudni semmit, legelőször a robbanószereket próbálják majd analizálni. A rendőrfőnök a sajtótájékoztatón azt mondta, hogy nem is tudtak mindenkit átnézni, mert annyi ember volt itt - 27 000 futó, kb. 500 000 néző az utak mellett (több mint 50 országból), így tökéletes célpont volt végül is egy ilyen akcióhoz. Sok táska volt mindenkinél, egyszerűen csak ott hagyták a megbeszélt helyen. Amúgy 3 robbanás volt profin le volt szervezve, kettő a marathon-on, egy meg a JFK könyvtárnál, volt egy közeli videó a robbanás helyszínéről, az még durvább... Ez nagyon mocsok dolog bármilyen motivációi is vannak a merénylőknek, de ártatlan embereket megölni egy sporteseményen...

 

Egy ilyen jelenettel kezdődött általában a 24, csak itt nincs Jack Bauer... a terroristák szerencséjére!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tökmindegy kik voltak. Ezt meg kell torolni hogy a többinek eszébe se jusson próbálkozni. Lsd Spartacus utolsó rész.

Csak azt akartam mondani, hogy ha magányos az elkövető, azt nem a US Army fogja megtorolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is: Isten nyugosztalja az elhunytakat és vigasztalja szeretteiket! Sok erőt és kitartást a sérülteknek, reméljük nem gyarapszik a halálos áldozatok száma!

 

Az, hogy több robbantás is volt inkább arra enged következtetni, hogy nem magányos akció volt. Ki(k) állhat(nak) vajon a háttérben? Észak-Korea? Bár ők vannak annyira őrültek, hogy azonnal rakétát lőnek ki, sem mint robbantásos merényletet hajtanak végre...

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt akartam mondani, hogy ha magányos az elkövető, azt nem a US Army fogja megtorolni.

Az US Army-nak amúgy se lenne köze. Először a CIA kezébe kerül a dolog azok meg vagy lepasszolják az FBI-nak (ha belföldi az ügy), vagy a tovább nyomoznak. Ha külföldi szervezet áll mögötte talán kiküldik a NAVY SEALS-t, de annak is annyi köze van az USAF-hoz mint egy ejtőernyősnek egy matrózhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem valamilyen arab szál a legvalószínűbb... egyébként ezt Massachusetts állam kormányzója mondta a támadásról: well-planned event!

 

Ami szintén érdekes: 31 people died in bombings in Iraq today.

Thought that was worth a mention. - ezt meg Sam Witwer retweetelte...

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Irakban naponta annyi robbantás van, hogy jószerivel már be sem kerül a hírekbe. Pedig ott valóban 31-en haltak meg ma, és nem ketten. Egyébként a legutóbbi hírek szerint a gyanúsított egy szaudi, szóval az Al-Kaidának köze lehet az egészhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyik áldozat egy 8 éves gyerek volt! A sérültek közül pedig hatnak kritikus az állapota...

Obama nyilatkozatában azt mondta, hogy nem tudják még egyáltalán, hogy ki volt és miért tette, de egy valami biztos, hogy attól függetlenül, hogy kicsi házilag összerakott bombákkal hajtották végre az akciót, ez egy profi és jól megszervezett támadás volt, tehát a magányos merénylőt alapbók ki lehet zárni. Korábban is említették már az Al-Kaidát, én úgy tudom még nem vállalták magukra... de lehet hamarosan ez is megtörténik.

Azt olvastam valahol, hogy a könyvtárnál történteknél csak tűz volt, amit valami meghibásodás okozott és annak nincs köze a robbantásokhoz... de elvileg még plusz két bomba volt, viszont azokat sikerült hatástalanítani (az egyiket elvileg a felrobbanása előtt 1 perccel).

 

Egyébként itt a 4. képen középen, mintha egy leszakadt láb is látszana... - http://deadspin.com/explosions-reported-at-the-boston-marathon-473008941?utm_campaign=socialflow_deadspin_twitter&utm_source=deadspin_twitter&utm_medium=socialflow

Szerkesztve: - Wilde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt akartam mondani, hogy ha magányos az elkövető, azt nem a US Army fogja megtorolni.

 

 

Az US Army-nak amúgy se lenne köze. Először a CIA kezébe kerül a dolog azok meg vagy lepasszolják az FBI-nak (ha belföldi az ügy), vagy a tovább nyomoznak. Ha külföldi szervezet áll mögötte talán kiküldik a NAVY SEALS-t, de annak is annyi köze van az USAF-hoz mint egy ejtőernyősnek egy matrózhoz.

 

 

Nem tudom miért kell minden mondatomat megmagyarázni. Az azért már feltételezhető rólam ha szeretem az amerikai hadsereget hogy a haderőnemeket is ismerem(Dzséjttől sokat tanultam hogy mi mi alá tartozik). U.S Armyt csak azért írtam hogy ne használjam állandóan a hadsereg szót.

Namost ha kiderítik hogy ez valamilyen arab terrorszervezet volt és azok valahol vannak akkor bizony a hadsereg megy oda mint Irakban és Afganisztánba. Aztán hogy melyik haderőnem azt majd az ottani döntéshozók eldöntik. Természetesen értelmesebb volna ilyenkor ha megvannak a tettesek a különleges alakulatokat odaküldeni, nem egy várost szétlőni mert akinek meghal egy ilyen támadásban a rokona az is beáll a terroristák közé. A múltkori fórumtali után ezt átgondoltam és igazat adtam az érvelő(k)nek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

U.S Armyt csak azért írtam hogy ne használjam állandóan a hadsereg szót.

Ha az Államok teljes hadseregére gondolsz, minden fegyvernemet beleértve, akkor célszerűbb ilyenkor az USAF (United States Armed Force) rövidítést használni. A kötözködők kevésbé kötnek bele. :)

 

Ha külföldi szervezet áll mögötte talán kiküldik a NAVY SEALS-t, de annak is annyi köze van az USAF-hoz mint egy ejtőernyősnek egy matrózhoz.

ÚÚÚÚÚÚÚR isteeeeeen! Ha már megkísérelsz kioktatni valakit, legalább nézz előbb utána a témának.

Hát akkor hová tartozik a US Navy Seals, tán Tádzsikisztán hadereje alá? A Navy Seals a US Navy alá tartozik, a US Navy pedig az USAF alá. :pfff: Az USAF az egész hadserege az Amerikai Egyesült Államoknak, beletartozik a US Army (szárazföldiek), US Navy (haditengerészet), US Marine Corps (tengerészgyalogság), US Air Force (légierő), és a Coast Guard (partiőrség). És természetesen ezek összes speciális alakulata, Delta Force, Seals, Ranger, a Night Stalkers, a SIMO, a 95-ösök, az 528-asok, a DEVGRU, az ANG, az AFR, az MSOCSB, és még vagy két tucat egység, század, akár egész zászlóalj is.

És kapaszkodj meg valamiben, mert a Fókák technikailag tengerészek (a közlegény a matróznak felel meg náluk), és elég sűrűn hajigálják ki őket ejtőernyővel működő gépekből. Szóval, igen sok közük van ejtőernyősként a matrózokhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azóta már 3 halálos áldozat van (1 meghalt a kórházban), 17 ember állapota életveszélyes (köztük van elvileg egy 2 éves gyerek is) és sok sérültnél amputációt kellett végrehajtani. Egyébként a bombákat valószínűleg egy mobillal hozták működésbe és az derült még ki, hogy csapágygolyókat tettek bele, amik repeszekként okoztak további sérüléseket az ott tartózkodókban (több emberből is ilyen golyókat kellett kiszedni)... elég borzalmas.

Arra leszek kíváncsi, hogy hétvégi London marathon-t lefújják e ezek után...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, gratulálok az új munkahelyedhez!

 

Frenkie,remélem megoldódik a helyzeted.

 

A tragédia folytatatódik...Iránban nagy földrengés volt nemrég, állítólag több 100 halott lehet.. :(

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.