Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Imádom a meleget, meg ezt az időt. Lehet csúzdaparkozni, vidámparkozni, motorozni,stb... no meg a lányokon is kevesebb a ruha. :peace:

Kivéve, ha végig melózod a hétköznapokat. :) Nekem a kedvencem a sajnos egyre rövidebbé váló tavasz, a fentiek megvannak ekkor is. De a kánikulát én ki nem állhatom, ilyenkor kb semmi értelmeset nem lehet csinálni, szinte szobafogságra vagyok ítélve...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hál istennek. Nyáron legyen nyár. :)

 

De ne ilyen pokoli hőség ami több mint egy hete megy. Persze ez lesz sajnos. Nem a nyárral van a baj a normális kellemes meleget én is szeretem, de ez embert próbáló itt a városban. Olyan mintha valaki azt mondaná télen ha minusz 25 fok van hogy télen legyen tél. Mert a -25 is sok télen.

 

 

Meg télen is. :)

 

Imádom a meleget, meg ezt az időt. Lehet csúzdaparkozni, vidámparkozni, motorozni,stb... no meg a lányokon is kevesebb a ruha. :peace:

 

Akkor neked légkondid van otthon.:)

 

 

 

Különben ide megérkezett az áldás. 10 perce őmlik az eső. Egyből lehűtötte a levegőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na pont ezért voltam ma Daróczy-úszáson. 25 fokos Duna, gyönyörű táj, és erőlködni sem kell nagyon hisz' visz a víz. 15 km távon az első és az utolsó beérkező közt kb egy óra volt az eltérés :)

Ajánlom a bakancslistájára mindenkinek, aki kicsit is tud úszni és/vagy szereti a magyar tájat.

http://www.virtus-uszas.extra.hu/ :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy átlagosan antikvár állapotú könyv ('90-es évek elejéről, igényes fűzéssel, néhányszor olvasott állapotban) mennyire "élné túl" ha oldalanként beszkennelem? Fontos hogy jó állapotban maradjon, jövő júliusban szeretném dedikáltatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez leginkább a fűzéstől függ. Ha alapvetően gond nélkül lapozható a könyv, nem kell megtörni a lapozáshoz/széthajtáshoz és nem esik szét, akkor simán bírnia kell a szkennelést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi!

 

 

 

 

Akkor egy pár szót a virtusúszásról :)

1886-ban történt, hogy nemes Királydaróczi Daróczy István két fia, István és Zsigmond sportból leúszott Paksról Uszódig, ezt a korabeli újság szerint "ötnegyed" óra alatt és kedvezőtlen időjrási viszonyok közt teljesítették. A hálás utókor 2001-ben vette elő az ötletet, megduplázták a távot (7 km helyett meghosszabbították Kalocsáig) ami így 15 folyókilométer lett. Biztosítása a Balatonon megszokott "nagy" rendezvényekkel ellentétben nem lehorgonyzott vitorlásokkal, hanem a szétszóródó konvojt kísérő ladikokkal, motorcsónakokkal történik. Szőlőcukor, ásványvíz ugyanúgy volt a pihenni vágyók számára. (Utóbbit nem értem. Nekem eddig minden úszásról az a tapasztalatom, hogy az ember még akkor is iszik, ha nem szeretne, pedig még soha nem álltam meg kikötni. Ráadásul most déli szél volt az észak felőli úszáshoz, úgyhogy bőségesen volt mit nyelni.)

204-en neveztünk összesen, szóval igazán családias hangulat volt. Reklám, felhajtás, elektronikus időmérés nem volt, viszont a nevezési díj is fele a verseny-külsejű úszásoknak. WC-t, öltözőt a fákkal-bozótosokkal ékes meredek Duna-part biztosította.

Tömegrajt volt 10:30-kor, a türelmetlenek (meg a napon megsülni nem vágyók) persze már korábban is a Duna vízébe menekültek. A beígért (s megkapott!) szép táj miatt eleinte a teljesen átlátszó úszószemüveg ötletével kacérkodtam, de annyira végül nem úsztunk közel a parthoz, hogy árnyékolnának a fák, itt a Duna meglehetőst egyenesen folyik északról délre. Azaz szemből sütött a déli Nap, maradt az UV-szűrős úszónapszemüveg. Párásodni meg mindkettő szokott, és mindkettőre azt írták gyárilag, hogy páramentes. Nekem a népszerű beleköpködős módszer sem vált be, talán a nyálammal van valami gond.

Úsztunk. Nem verseny volt, hanem (a szervező Gyulai János megfogalmazásában) úszva kirándulás. Versenyezni már csak azért is necces lett volna, mert más a sodrás "bent" és "kijjebb". Apropó sodrás: elvileg 4-5 km/óra, szerintem ennél azért valamivel visszafogottabb volt, nem létezik hogy három óra alatt 12 km-t sodródtam és mindössze 3 km-t úsztam volna, pár héttel ezelőtt a Révfülöp-Boglárt (5,2 km) teljesítettem ennél rövidebb idő alatt.

A víz 25 C körül volt, ami különösen barátságos dolog 35 C árnyékban mért levegő-hőmérséklet (s hol volt ott árnyék? :) ) és 28 fokos Balaton mellett. Bevallom, a vége felé még kissé fáztam is, ezzel az érzéssel kb egyedül voltam akkor Magyarország területén. A rajtnál (paksi csónakleeresztő pont a távolságibusz-állomás mellett) köves-betonos a meder, de gyorsan mélyül és onnantól, hogy nem kell leállni, bevallom: nem is érdekelt. A túloldalon homokos part, persze nem merőlegesen hanem jócskán "átlósan" úsztunk a legközelebbi kanyar szöglete felé. Volt, aki itt kiszállt és futva biatlonozott pár száz métert - egészségére annak, aki képes futni ilyen kánikulában, miközben ott a finom hűs Duna-víz, amit a szórólap szerint egy héttel ezelőtt még Régensburgnál sütött a Nap.

Szóval, úsztunk. Jobbról a Dunántúl, balról a Duna-Tisza köze. Fák, folyópart, a távolban a paksi erőmű, aminek a vezetősége egyébként a rendezvény főszponzora volt, azt bizonyítandó, hogy mennyire természetközeli és ártalmatlan egy kifejlett atomreaktor. (Az tény, hogy azóta sem világítok a sötétben, úgyhogy szerintem igazuk van.) Úsztunk mellben, gyorsban, háton, lebegve vitettük magunkat, s ami engem illet: gyakran párátlanítottam az elvileg páramentes úszószemügét.

A mezőny, ahogy a szervezők mondták is előre, hamar széthúzódott. Nem is egymás nyomában haladtunk, volt aki szinte középen kavart (délután egyig volt hivatalosan leállítva a hajóforgalom, igaz, utána sem láttam a kísérőkön és a révészen kívül más járművet) és volt, aki a zátonyra futást kockáztatva nézelődött az ártéri fák közelében. Uszódnál, azaz féltávon én is gyalogoltam egy keveset, napfény, homokos part.... aztán amikor ötlépésenként tűnt el a talaj a lábam alól és estem arccal előre a habokba, akkor inkább visszaevickéltem a fősodor közelébe és tempóztam tovább. Ez valamivel dél előtt történt.

13:37-kor értem partot a kalocsai (pontosabban, Kalocsától több kilométerre levő) sóderen. Amikor levezető tempóban a folyásiránnyal merőlegesen fordultam, egyből megéreztem a sodrást, méterekkel vitt távolabb onnan, ahol eredetileg partra szándékoztam kecmeregni, persze ennek akkor és ott semmi jelentősége nem volt. Fölszedtem a csomagot, megnyugtattam anyámat (aki, mint kiderült, nem is aggódott annyira értem, mert elfelejtette hogy aznap van az úszás :D ) a Volán elhozott Gerjenből Pécsig, és csak itthon néztem a neten, hogy amikor én Szekszárdon átszálltam*, a rajtnál már kezdődött a villámcsattogás. Amíg úsztunk, felhő még dísznek sem volt az égen....

Összességében: kezdő úszóknak lehet, hogy hosszú lenne ez a táv, nem is az igénybevétel, inkább az időtartam miatt. Viszont leszakadni sem igen lehetett, alig egy óra időkülönbséggel ért be az első és az utolsó, hisz' aki csak lebeg, azt is viszi a víz.

 

*A szekszárdi átszállásról jut eszembe. Szombat délutáni zárvatartás is törvénybe lett iktatva valamikor? Délután négykor sem boltot, sem kocsmát nem lehetett találni egy megyeszékhely autóbusz- és egyben vasúti pályaudvarán. Viszont a sofőr nagyon rendes volt, hőségriadó felkiáltással ingyen adott behűtött ásványvizet. Ezer köszönet neki..... s millió köszönet a Daróczy szervezőinek!

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.