Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Egyébként most láttam a Dallas Buyers Club-ot, amiben ugye Jared Leto egy transzvesztitát játszik (Oscar díjas alakítással), ez után beszélgettünk egy haverommal a fent említett kérdésről és gondoltam megkérdezem itt is, ki mit gondol.

 

Mindenki azt tesz amit akar, többet nem tudok erről mondani. Én nem ítélem el őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem, hogy egy egyszerű céges személyautóba is tesznek már olyan GPS-t amiről a kezelőszemélyzet nem tud. Dohányszállító kisteherautókban állítólag kettő is van, hogy ha az egyiket megtalálják, a másik alapján még meg lehet találni a járművet. Egy Boeing-en ne lett volna hely egy hasonló berendezésnek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp azt mondom, egy sima céges autóban is olyan GPS van, amiről az azzal dolgozó személy (sofőr, céges alkalmazott stb) nem tud. Annyit igen, hogy VALAHOL van benne, de hogy a kormánykerék belsejében vagy a jobb hátsó kerék fékje mellett keresse-e, azt nem tudja. Egy repülőn sem lehet(ett volna) sokkal nehezebb úgy elrakni egy jeladót, hogy a rendeltetésszerű használat közben senki ne találkozzon vele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2009-ben is volt hasonló, amikor az Air France járata zuhant le az Atlanti-óceánban, fedélzetén, többek között, 5 magyar utassal. Ha jól emlékszem, a fekete dobozt ott is csak két év múlva találták meg, addig semmit sem lehetett tudni a gép sorsáról.

 

szerk.: végre sikerült ma szereznem hagyományos kokárdát, tehát amikor a zöld szín van kívül. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Természetesen van rajta jeladó, csak lekapcsolták. :)

 

Oszt' nehogy mán egy nagy Boeing-ot ne lásson a radar. Jeladó egy dolog, de fémből van így valamilyen radarnak látnia kellett volna, legalábbis nem hiszem hogy lopakodó utasszállító lett volna. Ide betéved egy gép már 2 Grippen van a seggében. Indiai-óceánon van hadseregnek támaszpontja az egyik lehetséges útvonal fele, ha arra ment látniuk kellett volna. Olyan nincs hogy semmi se vette észre, főleg hogy ma már olyan kémműholdak vannak azt is látja hány tetű van a hajunkban. Lezuhant volna fekete-doboz jelet adott volna. Két párhuzamos olajfolt amit találtak ami szerintem arra utal hogy üzemanyagot engedtek le, gondolom elvitték valami istenhátamögötti szigetre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2009-ben is volt hasonló, amikor az Air France járata zuhant le az Atlanti-óceánban, fedélzetén, többek között, 5 magyar utassal. Ha jól emlékszem, a fekete dobozt ott is csak két év múlva találták meg, addig semmit sem lehetett tudni a gép sorsáról.

Sajnos nagyon rosszul tudod. Az AF gép roncsait egy hét múlva találták meg. Az egy A-330 -as volt, ami ráadásul egy rakat hibaüzenetet küldött a lezuhanás előtt a Tolouse -i Airbus központba. Mint utólag kiderült, pilóta hiba miatt zuhant le. A két pilóta ellentétes műveletet hajtott végre egyszerre: míg az egyik emelkedni akart a másik süllyedni. :facepalm:

 

Ez az eset teljesen más. A műholdak adatai szerint a hajtómű legalább 5 órán át működött onnantól, hogy a gép eltűnt a radarról. És azért van egy olyan magasság ugyebár, amit a radarok nem észlelnek már. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerk.: végre sikerült ma szereznem hagyományos kokárdát, tehát amikor a zöld szín van kívül. :)

Gratula. De ha ilyet keresel, nem egyszerűbb varrni egyet? (Én az ideit múlt héten a vásárban vettem. Horgolt, és a legközepén aranyszínű szál van. Nagyon szép, a néni meg aranyos volt :) De volt ott olyan is, ami szintén tetszett, amit nem tűzni kell hanem gombra lehet rárakni. Sajnos cipzárhúzóra való nem volt.... )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, persze, teljesen más az eset, de a roncsokat ott is elég sokáig nem találták meg. Erre határozottan emlékszem.

 

Gratula. De ha ilyet keresel, nem egyszerűbb varrni egyet? (Én az ideit múlt héten a vásárban vettem. Horgolt, és a legközepén aranyszínű szál van. Nagyon szép, a néni meg aranyos volt :) De volt ott olyan is, ami szintén tetszett, amit nem tűzni kell hanem gombra lehet rárakni. Sajnos cipzárhúzóra való nem volt.... )

Ha-ha, én és a varrás. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.