Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Északi ember. :lol: :lol: Ezen a nyáron kb. három hét volt kánikula. A többi tök normálisan telt. Persze amikor dög meleg van akkor mindenki azt mantrázza, hogy már legalább két hónapja ilyen meleg van. :D Ökörség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezen a nyáron kb. három hét volt kánikula. A többi tök normálisan telt. Persze amikor dög meleg van akkor mindenki azt mantrázza, hogy már legalább két hónapja ilyen meleg van. :D Ökörség.

Azért itt nálunk már június közepe óta nem volt egy kiadósabb eső sem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi most jöttünk haza a Mátrából, ahol mindig az enyhülés szokott várni, de most ott is hihetetlenül meleg volt. Kirándulni csak korán kelés mellett délelőtt lehetett, de még így is, ha kiért az ösvény az erdőből, akkor menekültünk is vissza gyorsan a sűrűbe. Éjszaka is csak 27 fokra hűlt le a levegő, ilyen meleg estékre én nem is emlékszem, pedig 20 éve járok a Mátrába rendszeresen. Szóval ez a hőség már túlzás volt, na.

Ettől függetlenül én szeretem, ha nyáron meleg van - de meleg, és nem kánikula.

 

 

Viszont, hogy valami elképesztően csodálatos dolgot írjak: ma 100 éves a nagymamám! :yeah:

Azt nem mondhatom, hogy ereje teljében van, mert fizikailag azért már megérezte ezt a kort, de szellemileg teljesen friss. :) Holnap lesz nagy családi ünneplés a tiszteletére. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam mindenképpen a tél a nyerő, 30 fok fölé megy a hőmérő én már a halálomon vagyok, nem északi embernek van ez teremtve :D Lehet hülye vagyok de a téli korán sötétedésben van valami ami nekem bejön, bár tény, hogy sz*r dolog hajnal fél 6-kor buszmegben ácsorogni, de inkább az mint a 40 fok. Persze sokáig azt sem lehet bírni, ezért szeretem még a tavaszt azt is a napsütés meg a sok zöld miatt, többi évszak nem is kellene, még az ősz maradhatna. Én mindig is jobban szerettem valamiért a viharos időt, szél hangjában van valami számomra nyugtató.

 

Amúgy ahhoz képest hogy 200 év leghidegebb nyarát jósolták a francia kollegák, nem fáztunk. :)

 

Hasonlóan gondolkodom én is. Gyerekkoromban imádtam a nyarakat , simán aludtam a panelban is. Viszont ami a héten volt az maga a pokol volt.Az én hobbijaim szobára vannak teremtve. Könyvolvasás, játék a gépen, filmnézés. Nyáron nem is megyek szabira csak ősszel. Imádom mikor nem süt a nap és na jó meleg szobában pl játszok. Persze a nyárban is van jó pl a lányok alig viselnek ruhát és ez azért nincs ellenemre. :D Ami júliusban volt az nagyon tetszett, hogy nappal 30 fok este meg 15. Ha ilyen lenne az egész nyár szót sem szólnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Északi ember. :lol: :lol: Ezen a nyáron kb. három hét volt kánikula. A többi tök normálisan telt. Persze amikor dög meleg van akkor mindenki azt mantrázza, hogy már legalább két hónapja ilyen meleg van. :D Ökörség.

 

 

Neked ebben igazad van hogy nem sok meleg nap volt. De azért beláthatod hogy a 40 fok nem normális és magában a lakásban az sem hogy hideg vizzel mosogattam mert fűrdőviz hőmérsékletü volt a hideg víz. Tényleg borzalmas pokol volt a lakásban a héten. Az azért nem érv hogy csak 3 hét. Te is tudod hogy nem kéne ilyen borzalmas hőségnek itt lennie. mivel nem a trópusokon vagyunk és gyerekkorunkban sem volt ilyen. Persze nem maga a hőség a baj hanem az hogy este sem hűlt le semmit a levegő.

A zöldségesem ahova járok tegnap azt mondta hogy nyár van ez van. Mondtam neki hogy ez nem normális nem a nyárral van a baj hanem a pokollal. A másik réteg meg mondja hogy télen bezzeg kéne ebből a melegből. Könyörgöm, meg kéne érteni a hogy a tél ellen van védekezés. Télikabát csizma. Meg mennyit tartózkodsz szabadban? Alig valamit és otthon vár a fűtött szoba. De a nyári pokolban hogyan védekezel? Sehogy. A munkahelyeden rohadt meleg van az utcán is és a lakásban is. Maga a logika miatt is százszor jobb évszak a a tél mert ott van annyi előnyöd hogy fűtött szobába mész haza a hideg munkahelyedről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, hogy valami elképesztően csodálatos dolgot írjak: ma 100 éves a nagymamám! :yeah:

Azt nem mondhatom, hogy ereje teljében van, mert fizikailag azért már megérezte ezt a kort, de szellemileg teljesen friss. :) Holnap lesz nagy családi ünneplés a tiszteletére. :)

 

 

Gratulálok neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Könyörgöm, meg kéne érteni a hogy a tél ellen van védekezés. Télikabát csizma. Meg mennyit tartózkodsz szabadban? Alig valamit és otthon vár a fűtött szoba. De a nyári pokolban hogyan védekezel? Sehogy.

Dolgozz fűtetlen helyen 24 órán át, és rájössz, hogy nincs védekezés a hideg ellen. Bármennyire öltözöl fel, akkor is, a 8. órában már fázol, a 12. órában pedig igen komoly terveket forgatsz a főnök megölésére, mert a gondolat legalább elűzi, hogy vacogsz.

Az, hogy ki mennyit tartózkodik szabadban, az elég személyfüggő. Melóban én elég sűrűn kint vagyok. Jó, most már nem annyi, mint régen (bár mivel kiadják a nyomdát, visszatérhetnek a régi ocsmány idők), de amikor 6-8 órát kellett eltöltenem odakünn hóban, fagyban, vagy amikor hajnali kettőkor kellett kicsászkálnom, akárcsak tíz percre, rohadtul tudott zavarni a hideg (arról nem beszélve, hogy baromira idegesítő állandóan felöltözni, meg levetkőzni, és én személy szerint rühellek hat kiló ruhát viselni). A már említett fűtetlen, volt munkahelyem meg ennek volt a csúcsa, 24 órás fagyoskodás. (Zárójelben megjegyzem, hogy most sem jobb, mert a portát non-stop süti a nap, ablakai kelet-nyugat fekvésűek, és csak reluxáink vannak, ami a remek, fél-egy centis résekkel annyit ér, mint döglött lónak a hátmasszás. Szóval általában a napra járok hűsölni. :D Ebből is látszik, hogy nincs egyetemes jó évszak.)

Arról a mocsokról nem beszélve, amit a tél hagy maga után.

A nyár ellen is lehet védekezni: légkondi, ventilátor (ettől nem lesz hűvös, de szárazon tart), fagyi, medence, rövidgatya (és mielőtt azzal jönne valaki, hogy van az a meleg, amikor az már nem elég, szólnék, hogy van az a hideg, amire már hiába öltözöl fel, akkor is fázol).

 

Pildi: gratula a nagyidnak, ez egy gyönyörű kor. Isten éltesse!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért itt nálunk már június közepe óta nem volt egy kiadósabb eső sem

Sajnos nálunk sem. Most volt, de meddig nem lesz megint? :para:

 

Viszont, hogy valami elképesztően csodálatos dolgot írjak: ma 100 éves a nagymamám! :yeah:

Gratulálok ehhez a gyönyörű korhoz :clap:

 

Jobbulást! És utólag boldog szülinapot is! :)

Köszönöm :) Úgy tűnik, hogy elég enyhe nátha, szóval szerencsére nem küldött különösebben padlóra :)

 

Maga a logika miatt is százszor jobb évszak a a tél mert ott van annyi előnyöd hogy fűtött szobába mész haza a hideg munkahelyedről.

Már aki ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont, hogy valami elképesztően csodálatos dolgot írjak: ma 100 éves a nagymamám! :yeah:

Azt nem mondhatom, hogy ereje teljében van, mert fizikailag azért már megérezte ezt a kort, de szellemileg teljesen friss. :) Holnap lesz nagy családi ünneplés a tiszteletére. :)

 

Én is gratulálok! :lol: Jó lehet megérni egy ilyen kort, legalábbis egészségben.

 

A nyár ellen is lehet védekezni: légkondi, ventilátor (ettől nem lesz hűvös, de szárazon tart), fagyi, medence, rövidgatya (és mielőtt azzal jönne valaki, hogy van az a meleg, amikor az már nem elég, szólnék, hogy van az a hideg, amire már hiába öltözöl fel, akkor is fázol).

 

Nem jók ezek a szélsőségek, az biztos. Ahogy Dzséjt is mondta, erre különösen rászolgál, ha olyan helyen dolgozol, ahol ez még rosszabb. Például most nyáron egy öntödében, vagy acélgyárban. :pfff:

Szerkesztve: - Master
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked ebben igazad van hogy nem sok meleg nap volt. De azért beláthatod hogy a 40 fok nem normális és magában a lakásban az sem hogy hideg vizzel mosogattam mert fűrdőviz hőmérsékletü volt a hideg víz. Tényleg borzalmas pokol volt a lakásban a héten. Az azért nem érv hogy csak 3 hét. Te is tudod hogy nem kéne ilyen borzalmas hőségnek itt lennie. mivel nem a trópusokon vagyunk és gyerekkorunkban sem volt ilyen. Persze nem maga a hőség a baj hanem az hogy este sem hűlt le semmit a levegő.

A zöldségesem ahova járok tegnap azt mondta hogy nyár van ez van. Mondtam neki hogy ez nem normális nem a nyárral van a baj hanem a pokollal. A másik réteg meg mondja hogy télen bezzeg kéne ebből a melegből. Könyörgöm, meg kéne érteni a hogy a tél ellen van védekezés. Télikabát csizma. Meg mennyit tartózkodsz szabadban? Alig valamit és otthon vár a fűtött szoba. De a nyári pokolban hogyan védekezel? Sehogy. A munkahelyeden rohadt meleg van az utcán is és a lakásban is. Maga a logika miatt is százszor jobb évszak a a tél mert ott van annyi előnyöd hogy fűtött szobába mész haza a hideg munkahelyedről.

Csak az a baj, hogy ez ellen nem tudunk mit tenni. Így változik a klíma, sajnos ezt vagy megszokjuk vagy megszökünk északabbra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gratula a nagyidhoz!

 

Lehet, hogy nem (csak) az időjárás válik egyre morcabbá, hanem mi is egyre puhányabbakká válunk? Régen nem volt légkondi, fagylalt, hasonlók, volt viszont reggeltől estig aratás és társaii. Jó persze azt nem a legmelegebb órákban, de azért búzát betakarítani azt nyáron kell :) Szóval az akkoriak hozzá voltak edződve. Mi meg kényelmesen élünk amíg ki nem dugjuk az orrunkat a lakásból, persze hogy megérezzük hogy kint hú de meleg van.

Amúgy érdekes, amennyire saját kiskoromból emlékszem, annyira a meleg nem viselt meg. Vagy azért mert 20 éve jobb volt az idő, vagy mert könnyebben alkalmazkodtam. Vagy csak a régi szép emlékek rózsaszínítik a helyzetet :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régen nem volt extra erős UV sugárzás. És higgyétek el, régen (pont ezért) volt kellemesebb sokkal a 30+ fok, mint manapság!

 

Részemről tök 8, hogy mit lehet a tél ellen felhozni, nekem akkor is az a kedvenc évszakom. :) Gyerekként még a nyár volt... de az már rég volt.

 

Pildi, gratulálok a nagymamához! Isten éltesse még sokáig! ;)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gyerekek alapvetően jobban bírják a nyarat, így nem meglepő, hogy ez velünk is így volt. Most, a legrosszabb kánikulában is láttam fel-alá rohangáló gyerekeket a tűző napon, szóval ez így természetes. :)

 

Részemről a telet sem szívlelem annyira, pont azok miatt, amit Dzséjt is írt (és nem is beszélve a rohadt drága fűtésszámlákról...). Számomra az egyre inkább rövidülő átmeneti évszakok, a tavasz és az ősz a megfelelőek.

 

Pildi, 100 év csodálatos kor (én 2090-ben lennék annyi, úristen...), isten éltesse a nagymamádat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyidnak boldog szülinapot Karrde :)

 

Megszálltak minket a holland túristák :D Másik megyében van az Ozora fesztivál de valamiért mihozzánk tartozik. Voltam vásárolni Lidl-ben, konkrétan km-es sor volt a pénztárnál, és viccen kívül kartonnal vitték a sört, mintha éjféltől szesztilalom lépne érvénybe. Ahhoz képest amiket hallottam, hogy szakadtak,büdösek, ezek még egész normálisan néztek ki meg viselkedtek. Azért kemény mennyi pénz van ezeknél :D

Szerkesztve: - NorbiLordi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Dzséjt, MissKarrde, Master, Krande, Riddick, Ody, Nute, Norbi: köszönöm szépen a kedves jókívánságokat a nagymamám nevében! :)

Megvolt az ünnepség, kapott egy új tévét (eddig szobaantennával nézte műsort, ami a digitális átállással megszűnt, és amúgy is kb. 30 éves a tévéje) és egy szép kinyomtatott családfát, amin számbavehettük mindannyian, milyen nagy is a családunk. :D

 

Egyébként tényleg nagy szám, hogy valaki megér ennyi évet. Régen a járványok, a szegénység vagy a háborúk miatt volt nehéz sokáig érni, ma pedig a civilizációs betegségek, köztük a stressz viszi el az embereket idejekorán. Én nem is számítok arra, hogy még akár csak hasonlóan szép kort megérjek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, Dzséjt, MissKarrde, Master, Krande, Riddick, Ody, Nute, Norbi: köszönöm szépen a kedves jókívánságokat a nagymamám nevében! :)

Megvolt az ünnepség, kapott egy új tévét (eddig szobaantennával nézte műsort, ami a digitális átállással megszűnt, és amúgy is kb. 30 éves a tévéje) és egy szép kinyomtatott családfát, amin számbavehettük mindannyian, milyen nagy is a családunk. :D

 

Egyébként tényleg nagy szám, hogy valaki megér ennyi évet. Régen a járványok, a szegénység vagy a háborúk miatt volt nehéz sokáig érni, ma pedig a civilizációs betegségek, köztük a stressz viszi el az embereket idejekorán. Én nem is számítok arra, hogy még akár csak hasonlóan szép kort megérjek.

Pedig ez genetika is. Aki hajlamos rá és nem teszi tönkre magát szántszándékkal, az elélhet akár 100 évig is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde, köszi. :) Remélem, nagymamád szintén megéri a 100 évet. :)

 

Pedig ez genetika is. Aki hajlamos rá és nem teszi tönkre magát szántszándékkal, az elélhet akár 100 évig is.

Az esély megvan rá ezek szerint nálam is, aztán majd meglátjuk. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.