Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Embere válogatja, nekem utána minden vizsgám sokkal könnyebb volt. Pedig az érettségit sem tartottam nehéznek. :)

Meg téma/suli, ahogy elhangzott. Hiába tanultam utána olyat, amihez kedvem volt, a tárgyak többségének nehezebb volt a vizsgája az érettséginél :) Pl. számvitel és -elemzés mérlegképesen :para: Vagy akár fősulin a gazdtöri -relevánsabb összehasonlítási alapként-, hiába volt szabadon választható, a középiskolás töri érettségi egy nagyságrenddel könnyebb volt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy nehezen ment, mert nem, mint ahogy az érettségi sem, de azért fel tudom mérni köztük a különbséget :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érettségi dolgozatodra érdemes ráírnod a gép típusát, és pár funkcióját amit használni fogsz, hogy a javítók nehogy azt higgyék, hogy egy másodfokú egyenlet gyökeit csak úgy a légből kaptad meg :P

Szerintem középszinten ezt pont lesz*rják :P

 

Meg téma/suli, ahogy elhangzott. Hiába tanultam utána olyat, amihez kedvem volt, a tárgyak többségének nehezebb volt a vizsgája az érettséginél :) Pl. számvitel és -elemzés mérlegképesen :para: Vagy akár fősulin a gazdtöri -relevánsabb összehasonlítási alapként-, hiába volt szabadon választható, a középiskolás töri érettségi egy nagyságrenddel könnyebb volt.

Persze ez nem azt jelenti, hogy nehezen ment, mert nem, mint ahogy az érettségi sem, de azért fel tudom mérni köztük a különbséget :)

Hát, én inkább ezerszer vizsgáznék még genetikából és biotechnológiából, mint hogy még egyszer "szlovák irodalom" tételt kelljen húznom :D

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az érettségitől meg nem kell tartani. Én világ életemben végtelenül lusta voltam, mégis mindenből ötösre vizsgáztam az érettségin... hajrá!

 

Valóban. Én is lusta voltam világ életemben. Majdnem minden 2-es is lett! hajrá! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban. Én is lusta voltam világ életemben. Majdnem minden 2-es is lett! hajrá! ;)

Azért az még más rendszer volt. :)

 

Ma már az érettségi jóval egyszerűbb. Nekem minden vizsgaidőszak utána egy érettségivel ért fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért az még más rendszer volt. :)

 

Ma már az érettségi jóval egyszerűbb. Nekem minden vizsgaidőszak utána egy érettségivel ért fel.

Igen, az hogy általában órán sem figyeltem és szinte semmit sem tanultam; erre volt elég. :D

Mai fejjel felpofoznám magam. Csoda, hogy vittem valamire, mert a középiskolás tanulmányi teljesítményemre nem lehetek büszke.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az hogy általában órán sem figyeltem és szinte semmit sem tanultam; erre volt elég. :D

Mai fejjel felpofoznám magam. Csoda, hogy vittem valamire, mert a középiskolás tanulmányi teljesítményemre nem lehetek büszke.

 

Én mindig tanultam, csak általában akkor, amikor már nagyon muszáj volt. Mindig is jobban szerettem magam beosztani az időmet. Utólag azt is mondanám, lehet jobb lett volna, ha magántanulóként csak vizsgázni kellett volna bejárnom. Én az általános/középiskolában szinte állandóan unatkoztam, az órák és a tanárok nagy része egyáltalán nem tudta lekötni a figyelmemet... ezért általában kártyáztunk, filmet néztünk, vagy hülyéskedtünk a többiekkel a hátsó padok egyikében. Azt az időt hasznosabban is elölthettem volna otthon, aztán amikorra tudni kellett az anyagot, akkorra meg úgyis mindig megtanultam. Ilyen szempontból jobb az egyetem, hogy ott nagyobb szabadság van és nem kell minden tárgyon, minden órán ott ülni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel egyetértek. A nagyobb szabadság nagy előnye a felsőoktatásnak, mert én is szeretem magam beosztani az időmet, azzal együtt, hogy bírom a sulis légkört, vagyis szinte minden órára bejártam, ezen a téren volt meg a szorgalom. Ami nem érdekelt, azzal csak minimális szinten foglalkoztam, és azt is csak a legutolsó pillanatban pont a vizsga előtt.

Érettségire visszatérve, az egyetlen alkalom volt, amikor bepánikoltam vizsga előtt, utána ez soha nem történt meg. A kevés idő miatt a szóbelire nem tudtam rendesen felkészülni- konkrétan angolból egy szót sem tanultam, még a témákkal sem voltam tisztában 100%-ig, de teljesen kimaradtak az életemből a közgáz B tételek is, egyebekről nem is beszélve-, mert késő este és éjszaka nem vagyok hajlandó tanulni. És amire napközben nem maradt idő, arra nem maradt. És nekem is sikerült mindenből az ötös :P Szóval srácok, nem kell parázni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hittem, hogy ma van a konferencia. Aztán kiderült, hogy tegnap volt. (Akkor azért zártak le már szerdán mindenből :D)

 

Magatartás 5 (milyen meglepő :D)

Szorgalom 3

Magyar Irodalom 2

Magyar Nyelvtan 2

Történelem és állampolgári ismeretek 2

Testnevelés és sport 4 (fogalmam sincs, 3,17-re hogy kaphattam 4-est :D :D)

Informatika (AUTOCAD) 5

Informatika 3

Német célnyelvi civilizáció 2

Előgyártmány és képlékeny alakítási tervezési gyakorlat 2

Munkavédelem 5

Gépészeti kötések 2

Szakmai alapgyakorlatok 4

 

Fizika összesített 3 (félévkor 1-es :D)

Matematika német nyelven összesített 2

Német nyelv összesített 2 (ebben az évben kb le$@*tam a németet :D)

Szerkesztve: - Rajmesz
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tanulni? Az mi, az valami új admin? :D:lol: :lol: :lol:

 

Amúgy nem. Legalábbis én nem. 1 nap alatt nem lehet megtanulnin 4-5 évet :D

De bizonyos szemszögből nézve igen. Annyit fogok tenni, nem mint ha már nem lett volna elmondva 5ezerszer, hogy mire kell odafigyelni az érettségin, jótanácsokat olvasni. Alaposan átlapozom a függvénytáblát és majd hétfőn megnézek jópár matek érettségi feladatot és alaposan tanulmányozom az új számológépem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap pár "jolly joker" művet átnyálazok az irodalom érvelésre.

 

Hétfő délután átlapozom a függvénytáblát, megnézem újra az utolsó 3 emelt matek érettségit (3 éve alakult új összeállító bizottság)

 

Kedd délután átnézek pár töris témát amit annyira nem kedvelek, és szintén megnézem az utolsó 3 sort.

 

Az angolra nem készülök.

 

A 17-i fizikára meg a tanárunkkal készülünk még kicsit, megbeszéltük hogy bemegyünk párszor a suliba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendes a fizika tanárod, hogy lezárás után is foglalkozik veletek.

Amúgy Yoda, bármilyen "kánon" művel érvelhetsz. Hogy ha neked teszem azt a hűségről kell írnod, és te olyan művel érvelsz aminek köze nincs a hűséghez, de jól érvelsz, érveléseid meggyőzőek és helytállóak akkor azzal érvelsz amivel csak akarsz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendes a fizika tanárod, hogy lezárás után is foglalkozik veletek.

Amúgy Yoda, bármilyen "kánon" művel érvelhetsz. Hogy ha neked teszem azt a hűségről kell írnod, és te olyan művel érvelsz aminek köze nincs a hűséghez, de jól érvelsz, érveléseid meggyőzőek és helytállóak akkor azzal érvelsz amivel csak akarsz. :D

Na lehet ezért csak 33%-os az irodalom próbaérettségid :P

 

Amúgy ja, bármit hozhatsz példának, ha ha megfelelően fejted ki :D hivatkoztam én már a SW-ra is érvelésben, bár a magyar tanáromnak f*ngja sincs róla, de elfogadta példának :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na lehet ezért csak 33%-os az irodalom próbaérettségid :P

 

Amúgy ja, bármit hozhatsz példának, ha ha megfelelően fejted ki :D hivatkoztam én már a SW-ra is érvelésben, bár a magyar tanáromnak f*ngja sincs róla, de elfogadta példának :D

 

Az enyém nem. Adott rá 2 vagy 3 pontot, azért lett csak 33% :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert mindenkinek! Én anno kimaxoltam az érettségit (legalábbis jegyre, százalékra persze nem :D), de hogy hogyan sikerült, a mai napig sem tudom. (Amúgy tanulásmódszertani nehézségeim vannak, majdnem kiraktak gimiből, és egy tárgyból buktam is utolsó előtti év végén.)

 

Mindenesetre meg lehet csinálni. Csak használjatok ki minden elérhető forrást, ami csak van, és menni fog. És nem árt ismerni az agyatok működését, hogy nektek épp mi hogyan marad meg. Ha a rövidtávú memóriátok a jobb, akkor olvassátok végig utoljára az összes tételt futólag egyszer, és csomó minden meg fog maradni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.