Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Frenkie! És amikor az USA-ban vagy Svédországban "echte" európai ember mészárol le ártatlanokat a moziban, egyetemen, stb. helyeken? Azokkal mi van? Nem szeretem, mikor az egyik serpenyőbe belerakunk mindent, a másikba meg semmit. Elborultak nemzetiségtől, kultúrától, vallástól, életkortól függetlenül vannak és lesznek is, és mészárlásokat fognak rendezni, ha megtehetik. A világ sajnos ilyen, ezzel együtt kell élni. Nem lehet minden arabot kizárni Európából csak azért, mert van egy számosságát tekintve elenyésző kisebbség, aki terroristává lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, mert mások a fegyvertartási szabályok.

 

Amúgy ha rassz szerint nézzük szerintem még mindig az európai fehér ember a leginvazívabb, legkárosabb tényező a történelemben. Nem lehetünk büszkék :(

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amellett se menjünk el, hogy bár igaz, hogy nemcsak iszlám fanatikusok követnek el terror cselekményeket, de a túlnyomó többségét igen. Kérdem én, hogy amikor ők robbantgatnak vagy lelőnek embereket, nézik ők, hogy ki kicsoda bármilyen tekintetben is? NEM. Akkor én sem nagyon válogatnék a megtorláskor ennyi. Ha ezen az oldalon meghal több száz ártatlan akkor ugyan a másikon miért ne? Kicsit ez az egész az itthoni cigány helyzetre emlékeztet, abban a tekintetben, hogy velük is mily toleráns az állam aztán ránőnek az országra, meg károsítják azt, csupán a lépték különböző.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért amellett se menjünk el, hogy bár igaz, hogy nemcsak iszlám fanatikusok követnek el terror cselekményeket, de a túlnyomó többségét igen. Kérdem én, hogy amikor ők robbantgatnak vagy lelőnek embereket, nézik ők, hogy ki kicsoda bármilyen tekintetben is? NEM. Akkor én sem nagyon válogatnék a megtorláskor ennyi. Ha ezen az oldalon meghal több száz ártatlan akkor ugyan a másikon miért ne? Kicsit ez az egész az itthoni cigány helyzetre emlékeztet, abban a tekintetben, hogy velük is mily toleráns az állam aztán ránőnek az országra, meg károsítják azt, csupán a lépték különböző.

 

Ez a különbség köztük és köztünk, hogy mi az ártatlanokat nem öljük le csak mert bosszút állunk. Kisgyerek vagy egy nő vagy egy férfi akit nem érdekel az egész mit tehet róla hogy Abdullah gyökér és embereket robbantgat mert a hite szerint ez így van jól? Attól még nem kell a kollektív bűnösség elvét alkalmazni. Így is tömegével mészárolnak le nőket mert más etnikumuak, vagy gyerekeket, vágják le az ember kezét mert lopott vagy tankkal mennek végig rajta, paneltetőkről dobálják le a homoszexuálisakat és még lehet sorolni. Van nekik ígyis elég bajuk, ne mészároljuk már le azokat akikre rátelepedtek ezek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy ha rassz szerint nézzük szerintem még mindig az európai fehér ember a leginvazívabb, legkárosabb tényező a történelemben. Nem lehetünk büszkék :(

Azért engem ne terheljen már felelősség, mert mondjuk a britek lemészároltak egész afrikai törzseket. Itt rasszokról szó sem volt, hiszen a csecsen muszlimok pl. nem arabok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a különbség köztük és köztünk, hogy mi az ártatlanokat nem öljük le csak mert bosszút állunk. Kisgyerek vagy egy nő vagy egy férfi akit nem érdekel az egész mit tehet róla hogy Abdullah gyökér és embereket robbantgat mert a hite szerint ez így van jól? Attól még nem kell a kollektív bűnösség elvét alkalmazni. Így is tömegével mészárolnak le nőket mert más etnikumuak, vagy gyerekeket, vágják le az ember kezét mert lopott vagy tankkal mennek végig rajta, paneltetőkről dobálják le a homoszexuálisakat és még lehet sorolni. Van nekik ígyis elég bajuk, ne mészároljuk már le azokat akikre rátelepedtek ezek.

 

 

De máshogy nem lehet megoldani. Gondold el ha a második világháborúban így harcoltak volna a nácik ellen a szövetségesek. Ott sem foglalkoztak vele hogy a német nagyvárosokban ki náci és ki nem. Egy háborút nem lehet úgy vívni hogy jaj ne hogy ártatlanokat találjak el. Ez nem működik. Nem véletlenül írtam hogyha eredmény kell és tényleg meg akarják semmísíteni az Iszlám Államot akkor ezt a döntést meg kell hozni. Persze ez még nem elég a szönyegbombázások után szárazföldi haderő is kell.

Pont nemrég mondta Obama hogy hiba lenne amerikai szárazföldi erőket bevetni Sziriában. Ennél gyengébb elnök még nem volt. Ide egy Reagen vagy egy ifjabb Bush kéne.

És a fentiek nem rasszizmus. Hossuútávon az ottani civil lakkoságnak is jó ha nincs Iszlám Állam. De ez nem megy áldozatok nélkül. Az ártatlan áldozatok egy háborúban és aközött hogy terroristák ölnek békés országokban civileket óriási különbség van.

Lehet cinikusnak tünök ,de egyszerűen nincs más megoldás. Az amerikai légierő tavaly óta bombázza őket. Nulla eredménnyel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie! És amikor az USA-ban vagy Svédországban "echte" európai ember mészárol le ártatlanokat a moziban, egyetemen, stb. helyeken? Azokkal mi van? Nem szeretem, mikor az egyik serpenyőbe belerakunk mindent, a másikba meg semmit. Elborultak nemzetiségtől, kultúrától, vallástól, életkortól függetlenül vannak és lesznek is, és mészárlásokat fognak rendezni, ha megtehetik. A világ sajnos ilyen, ezzel együtt kell élni. Nem lehet minden arabot kizárni Európából csak azért, mert van egy számosságát tekintve elenyésző kisebbség, aki terroristává lesz.

 

 

Óriási a különbség az iskolai mészárlások és ez között. Ott egy embernek borul el az agya valamin a döntő többség normális. Míg az iszlám terrorszervezetek(több tízezer taggal) szisztematikusan borzalmas tetteket követnek el. Lsd Iszlám Állam. Érdemes erre az oldalra felmenned: www.ogrish.tv. Itt vágatlanul vannak fent a lefejezések, kivégzések, tömegével. Nem egy nap egy ember ,hanem minden nap több ember. Én nem akarok ezzel élni és sokan sem. Mert ha ez még sokáig folytatódik akkor elég sok új Hitler fog hatalomra kerülni és azok kifogják rakni a szűrüket.

Az meg egyre kevésbé hihető hogy elenyésző kissebség. Idén már rengeteg mészárlás volt európaiak ellen. Több tízezer Európában élő muszlim csatlakozott már az Iszlám Államhoz és jönnek is vissza.

Meg ha olyan ártatlanok a muszlimok többsége miért nem szólt egy sem a francia hatóságoknak? Pl a kedves bátyó, akit tegnap engedtek el és azt mondta hogy nem tudta mit készül tenni a testvére. Hát ja persze.

Szerintem a muszlimok többsége egyetért ezekkel a merényletekkel.

Szóval szeretném kellemesen tölteni a decembert, karácsonyi vásárt járva, várni a karácsonyt élvezni a békés telet és készülni az SW7-re. Nem igazán lenne jó ha ezek karácsonykor robbantgatnának, már így is tönkretették 132 család életét és karácsonyát.

Amig tökölés és döntésképtelenség van ez is lesz. A világ legerősebb katonai szövetsége tétlenül nézi hogy kézifegyverekkel felfegyverkezett marhák kiröhögik. Holott mindenük meglenne hogy 1 hónap alatt az Iszlám Állam magját is kiírtsák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban az. Érdekes, hogy az Agents of S.H.I.E.L.D. is éppen erről szól, hogy néhány különleges képességű ember terrorakciója miatt az összestől félnek, vadásznak rájuk, ellenségként tekintenek rájuk. A fantázia úgy szólván aktuálissá vált. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem elég naiv ábránd. Egyes nagyvárosokban már rég kialakultak muszlim mikroközösségek, hasonlóan az amerikai gettókhoz. Vannak olyan negyedek (no-go zónák), ahova fehér emberek be se tehetik a lábukat, mert XXI. századi módon megkövezés jár érte.

 

A jelenlegi szabályozásokkal a terroristákat nem lehet kiszűrni, hiába vannak sokan a titkosszolgálatok látkörében, azért még nem fognak lecsukni valamit, mert meglátogatott egy szélsőséges iszlamista honlapot. Persze lehetséges a folyamatos figyelés, de minden egyes potenciális terrorista nyomon követésére nincs kapacitás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fantázia úgy szólván aktuálissá vált. :(

A fantázia is abból merít, ami körülvesz minket.

 

Ez nagyon jó írás Miss! Köszi, hogy betetted ide,

Szívesen.

 

Van benne logika.

Igen, elég logikus, ami a cikkben szerepel.

 

Szerintem elég naiv ábránd. Egyes nagyvárosokban már rég kialakultak muszlim mikroközösségek, hasonlóan az amerikai gettókhoz. Vannak olyan negyedek (no-go zónák), ahova fehér emberek be se tehetik a lábukat, mert XXI. századi módon megkövezés jár érte.

Az a baj, hogy valamiért ebben a formában kialakulhattak, valószínűleg mindét oldal tett róla.

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, szerintem egyrészt teljesen jogos amit mond, másrészt nagyon... kiszámítható. Spoilerbe rakom hátha valaki nem olvasta el a cikket.

 

Értelemszerűen azt szeretné, lévén ő a normális mentalitású muzulmánok közé tartozik, ha a "nyugatiak" (ami ebben az esetben földrajzilag nem értelmezhető, lévén Ausztráliában van :) ) nem akarnák kizavarni a vallását. Ezekre az emberekre mivel lehet a legjobban hatni most, hát azzal, hogy "ha nem azt teszed amit kell akkor az ISISnek segítesz". Ő meg szépen összekapcsolja a kettőt.

Persze nem mondom, hogy ne lenne igaza. Sőt.

 

Szerintem bőven igaza van.

 

 

Ami még érdekes lesz, hogy mit hoz össze az Anonymous.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Utálom ezt a kérdést (is), szóval nem igazán tudom, de ha valami konkrétabbat mondasz, akkor az sokkal jobban hangzik :)

 

Az a baj én sem tudom, mindig az jut eszembe hogy Önök cégénél minnél több tapasztalattal. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj én sem tudom, mindig az jut eszembe hogy Önök cégénél minnél több tapasztalattal. :D

Family Guy-t nézed? :D

 

De komolyra fordítva a szót, én is rühellem ezeket a HR-es kérdéseket. Vannak persze ennél sokkal nagyobb bullshit-ek is. Állítólag (egyik tárgyból szerepeltek példaként) bevettek az olyan kérdések, minthogy "milyen színűnek képzeli az agyát?" vagy "milyen állat lenne legszívesebben?", na ilyeneket lehet élmény élesben kifogni. :D

 

A konkrétan bedobott kérdés mondjuk tényleg nagyon gyakori, ha nem akarod elviccelni, akkor jó a kiindulási alapod. Ha teszel bele némi pluszt, akkor kevésbé lesz elcsépelt a válaszod. Nem tudom milyen posztra pályázol, de jól sülhet el, ha nemcsak azt mondod, hogy a cégüknél képzeled el magad, hanem mondjuk hozzáteszed, hogy kicsit előkelőbb pozícióban. Kivéve persze, ha a közvetlen felettesed is ott ül veled szemben, akkor nem célszerű nyíltan a helyére pályázni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A leghülyébb kérdés, amit hallottam állásinterjún, nem is volt olyan meredek, csak abban a helyzetben, amiben akkor voltam:

"Látom veszprémi, hogyan fog tudni mindennap bejárni?"

Tíz perc sétára laktam a helytől... :|

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a

"miért jó az nekem, ha felveszem magát?"

kérdésbe futottam bele.

Futottak még:

"milyen könyvet olvasott utoljára?"

"a fizetése ennyi lenne, de szerintem ez reális, mert van az ún. anyagi intelligencia, és felesleges többet adni valakinek, amennyit józanésszel el tud költeni"

-azthiszem ez utóbbival ismeretlenül is lehülyézett! :D

De ráb@szott, mert azóta is(11 éve) tag vagyok, ő meg már nem! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kérdések ezek is.

 

- Miért jó az nekem, ha felveszem magát?

- Miért jó az nekem, ha maga felvesz?

 

- Milyen könyvet olvasott utoljára?

- Jó könyvet.

 

- A fizetése ennyi lenne, de szerintem ez reális, mert van az úgynevezett anyagi intelligencia, és felesleges többet adni valakinek, amennyit józan ésszel el tud költeni.

- Jesszusom, akkor maga miből él?

 

- Milyen állat lenne legszívesebben?

- Politikus.

 

- Hol látja magát öt múlva?

- A tükörben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.